loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

 1. آموزش هاستینگ
 2. شبکه های بی سیم
منیجر بازدید : 6 پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
آشنائی با مدل مرجع OSI OSI از کلمات Open Systems Interconnect اقتباس و يک مدل مرجع در رابطه با نحوه ارسال پيام بين دو نقطه در يک شبکه مخابراتی و يا کامپيوتری است . هدف عمده مدل فوق، ارائه توصيه ها و راهنمائی های لازم به توليد کنندگان محصولات شبکه ای به منظور توليد محصولاتی سازگار با ساير توليد کنندگان است .
مدل OSI توسط کميته IEEE ايجاد شده است . با استفاده از مدل فوق ، محصولات توليد شده توسط توليد کنندگان مختلف امکان کار با يکديگر را پيدا خواهند کرد ( سازگاری بين محصولات ) . مشکل عدم سازگاری بين محصولات توليدشده توسط شرکت های بزرگ توليد کننده تجهيزات سخت افزاری ، زمانی آغاز گرديد که شرکت HP تصميم به توليد يک محصول شبکه ای نمود و اين محصول با محصولات مشابه ساير شرکت ها ( مثلا" IBM ) سازگار نبود . با توجه به مشکل فوق ، در صورتی که قصد تهيه چهل کارت شبکه برای سازمان خود را داشته باشيد ، می بايست ساير تجهيزات مورد نياز شبکه را نيز از همان توليد کننده تهيه می نموديد ( اطمينان از سازگاری بين آنان ) . مشکل فوق تا زمان ايجاد مدل مرجع OSI همچنان وجود داشت و به عنوان يک معظل بزرگ در اين زمينه مطرح بود .
مدل OSI دارای هفت لايه متفاوت است که هر يک از آنان به منظور انجام عملياتی خاص ، طراحی شده اند . بالاترين لايه ، لايه هفت و پائين ترين لايه ، لايه يک است . در زمان ارسال داده از يک کامپيوتر به کامپيوتر ديگر ، داده ها حرکت خود را از لايه هفتم آغاز نموده و پس از تبديل به سگمنت ، ديتاگرام ، بسته اطلاعاتی ( Packet ) و فريم ، در نهايت از طريق محيط انتقال ( مثلا" کابل ) برای کامپيوتر مقصد ارسال می گردند .
عملکرد هر يک از لايه های مدل مرجع OSI :

لايه Application ( لايه هفتم )
□ ارائه سرويس های شبکه به برنامه ها ( نظير پست الکترونيکی ، ارسال فايل ها و ... )
□ تشخيص زمان لازم به منظور دستيابی به شبکه
لايه Presentation ( لايه ششم )
□ ايجاد اطمينان لازم در رابطه با قابل استفاده بودن داده برای سيستم دريافت کننده
□ فرمت داده
□ ساختمان های داده
□ توافق در رابطه با گرامر انتقال داده برای لايه Application
□ رمزنگاری داده
لايه Session ( لايه پنجم )
□ ا يجاد ، مديريت و خاتمه ارتباط برقرار شده بين برنامه ها
لايه Transport ( لايه چهارم )
□ در ارتباط با رويکردهای متفاوت حمل داده بين کامپيوترهای ميزبان
□ حمل مطمئن داده
□ ايجاد ، مديريت و خاتمه مدارات مجازی
□ تشخيص و برطرف نمودن خطاء
□ تقسيم داده به فريم و نسبت دهی يک دنباله عددی مناسب به هر يک از آنان
□ پروتکل های TCP، UDP و SPX در اين لايه قرار دارند .
لايه Network ( لايه سوم )
□ ارائه ارتباط و مسير انتخابی برای دو سيستم
□ حوزه روتينگ
□ پاسخ به سوالات متعددی نظير نحوه ارتباط سيستم های موجود در سگمنت های متفاوت شبکه
□ آدرس های مبداء ، مقصد ، Subnet و تشخيص مسير لازم
□ پروتکل های IP و IPX در اين لايه استفاده می گردند .
لايه Datalink ( لايه دوم )
□ انتقال مطمئن داده از طريق محيط انتقال
□ آدرس دهی فيزيکی و يا سخت افزاری ( MAC ) ، توپولوژی شبکه
□ فريم ها در اين لايه قرار دارند.
لايه Physical ( لايه اول )
□ کابل ها ، کانکتورها ، ولتاژها ، نرخ انتقال داده
□ ارسال اطلاعات به صورت مجموعه ای از بيت ها ، سيگنال های الکتريکی و اينترفيس های سخت افزاری
منبع: srco.ir
منیجر بازدید : 8 يكشنبه 14 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
بخش اول
موفقیت حیرت انگیز 802.11 به علت توسعه «اترنت بی سیم» است. همچنانکه 802.11 به ترقی خود ادامه می دهد، تفاوت هایش با اترنت بیشتر مشخص می شود. بیشتر این تفاوت ها به دلیل نا آشنایی نسبی بسیاری از مدیران شبکه با لایه فیزیکی فرکانس رادیویی است. در حالیکه همه مدیران شبکه باید درک پایه ای از لینک رادیویی داشته باشند، تعدادی از ابزارها برای کمک به آنها به خدمت گرفته می شوند. آنالایزرهای (تحلیل کننده ) شبکه های بی سیم برای مدت ها ابزاری لازم برای مهندسان شبکه در اشکال زدایی و تحلیل پروتکل بوده اند. بسیاری از آنالایزرها بعضی کارکردهای امنیتی را نیز اضافه کرده اند که به آنها اجازه کار با عملکردهای بازرسی امنیتی را نیز می دهد.
در این سلسله مقاله هفت مشکل از مهم ترین آسیب پذیری های امنیتی موجود در LANهای بی سیم، راه حل آنها و در نهایت چگونگی ساخت یک شبکه بی سیم امن مورد بحث قرار می گیرد. بسیاری از پرسش ها در این زمینه در مورد ابزارهایی است که مدیران شبکه می توانند استفاده کنند. یک آنالایزر از اولین خریدهایی است که یک مدیر شبکه باید انجام دهد. آنالایزرها علاوه بر عملکردهای سنتی تحلیل پروتکل و ابزار تشخیص عیب، می توانند برای تشخیص بسیاری از نگرانی های امنیتی که استفاده از شبکه بی سیم را کند می کنند، استفاده شوند. این سلسله مقاله هریک از این «هفت مسأله امنیتی» را بررسی می کند و توضیح می دهد که چگونه و چرا آنالایزر بی سیم، یک ابزار حیاتی برای تضمین امنیت شبکه های بی سیم است.
مسأله شماره ۱: دسترسی آسان
LANهای بی سیم به آسانی پیدا می شوند. برای فعال کردن کلاینت ها در هنگام یافتن آنها، شبکه ها باید فریم های Beacon با پارامتر های شبکه را ارسال کنند. البته، اطلاعات مورد نیاز برای پیوستن به یک شبکه، اطلاعاتی است که برای اقدام به یک حمله روی شبکه نیاز است. فریم های Beacon توسط هیچ فانکشن اختصاصی پردازش نمی شوند و این به این معنی است که شبکه 802.11 شما و پارامترهایش برای هر شخصی با یک کارت 802.11 قابل استفاده است. نفوذگران با آنتن های قوی می توانند شبکه ها را در مسیرها یا ساختمان های نزدیک بیابند و ممکن است اقدام به انجام حملاتی کنند حتی بدون اینکه به امکانات شما دسترسی فیزیکی داشته باشند.
راه حل شماره ۱: تقویت کنترل دسترسی قوی
دسترسی آسان الزاماً با آسیب پذیری مترادف نیست. شبکه های بی سیم برای ایجاد امکان اتصال مناسب طراحی شده اند، اما می توانند با اتخاذ سیاستهای امنیتی مناسب تا حد زیادی مقاوم شوند. یک شبکه بی سیم می تواند تا حد زیادی در این اتاق محافظت شده از نظر الکترومغناطیس محدود شود که اجازه نشت سطوح بالایی از فرکانس رادیویی را نمی دهد. به هرحال، برای بیشتر موسسات چنین برد هایی لازم نیستند. تضمین اینکه شبکه های بی سیم تحت تأثیر کنترل دسترسی قوی هستند، می تواند از خطر سوءاستفاده از شبکه بی سیم بکاهد.
تضمین امنیت روی یک شبکه بی سیم تا حدی به عنوان بخشی از طراحی مطرح است. شبکه ها باید نقاط دسترسی را در بیرون ابزار پیرامونی امنیت مانند فایروال ها قرار دهند و مدیران شبکه باید به استفاده از ***ها برای میسر کردن دسترسی به شبکه توجه کنند. یک سیستم قوی تأیید هویت کاربر باید به کار گرفته شود و ترجیحاً با استفاده از محصولات جدید که برپایه استاندارد IEEE 802.1x هستند. 802.1x انواع فریم های جدید برای تأیید هویت کاربر را تعریف می کند و از دیتابیس های کاربری جامعی مانند RADIUS بهره می گیرد. آنالایزرهای باسیم سنتی می توانند با نگاه کردن به تقاضاهای RADIUS و پاسخ ها، امکان درک پروسه تأیید هویت را فراهم کنند. یک سیستم آنالیز خبره برای تأیید هویت 802.11 شامل یک روتین عیب یابی مشخص برای LANهاست که ترافیک تأیید هویت را نظاره می کند و امکان تشخیص عیب را برای مدیران شبکه فراهم می کند که به آنالیز بسیار دقیق و کدگشایی فریم احتیاج ندارد. سیستم های آنالیز خبره که پیام های تأیید هویت 802.1x را دنبال می کنند، ثابت کرده اند که برای استفاده در LANهای استفاده کننده از 802.1x فوق العاده باارزش هستند.
هرگونه طراحی، بدون در نظر گرفتن میزان قدرت آن، باید مرتباً بررسی شود تا سازگاری چینش فعلی را با اهداف امنیتی طراحی تضمین کند. بعضی موتورهای آنالیز تحلیل عمیقی روی فریم ها انجام می دهند و می توانند چندین مسأله معمول امنیت 802.1x را تشخیص دهند. تعدادی از حملات روی شبکه های باسیم در سال های گذشته شناخته شده اند و لذا وصله های فعلی به خوبی تمام ضعف های شناخته شده را در این گونه شبکه ها نشان می دهند. آنالایزرهای خبره پیاده سازی های ضعیف را برای مدیران شبکه مشخص می کنند و به این ترتیب مدیران شبکه می توانند با به کارگیری سخت افزار و نرم افزار ارتقاء یافته، امنیت شبکه را حفظ کنند.
پیکربندی های نامناسب ممکن است منبع عمده آسیب پذیری امنیتی باشد، مخصوصاً اگر LANهای بی سیم بدون نظارت مهندسان امنیتی به کارگرفته شده باشند. موتورهای آنالیز خبره می توانند زمانی را که پیکربندی های پیش فرض کارخانه مورد استفاده قرار می گیرند، شناسایی کنند و به این ترتیب می توانند به ناظران کمک کنند که نقاطی از دسترسی را که بمنظور استفاده از ویژگی های امنیتی پیکربندی نشده اند، تعیین موقعیت کنند. این آنالایزرها همچنین می توانند هنگامی که وسایلی از ابزار امنیتی قوی مانند ***ها یا 802.1x استفاده نمی کنند، علائم هشدار دهنده را ثبت کنند.
در شماره های بعد مشکلات امنیتی دیگر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
منیجر بازدید : 7 جمعه 29 فروردين 1399 نظرات (0)
شبکه های حسگر بی سیم فناوری نوظهوری است که به موضوعی مهم در امر تحقیقات بدل گشته است و بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما در آینده خواهد بود. دامنه‌ ی کاربرد وسیع شبکه ‌های حسگر بی‌سیم موضوعات مهمی را از جمله امنیت ملی، نظامی، خدمات درمانی، نظارت محیط و بسیاری موضوعات دیگر را در بر می گیرد. با توجه به گستردگی حوزه کاربرد این گونه شبکه‌ ها، محققان بسیاری به تحقیق در این زمینه علاقمند شده اند.
شبکه حسگر بی‌سیم (Wireless Sensor Network/ WSN) به یک شبکه بی سیم از حسگرهای خودراهبر گفته می‌شود که با فاصله پخش شده اند و برای اندازه گیری گروهی برخی از کمیت‌های فیزیکی یا شرایط محیطی مانند دما، صدا، لرزش، فشار، حرکت یا آلاینده ها، در مکانهای مختلف یک محدوده کاربرد دارد.

ویژگی های شبکه حسگر بی‌سیم

معرفی شبکه‌های بی‌سیم حسگر WSN پیشرفت‌های اخیر در زمینه الکترونیک و مخابرات بی‌سیم توانایی طراحی و ساخت حسگرهایی را با توان مصرفی پایین، اندازه کوچک، قیمت مناسب و کاربری‌های گوناگون داده است. این حسگرهای کوچک که توانایی انجام اعمالی چون دریافت اطلاعات مختلف محیطی (بر اساس نوع حسگر، پردازش و ارسال آن اطلاعات را دارند، موجب پیدایش ایده‌ای برای ایجاد و گسترش شبکه‌های موسوم به شبکه‌های بی‌سیم حسگر WSN شده‌اند. یک شبکه حسگر متشکل از تعداد زیادی گره‌های حسگر ارزان و ضعیف است که با هدف احساس رویدادهای اتفاق افتاده در محیط تحت نظارت بر پا می گردد و در یک محیط به طور گسترده پخش شده و به جمع‌آوری اطلاعات از محیط می‌پردازند. هر واحد گره حسگر مجهز به سخت افزار احساس، فرستنده، پردازشگر، حافظه و باتری می باشد. لزوماً مکان قرار گرفتن گره‌های حسگری، از ‌قبل‌تعیین‌شده و مشخص نیست. چنین خصوصیتی این امکان را فراهم می‌آورد که بتوانیم آنها را در مکان‌های خطرناک و یا غیرقابل دسترس رها کنیم از طرف دیگر این بدان معنی است که پروتکل‌ها و الگوریتم‌های شبکه‌های حسگری باید دارای توانایی‌های خودسازماندهی باشند.
شبکه حسگر بی‌سیم (Wireless Sensor Network/ WSN) به یک شبکه بی سیم از حسگرهای خودراهبر گفته می‌شود که با فاصله پخش شده اند و برای اندازه گیری گروهی برخی از کمیت‌های فیزیکی یا شرایط محیطی مانند دما، صدا، لرزش، فشار، حرکت یا آلاینده ها، در مکانهای مختلف یک محدوده کاربرد دارد
پس از استقرار، این شبکه به جمع آوری اطلاعات از منطقه مورد نظر پرداخته و اطلاعات را به گره های دروازه ارسال داشته تا توسط این واسط به کاربر نهایی برسد. به این ترتیب شبکه حسگر بی‌سیم اطلاعات و درک بهتری از منطقه مورد دیده‌ بانی را به کاربر خواهد داد. قدرت منحصر به فرد شبکه حسگر بی سیم در توانایی استقرار تعداد زیادی از گره ها ی حسگر کوچک نهفته است که می توانند پیکربندی خود را به عنوان یک شبکه انجام دهند. خصوصیت این شبکه این است که در مقایسه با شبکههای بی‌سیم رایج، در صورت نیاز به سادگی قابلیت پذیرش گره های حسگر جدید را بدون هیچگونه دوباره کاری و یا پیکربندی پیچیده، دارا می باشد.
دیگر خصوصیت‌های منحصر به فرد شبکه‌های حسگری، توانایی همکاری و هماهنگی بین گره‌های حسگری است. هر گره حسگر روی برد خود دارای یک پردازشگر است و به جای فرستادن تمامی اطلاعات خام به مرکز یا به گره‌ای که مسئول پردازش و نتیجه‌گیری اطلاعات است، ابتدا خود یک سری پردازش‌های اولیه و ساده را روی اطلاعاتی که به دست آورده است، انجام می‌دهد و سپس داده‌های نیمه پردازش شده را ارسال می‌کند.
با اینکه هر حسگر به تنهایی توانایی ناچیزی دارد، ترکیب صدها حسگر کوچک امکانات جدیدی را عرضه می‌کند. ‌در واقع قدرت شبکه‌های بی‌سیم حسگر در توانایی به‌کارگیری تعداد زیادی گره کوچک است که خود قادرند سرهم و سازماندهی شوند و در موارد متعددی چون مسیریابی هم‌زمان، نظارت بر شرایط محیطی، نظارت بر سلامت ساختارها یا تجهیزات یک سیستم به کار گرفته شوند.
شبکه‌های حسگر با انگیزه استفاده در کاربردهای نظامی مانند نظارت بر میدان جنگ، توسعه پیدا کرد. اما امروزه شبکه‌های حسگر بی سیم در صنعت و بسیاری از مقاصد غیر نظامی استفاده می‌شوند، از جمله نظارت و کنترل فرآیندهای صنعتی، نظارت بر سلامت دستگاهها، نظارت بر محیط و یا خانه، کاربردهای مراقبت از سلامتی، خانه‌های هوشمند و کنترل ترافیک.

کاربردهای شبکه های حسگر

استفاده از (WSN) یا گیرنده‌های بی سیم متنوع و زیاد است . آنها برای استفاده در کاربردهای تجاری و صنعتی برای کنترل داده‌ها و برای استفاده در جایی که استفاده از گیرنده‌های سیمی مشکل و گران است به کار می‌روند. برای مثال این شبکه‌ها می‌توانند در محیط‌های بیابانی هم گسترش یابند و سالها باقی بمانند. کاربرد دیگر اعلام خطر ورود مهاجم به یک محل کنترل شده و سپس ردیابی مهاجم باشد.
تعدای از استفاده‌های خاص شامل نظارت محل‌های مسکونی ، ردیابی هدف‌های متحرک، کنترل راکتور هسته ای، آشکار سازی حریق، نظارت ترافیک و غیره .... می‌باشد.شبکه های حسگر شامل مدلهای مختلفی از حسگرها از قبیل دماسنج، تصویری، مادون قرمز، صوتی و رادار می باشند که توانایی مانیتورینگ انواع شرایط مختلف را دارند. شرایط ذکر شده عبارتند از: دما، رطوبت، حرکت، نور، فشار، ترکیبات تشکیل دهنده، سطح اختلالات، وجود یا عدم وجود بعضی اشیاء وخصوصیات جاری از قبیل سرعت، جهت، اندازه و ...
نود های حسگر در دریافت های پیوسته، دریافت پدیده ها، تشخیص پدیده ها، تعیین محل و کنترل محلی عامل ها مورد استفاده قرار می گیرند. مفهوم حسگرهای کوچک و ارتباطات بی سیم میان آنها زمینه های کاربردی جدیدی را پیش رو قرار داده است. کاربردهای این شبکه ها در دسته های نظامی، محیطی، بهداشتی و دیگر موارد تجاری تقسیم بندی می شود. دسته هایی از جمله اکتشاف فضایی، پردازش شیمیایی و پیش بینی بلایای طبیعی نیز با توجه کمتری قابل بررسی می باشند.

برخی از دیگرکاربردهای شبکه های حسگر :

کاربردهای نظامی:
*مانیتورینگ نیروهای خودی
*نظارت منطقه جنگی
*شناسایی نیروهای مقابل و منطقه مورد استفاده دشمن
*هدف گیری
*تخمین و بررسی خسارات نبرد
*شناسایی و کشف حملات شیمیایی، بیولوژیکی و هسته ای
کاربردهای محیطی:
*بررسی جابجایی حیوانات
* مانیتورینگ شرایط محیط
*شناسایی آتش جنگلها
*کشف و نگاشت پیچیدگی های بیولوژیکی
*شناسایی زمین های مستعد
کاربردهای بهداشتی:
*مانیتورینگ وضعیت بیماران
*ردیابی و مانیتورینگ بیماران و پزشکان در محیط بیمارستان
*مدیریت دارو در بیمارستانها
کاربردهای خانگی:
*اتوماسیون خانه
*محیط هوشمند
کاربردهای تجاری:
*کنترل محیطی در ساختمان های کاری ( تهویه مطبوع و ... )
*موزه های تعاملی
*شناسایی و ردیابی ***ان ماشین
*کنترل و مدیریت کارخانجات
*شناسایی و ردیابی وسایل نقلیه

شلیان ذکراست در طراحی شبکه های حسگر عوامل متعددی نظیر: توانایی تحمل خطا، مقیاس پذیری، هزینه تولید، محدودیتهای سخت افزاری، رسانه مورد استفاده در تبادلات، توپولوژی ، محیط ومصرف انرژی تاثیر مهمی دارند.
منیجر بازدید : 9 يكشنبه 27 بهمن 1398 نظرات (0)
این روزها لوازم شبکه های بیسیم همه جا قابل دسترس و ارزان می باشند و هر کس بخواهد می تواند با کمتر از 100 هزار تومان در عرض چند دقیقه یک شبکه بیسیم را راه اندازی نماید.این حجم استفاده از شبکه های بیسیم بدان معناست که شبکه های بیسیم این پتانسیل را دارند که در آینده ای نه چندان دور همه ی دنیا را احاطه کنند. چه باید کرد: اغلب سخت افزارهای شبکه های بیسیم آنقدر پیشرفت کرده اند که کابران می توانند به راحتی آنها را نصب کنند ولی نکته قابل توجه در شبکه، امنیت آن است که کاربران به آن توجهی نمی کنند. پس لازم است چند روش برای ارتقاء امنیت شبکه توضیح دهیم: 1- امنیت روتر شبکه را بالا ببرید: اغلب روترها یک رمز اصلی برای برقراری ارتباط با ابزارهای شبکه و تغییردادن تنظیمات پیکربندی دارند.البته بعضی هم اصلا رمزی ندارند. این رمز در بعضی لوازم به صورت پیش فرض خیلی ساده مثل password یا نام تولید کننده دستگاه می باشد. زمانی که شما یک شبکه ی بیسیم را راه اندازی می کنید اولین کاری که باید انجام دهید عوض کردن رمز پیش فرض است . پس یک رمز جدید انتخاب کنید و آن را یک جای مطمئن بنویسید تا اگر یادتان رفت بتوانید آن را پیدا کنید.اگر رمز یادتان رفت می توانید با ریست کردن دستگاه آن را به حالت پیش فرض کارخانه برگردانید. 2- SSID شبکه را غیر فعال کنید: روترهای بیسیم به صورت اتوماتیک و منظم اسم شبکه یا شناسه سرویس دستگاه(SSID ) را در محیط انتشار می دهند . غیر فعال کردن انتشار SSID ، شبکه را از همسایه ها و عابران مخفی نگه می دارد. (البته هنوز هم احتمال دسترسی به شبکه توسط هکرها وجود دارد) 3- از سیستم رمزگذاری WPA به جای WEP استفاده کنید: سیستم رمزگذاری WEP مبتنی بر 802.11 از نظر امنیت ضعیف بوده و به راحتی می توان نوع سیستم را مشخص کرد و به شبکه دسترسی پیدا کرد.یک روش بهتر برای حفاظت از شبکه بیسیم استفاده از WPA می باشد، زیرا WPA حفاظت بهتری ارائه می دهد و کار با آن آسان تر است. در WPA کاراکترهای رمز شما به اعداد 0 تا 9 و حروف A تا F محدود نمی شوند. WPA توسط آخرین نسخه ویندوز XPو سیستم عامل های جدیدتر حمایت می شود. ورژن جدیدتر این رمزگذار، 2 WPA می باشد که از نظر رمزگذاری قوی تر و امنیت آن بالاتر است. 4- در صورت نبودن رمزگذار ، WEP هم گزینه خوبی است: اگر ابزارهای بیسیم شبکه شما فقط سیستم WEP را حمایت می کنند ( که اغلب در PDAها و DVRها این اتفاق می افتد) حتما WEP را بکار ببرید زیرا WEP از هیچی بهتر است. اگر از WEP استفاده می کنید از رمزی استفاده نکنید که بتوان به راحتی آنرا حدس زد. هر هفته رمز دستگاه را عوض کنید تا مانع از دسترسی دیگران به شبکه شوید. 5- از ***** MAC برای کنترل دسترسی ها استفاده کنید: برخلاف آدرس IP، آدرس MAC مخصوص آداپتورهای شبکه است. بنابراین با فعال کردن ***** MAC دسترسی به شبکه را فقط برای افراد آشنا و ابزارها شبکه محدود کنید.برای بکار بردن ***** MAC شما باید آدرس 12 کاراکتری MAC هر سیستم را که می خواهید به شبکه وصل کنید بدانید. اگر شما تعداد زیادی ابزار جهت اتصال به شبکه داشته باشید و بخواهید آدرس MAC آنها را پیدا کنید ، این روش بسیار خسته کننده است . آدرس MAC ممکن است توسط افراد زیرک به سرقت برود پس از نظر امنیتی این روش کاملا تضمین نمی شود ولی یک مانع برای جلوگیری از مزاحمت ها محسوب می شود. 6- برد شبکه بیسیم را کم کنید: این ویژگی را در همه روترها نخواهید یافت ولی بعضی از روترها به شما این اجازه را می دهند تا نیروی فرستنده روتر را کم کنید.بدین معنی که برد سیگنال ارسالی کم می شود.این تقریبا غیر ممکن است که بتوان یک سیگنال را طوری تنظیم کرد که به بیرون از خانه یا محل کار انتشار پیدا نکند، ولی بوسیله روش آزمون و خطا می توانید مسافتی که سیگنال قابل دسترسی می باشد را تنظیم کنید و فرصت دستیابی به سیگنال ها را توسط افراد خارج از محدوده کم کنید. 7- کنترل از راه دور را غیر فعال کنید: اغلب روترها این ویژگی را دارند که از طریق اینترنت و از راه دور کنترل شوند. در واقع شما باید کنترل از راه دور را زمانی فعال کنید که بتوان برای روتر یک IP خاص تعریف کرد.به عنوان یک راهنمایی تا زمانی که کنترل از راه دور را احتیاج ندارید بهتر است آن را خاموش کنید و از آن استفاده نکنید.
منیجر بازدید : 10 جمعه 27 دي 1398 نظرات (0)
سلام خدمت دوستان.. . من تازه عضو این سایت شدم امیدوارم بتونم از دانش دوستان استفاده کنم
سوالی داشتم ، من قصد دارم دو نقطه رو برای دریافت تصاویر دوربین مداربسته که درفاصله حدود 30 کیلومتری از هم قرار دارند به هم متصل کنم:
سناریو:
- نقطه A که منزل می باشد و دارای اینترنت ADSL نامحدود 2Mb با یک IP valid می باشد.
- نقطه B یک باغ هست که خارج از شهر ودر فاصله 30 کیلومتری از منزل می باشد(اونجا امکان دریافت اینترنت نیست)
- دو نقطه (A ,B) دارای دید مستقیم به هم میباشند
- در نقطه B یعنی باغ ما قبلا تعداد دوربین آنالوگ نصب کردیم که به یک DVR که دارای پرت خروجی شبکه می باشد متصل هستند، حالا میخوام بدونم چطوری میتونیم ارتباط DVR رو از طریق یک اتصل بیسیم به نقطه A بفرستم و اونجا با اتصال به مودم کار انتقال تصویر روی اینترنت رو داشته باشم.
(یا اینکه برعکس اینترنت رو به نقطه B بفرستم. ولی حالت اول اگه بشه بهتره برام )
لطفا دوستان بگن به چه تجهیزات بی سیمی نیاز دارم در دو طرف و هزینه حدودا چقدر میشه،لطفا با مارک و قیمت پیشنهاد بدید اگه ممکن هست، و آیا برای این مسافت نیاز به دریافت مجوز می باشد یا خیر؟
سپاس.. .
منیجر بازدید : 21 دوشنبه 04 آذر 1398 نظرات (0)
آشنائی با شبكه های WAN WAN ( برگرفته از wide-area network ) ،‌ يك شبكه ارتباطی است كه يك حوزه جغرافيائی گسترده نظير يك شهرستان ، استان و يا كشور را تحت پوشش قرار می دهد. اين نوع شبكه ها دارای مشخصات منحصربفرد مختص به خود می باشند كه آنان را از يك شبكه محلی متمايز می نمايد .
ويژگی های يك شبكه WAN
شبكه های WAN ،‌ يك حوزه جغرافيائی گسترده نظير يك شهرستان ، استان و يا يك كشور را تحت پوشش قرار داده و معمولا" از امكانات ارائه شده توسط شركت های مخابراتی استفاده می نمايند . اين نوع شبكه ها دارای خصوصيات زير می باشند :

دستگاه های موجود در يك حوزه جغرافيائی گسترده را به يكديگر متصل می نمايند .
از سرويس های ارائه شده توسط شركت های مخابراتی به منظور حمل داده استفاده می نمايند .
از اتصالات سريال مختلف به منظور دستيابی به پهنای باند در يك حوزه جغرافيائی گسترده استفاده می نمايند .
تفاوت يك شبكه WAN با LAN
شبكه های WAN دارای تفاوت های عمده ای نسبت به شبكه های LAN می‌باشند . مثلا" برخلاف يك شبكه LAN كه ايستگاه ها ، دستگاه های جانبی ، ترمينال ها و ساير دستگاه های موجود در يك ساختمان و يا منطقه جغرافيائی محدود و كوچك را به يكديگر متصل می نمايد ، شبكه های WAN امكان مبادله اطلاعات بين دستگاه های موجود در يك حوزه جغرافيائی گسترده را فراهم می نمايند . سازمان ها و موسسات می توانند با استفاده از اين نوع شبكه ها ،‌ دفاتر و نمايندگی های خود را كه در مناطق مختلفی توزيع شده اند به يكديگر متصل تا امكان مبادله اطلاعات بين آنان فراهم گردد .
جدول زير تفاوت بين شبكه های LAN و WAN را با توجه به حوزه جغرافيائی تحت پوشش نشان می دهد :
نوع شبكه توزيع دستگاه ها فاصله بين دستگاه ها LAN يك اطاق 10 m LAN يك ساختمان 100m LAN يك دانشگاه 1000m=1km WAN يك شهر 10,000m=10km WAN يك كشور 100,000m=100km WAN يك قاره 1,000,000m=1,000km WAN چندين قاره 10,000,000m=10,000km جايگاه WAN در مدل مرجع OSI
شبكه های WAN در لايه فيزيكی و لايه data link مدل مرجع OSI كار می كنند . با استفاده از اين نوع شبكه ها ، می توان شبكه های محلی موجود در مكان های متعدد و مسافت های طولانی را به يكديگر متصل نمود .
شبكه های WAN امكانات و پتانسيل های لازم به منظور مبادله بسته های اطلاعاتی و فريم ها بين روترها ، سوئيچ ها و شبكه های محلی را ارائه می‌نمايند .
تجهيزات و دستگاه های استفاده شده در شبكه های WAN
در شبكه های WAN از تجهيزات و دستگاه های متعددی‌ استفاده می گردد :
عملكرد آيكون دستگاه دستگاه های لايه سوم كه امكان ارتباط بين شبكه ای و پورت های اينترفيس WAN را ارائه می نمايند. روتر دستگاه های لايه دوم كه از آنان جهت اتصالات مورد نياز برای مبادله داده ، صوت و ويدئو استفاده می‌گردد. سوئيچ اينترفيس های لازم برای سرويس های مختلفی نظير ISDN ، T1/E1 و ياVoice - grade را ارائه می نمايند . مودم دستگاه هائی كه از آنان به منظور تمركز و مديريت ارتباطات dial-in و dial-out كاربران استفاده می گردد . سرويس دهنده مخابراتی پروتكل های data link شبكه های WAN
پروتكل های data link نحوه حمل فريم ها بين سيستم ها بر روی يك لينك داده را تشريح می نمايند .از پروتكل های فوق به منظور كار بر روی لينك های اختصاصی Point-to-Point و يا سرويس های سوئيچ Multi-access نظير Frame Relay استفاده می گردد .
استانداردهای WAN توسط مراكز و موسسات متعددی تعريف و مديريت می گردد :

ITU-T ( برگرفته از International Telecommunication Union-Telecommunication Standardization Sector )
ISO ( برگرفته از International Organization for Standardization )
IETF ( برگرفته از Internet Engineering Task Force )
EIA ( برگرفته از Electronic Industries Association )
منیجر بازدید : 32 شنبه 25 خرداد 1398 نظرات (0)
برای صدور اجازه ورود برای یک فرد نیاز داریم وی را شناسایی و هویت وی را تایید کنیم و مورد نظر ما انجام بررسیهایی است که بصورت خودکار توسط یک سیستم صورت بگیرد. در اصل تمام روشهای شناسایی با سه مورد زیر ارتباط دارد: ۱- آنچه که شما میدانید (یک کلمه عبور یا PIN) ۲- آنجه که شما دارید (یک کارت یا نشانه های دیگر) ۳- آنچه که شما هستید (مشخصات فیزیکی یا رفتاری) مورد آخر به نام زیست سنجی (Biometrics) نیز شناخته میشود. هرکدام از این موارد مزایا و معایبی دارد: کلمات عبور ممکن است حدس زده شوند یا از دست داده شوند اما به کاربر اجازه میدهند که قدرت خود را در اختیار کس دیگر قرار دهد. بسیاری از افراد براحتی کلمات عبور را فراموش میکنند، مخصوصا اگر بندرت از آنها استفاده کنند. نشانه ها میتوانند گم یا ***یده شوند اما میتوانند در صورت لزوم به کس دیگر منتقل یا قرض داده شوند. مشخصات فیزیکی انعطاف ندارند. برای مثال، نمیتوان آنها را از طریق خطوط تلفن به کس یا جای دیگر منتقل کرد. طراحان سیستمهای امنیتی باید این پرسش را مطرح کنند که آیا کاربران باید توانایی انتقال اختیارشان را به دیگران داشته باشند یا خیر. پاسخ این پرسش در انتخاب روش و ابزار شناسایی و تعیین هویت موثر است. روشهای شناسایی میتوانند بصورت ترکیبی مورد استفاده قرار گیرند: یک کارت و یک کلمه عبور یا کارت و زیست سنجی معمول هستند. این ترکیب میتواند مطابق با نیازها متفاوت باشد. برای مثال، ممکن است فقط از یک کارت برای ورود به ساختمان استفاده کنیم، از یک کارت و یک PIN برای ورود به اتاق کامپیوتر، اما از یک کارت و اثرانگشت برای عملیات انتقال پول در سیستمهای کامپیوتری. ۱ Behavioral and Physiometric (خصوصیات رفتاری و فیزیکی) بررسیهای زیست سنجی به دو گروه تقسیم میشود: تکنیکهای رفتاری که طرز انجام کاری توسط کاربر را مانند امضا کردن یا بیان کردن یک عبارت میسنجند سنجش اعضاء که یک خصوصیت فیزیکی را مانند اثرانگشت یا شکل یک دست میسنجند. رفتار با زمان و حال شخص تغییر میکند. تکنیکهای سنجش رفتاری هنگامی به بهترین نحو عمل میکنند که مرتبا استفاده شوند، و به این ترتیب سطوح تغییرات هر فرد مورد توجه قرار گیرد. مدلهای سنجشهای رفتاری باید این تغییرات را لحاظ کنند. از طرف دیگر، سنجشهای مشخصات فیزیکی به ابزار سنجش بزرگتر و نرم افزارپیچیده تری احتیاج دارند. به عنوان مثال، آنها مجبورند موقعیت دست را با الگو تطبیق دهند. باید میان سیستمهایی که برای تشخیص فرد طراحی شده اند ( آیا یک فرد تشخیص داده شده است و اگر اینگونه است، چه کسی را؟) و آنهایی که باید فقط هویت یک فرد را تایید کنند ( آیا این فرد همانی است که خودش ادعا میکند؟) تفاوت قائل شویم. عمل دوم بسیار آسانتر است و پارامترهای تایید هویت میتوانند بر پایه همان شخص تنظیم گردند. این روش حالت طبیعی برای سیستمهای کارت هوشمند است که الگوی مرجع ( که template نامیده میشود) در کارت یا یک سیستم مرکزی نگه داری میشود. یک تست زیست سنجی شامل سه مرحله است. ثبت مشخصات، استفاده و بروز رسانی. کاربران با سنجشهای اولیه در سیستم ثبت نام میشوند. این عمل معمولا سه مرتبه یا بیشتر برای ثبت اطلاعات دقیقتر انجام میگیرد. مدت زمان انجام این عمل در این مرحله بیشتر از زمانی است که سیستم برای تشخیص کاربر مورد استفاده قرار میگیرد. وقتی که سنجش انجام گرفت هنگام استفاده ،نمونه با الگوی مرجع مقایسه میشود. در اینجا تعیین سطوح مناسب تفاوت مجاز (tolerance) مخصوصا برای سنجشهای رفتاری مهم است. بیشتر سیستمهای زیست سنجی مخصوصا آنهایی که از مشخصات رفتاری استفاده میکنند، باید برای بروز رسانی الگوی مرجع تدارک دیده شده باشند. در حالت تشخیص صدا و امضا، معمولا یک فانکشن تطبیقی استفاده میشود که با هر بار سنجش توسط سیستم، بروز رسانی الگوی مرجع انجام میگیرد. برای مشخصاتی که تغییر کندتر است، سیستم میتواند درصد تطبیق یا تعداد دفعاتی که یک شخص پذیرفته نمیشود را اعلام کند و در مواقعی که لازم است، عمل ثبت مجددا انجام گیرد. ثبت تراکنش اغلب یک ویژگی مفید است و میتواند براحتی در یک سیستم بر پایه کارت هوشمند ایجاد گردد. یک سیستم زیست سنجی شامل موارد زیر است: · یک ابزار اندازه گیری ، که واسط کاربر را تشکیل میدهد. راحتی استفاده یک فاکتور مهم دیگر برای زیست سنجی است: ابزار باید مطابق با غریزه باشد و فضای کمی برای خطا ایجاد کند. و باید قابل استفاده برای دامنه وسیعی از مردم و بخصوص افراد ناتوان باشد. · نرم افزار عامل، که شامل الگوریتمهای ریاضی است که پارامترهای سنجش شده را با الگوی مرجع مقایسه میکنند. جدیدترین الگوریتمها وابستگی کمی به مدلسازی آماری دارند و بیشتر بر پایه برنامه ریزی دینامیک، شبکه های عصبی و منطق فازی هستند که انعطاف پذیری را افزایش میدهد. لذا احتمال اینکه مثلا شخصی بخاطر لکه یا کثیفی جزیی پذیرفته نشود، کم است البته چنانچه بقیه الگو تطبیق دقیقی داشته باشند. · سخت افزار و سیستمهای بیرونی: قابلیت استفاده، قابلیت اطمینان و هزینه سیستم اغلب حداقل به همان اندازه که به ابزار سنجش بستگی دارد، به سخت افزار بستگی دارد. بعضی سیستمها ( مانند تست اثرانگشت) فی نفسه برای استفاده در سیستمهای توزیع شده مناسب هستند، در حالیکه بقیه (مانند تشخیص صدا) برای سیستمهای متمرکز مناسب هستند. هزینه ابزار زیست سنجی بسرعت در حال کاهش است. اکنون، برای ATMها و ابزار کنترل دسترسی مخصوصی مناسب هستند. هنوز یک افت هزینه دیگری لازم است تا اینکه زیست سنجی ها در خرید و فروش های خودکار و محیط های کنترل دسترسی مورد استفاده قرار بگیرد. ۱ Behavioral (خصوصیات رفتاری) چندین تکنیک رفتاری برای تایید هویت وجود دارد که به اختصار به اهم آنها اشاره می کنیم. ۱-۱ تایید امضا بررسی خودکار امضاء تعمیمی از یک پروسه آشناست. در حالیکه اپراتور انسانی شکل نهایی امضاء را بررسی میکند، بیشتر شکلهای خودکار تایید امضاء، تاکید بیشتری روی حرکتهای پروسه امضا کردن دارند. سرعت نسبی که خطها کشیده میشوند و فشار وارده، سیستم را قادر میسازد که سنجشهای انجام شده را بین امضاها حتی جایی که محیط کاملا متفاوت است, مقایسه کند و بیشتر تلاشها برای جعل امضا را با شکست مواجه کند. الگوی مرجع امضا معمولا ۱ کیلو بایت است که این حجم کم دیتا این تکنیک را برای استفاده آنلاین یا بهمراه کارت هوشمند مناسب میسازد. یک فایده جانبی بیشتر سیستمهای تایید امضا این است که با ثبت امضاء بعنوان اثبات تراکنش صورت گرفته، باعث کم شدن سیستمهای برپایه کاغذ میشود و احتیاج به مستندسازی کاغذی را مرتفع میکند. ۲-۱ الگو و دینامیک تایپ کلید روشی که یک نفر با صفحه کلید تایپ میکند با امضا کردن تشابهاتی دارد. تایپیستهای ماهر تقریبا خیلی زود از الگوهای تایپ کردنشان تشخیص داده میشوند. پیاده سازی های فعلی بدلیل مشکلات یکسان نبودن صفحه کلیدها و تاخیرهای نرم افزار سیستم به آزمایشگاه محدود هستند. از طرف دیگر، هزینه اضافی پایین و عملیات شفاف, این روش را به یک تکنیک بسیارجذاب برای کاربردهایی مثل محافظت کردن ازتعداد کمی از کاربرهای با الویت بالا در سیستم کامپیوتری، تبدیل میکند. ۳-۱ تشخیص صدا سیستمهای تشخیص صدا به راحتی توسط مشتریها پذیرفته میشوند، اما متاسفانه هنوز به سطح کارایی که مورد نیاز بیشتر محیطهای تجاری هستند، نرسیده اند. استفاده از تشخیص صدا اجازه بررسی بیش از یک مورد را میدهد: سیستم میتواند تست کند که چه چیز گفته میشود بعلاوه اینکه چگونه گفته میشود. در بعضی از محیطها پیاده سازی این سیستم هزینه خیلی کمی دارد. تشخیص صدا شاخه ای از تکنولوژی پردازش صوت است که کاربردهای بسیار وسیعتری در زمینه های دیگر، بخصوص در سیستمهای تلفنی دیجیتالی و کنفرانس تصویری دارد. نکته جالب توجه اینست که مشخصاتی از صدا که توسط این سیستمها سنجیده میشود با آنهایی که یک انسان شنونده توجه میکند، تفاوت دارند، در حالیکه شخصی که با تقلید صدا میخواهد خود را جای شخص دیگر جا بزند، روی مشخصات انسانی تمرکز میکند.
منیجر بازدید : 23 جمعه 30 فروردين 1398 نظرات (0)
با سلام
دوستان عزیز و همکاری که با محصولات بیسیم و تخصصی آشنایی کامل و تجربی دارند.

خدمت سروران عزیز عرض کنم که در منزل جدید که خریداری کردم متاسفانه مشکل خط نلفن داره که خط ها تماما فیبر نوری هستند و این فیبر های نوری هم انحصارا در اختیار مخابرات هست ارائه اینترنت بر روی خط و از طرفی هم تمام ساکنین مجتمع کم و بیش اعلام کردند که تلفن ها گاه گاه قطع می شوند. در کل میشه گفت خط تلفنی نداریم ما اونجا 300 تا هزینه خرید خونه یه خط درست نداره. مهم نیست.

خوب اصل مطلب اینجاست خانه پدری که در حال نقل مکان به خانه خودم هستم یک خط تلفن گرفته بودم فقط برای اینترنت که بهترین کیفیت داشته باشم قطع وصل و نویز نداشته باشیم می خوام طریقی اینترنت موجود در مودم اینجا رو با انتن رادیو یا ... منتقل کنم به خانه آپارتمانی خودم که میشه گفت حدود 5 کیلومتری میشه با پیچ و تاب با ماشین که مطمئنن خطی در نظر بگیرم فراتر از 3 کیلومتر نیست.
و از طرفی راهکاری نیز داشته باشیم همچنین برای استفاده از همین خط تلفن کنونی در این خانه در خانه جدید به وسیله سیستم هم باشه مهم نیست.
راهکار و پیشنهاد اقتصادی و معقولی که بشه روی داشتن یک بستر اینترنت پایدار در قابل این شبکه بی سیم داشته باشم.پیشاپش تشکر برای وقتی که خواهید گذاشت برای اشتراک تجربیات ارزشمندتان
منیجر بازدید : 59 يكشنبه 01 مهر 1397 نظرات (0)
امروزه شاهد گسترش و توسعه روزافزون فناوری های نو در عصر ارتباطات هستیم، مخصوصا اخیرا که در کشور ما زیاد نام واژه های نو همچون LTE, 4G, 3G و.. به چشم می خورد.

در این مقاله قصد داریم به بررسی نسل جدید ارتباطات و شبکه های LTE بپردازیم.
LTE مخفف Long-Term Evolution می باشد و معمولا با نام 4G LTE نامبره می شود.از این شبکه ها جهت انتقال داده‌های پرسرعت بی‌سیم برای تلفن همراه و ترمینال‌های داده استفاده می شود و مبتنی بر GSM/EDGE و UMTS/HSPA می باشد.
این استاندارد توسط 3GPP (3rd Generation Partnership Project توسعه داده شده است.
هدف از LTE افزایش ظرفیت و سرعت داده های شبکه های بی سیم با استفاده از تکنیک ها و مدلاسیون جدید DSP (Digital Signal Processing) است.
بیشتر هدف طراحی مجدد و ساده سازی معماری شبکه برای سیستم های مبتنی برIP با میزان قابل توجهی کاهش زمان تاخیر انتقال در مقایسه با معماری 3G بود.
معماری شبکه های مبتنی بر IP در اینجا Evolved Packet Core (EPC نامیده می شود و جایگزین هسته شبکه GPRS شده است
رابط های بی سیم LTE با شبکه های 2G و 3G ناسازگارند، به طوری که در طیف های بیسیم جداگانه اداره می شوند.

LTE اولین بار توسط NTT DoCoM از ژاپن در سال 2004 معرفی شد و بطور رسمی در سال 2005 روی استاندارد جدید مطالعات انجام شد.
سرانجام در دسامبر 2009 و برای اولین بار بصورت عمومی سرویس دهی ال تی ای توسط شرکت TeliaSoneraa در دو شهر Oslo و Stockholm توسط مودم های USB ارائه می شود. از تاریخچه LTE و اینکه سپس در چه شهر ها و کشور هایی راه اندازی شد و چه گوشی های هوشمندی برای اولین بار از این فناوری پشتیبانی کردند فعلا میگذریم و در اینجا خوب است که بدانید در سال 2011 LTE به LTE پیشرفته یا Advance تکامل پیدا کرد و استاندارد شد و در سال 2013 ارائه شد.

مشخصات بیشتری از این شبکه ها :

با سرعت دانلود 300 Mbit بر ثانیه و سرعت آپلود 75 Mbit بر ثانیه.QoS کمتر از 5 میلی ثانیه در شبکه های رادیویی. LTE قابل اتصال در حرکت سریع را نیز دارد تا سرعت 500 کیلومتر بر ساعت و از موج های multi-cast و broadcast پشتیبانی می کند.
LTE از پهنای باند 1.4 MHz تا 20 MHz پشتیبانی می کند و هر دو فرکانس division duplexing (FDD) و time-division duplexing (TDD .
و دیگر اینکه این شبکه ها مبتنی بر ای پی هستند و زیرساخت آنها بر اساس IP می باشد و با پروتکل TCP/IP کاملا سازگار می باشد و همچنین از دیگر ویژگی های این شبکه ها پشتیبانی از حداقل 200 کاربر فعال در هر سلول 5 مگاهرتز.
در LTE صدا و ویدئو کیفیت بسیار بالایی دارد و از تکنولوژی Voice over LTE (VoLTE استفاده می شود.

سرعت انتقال داده در شبکه های LTE Advanced به 1 Gb/s رسیده و این دستاورد مهمی در زمینه فناوری ارتباطات می باشد.

هم اکنون در محدود کشور های جهان از این فناوری ها استفاده می شود(نقشه پایین).

منیجر بازدید : 81 پنجشنبه 15 شهريور 1397 نظرات (0)


مقدمه

امروزه بحث شبکه های وایرلس یکی از مباحث پرطرفدار و خصوصا کاربردی می باشد چراکه روز به روز تکنولوژی بیشتر مشتاق آن می شود تا به این سمت گرایش پیدا کند همانطور که مشاهده می کنید اخیرا در کشور عزیزمان شبکه های نسل سوم و چهارم مخابراتی پس 20 سال از راه اندازی نسل دوم راه اندازی شد و بدلیل سرعت و کیفیت بالا رضایت کاربران را در بر داشت.
از اینکه به شیرین ترین بحث در شبکه یعنی شبکه های بی سیم قدم نهاده اید به شما خوش آمد می گوییم. دوره MTCWE میکروتیک بطور کامل مباحث وایرلس و نحوه استفاده از تجهیزات بی سیم کمپانی بزرگ میکروتیک را آموزش میدهد. سرفصل های این دوره نیز در این پست معرفی شد.
امیدواریم که بتوانیم رضایت هموطنان گرامی را جلب کنیم و آموزش کاربردی و مفیدی را ارائه دهیم.
در این قسمت به معرفی تجهیزات وایرلس میکروتیک خواهیم پرداخت و درواقع شما را راهنمایی خواهیم کرد که چگونه تجهیزات مورد نظر خودتان را انتخاب و خریداری نمایید، سپس به معرفی استاندارد های وایرلس خواهیم پرداخت و در نهایت بطور عملی با ابزار های وایرلس در میکروتیک کار خواهیم کرد.
مباحث این قسمت از آموزش MTCWE :
استاندارد های وایرلس / Wireless Standardsعرض باند / Channel Widthتجهیزات سخت افزاری وایرلس میکروتیک (روتربرد ها، آنتن ها..)محاسبه فاصله تحت پوشش امواج وایرلسابزار های وایرلس در میکروتیک برای یافتن بهترین فرکانسو..


دانلود فیلم آموزشی MTCWE – قسمت اول با لینک مستقیم
– مشاهده آنلاین
– دانلود کتاب الکترونیکی قسمت اول (PDF)
کیفیت : فوق العاده عالی / 720P
حجم : 94 مگابایت

زمان : 55 دقیقه
تولید کننده و ناشر رسمی : میهن لرن
منیجر بازدید : 51 چهارشنبه 07 شهريور 1397 نظرات (0)
آشنائی با مفهوم روتينگ روتينگ ( Routing ) يکی از مهمترين ويژگی های مورد نياز در يک شبکه به منظور ارتباط با ساير شبکه ها است. در صورتی که امکان روتينگ پروتکل ها وجود نداشته باشد ، کامپيوترها قادر به مبادله داده نخواهند بود .
تعريف
از روتينگ به منظور دريافت يک بسته اطلاعاتی ( packet ) از يک دستگاه و ارسال آن از طريق شبکه برای دستگاهی ديگر و بر روی شبکه ای متفاوت ، استفاده می گردد . در صورتی که شبکه شما دارای روتر نباشد ، امکان روتينگ داده بين شبکه شما و ساير شبکه ها وجود نخواهد داشت . يک روتر به منظور مسيريابی يک بسته اطلاعاتی ، می بايست آگاهی لازم در خصوص اطلاعات زير را داشته باشد :

آدرس مقصد روترهای مجاور که با استفاده از آنان امکان اخذ اطلاعات لازم در خصوص شبکه های از راه دور، فراهم می گردد . مسيرهای موجود به تمامی شبکه های از راه دور بهترين مسير به هر يک از شبکه های از راه دور نحوه نگهداری و بررسی اطلاعات روتينگ
همگرائی ( Convergence )
فرآيند مورد نياز برای تمامی روترهای موجود در يک شبکه به منظور بهنگام سازی جداول روتينگ و ايجاد يک نگرش سازگار از شبکه با استفاده ار بهترين مسيرهای موجود . در زمان انجام فرآيند فوق ( همگرائی ) ، داده کاربر ارسال نخواهد شد .
مسير پيش فرض ( Default Route )
يک مسير استاندارد درج شده در جدول روتينگ که به عنوان اولين گزينه در نظر گرفته می شود . هر بسته اطلاعاتی که توسط يک دستگاه ارسال می گردد در ابتدا به مسير پيش فرض ارسال خواهد شد . در صورتی که مسير فوق مشکل داشته باشد ، يک مسير ديگر انتخاب می گردد .
مسير ايستا ( Static Route )
يک مسير دائم که به صورت دستی درون يک جدول روتينگ درج می گردد . مسير فوق حتی در موارديکه ارتباط غير فعال است در جدول روتينگ باقی مانده و صرفا" به صورت دستی حذف می گردد .
مسير پويا ( Dynamic Route )
يک مسير که به صورت پويا ( اتوماتيک ) و متناسب با تغييرات شبکه ، بهنگام می گردد .مسيرهای پويا نقطه مقابل مسيرهای ايستا می باشند .

منبع: srco.ir
منیجر بازدید : 52 يكشنبه 24 تير 1397 نظرات (0)
سلام شاید خیلی وقت ها شده مثلا دارین توی یه شرکت یا مجتمع تجاری مثل کامپیتور پایتخت سرویس اینترنت ارایه میدین و مثلا انتن شما که نزدیک همه ولی کل کلاینت ها وصل شدن به یکی از اکسس پوینت ها یا همچین چیزایی مثلا یه بار همه کلاینت ها رفته بودن روی اکسس پوینت طبقه پنجم و اون اکسس پوینت ان استیبل شده بود و امکان ریست یا خاموش کردن اون اکسس پوینت اصلا نبود چون تو ارتفاع قرار داشت و ..

حالا میخوام یه ترفندی رو بهتون یاد بدم که اگه به همچین مشکلی برخوردید بتونید حلش کنید :

0bin - encrypted pastebin

اسکریپت زیر رو دانلود کنید و سریع یه مینی لینوکس یا یه چیزی که خلاصه به کارتون بیاد نصب کنید بعد نیاز به یه کارت وایرلس دارین که بتونه سیگنال خیلی قوی به اکسس پوینت بده

طرز استفاده ازش هم اینجوریه !!


python script.py -a 00:0E:DA:DE:24:8E -c 2
از a به عنوان مک ادرس استفاده میشه و از c به عنوان کانال

شاید شما مشکلی داشته باشین نیاز باشه همیشه این فعال باشه یا مثلا هر ده دقیقه قط ۱۰۰ میلی ثانیه اینکارو انجام بده !!

python script.py -c 1 -p 5 -t .00001 -s DL:3D:8D:JJ52 -d

منظور از p تعداد پکت دیتا به منظور deauth یعنی کلاینت هارو خارج کنه هنگام وقوع خطر و ...
منظور از t به عنوان زمان
منظور از s ندادن پکت death و d هم همینطور میگه فقط تو اون زمان 5 پکت death بده

امیدوارم مفید باشه

تعداد صفحات : 2

موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90

 • انتشار مقاله

 • */ فروش سرور های هتزنر

 • مهر روی ناخن

 • Token Passing

 • عدم ست شدن ns7

 • بحث در مورد سرور های فیزیکی

 • 000

 • یاهو

 • آنالیز قیمتی ۳ ارز مجازی: بیت کوین

 • Bvlgari

 • هاست اشتراکی ایران

 • فروش (46) دامنه رند آی آر هرکدام 15

 • گم شدن دو مرسوله پستی به ارزش 450

 • JQuery

 • فروش انواع گواهینامه SSL

 • مینی کار: کار ایجاد کن

 • سئو ایندکس

 • Time & Date

 • [ - Custom PHP Code - ] نمونه کد

 • سرور مجازی هلند 11

 • پوستر

 • تعرفه طراحی وب سایت

 • در کنار شما

 • خرید و فروش گیرنده دیجیتال

 • ex40-ssd

 • ثبت دامنه org=14

 • آموزش (15) mcsa

 • سایتم هک غیر حرفه ای شده

 • پرسیوا

 • فروش ویژه مجموعه مقالات

 • 90درصد تخفیف! فروش ویژه سوپر آلفا

 • فروش سرور اختصاصی ex40

 • فروش دامنه sharjemoft.com

 • Reboot

 • Virtualizor

 • علمی

 • cpanel

 • مزایده فروش وبسایت بزرگ فروش پروژه

 • مباحث عمومی در مورد سویچ و روتر

 • دوربین عکاسی و فیلمبرداری

 • خبر مهم

 • فروش ویژه پنل پیام کوتاه کاربری با تعرفه ارسال ثابت 87 ریال از اپراتور 3000 با ماژول whmcs

 • Xlhost

 • اکانت پریمیوم همزمان رپیدشیر

 • سامانه پیام کوتاه با خط 10 رقمی فقط 5

 • خريدار عمده بازي ps1

 • سرور مجازی با رم 256 فقط 7

 • dv

 • آفر ویژه سرور اختصاصی از Los Angeles

 • نمایندگی دایرکت ادمین

 • برنامه نویسی نرم افزار تلفن همراه

 • IPS

 • سئو

 • تفاوت phpbbو vBulletin

 • چک

 • آپدیت خودکار nod 32 بدون وارد کردن یوزر

 • اداری

 • سرور مجازی ارزان آلمان

 • انجمن

 • شبکه های tcp/ip

 • فرانسه

 • سايت هاي دانلود

 • سرور مجازی ایران ویندوز/لینوکس: یک گیگابایت رم+100 گیگابایت هارد+50گیگابایت پهنای باند > ماهیانه 30

 • هدر

 • آموزش (16) mcsa

 • با این روش

 • Paypal

 • خریدار اسپمر وبلاگ (میهن بلاگ

 • ساختمانهای درحال ساخت تهران

 • فروش ویژه سرور مجازی مدیریت شده | رم 4 18

 • 100t | رم 1024 = 17

 • رابطه بين 11سپتامبر

 • 16G RAM

 • تجارت الكترونيك

 • تنظیم پروپوزال و انگیزه نامه (کارشناسی ارشد، پیش دکترا، دکترا) Proposal

 • U43JC

 • شاخهای سیستم عامل لینوکس

 • آموزش (11) mcsa

 • سئو سایت

 • Rapidshare

 • قالب

 • فروش بک لینک ماهانه و رپورتاژ دائمی در دو سایت با اتوریتی های 38

 • HP DL160 G6

 • BootStrap

 • 2x1TB or 256GB SSD

 • طراحی هدر

 • آمریکا

 • مخابرات مرکز داده

 • نرم افزار تبلیغات در تلگرام

 • فروش ویژه سرور مجازی از المان

 • [25% تخفیف دائم] فروش ویژه سرور اختصاصی هتزنر سری ex

 • دامنه با پیج اتوزیتی 22

 • کنسول های بازی و لوازم جانبی

 • خريدار عمده دستگاه دور كننده گربه

 • Graphicriver

 • 412

 • Internal Error

 • 1090

 • خرید ساعت ck

 • مباحث کلی و راه حل دیتا سنتر

 • آفر ویژه رپورتاژ

 • سربرگ انجمن

 • میخام یک فروشگاه دیجیتال انلاین بزنم

 • جستجو آجاکس

 • تیم نویسنده حرفه ای 10 نفره

 • @@@* پیش فروش سرور مجازی آمریکا (Denver

 • تراکت

 • 3al.ir

 • صدور ویزا کارت

 • host

 • اسکریپت

 • بدلیجات
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2,364
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 25
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2,848
 • باردید دیروز : 7,395
 • بازدید هفته : 49,302
 • بازدید ماه : 164,804
 • بازدید سال : 695,812
 • بازدید کلی : 3,716,958