loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

 1. آموزش هاستینگ
 2. موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی
منیجر بازدید : 1 پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
منیجر بازدید : 1 سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
این بار در آموزشی به همراه ویدئو با مثال هایی از زندگی با هم دلیل وجود این همه تناقض در سئو رو بررسی می کنیم و متوجه می شیم که چرا انقدر حرف های متضاد و حتی نتیجه های مختلف که با حساب کتاب ما در بهینه سازی سایت ها جور در نمیاد، وجود داره.در پایان این آموزش متوجه می شید که اصلا تناقضی وجود نداره و فقط دیده محدود و بسته ماست که باعث میشه تناقض حس کنیم.مثل همون مثال فیل، که هرکس یک گوشه از اون رو دست میزنه و یک نظر متفاوت میده.اما اگر همون افراد چراغی جلوشون بگیرن، و کل بدن فیل رو ببینن متوجه میشن که چرا نظراتشون متناقض بوده و چقدر محدود فکر می کردند.

این آموزش خیلی بدیهی هست.اما اغلب اوقات بهش توجه نمیشه.همیشه خیلی از موضوعات و نکته های بدیهی که هممون می دونیم و فراموشش می کنیم، برای ما مشکل ساز میشه.

توصیه می کنم علاوه بر متن، حتما ویدئو رو مشاهده کنید.توی ویدئو، یک سری نکات و جزئیات بیشتری وجود داره.

بعد از مشاده ویدئو یا در پایان این آموزش، جواب همه سوال های زیر رو پیدا می کنید:

۱- چرا خیلی ها بک لینک میخرن جواب می گیرن خیلی ها نتیجه عکس می گیرن یا براشون بی تاثیره.

۲-چرا خیلی ها میگن محتوا پادشاه است اما خیلی اوقات، وقتی خیلی رو محتوا مانور میدید متوجه می شید که محتوا پادشاه نیست.

۳-چرا بعضی ها میگن لینک بیلدینگ مهمتر از محتواست بعضی ها برعکس حرف میزنن.چرا خیلی ها میگن بک لینک داره کم اثر میشه خیلی ها، این حرف رو نمی زنن و میگن لینک بیلدینگ هر روز مهم تر می شود؟

۴-چرا تجربه های هر کس در بهینه سازی سایت متفاوت هست؟

۵-چرا کاری که روی یک سایت می کنید، جواب میده، روی یک سایت دیگه جواب نمیده؟

۶-چرا یکی میگه شبکه های اجتماعی تاثیری نداره یکی میگه داره؟

۷-چرا منابع آموزشی سئو حتی منابع غیر ایرانی، تضاد در آموزش هاشون وجود داره؟

۸-چرا سئوکاری که سالها تجربه داره ممکنه الان ناتوان شده باشه و سئوکار جدیدی، دانش و قدرت بیشتری از سئوکار قدیمی پیدا کنه؟

۹-چرا به تعداد وب مستر ها و سئوکارها ، روش های مختلف و در عین حال متضادی برای ارتقا رتبه گوگل وجود داره؟

۱۰-چرا یکی میگه هاست ایرانی برای سئو خوب نیست و یکی دیگه مثل من میگه اگر خوب نباشه، بد هم نیست که توی پست تاثیر هاست و سرور بر سئو دربارش صحبت کردیم.

۱۱-چرا خیلی ها همش میگن، وضعیت بهینه سازی در ایران خیلی خرابه و همه از روش های غلط استفاده می کنند و یکی دیگه مثل من میگه سئو کلاه سیاه مخصوص ایرانی ها نیست.

۱۲-چرا خیلی ها به جای نتیجه و واقعیت، به منابع و نوشته های مکتوب از سایت های خارجی تکیه می کنند و استدلالشون فقط در نوشته هاست.نه در عمل و نتیجه؟

۱۳-چرا بعضی ها میگن سئو خیلی سادست و کار خاصی نداره و خیلی ها میگن، سئو پیچیدست و برای بهینه سازی سایت ها، به متخصص سئو نیاز هست؟

۱۴-چرا کاری که رقیب ما می کنه جواب می گیره اما اگه ما همون کار رو بکنیم ممکنه جواب نگیریم یا برای ما اثر منفی داشته باشه؟

۱۵-چرا یکی میگه پیج رنک دیگه مهم نیست یکی میگه هنوز مهم هست؟

۱۶-چرا یکی که کلی نمونه کار داره ولی واقعا از بهینه سازی و ارتقا رتبه بعضی سایت ها به صفحه اول گوگل که گاها رقابتشون هم سطح با کارهای قبلی هست، ناتوان هست؟

۱۷- چرا یکی میگه پاپ اپ و بازدید زیاد باعث ارتقای رتبه گوگل میشه یکی میگه نمیشه؟البته این مورد، واقعا گفتنش هم شرم اوره که بگیم برای ارتقای رتبه گوگل، از پدیده شوم پاپ اپ که ربطی به سئو نداره و جز افزایش Bounce Rate چیزی نداره، استفاده کنید!

۱۸-چرا خیلی ها، وقتی می بینن حرف اونها با چیزی که در واقعیت وجود داره متفاوت هست، به جای تغییر دیدگاه، بهانه “الگوریتم گوگل ناقص هست و کمی طول می کشه تا کامل بشه” رو میارن و فراموش می کنند که سالهاست الگوریتم گوگل به چیزی که اونها مد نظرشون بود نرسیده؟آیا این افراد در حال پرستش گوگل هستند؟آیا اونها قوانین نانوشته گوگل رو فراموش کردند؟یا صرفا نگاه از زاویه دید کلاه سفید (به جای کلاه خاکستری یا Gray Hat مبتنی بر حقیقت و عمل به جای تئوری و اصول) باعث ایجاد چنین دیدگاهی میشه؟چرا انقدر تناقض توی سئو وجود داره؟

این تناقض ها فقط توی ایران نیست.بلکه در کل دنیا وجود داره.این تناقضات فقط در سئو وجود نداره.بلکه در کل زندگی ما وجود داره.من چند مثال ساده می زنم.

چهار راهی رو فرض کنید که مسیر همیشگیتون هست و همیشه به مدت زیادی پشت چراغ قرمزش می مونید و ازون چراغ های تو مخی هست که سبزش کوتاهه، صفش طولانیه و قرمزش هم طولانیه! شما شاید با خودتون بگید این مسیر کلا مسیر بدی هست.در حالی که ممکنه فقط در اون ساعتی که شما ازونجا رد میشید، اینطور باشه.اینجا شما به فاکتور ساعت توجه نکردید و برای کل اون چهار راه نسخه پیچیدید و برچسب پرترافیک بودن رو روی پیشونی اون چهار راه زدید.

مثال دیگه می زنم.شما فرض کنید، صفحه نمایش مانیتورتون تصویر نمیده.طبیعتا شما کابل برق و کابل دیتا، کارت گرافیک و سایر قطعاتی که می تونه به این موضوع ربط داشته باشه بررسی می کنید و عیب رو پیدا می کنید.اینجا اگر ایراد از کابل برق شما بود با خودتون نمی گید، پس هر وقت صفحه نمایش من قطع شد، مشکل ازکابل هست.اگر مشکل از کارت گرافیکتون بود نمیگید، هر وقت صفحه نمایش تصویر ندارد، مشکل از کارت گرافیک هست.پس چرا توی سئو، با وجود این همه فاکتور تور در تو که به هم خاصیت تضریبی هم دارند، باید انقدر ساده فکر کرد و تصمیم گرفت و قضاوت کرد و نسخه پیچید؟

مثال دیگه ای می زنم برای اینکه بگم چرا تجربه های مختلفی تو سئو وجود داره.یکی که سالهاست سئوکار هست حرفی می زنه که همکارش که همون میزان تجربه رو داره، دقیقا حرفی برعکس اون میزنه.علتش توی زندگی ما هست.دو تا پیرمرد رو تصور کنید.اولی پیرمرد ساده ای هست که همیشه از سادگی به همه اعتماد می کرده و در اخر عمرش با زخم های زیادی که از خیانت دیگران دیده، به دیگران به عنوان تجربه ۷۰ سال زندگی میگه : “پسرم! توی زندگی به هیچ کس حتی چشم خودت اعتماد نکن!” . در عوض، پیرمرد ۷۰ ساله دیگه ای که تعادل داشته و به جاش اعتماد می کرده و به جای خودش، نمی کرده، تجربه مشابه پیر مرد اولی نداره و شاید اصلا برای این پیرمرد، اعتماد کردن یا نکردن به دیگران اصلا دغدغه نباشه و در تجربه خودش بگه “با احتیاط به دیگران اعتماد کن و با توجه به افراد و زمانه، تصمیم بگیر ولی قلبت رو به خاطر بی اعتمادی شدید به دیگران تیره نکن”. دقت می کنید؟خود شما نمونه های مشابه زیادی رو در زندگی دیدید و دارید می بینید.

اینجا چه اتفاقی داره میفته؟آیا فقط نظر ها فرق داره یا حقیقت فرق داره؟بدون شک، حقیقتی در کار هست که بدون نقص هست و یک نقطه کاملا صحیح وجود داره.من این رو بسط میدم به بهینه سازی سایت ها:

۱- نتیجه گیری و تحلیل از زاویه دید بسته

شما در نظر بگیرید برای یک سایت شروع می کنید به لینک بیلدینگ و تولید محتوای خوب و کار کردن روی on page seo و برندینگ و … جواب هم می گیرید.اینجا ممکنه تصور کنید به به! من دیگه سئو رو کامل یاد گرفتم! اما بعد روی یک سایت دیگه همون کار ها رو می کنید، و نتیجه نمی گیرید.به خصوص اگر رقابتش بیشتر باشه.اینجا ممکنه خودتون هم متوجه نشید که چرا روی سایت اولی جواب گرفتید و روی سایت دوم نگرفتید! و اگر نخواید این موضوع رو بپذیرید، سعی می کنید از این حقیقت که از سئوی سایت دوم ناتوان هستید و خودتون هم دلیلش رو نفهمیدید فرار کنید.حالا بیاید ریز تر بشیم:

شما میاید برای یک سایتی بک لینک می خرید و نتیجه می گیرید(نتیجه پایدار) و معتقد میشید که بک لینک خریدن خوبه.اما این نسخه پیچیدن اشتباست! شما در شرایطی بک لینک خریدید که سایت شما یک سری فاکتور هایی داشته که می تونسته اون خرید بک لینک شما رو خیلی موثر و مفید کنه.هر چند بر خلاف قوانین گوگل درباره بک لینک هست.از ظرفی ممکنه شما به همون شیوه قبل برای سایت دیگه ای بک لینک بخرید و جواب نگیرید یا حتی افت کنید!در این شرایط اگر کسی تجربه دوم شما رو پیدا کنه و با اولین خرید بک لینک جواب نگیره، اعتقاد پیدا می کنه که بک لینک خریدن خوب نیست.اما حقیقت اینه که هر دو حالت، یعنی گفتن اینکه بک لینک خریدن مطلقا خوبه یا مطلقا بده، غلط هست.

نکته مهم دیگهاینه که، فاکتور های سئو به هم خاصیت تضریبی دارند و این خیلی سئو رو پیچیده می کنه.یعنی ممکنه اگر شما فاکتور x و y و z ، رو داشته باشید باعث بشه، ۱۰ تا فاکتور دیگه شما ضریب بخوره و موثر بشه یا از چند فاکتور منفی شما صرف نظر بشه یا اون فاکتور های منفی تبدیل به فاکتور های مثبت بشن و یا فقط در صورتی که سایتی فاکتور x و y و z رو داشته باشه، فاکتور a و b اون سایت، در رتبه بندی تاثیر گذار میشه و برعکس اگر فاکتور های x و y و z رو نداشته باشه فاکتور های a و b بی تاثیر میشن.یعنی فاکتور های سئو، علاوه بر خاصیت تضریبی، خاصیت مشروطی به همدیگه دارن.اینجاست که یکی کاری رو انجام میده و نتیجه می بینه و یکی دیگه همون کار رو انجام میده نتیجه نمی بینه.چون شرایط اون سایت ها و فاکتور ها با هم متفاوت هستند.الگوریتم گوگل و کلا موتور های جستجو، نمیاد با یک فاکتور تصمیم گیره کنه.بلکه همه فاکتور ها رو کنار هم قرار میده و بعد برای رتبه بندیشون تصمیم گیری می کنه و مدام وزن فاکتور ها رو تغییر میده و وزن برخی فاکتور ها رو کم می کنه و برخی رو زیاد می کنه.

اینجاست که ما اگر با زاویه دیده بسته تصمیم گیریم، روی همون تجربمون مجددا اشتباه می کنیم و تصمیم گیری می کنیم و بعد از گذشت مدت های طولانی هم شاید متوجه نشیم که کجای کارهای ما غلط بوده و چرا یه جاهایی حساب کتابمون غلط از آب درمیاد و یه جاهایی جواب می گیریم؟ اگر از تجربه هامون موفقیت زیادی کسب کنیم، ممکنه تصور کنیم کل اطلاعات و تجربه هامون درست بوده و اینجاست که روی یک سایت جدید دیگه، می بینیم که تجربه های ما کارساز نیستند.

۲- غرور ما

یه دلیل دیگه که موجب ناقض میشه غرور ماست.یک وب مستر یا سئوکار، واقعا براش سخته که بپذیره بعد از سالها تجربه، می بینه که کل دانشش دیگه از کار افتاده و نمی تونیم به راحتی بپذیریم که دانش ما، تاریخ انقضاش گذشته.توی سئو، تغییرات خیلی فشرده و پشت سر هم هست و یک آپدیت گوگل، می تونه همه حساب کتاب های ما رو به هم بریزه.

این مورد، خیلی مهم هست و بر خلاف تصور عموم، چیزی هست که نباید بهش اشاره بشه.اما ما توی پست درباره علت های تناقض داریم صحبت می کنیم.درسته که غرور موضوع فنی نیست.اما یک حقیقت اجتناب ناپذیر هست و معمولا افرادی که خیلی اهل چهارچوب و قانون و قاعده و اصول هستند، از اوردن چنین موضوعی، در یک پست آموزشی فنی مثل سئو، شدیدا خودداری می کنند.از اونجایی که من خیلی اهل شکست ساختار های ذهنی شکل گرفته و عرف های جا افتاده هستم، توی نوشته های من همیشه شاهد این عرف شکنی ها و حرف های هنجار شکن و بی پرده، هستید.

۳-چه سوال هایی از خودمون بپرسیم؟

باید از بالا به قضیه نگاه کنیم و با خودمو سوال کنیم که اگر تکنیکی که یاد گرفتیم، روی یک سایت دیگه انجام بدیم، جواب می گیریم؟آیا این کار همیشه به همین اندازه جواب می گیره؟ممکنه کس دیگه ای کار من رو بکنه جواب نگیره؟چیزی که برای من اثر منفی داره، ممکنه شخص دیگه ای انجام بده و نتیجه خوبی بگیره؟از کجا می دونم که این تغییر، دلیل کار من بوده؟شاید به خاطر کار چند ماه پیش من بوده که تازه اثر کرده یا به خاطر آپدیت گوگل بوده؟

۴-ماهیت نقل قول بودن مطالب ترجمه شده

این موضوع بیشتر داخل ایران صدق میکنه.خیلی از سایت های ایرانی، مطالب سایت های خارجی رو ترجمه می کنند یا پس از ترجمه، ویرایش و جمع بندی می کنند، که البته منظورم این نیست که این کار خوب نیست.در همین حال ممکنه سایت ایرانی دیگه ای، مطلب دیگه ای از سایت خارجی دیگه، ترجمه کنه که عینا در تضاد با مطلب سایت خارجی دیگه است.خواننده با خوندن این دو مقاله، سر در گم میشه.حتی ممکنه، سایت ترجمه کننده، به تاریخ مطلب خارجی توجه نکنه و مطلبی که همون سایت منبع خارجی، قبلا نوشته بوده، توسط خودش در آینده نقض شده باشه.چون سئو به شدت در حال تغییر هست.اینجاست که باز هم تضاد و حتی عقب گرد به وجود میاد.

۵-توجه به حقیقت یا توجه به تئوری ها و راهنمایی های گوگل و آموزش ها؟

اگر بخوایم به سئو با توجه به راهنمایی های گوگل نگاه کنیم، خیلی متفاوت هست با چیزی که در واقعیت داریم می بینیم.برای مثال گوگل رسما نگفته لینک بیلدینگ کنید.اگر توی انجمن گوگل درباره لینک بیلدینگ صحبت کنید، بهتون میگن، لینک بیلدینگ نکنید و فقط محتوا و سرویس خوب ارائه کنید.اونها نمیگن سایتی رو چطوری می تونید بالا بیارن.بلکه فقط قوانینشون رو دیکته می کنند.
۶-روش های کهنه ما

خیلی ها به همون روش هایی که چند سال پیش کار می کردند کار می کنند و وقتی می بینن روز به روز، روش هاشون داره از کار میفته میگن گوگل هوشمند تر شده! یا دیگه کار ما بی اثر شده.در حالی که همون قدر که گوگل هوشمند تر میشه روش ها هم هوشمندانه تر میشن و کارها و تکنیک ها اگر بی اثر میشن، تکنیک های جدیدی جایگزین میشن، یا روش پیاده سازی تکنیک ها تغییر می کنه.شما در محل کار، وقتی فرزند خودتون رو با شیر شیشه ای اروم می کنید، ممکنه بعد از چند هفته یا چند ماه، دیگه با اون شیشه شیر اروم نشه و این روش شما برای اروم کردن کودک، از کار بیفته و روش دیگه ای اون رو اروم کنه.پس چرا انتظار دارید توی سئو، همیشه همه چیز، طبق چیزی که فکر می کنید یا می خونید یا قبلا جواب میداده، جلو بره؟

۷- نگاه از زاویه دید کلاه سفید یا کلاه خاکستری(Gray Hat) ؟

توی سئو کلاه خاکستری، نتیجه هیشه اولویت داره و اصول و قوانین و چهار چوب ها، فدای نتیجه میشن.اون هم از نوع نتیجه پایدار و دراز مدت.اما توی سئوی کلاه سفید، نتیجه همیشه فدای اصول و قوانین گوگل میشه و مهم اینه که اصول و چهار چوب ها انجام بشه.به خصوص از ترس اینکه نکنه اگه یک مو از بند های قوانین گوگل رو رعایت نکنیم، پنالتی بشیم و افت کنیم.حالا بماند که معلوم نیست در سئوی کلاه سفید چقدر طول میکشه جناب گوگل به شما لطف کنه و رتبه خوبی بده.همچنین توی سئوی کلاه سفید، باید چشممون رو ببنیدیم از دیدن سایت هایی که با زحمت و هزینه کمتری از زحمت ما، میان بالا سر ما قرار می گیرن.خیلی ها هم میگن روش هاشون کلاه سفید هست.اما ماهیتا روش هاشون کلاه خاکستری هست و بیشتر اینطور جا افتاده که معنی کلاه سفید با معنی کارهای سئوی بی خطر با نتیجه پایدار و دراز مدت گره خورده.اما حقیقت اینه که، هر کاری که خود شخص یا سئوکار به جز بحث محتوا و On Page SEO و برندینگ ، برای ارتقا رتبه گوگل انجام بده، دیگه از سئوی کلاه سفید خارج شده و وارد سئوی کلاه خاکستری شده.حالا اگه اون روش ها، اکثرشون در تضاد با قوانین گوگل باشن و رسما پرچم قرمز برای گوگل بالا برده بشه، اینجا دیگه از کلاه خاکستری هم خارج میشه و وارد سئوی کلاه سیاه میشه و ریسک و خطر به وجود میاد.

خیلی ها هم وقتی میگن سئوی کلاه سفید، در عمل چنین می کنند: به جای خرید بک لینک، یا اسپم کردن تالار های گفتگو، چند سایت مزرعه محتوا با موضوع مرتبط با سایت هاشون درست می کنند و داخلش به خودشون لینک میدن و روی این حساب میگن، ما لینک بیلدینگ کلاه سفید انجام میدیم! لینک بیلدینگ اساسا با Gray Hat گره خوردست.حتی به سالم ترین روش! چون شما و خود وب مستر، دستی برای خودتون لینک بیلدینگ می کنید و دیگران شما رو لینک نمی کنند.

به همین دلیل هست، که یکی که صرفا مثل یک وکیل که قوانین رو دیکته می کنه، یعنی سئوکاری که قوانین گوگل رو دیکته می کنه، یک دیدگاه داره و سئوکاری که به حقیقت و نتیجه دراز مدت و عمل نگاه می کنه، دیدگاه دیگه ای داره.سئوکار کلاه سفید، سئو کار کلاه خاکستری رو ، کلاه سیاه کار خطاب میکنه و با استناد به قوانین گوگل و آموزش های موجود در سطح وب جهان، برای روش های خودش توجیه می تراشه و تنها دلیلی که برای اعتبار دادن به حرف های خودش ارائه می کنه، نوشته ها و آموزش هاست که مثلا سایت x که منبع معتبر جهانی هست این حرف رو زده و وبلاگ رسمی گوگل فلان حرف رو زده و … .نه حقیقت.اینجاست که اگر از این سئوکار سوال کنید، چرا فلان سایت ها که برخی قوانین گوگل رو نقض کردند سالهاست رتبه دارند، جوابی ندارند یا خواهند گفت، باید صبر کنی و منتظر لطف حضرت گوگل بمانی و پسر بدی نباشی! یا خواهند گفت با اپدیت گوگل همه اونها افت می کنند و پنالتی میشن.در این حالت ممکنه صبر کنید و پنالتی از راه برسه و متوجه بشید که افت که نکردند هیچ، خیلی هم رشد کردند! اصلا هم نباید به این حقیقت فکر کنید که گوگل دلش به حال شما نمی سوزه و اگر بعد از مدت زیادی تلاش و هزینه، به نتیجه دلخواه نرسیدید، نباید گوگل رو سرزنش کنید!

به عقیده شخصی من، شخصیت افراد خیلی در نگاهشو به سئو تاثیر گذاره.کسانی که ریسک پذیر نیستند و دوست دارند همیشه یک چهارچوب و منبع و کدخدا در زندگیشون داشته باشند، نمی تونن با سئو کلاه خاکستری که سرشار از تکنیک و راه های عملی هست، کنار بیان.در عوض افرادی که اهل شکستن چهارچوب ها هستند اهل جمع بندی کردن در زندگی تیستند، راخت تر با سئو Gray Hat کنار میان و اون رو می پذیرن.

سئوی کلاه سفید همیشه پر هزینه تر هست و به نسبت هزینه، نتیجه کمتری در کار هست.اما در سئو کلاه خاکستری که خیلی اوقات در تضاد با دیدگاه های سئو کلاه سفید هست، هزینه کمتر و نتیجه بیشتر هست.هر دو روش یعنی کاملا کلاه سفید و کلاه خاکستری، نتیجه بخش از نوع نتیجه پایدار هستند.(نه کوتاه مدت).فقط سئوی کلاه خاکستری، فنی و عملی تر، هست و نیاز به تحلیل خیلی بیشتر و به روز شدن بیشتر و تست های بیشتری داره.در حالی که در سئوی کلاه سفید، محوریت اصلی روی مستندات موجود در وب و سئو به خصوص از منابع وابسته به گوگل قرار داره.

فراموش نکنید صحبت ما درباره دید باز درباره سئو بود.بنابراین اگر در حیطه کلاه خاکستری، به خاطر دید بسته و محدود، تصمیم و نتیجه اشتباهی بگیرید که منجر به افت بشه، دلیل نمیشه کلا تصور کنیم سئوی Gray Hat خوب نیست و باید حتما کاملا روی سئوی کلاه سفید کار کرد.seorooz.net/conflict-tutorial-and-results-in-seo/

برای اینکه پست تبلیغاتی نشه همه لینک های داخلی که خیلی هم زیاد بودن رو حذف کردم و یک سری جملات که به سایر پست ها در سایت مرتبط بود رو حذف کردم.لذا پیشنهاد می کنم پست اصلی رو در اینجا یا ویدئو رو در اینجا مشاهده کنید.
منیجر بازدید : 2 سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
با سلام دوستان عزیز من تازگی یک دامنه که فکر کنم قبلا ثبت شده بود و چندین سال استفاده میشده ثبت کردم حالا تو گوگل وبمستر در قسمت URL Parameters که چک کردم گزینه های زیر اومد که به صورت زیر تنظیم کردم چون تا حالا همچین موردی نداشتم دوستان عزیز کسی میدونه که درست تنظیم شده یا نه
untitled copy.jpg
منیجر بازدید : 3 سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
درود دوستان

من دو تا سایتم روی یکی از شرکت های ارائه هاستینگه که بشدت از سرویس دهی و مبلغ سرویس هاشون رضایت دارم. ولی بتازگی متوجه شدم این شرکت روبات های بینگ و یاهو رو بلاک کردن و عملا بازدیدکننده من از این دو تا موتور جستجوگر به صفر رسیده، تیکت هم زدم گفتن روباتهای بینگ از یه روش مخرب برای ایندکس استفاده میکنن و به سی پی یو سرور فشار میارن و ... که البته بنده قانع نشدم. حالا موندم برم روی سرویس دهنده دیگه ای یا نه ؟

اگر در نظر بگیریم سایتتون هزار تا بازدیدکننده داره چند تاش از بینگ و یاهو هستن ؟

منتظر نظرات شما هستم. با تشکر
منیجر بازدید : 1 سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
به نقل از خبرگزاری بلومبرگ شرکت یاهو توسط شرکت Verizon به مبلغ $4.8 Billion خریداری شد.
http://www.bloomberg.com/news/articl...yahoo-tomorrow

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

پرداخت این مبلغ برای خرید هسته‌ی اصلی کسب و کار اینترنتی این شرکت و تمامی املاک و مستغلات این شرکت در سراسر جهان است. تمامی امکانات یاهو در دنیای وب و جهان سنتی به ورایزون واگذار شد.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

گفته میشود سهام یاهو در علی بابا و بخش آموزش ویبولتین و گروه یاهو در کشور ژاپن بیش از 40 میلیارد دلار ارزش دارد. و برای خود حفظ خواهد کرد

چرا یاهو کلا فروخته شد؟ پاسخ در نمودار زیر قابل مشاهده است.


بعد از این معامله ارزش سهام شرکت واریزون با رشد 1.3% روبرو شد.

ورایزون امیدوار است که ترکیب محتوای یاهو با پلت فرم های فن آوری آگهی AOL و بینش خود ورایزون و بهره گیری از داده های کاربران موجودی تبلیغات را بسیار با ارزش تر کنند.

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

یاهو از جمله‌ی پیشتازان دنیای اینترنت در ابتدای همه گیر شدن این شبکه‌ی جهانی بود، بطوریکه ارزش یاهو در سال ۲۰۰۰ بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار برآورد شده بود. انتظار نمی‌رود مریسا میر، مدیرعامل یاهو راهی ورایزون شود، اما در عوض وی مبلغی ۵۷ میلیون دلاری را در ازای فروش به ورایزون دریافت خواهد کرد.

یاهو در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و جزو معدود کمپانی‌های قدیمی عرصه‌ی اینترنت به شمار می‌رود که موفق شده بود تا شکوفایی صنعت دات کام را مشاهده کند. بسیاری از کمپانی‌ها نظیر Netscape پیش از آنکه گسترش صنعت فناوری را مشاهده کنند، از بین رفتند، اما به نظر می‌رسد دیگر یاهو نیز جایی در فضای مجازی ندارد.

نوع مخابرات بنا نهاده ۴ آوریل ۲۰۰۰ دفتر مرکزی نیویورک، ایالات متحده محدودهٔ فعالیت جهانی مدیر عامل لاول مک‌آدام رئیس هیئت مدیره لاول مک‌آدام محصولات تلفن همراه
تلفن ثابت
ارائه دهنده خدمات اینترنت
پهنای باند
خدمات شبکه
تلویزیون دیجیتال درآمد ۱۲۷.۰۷۹ $ میلیارد دلار (۲۰۱۴) [۱] سود خالص ▼ ۹.۶۲۵ $ میلیارد دلار (۲۰۱۴)[۱] مجموع دارایی ▼ ۲۳۲.۷۰۸ $ میلیارد دلار (۲۰۱۴)[۱] کارکنان ۱۷۷٫۳۰۰ نفر (۲۰۱۴)[۱] شرکت‌های وابسته ای‌اوال
ورایزن کالیفرنیا
ورایزن شمالی
بل نیوجرسی
بل پنسیلوانیا
ناینکس
جی‌تی‌ای
شرکت تلفن چساپیک و پوتوماک
سلکو (وایرلس ورایزن)
ترامارک
شرکت تلفن دیاموند
شرکت ام‌سی‌آی وب‌گاه www.Verizon.com
این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

شرکت واریزون تاکنون در مورد غیره فعال سازی مسنجر که پیش تر یاهو خبر از غیره فعال سازی آن داده بود. صحبتی نکرده و امید است با توجه به استفاده تعداد بیشماری از وبمستران از این مسنجر و توجیح اقتصادی اون برای این شرکت تبلیغاتی. مسنجر را احیا کرده و با پلتفرم ها و تکنولوژی روز آنرا به کاربران خود ارائه دهد.
منیجر بازدید : 3 دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
سئو ی ارگانیک چیست ؟هنگامی که شما وب سایت و کلید واژه های مورد نظر خود را کاملا واقعی و طبیعی و بر اساس الگوریتم های گوگل بهینه کنید در واقع سئوی ارگانیک انجام داده اید . از بهینه کردن کدها و تصاویر گرفته تا ویزیتورهای وب سایت شما. در واقع مهمترین فاکتور در این مرحله ” واقعی ” بودن فرآیند بهینه سازی وب سایت و آشنایی کامل با الگوریتم های گوگل است .فواید سئو ی ارگانیکسئو ی ارگانیک باعث می شود که کلید واژه های مورد نظر شما در صورت انتقال به صفحه ی اول گوگل و رتبه های بالا ماندگاری خود در این صفحات را حفظ کنند و با رعایت تکنیک های نگه داری ، خیال شما از حضور در صفحات اول گوگل راحت خواهد بود.

www.iranmrk.com
https://goo.gl/drfRlw


مطالب مرتبط: http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=97819

مطالب مرتبط: http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=98179&p=581668#post581668
منیجر بازدید : 2 دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
با درود و احترام خدمت دوستان سئو کار
من کارمند دفتر سایت تنظیم خانواده هستم که با توجه به فعالیتم در انجمنهای مختلف ازم خواستن تا دوستانی که در امر سئو فعالیت دارند

لطفا سئو سایت تنظیم خانواده www.tanzimekhanevadeh.com
رو بررسی کنند و ایراداتشو عنوان کنند و هزینه رفع مشکل احتمالی

لازم به ذکر میباشد رتبطه الکسا این سایت تا یکماه پیش به 1000 هم رسید بدون تبلیغ و اقدامی خاصی البته طی 8 سال سابقه فعالیت اما از یکماه گذشته آمار کم کم رسید به 1900 که با تلاش من و همکارانم از 10 روز گذشته با تغییر کدها قالب و اقدامات لازم در وبمستر تولز و... خدا رو شکر توانستیم آمار را تا 1600 پایین بیاریم مجددا و نزولی کنیم اما مجددا طی دو روز گذشته آمار روند صعودی گرفته و البته ایندکس صفحات معکوس شده یعنی از لینکهای ایندکس شده در گوگل روز به روز داره کاسته میشه
که هیچ اقدامی در تنظیمات هسات یا سایت صورت نگرفته و من هر کاری که بلد بودم یا از اینترنت و دوستان همین جا و انجمنهای دیگه مشورت گرفته بودم بکار بستم و دیگه حقیقت نمیدونم چکار کنم
سایتهای آنالیز سئو هم هر کدام گزارشی مختلف ارائه میدهند
لذا دوستانی که واقعا درا مر سئو مهارت دارند تقاضامندم ضمن بررسی لینک مذکور در صورت درا بودن مشکل و دلایل بالا رفتن رتبه و از ایندکس خارج شدن لینکها ( علیرغم اینکه ورودی آی پی بالاتر رفته ) راهنمایی نمایند و هزینه رفع مشکل را نیز اعلام بفرمایند سپاس
منیجر بازدید : 2 دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
با سلام و عرض ادب .

عیدتون مبارک .

دوستانی که تو زمینه سئو تخصص دارند. شما میتونید وب سایت مارو بررسی کنید ببینید گوگل مارو جریمه کرده یا نه؟
مطالب ما ایندکس می شوند اما پیشرفتی نمیکنیم.
پیغامی رو هم گوگل برای ما ارسال نکرده...

http://darapayamak.ir

نیاز به مشاوره با یک متخصص سئو دارم.
لطفا راهنمایی کنید.
سپاس
منیجر بازدید : 3 دوشنبه 22 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
سلام دوستان

آیا راهی وجود داره که در بخش تغییر آدرس گوگل وبمستر، ساب دومین یا زیر دایرکتوری رو به جای دامین سابق معرفی کنیم

در حال حاضر و علیرغم ثبت ساب دومین و زیر شاخه و وریفای هر دو در وب مستر ، امکان انتخاب به عنوان تغییر آدرس برایم مهیا نیست

با تشکر
منیجر بازدید : 1 يكشنبه 21 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
منیجر بازدید : 3 شنبه 20 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
با سلام خدمت شما دوستان
این وبسایت منه دانشجو سرا
من فایل های گزارش تخصصی برای معلمین میفروشم حالا میخوام از برتینا برای اولین بار تبلیغات گوگل بخرم
به مبلغ 106000تومن
حالا به نظر شما این کار باز خورد خوبی داره؟
آیا من فروش میکنم؟
چون کار ما طوری که اگر توی وب بچرخی باید یه دونش بخری رایگان نیست بعدش میخواستم بپرسم تبلیغات من بالای گوگل قرار می گیرم یا سمت راست در ضمن برتینا گفته 2000 کلیک و متوسط ورود کاربر یعنی 400 تا!
حالا از این 2000 تا چند تا خرید میکنند ؟
با تشکر
منیجر بازدید : 4 جمعه 19 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
دوستان سایت من از دو بخش تشکیل شده بود

بخاطر مسائل هاستینگ که سبک بشه سایت دو بخش کردم سایتو

یک بخش هاستش از بین رفت و من متوجه نبودم و وردی گوگلم هر چی که بود و چند کلمه مهم کلیدی رو گوگل منو بیخیال شد

ولی سایتو سریعا بعد از یک هفته بالا آورادم به همون شکل

حالا بنظرتون بر میگرده این وردی یا اینکه نه اصلا امکانش خیلی کمه

چون 10 12 روز طول کشید تا متوجه شدم و بخاطر مشغله اصلا به سایت سر نمیزدم

زحمات 5 6 سالم از بین رفت ...

بنظرتون چیکار میکتونم کنم ؟

ممنون میشم نظری دارید بم بدید

تعداد صفحات : 49

موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90

 • انتشار مقاله

 • */ فروش سرور های هتزنر

 • مهر روی ناخن

 • Token Passing

 • عدم ست شدن ns7

 • بحث در مورد سرور های فیزیکی

 • 000

 • یاهو

 • آنالیز قیمتی ۳ ارز مجازی: بیت کوین

 • Bvlgari

 • هاست اشتراکی ایران

 • فروش (46) دامنه رند آی آر هرکدام 15

 • گم شدن دو مرسوله پستی به ارزش 450

 • JQuery

 • فروش انواع گواهینامه SSL

 • مینی کار: کار ایجاد کن

 • سئو ایندکس

 • Time & Date

 • [ - Custom PHP Code - ] نمونه کد

 • سرور مجازی هلند 11

 • پوستر

 • تعرفه طراحی وب سایت

 • در کنار شما

 • خرید و فروش گیرنده دیجیتال

 • ex40-ssd

 • ثبت دامنه org=14

 • آموزش (15) mcsa

 • سایتم هک غیر حرفه ای شده

 • پرسیوا

 • فروش ویژه مجموعه مقالات

 • 90درصد تخفیف! فروش ویژه سوپر آلفا

 • فروش سرور اختصاصی ex40

 • فروش دامنه sharjemoft.com

 • Reboot

 • Virtualizor

 • علمی

 • cpanel

 • مزایده فروش وبسایت بزرگ فروش پروژه

 • مباحث عمومی در مورد سویچ و روتر

 • دوربین عکاسی و فیلمبرداری

 • خبر مهم

 • فروش ویژه پنل پیام کوتاه کاربری با تعرفه ارسال ثابت 87 ریال از اپراتور 3000 با ماژول whmcs

 • Xlhost

 • اکانت پریمیوم همزمان رپیدشیر

 • سامانه پیام کوتاه با خط 10 رقمی فقط 5

 • خريدار عمده بازي ps1

 • سرور مجازی با رم 256 فقط 7

 • dv

 • آفر ویژه سرور اختصاصی از Los Angeles

 • نمایندگی دایرکت ادمین

 • برنامه نویسی نرم افزار تلفن همراه

 • IPS

 • سئو

 • تفاوت phpbbو vBulletin

 • چک

 • آپدیت خودکار nod 32 بدون وارد کردن یوزر

 • اداری

 • سرور مجازی ارزان آلمان

 • انجمن

 • شبکه های tcp/ip

 • فرانسه

 • سايت هاي دانلود

 • سرور مجازی ایران ویندوز/لینوکس: یک گیگابایت رم+100 گیگابایت هارد+50گیگابایت پهنای باند > ماهیانه 30

 • هدر

 • آموزش (16) mcsa

 • با این روش

 • Paypal

 • خریدار اسپمر وبلاگ (میهن بلاگ

 • ساختمانهای درحال ساخت تهران

 • فروش ویژه سرور مجازی مدیریت شده | رم 4 18

 • 100t | رم 1024 = 17

 • رابطه بين 11سپتامبر

 • 16G RAM

 • تجارت الكترونيك

 • تنظیم پروپوزال و انگیزه نامه (کارشناسی ارشد، پیش دکترا، دکترا) Proposal

 • U43JC

 • شاخهای سیستم عامل لینوکس

 • آموزش (11) mcsa

 • سئو سایت

 • Rapidshare

 • قالب

 • فروش بک لینک ماهانه و رپورتاژ دائمی در دو سایت با اتوریتی های 38

 • HP DL160 G6

 • BootStrap

 • 2x1TB or 256GB SSD

 • طراحی هدر

 • آمریکا

 • مخابرات مرکز داده

 • نرم افزار تبلیغات در تلگرام

 • فروش ویژه سرور مجازی از المان

 • [25% تخفیف دائم] فروش ویژه سرور اختصاصی هتزنر سری ex

 • دامنه با پیج اتوزیتی 22

 • کنسول های بازی و لوازم جانبی

 • خريدار عمده دستگاه دور كننده گربه

 • Graphicriver

 • 412

 • Internal Error

 • 1090

 • خرید ساعت ck

 • مباحث کلی و راه حل دیتا سنتر

 • آفر ویژه رپورتاژ
  آمار سایت
 • کل مطالب : 504
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 16
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1,989
 • باردید دیروز : 4,084
 • بازدید هفته : 1,989
 • بازدید ماه : 40,529
 • بازدید سال : 262,735
 • بازدید کلی : 3,283,881