loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

 1. آموزش هاستینگ
 2. اشتراک گذاری
منیجر بازدید : 0 سه شنبه 26 شهريور 1398 نظرات (0)
ویژگی های یک برند خوب


خصوصیات یک برند خوب

برند می بایست چیزی از هدف تولید محصول، کیفیت، منافع ، استفاده هاو طرز عمل آن و غیره پیشنهاد کند

برند باید ساده،کوتاه و دارای تلفظ ساده بوده و به خاطر سپردن آن آسان باشد. برای مثال:لوکس،ژیلت ، بی بی سی، نایک، بیک و …

برند باید به سادگی تبلیغ و شناسایی شود

برند باید بخشی از یک حالت و طبیعت دائمی باشد

برند باید ساده ، شفاف و جذاب باشد

باید قابل ثبت و حمایت حقوقی باشد

باید مشخص و دقیق باشد

باید دارای صدای لذت بخش در هنگامی که آن را می شنوید باشد

باید اقتصادی بوده و قابل تولید مجدد و تکثیر باشد

باید اصل باشد ( غیر تقلیدی)

نباید به چندین گونه تلفظ شود

نباید تهاجمی (به کسی یا چیزی) و یا اهانت آمیز باشد

باید تصویر خوبی ایجاد کند

نباید قدیمی و کهنه باشد

منبع : ویژگی های یک برند خوب

ثبت شرکت با مسئولیت محدودو سهامی خاص
kiasabt.com


مقاله های مرتبط


ضوابط برای صدور پروانه کسب
چگونگی تقسیم سود
فروشنده زمان معامله ازارائه شماره اقتصادی امتناع کند

شرکت امتیازی

سرمایه در گردش (شرکت)
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 1 دوشنبه 25 شهريور 1398 نظرات (0)
دستگاه های تصفیه آب باید زیر سینک ظرفشویی آشپزخانه نصب شود مراحل نصب به شرح زیر می باشدمرحله اول : گرفتن انشعاب آب ورودی به دستگاه تصفیه آب
1 . آب ورودی ساختمان را قطع کنید.
2 . شیر پیسوار آب سرد زیر سینک را باز کنید.
3 . سه راهی انشعاب آب ورودی را به لوله آب سرد متصل کنید .
4 . شیر پیسوار را به سه راهی انشعاب آب ورودی متصل کنید.
5 . شیر ورودی آب را به سه راهی متصل و آن را در حالت بسته قرار دهید.
مرحله دوم : نصب شیر مصرف دستگاه تصفیه آب خانگی
1 .در مورد مناسب بودن محل شیر روی سینک ، حتما از مصرف کننده سوال کنید. یک سوراخ با قطر 11 روی سینک در محل مناسب ایجاد کنید.این عمل را در سه مرحله با مته های 6 و 8 و 11 انجام دهید.
2 . شیر برداشت را روی سینک نصب کنید و مهره های زیر آن را بخوبی محکم کنید.
مرحله سوم : نصب دستگاه تصفیه آب خانگی
1 . دستگاه تصفیه آب خانگی را در محل مناسبی از زیر سینک داخل کابینت قرار داده و به دیواره کابینت تکیه دهید و یا با توجه به سوراخ های روی براکت، به دیواده داخل کابینت با فاصله 5 سانتی متر از کف پیچ کنید.
2 . رزوه های روی تانک را به وسیله نوار تفلون، نوار پیچی کنید. شیر مخزن را به ورودی تانک متصل کنید.برای محکم کردن شیر در محل خود هیچ وجه از آچار استفاده نکنید.
3 . لفاف پلاستیکی کارتریج های الیافی و کربنی را برداشته و هر فیلتر را در هوزینگ خود قرار دهید.
4 . با آچار مخصوص هوزینگ ها را محکم کنید.
5 .ممبران RO را از پوشش پلاستیکی خارج کرده و آن را در هوزینگ شماره 9 قرار دهید. توجه کنید که ممبران از طرفی که دارای دو عدد واشر لاستیکی است وارد محفظه می شود.
6 .در پوش هوزینگ ممبران RO را بخوبی محکم کنید. توجه داشته باشید لوله ورودی به محفظه RO را فعلا نصب نکنید . این عمل در انتهای نصب انجام می شود .
مرحله چهارم : نصب اتصالات دستگاه تصفیه آب خانگی
1 . مقداری از شیلنگ را با توجه به فاصله دستگاه تصفیه آب تا شیر ورودی برش داده و از یک طرف به شیر ورودی و از طرف دیگر به مرحله اول دستگاه متصل نمایید.
2 .با مته 8 سوراخی رو لوله فاضلاب ایجاد کنید بست فاضلاب را در آن محل ببندیدو مقداری شیلنک با توجه به فاصله محدود کننده جریان فاضلاب تا محل سوراخی که روی لوله فاضلاب زده اید برش داده و از یک طرف به محدود کننده جریان فاظلاب و از طرف دیگر به بست فاضلاب متصل کنید .
3 . مقداری شیلنگ با توجه به فاصله محل خروج آب از فیلتر پست کربن یا در دستگاه شش مرحله ای خروجی فیلتر مینرال ( حاوی مواد معدنی ) تا شیر مصرف برش داده و از یک طرف به خروجی آب تصفیه شده دستگاه و از طرف دیگر به شیر مصرف روی متصل کنید.
4 . مقداری شیلنگ به اندازه فاصله از سه راهی ورودی فیلتر کربن نهایی تا شیر قطع سریع مخزن ذخیره برش داده و از یک طرف به سه راهی ورودی فیلتر پست کربن و از طرف دیگر به شیر روی مخزن ذخیره متصل نمایید.

مرحله پنجم : راه اندازی و تست دستگاه تصفیه آب خانگی
1 . جهت حصول اطمینان از وجود فیلترها در محفظه ها تمامی محفظه ها را کنترل کنید.
2 .شیلنگ ورودی محفظه ممبران که قبلا باز گذاشته اید درون یک ظرف خالی قرار دهید.
3 . شیر ورودی آب به دستگاه را باز کرده و 3 دقیقه صبر کنید تا دستگاه آب گیری نمایید سپس دوشاخه آداپتور را به پریز وصل کنید . صبر کنید تا آب به مدت 5 دقیقه از شیلنگ ورودی محفظه ممبران وارد ظرف آب شود. سپس شیر ورودی را بسته ، شیلنگ را به ورودی محفظه متصل کرده و شیر ورودی را مجددا باز کنید.
4 . شیر تانک را باز کنید.
5 . محل اتصالات دستگاه تصفیه آب را به دقت چک کنید. در صورت نشت آب از اتصالات نسبت به رفع آن اقدام کنید.
6 .خروجی فاضلاب دستگاه را چک کنید که حتما در هنگام کارکرد دستگاه و روشن بودن پمپ ، پساب از آن جاری باشد.
7 . پس از حصول اطمینان از کارکرد دستگاه و بررسی تمام نکات ذکر شده ، صبر کنید دستگاه تصفیه آب آنقدر کار کند تا تانک پر شده و پمپ دستگاه تصفیه آب خاموش شود. سپس برای شستشوی مخزن و احتمال وجود ذرات کربن آزاد در محفظه ها شیر برداشت روی سینک را باز کنید تا آب تانک خالی شود. یعنی مخزن پر شده اول را نباید استفاده نمود. ( زمانی که دستگاه به برق وصل است وقتی مخزن خالی می شود فشار آب شیر بسیار کم است و این خروجی کم با توجه به خالی بودن مخزن به دلیل تصفیه مستقیم دستگاه ی روشن است که آب تصفیه شده در زمانی که شیر باز است دیگر به مخزن هدایت نمی شود بلکه به شیر برداشت انتقال می یابد. پس زمانی که دستگاه در برق باشد نشانه خالی شدن مخزن، همان کم شدن فشار آب از شیر برداشت است ) .

لینک منبع : آب رسان تهران - abresantehran.ir - راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 0 چهارشنبه 20 شهريور 1398 نظرات (0)
سلام - احتمالا سایت میترا رنک رو مشاهده کردید .

واقعا تاثیر مثبتی خواهد داشت ؟؟؟؟ البته نه موقت که صد البته بده - منظور استفاده ی دائمی است ...

اما ادعای این سایت به این شکل است :بازدید ها، کاملا واقعی و در پنجره های جداگانه، بدون استفاده از iframe و یا popup و بدون ایجاد کوچکترین مزاحمتی برای کاربران، انجام می شوند. این روش بازدید نه تنها باعث معرفی محصول شما می شود، بلکه تاثیر قابل توجهی در رتبه وب سایت شما در وب سایت الکسا و رنک آن در موتور جستجوی گوگل دارد. کاربران از طریق سامانه بازدید خودکار میترا رنک، وارد وب سایت شما و به اندازه مدت زمان تعیین شده در سایت شما می مانند. با توجه به بررسی 7 لایه بازدید های کاربران در سامانه بازدید خودکار، امکان تقلب در سیستم کمتر از 1 درصد است.ارزش هر بازدید، تعیین کننده مدت زمانی است که کاربر باید در وب سایت شما بماند. به عبارت ساده تر اگر ارزش هر بازدید را 10 ریال تعیین کنید، کاربر باید 25 ثانیه در وب سایت شما حضور داشته باشد، اگر 20 ریال تعیین کنید، 45 ثانیه، اگر 30 ریال تعیین کنید، 65 ثانیه، اگر 40 ریال تعیین کنید، 85 ثانیه و اگر 50 ریال تعیین کنید، کاربر باید 105 ثانیه در وب سایت شما بماند. برای وب سایت هایی با بارگذاری سنگین، زمان بالاتر توصیه می شود.

همچنین مدت زمان حضور کاربر در وب سایت شما، کمابیش می تواند تاثیر مثبتی روی رنک الکسا داشته باشد. لیست وب سایت ها برای نمایش به کاربران و انجام بازدید، براساس ارزش بازدید مرتب خواهد شد و وب سایت هایی با ارزش بالاتر، زودتر به کاربران نمایش داده می شوند.

و ....
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 3 سه شنبه 29 مرداد 1398 نظرات (0)
مقامات بانک مرکزی اعلام کرده‌اند که براساس برنامه‌ریزی‌های جدید، قرار است هر فرد فقط یک حساب بانکی داشته باشد و تمامی حساب‌ها کددار شوند، در عین حال ۳۸ میلیون حساب بانکی راکد هم مسدود شد.

به گزارش عصرایران به نقل از مهر، مقامات بانک مرکزی آخرین اقدامات، برنامه ها و دستورات این بانک به بانک‌های کشور برای ساماندهی حساب‌های راکد و بدون شناسه و کد ملی را تشریح کردند.

حساب‌های بانکی واحد می‌شوند

ارجمندنژاد مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: بسیاری از حساب‌ها با این مضمون، متعلق به افرادی است که مرحوم شده‌اند و این حساب‌ها بسته نشده است. حساب‌هایی متعلق به مثلا ۲۰ یا ۳۰ سال پیش است که آن زمان هنوز کد و شماره ملی وجود نداشت، یا حساب‌ها متعلق به افرادی است که سال‌ها پیش از ایران رفته اند و دیگر بازنگشته اند و یا اگر رجوع کرده باشند، به بانک مراجعه نداشته اند.این مقام مسئول در بانک مرکزی با بیان اینکه تعداد حساب‌های فاقد کد شناسایی کم است و بانک مرکزی به بانک‌ها دستور داده است که در اولین مراجعه این افراد برای دریافت خدمات، شماره ملی آنها را اخذ کند، البته در حال حاضر این حساب‌ها تعدادشان کاهش یافته و اصلاحات‌شان رو به اتمام است اما برخی از حساب‌ها متعلق به اشخاص حقوقی است که تعداد آنها بیشتر است، این حساب‌ها فاقد شناسه ملی است.

وی با اشاره به اینکه شماره ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی است که باید بانک‌ها آنها را اخذ کنند، تصریح کرد: با همکاری سازمان ثبت، لازم است که اشخاص حقوقی شناسه ملی خود را به بانک‌ها برای دریافت خدمات ارائه دهند.

ارجمند نژاد خاطرنشان کرد: اشخاص خارجی حقیقی و حقوقی هم باید شماره فراگیر اتباع خارجی را از مراجع ذی ربط دریافت کنند و به بانک مربوطه ارائه دهند تا مشکل مسدودی حساب‌شان رفع شود؛ به ویژه برای اشخاص حقیقی دقت بیشتری باید صورت گیرد. به عنوان مثال، برخی از موسسات غیرمجاز یا برخی موسسات قرض الحسنه که بنا به عللی به مشکلاتی برخورد کردند و در بانک‌ها ادغام شدند، دارای چنین حساب‌های فاقد شناسه ملی بودند که به بانک‌هایی که در آنها ادغام و یا تجمیع شدند، منتقل شد و در حال حاضر به سرعت در حال کاهش این حساب‌ها هستیم.

مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود درباره ساماندهی و تجمیع حساب‌های متعدد افراد در یک حساب اظهارداشت: اشخاص اعم از اینکه حقیقی یا حقوقی باشند، می توانند در شرایط فعلی حساب‌های متعددی به منظور کارهای مختلف داشته باشند و این بستگی به ساختارهای مالی شرکت‌ها و وضعیت حقیقی و حقوقی افراد دارد. تعداد شرکت‌ها در کشور بالا است و اینکه گفته می شود چندین حساب بانکی متعلق به افراد است، میانگین حساب‌ها در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، حساب‌های متعدد برای افراد، پدیده ای نیست که به تازگی اتفاق افتاده باشد و متعلق به سالیان پیش است که شرکت‌ها برای مقاصد مختلف، حساب‌های مختلفی را در بانک‌ها افتتاح کرده اند؛ به همین ترتیب امکان دارد که افراد حقیقی هم بنابه علل مختلف در چند بانک حساب داشته باشند. فی نفسه طبق مقررات فعلی بانکی این امر منعی ندارد اما براساس برنامه جدید بانک مرکزی، قرار است که این حساب‌ها به سمت یک حساب واحد و یونیک پیش بروند که این کار زمان‌بر است، زیرا نیازمند همکاری برخی دستگاه ها است. براساس این برنامه ریزی، هر فرد فقط دارای یک حساب بانکی خواهد بود.

دلایل ایجاد حساب‌های راکد بانکی

همچنین حمیدرضا آذرگون مدیر مجوزهای بانکی بانک مرکزی هم در این باره به خبرنگار مهر گفت: حساب‌های متعدد بانکی، میراث ساختار سنتی دهه های گذشته است و بخشی از این حساب‌ها راکد است. این حساب‌ها در گذشته باز شده و هر فردی ممکن است که آنها را داشته باشد و مبالغ جزئی هم در آنها باقی مانده باشد. این حساب‌ها ماهیتا عندالمطالبه است و متقاضی باید آن را تعیین تکلیف کند و این کار از عهده بانک‌ها خارج است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این حساب‌ها باعث ایجاد دردسرهایی برای بانک‌ها از جمله هزینه نگهداری در دیتاها می شود، تصریح کرد: این در حالی است که براساس قانون فعلی، هرکسی می تواند تعدد حساب داشته باشد و این امر نیازبه اصلاح قوانین دارد. به عنوان مثال، فردی از شهری به شهر دیگر نقل مکان کرده و در شهر قبلی دارای حسابی است که مانده آن ۱۰ هزار تومان است. بخشی از بزرگ شدن آمارهای این حساب‌های راکد مربوط به همین موضوعات است.

دستورات تازه بانک مرکزی به بانک‌ها

فرید کیان مدیر اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی هم درباره ۳۸ میلیون حساب بانکی راکد به خبرنگار مهر عنوان کرد: این ۳۸ میلیون حساب فاقد کدملی و شناسه ملی هستند و یا متعلق به اتباع بیگانه فاقد شناسه ملی هستند. این حساب‌ها به نحوی نیست که فعال باشد اما عمده این حساب‌ها مسدود است. به عبارت دیگر، این حساب‌ها مسدودی برداشت دارند و فعالیت بانکی برای دارنده آنها امکان‌پذیر نیست.

این مقام مسئول در بانک مرکزی از دستورات بانک مرکزی به چند بانک در دو روز پیش برای مسدود کردن حساب‌های اشخاص حقیقی فاقد کد ملی خبرداد و با بیان اینکه این بانک‌ها اینگونه حساب‌ها را نبسته بودند، گفت: تمام افراد کشور در حال حاضر دارای کد و شناسه ملی هستند و بانک مرکزی نمی‌پذیرد که حساب بانکی فاقد کد ملی باشد و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

وی به حساب‌های شرکت‌های حقوقی، اتباع خارجی و غیره که دارای شناسه ملی نیستند و البته تعداد آنها زیاد نیست، اشاره کرد و تعداد این حساب‌ها را ۴ میلیون حساب دانست و اظهارداشت: اینها باید از مراجع مربوطه شناسه ملی را دریافت کنند.

کیان تصریح کرد: تعداد زیادی از ۳۸ میلیون حساب بانکی سالیان قبل افتتاح شده‌اند اما بانک‌ها براساس قانون نمی‌توانند آنها را ببندد اما بانک مرکزی به بانک‌ها اعلام کرده که هیچگونه خدماتی را به دارندگان این حساب‌ها ارائه نکنند تا دارنده آن مجاب به مراجعه به بانک شود. بانک‌ها از این حساب‌ها به عنوان «مسدود برداشت» یاد می‌کنند و در اولین مراجعه دارنده، حساب قابل استفاده خواهد شد.

به گزارش مهر، براساس آخرین آمار اخذ شده از بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان تیرماه سال‌جاری، کل حساب‌های بانکی بالغ بر ۴۱۰ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۲۱۶ حساب است که این تعداد شامل حساب‌های متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و خارجی است. از این تعداد، ۳۷۲ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۶۰ حساب دارای شماره ملی یا شناسه ملی و یا شماره فراگیر اتباع خارجی هستند.

تعداد حساب‌های بانکی فاقد شماره ملی، شناسه ملی یا شماره فراگیر اتباع خارجی ۳۸ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۱۵۶حساب است که از این تعداد، صرفا ۲ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۱۷۱ حساب فاقد شماره، فعال هستند. ۳۶ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۹۸۵ حساب هم اگرچه فاقد شماره هستند، لیکن مسدود شده اند تا در اولین مراجعه مشتریان به بانک ها و موسسات اعتباری، شماره یا شناسه آنها اخذ و در سوابق درج شود.

تعداد کل حساب‌های اشخاص حقیقی ایرانی ۴۰۰ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۴۸ حساب است و از این تعداد، ۳۶۶ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۴۵۸ حساب دارای شماره ملی و تعداد ۳۳ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۵۹۰ حساب فاقد شماره ملی است. از این تعداد، ۳۳ میلیون و ۲۱۹ هزار و۸۵۳ حساب مسدود شده تا دارندگان آنها در اولین فرصت، اطلاعات لازم را برای تکمیل پرونده های خود در بانک یا موسسه اعتباری تکمیل کنند و صرفا تعداد ۴۸۶ هزار و ۷۳۷ حساب فاقد شماره ملی متعلق به اشخاص حقیقی در کلیه بانک ها و موسسات اعتباری وجود دارد که فعال است.

از مجموع ۴۱۰ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۲۱۶ حساب بانکی در کشور، ‌تنها ۴۸۶ هزار و ۷۳۷ حساب یعنی حدود ۰.۱۲ درصد (۱۲ مورد در هر ۱۰.۰۰۰ حساب بانکی) متعلق به اشخاص حقیقی ایرانی در کشور دارای فعالیت است که فاقد شماره ملی است.


منبع: مهر
http://www.asriran.com/fa/news/43068...F-%D8%B4%D8%AF
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 2 يكشنبه 27 مرداد 1398 نظرات (0)
خبرگزاری ایسنا: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصاویر 6 مجروح مجهول‌الهویه در فاجعه منا را برای شناسایی از سوی خانواده هایشان منتشر کرد.
از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصاویر 6 مجروح مجهول‌الهویه در فاجعه منا منتشر شد تا خانواده‌ها در صورت شناسایی با شماره اعلام شده تماس بگیرند.
==خانواده‌ها در صورت شناسایی با شماره‌های 00966125290273 - 00966506206053 از داخل ایران و 0125290273 - 0506206053 از داخل عربستان تماس بگیرند
مکه (1).jpgمکه (2).jpg
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 4 شنبه 26 مرداد 1398 نظرات (0)
فروش لایک و دنبال‌کننده‌های اینستاگرام به یک تجارت سیاه تبدیل شده است آمارهایی که اخیرا منتشر شده است نشان می‌دهند حدود 24 میلیون حساب کاربری تقلبی در اینستاگرام وجود دارد. این حساب‌های کاربری در بازار سیاه فروخته شده و برای بالاتر رفتن تعداد «دنبال‌کننده‌ها»ی (Follower) شخصیت‌های معروف، سیاست‌مداران یا برندهای مختلف استفاده می‌شود.

عده‌ای از محققین، فعالیت حدود ده میلیون حساب کاربری اینستاگرام را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که 7.9 درصد از این تعداد، رفتاری مثل روبوت‌های تبلیغاتی دارند. این گروه تحقیقاتی برای دقیق‌تر شدن آمارهای خود هم‌چنین 20 هزار حساب کاربری از ده فروشنده‌ی مختلف خریداری و رفتارهای روبوت‌های آن‌ها را بررسی کردند. آن‌ها سپس رفتاری که مشاهده کرده بودند را با ده میلیون حساب کاربری اینستاگرام مقایسه کردند تا رفتارهایی مشابه در آن‌ها پیدا کنند.

اینستاگرام شش ماه پیش با اعلام این خبر که بیش از 300 میلیون کاربر فعال دارد، از راه‌اندازی راهکارهایی برای جلوگیری از حساب‌های کاربری تقلبی خبر داد، اما ظاهرا این راهکارها پاسخ نداده‌اند و اینستاگرام هنوز هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. از هر پنج حساب کاربری که بر روی آن‌ها مطالعه شده بود، یک حساب کاربری حتی یک پست هم نداشت؛ به‌گونه‌ای که می‌توان تخمین زد 20 درصد حساب‌های کاربری اینستاگرام فقط برای زیاد کردن تعداد «دنبال‌کننده‌های» دیگر افراد ساخته شده‌اند.

چند ماه پیش تعداد زیادی از حساب‌های کاربری تقلبی اینستاگرام از این سرویس پاک شدند؛ طوری که پاک کردن این حساب‌های کاربری حدود 3.5 میلیون از دنبال‌کننده‌های «جاستین بیبر» و 19 میلیون از دنبال‌کننده‌های حساب خود اینستاگرام کم کرد.

اینستاگرام از پاسخ دادن به این آمار منتشر شده سر باز زده، اما گفته است که منظور آن‌ها از کاربر فعال، کاربری است که در این شبکه وارد می‌شود، حتی اگر هیچ پستی هم نداشته باشد.

منبع:VICE
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 3 يكشنبه 13 مرداد 1398 نظرات (0)
بازی Travian یک بازی استراتژیک به یاد ماندنی است که می توان آنرا بصورت آنلاین و چند نفره بازی کرد. این بازی توسط شرکت آلمانی Travian Games ساخته شده است و اولین بار در سال 2004 و توسط گرهارد مولر به بازار عرضه شد. با توجه به اینکه این بازی مربوط به دوران قدیم است، نمایی از یک بازی مهیج جنگی و استراتژیک را به رخ می کشد.
بازی Travian به بیش از 40 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و در سراسر جهان بیش از 5 میلیون نفر آنرا بصورت آنلاین بازی می کنند. در سال 2006 هم در دسته بازی های پرحجم برنده Superbrowsergame Award شد.
بازی Travian با زبان PHP برنامه نویسی شده است و در بیشتر مرورگر ها قابل اجرا است. سازندگان آن احتمالاً طرح کلی و بازی را The Settlers of Catan گرفته اند.

داستان بازی
بازی Travian مربوط به دوران قدیم است. هر بازیکن بازی را بعنوان فرمانده یک روستای کوچک آغاز می کند و منابعی هم در اطراف روستا وجود دارد. با استخراج این منابع و بهره گیری از آنها، ذخیره منابع شما بالا می رودو روستا را هم می توانید با ساخت ساختمان های جدید و سپس آپگرید کردن آنها رونق ببخشید. بکارگیری سربازان به شما این امکان را می دهد که به روستاهای دیگر حمله کنید تا منابع آنها را بدست آورید و همچنین از حملات دشمنان به روستای خود دفاع کنید. روستاها همچنین می توانند منابع خود را با هم معاوله و معاوضه کنند البته اگر هر دو روستا بازار داشته باشند. شما می توانید قلمرو حکومت خود را با یافتن روستاهای دیگر، یا با حمله به روستاهای دیگر گسترش دهید. بازیکنان همچنین می توانند با استفاده از پیام با هم صحبت کنند، و مثلاً پیشنهاد اتحاد نظامی و اقتصادی با هم را بدهند.

آغاز کردن بازی
بازیکنان برای پیوستن به این بازی باید در وبسایت Travian ثبت نام کنند، و آدرس ایمیل خود را وارد کنند و نام کاربری و رمز هم برای خود انتخاب کنند.
شما همچنین باید قبیله ای را انتخاب کنید تا بازی خود را با آن آغاز کنید، و جهانی را هم انتخاب کنید که معرف سرور بازی باشد و بتوانید در آن بازی کنید. منظور اینست که افراد داخل یک جهان فقط با افراد دیگر داخل همان جهان ارتباط خواهند داشت. اتفاقاتی که در یک جهان رخ می دهد تأثیری بر جهان های دیگر نخواهد داشت. البته شما می توانید چند حساب کاربری داشته باشد و در بیش از یک جهان ثبت نام کنید، اما داشتن بیش از یک حساب کاربری در یک جهان مطابق قوانین وبسایت ممنوع می باشد. البته، چندین بازیکن می توانند همگی فقط یک حساب کاربری داشته باشند. جهان های موجود در بازی، پس از اینکه تعداد معینی از افراد در آن ثبت نام کردند، ثبت نام آن خودبخود تمام می شود و دیگر کسی نمی تواند در آنها ثبت نام کند.

شما پس از وارد شدن به حساب کاربری خود باید دستورالعمل هایی را که بازی به شما می دهد دنبال کنید که جنبه های مختلف بازی را به شما آموزش می دهد و در صورتیکه در این مراحل موفق شدید پاداشی هم به شما میدهد. در آغاز بازی، یک دوره محافظت هفت روزه برای افراد مبتدی برای شما وجود دارد، تا از حملات بقیه در امان باشید.

قبیله ها
سه قبیله قابل بازی و دو قبیله بدن قابلیت بازی کردن در Travian وجود دارد. قبایلی که قابل بازی کردن هستند، Romans (رومی ها)، Gauls (گال ها)، و Teutons (توتن ها) هستند. بازیکن باید یکی از آنها را در حین ثبت نام خود انتخاب کند. هر قبیله خصوصیات خاص خود را دارد. رومی ها می توانند ساختمان ها و منابع را بطور همزمان آپگرید کنند، سربازان قوی دارند که آموزش آنها پرهزینه است، و تاجرانی دارند که فعالیت زیاد خوبی ندارند. گال ها سربازان سریع و توانایی های دفاعی عالی و تاجران سریعی دارند. توتن ها در مقابل سبک تهاجمی دشمن واکنش خوبی نشان می دهند، سربازان کم هزینه و ضعیفی دارند و تاجران کندی دارند که البته توانایی آنها خیلی خوب است. وقتی که در هنگام ثبت نام قبیله ای را انتخاب کردید، دیگر نمی توانید آنرا تغییر دهید و همه روستاهایی که توسط بازیکن یافت یا فتح می شود هم از همان قبیله خواهند بود.

دو قبیله غیر قابل بازی کردن، Natars (ناتار ها) و Nature (نیچر) هستند. روستاهای ناتار ها بصورت تصادفی در نقاط مختلف نقشه بوجود می آید و بتدریج رشد می کنند. روستاهای بازیکنانی که حساب کاربری خود را حذف کرده اند هم احتمال دارد که به روستای ناتار ها تبدیل شود. بازیکنان می توانند به این روستا ها حمله کنند و آنها را تصرف نمایند. در ضمن ناتار ها مناطق مرکزی نقشه را تحت سلطه خود دارند و در آن مناطق به روستاهای بازیکنان حمله می کنند. روستاهای ناتار ها همچنین دارای ابزار و امکانات مختلفی هستند و کسانی که این روستا ها را تصرف می کنند می توانند از آنها استفاده کنند.

قبایل نیچر هم در جاهایی از نقشه قرار دارد که دور افتاده است و حیوانات در آن ساکن هستند. سربازان نیچر بر خلاف سربازان چهار قبیله دیگر، نمی توانند به روستا های دیگر حمله کنند اما قبایل دیگر می توانند به آنها حمله کنند. شما همچنین می توانید حیوانات ساکن در این جاهای دور افتاده را اسیر کنید و از آنها برای دفاع در برابر دشمنان استفاده کنید.

منابع
توسعه روستا ها و آموزش سربازان نیازمند مصرف کردن منابع است. منابع توسط معادنی از منابع تأمین می گردد که در اطراف هر روستا قرار دارند. در ضمن بازدهی آنها را می توان با آپگرید کردن منابع و تصرف مناطق اطراف افزایش داد. چهار نوع منابع در Travian وجود دارد: چوب، خاک رس، آهن و محصولات کشاورزی. برای گسترش و توسعه روستا به همه منابع نیاز است که البته برای ساختمان ها خاک رس نسبت به بقیه منابع بیشتر مورد نیاز است. همچنین، مصرف منابع بر اساس نوع قبیله بازیکن متفاوت می باشد: سربازان رومی برای زره خود نیازمند آهن هستند، توتن ها نیازمند چوب هستند، و گال ها نیازمند خاک رس هستند. اهالی روستا و واحد های نظامی محصولات کشاورزی را مصرف می کنند، بنابراین وقتی که جمعیت روستا افزایش می یابد یا اینکه یک واحد نظامی جدید به روستا اضافه می گردد مصرف محصولات کشاورزی آن بالا می رود.

سربازان می توانند به روستا های دیگر حمله کنند تا منابع آنها را غارت کنند. همچنین می توان منابع را بصورت یکطرفه به روستای دیگری انتقال داد، البته در صورتی که روستای مقصد بازار داشته باشد. معامله دو طرفه زمانی امکان پذیر است که هر دو روستا بازار داشته باشند و اینکه یکی از روستا ها پیشنهاد معامله روستای دیگر را قبول کند.

ساختمان ها
ساختمان ها را می توان در 22 محل خالی برای احداث در مرکز روستا ساخت و سپس آنها را آپگرید کرد. البته ساخت آنها نیازمند زمان و مصرف منابع است و پس از ساخت یک ساختمان جدید افراد بیشتری در آن ساکن می شوند و جمعیت روستا افزایش می یابد. بعضی از ساختمان ها برای ساخته شدن نیازمند پیش نیاز هستند، یعنی اینکه قبل از ساخت آنها یک یا چند ساختمان خاص دیگر باید از قبل ساخته شده باشد یا اینکه ساختمان ها باید در سطح آپگرید معینی باشند. هر نوع ساختمان کاربرد خاص خود را دارد. ساخت روستاهای جدید با ساختمان اصلی آن شروع می شود، که سبب کاهش زمان ساخت ساختمان های دیگر و کاهش زمان مورد نیاز برای استخراج منابع می گردد. انبار های عمومی و انبارهای ذخیره غلات اجازه ذخیره سازی منابع را به روستا میدهند. سربازان نظامی در سربازخانه، اصطبل، کارگاه، اقامتگاه و کاخ آموزش داده می شوند، در حالیکه تحقیقات نظامی در آکادمی و اسلحه خانه صورت می گیرد. همچنین ساختمان هایی وجود دارند که تولید منابع را در روستا افزایش می دهند. اتاق خزانه محل نگهداری ابزارها و وسایل است و همچنین لیست مکان های ابزارهای موجود در داخل بازی را نشان میدهد.

روستا ها
هر بازیکن بازی خود را با یک روستای رونق داده نشده آغاز می کند که بعنوان پایتخت در نظر گرفته شده است. یک روستا متشکل از مرکز روستا و 18 معدن منابع می باشد که در اطراف مرکز روستا قرار دارند. حداکثر 22 ساختمان را می توان در مرکز روستا ساخت که از این تعداد، دو تا از آنها برای ساخت دیوارها و محل تجمع می باشد. در یک روستای رونق داده نشده سطح منابع صفر است و فقط ساختمان اصلی در آن وجود دارد.

بازیکنان می توانند روستاهای جدیدی بیابند یا روستاهای جدیدی را فتح کنند تا قلمرو حکومت و تولید محصولات خود را گسترش دهند و بتوانند از لشکر سربازان بزرگتری پشتیبانی کنند. پیش نیاز هایی برای یافتن یا فتح یک روستای جدید وجود دارد. بازیکن باید امتیازات فرهنگی کافی جمع کرده باشد که قسمتی از آنها توسط ساختمان ها بدست می آیند و اکثریت آنها توسط حزب های سپاه میزبان در تالار شهر بدست می آیند. تعداد امتیازات فرهنگی مورد نیاز بستگی به تعداد کلی روستاهایی دارد که بازیکن صاحب آنهاست. بازیکن باید یک کاخ یا اقامتگاه هم داشته باشد که در باید دارای سطح خاصی هم باشد. اینکه در چه سطحی باشد بستگی به تعداد روستاهای یافت شده یا فتح شده توسط سربازان آن روستا دارد. وقتی که این معیارها موجود باشند، بازیکن می تواند سه مهاجر را آموزش دهد و آنها را به نقطه خالی از نقشه بفرستد تا روستاهای جدیدی را پیدا کنند. البته بازیکن باید از هر منبع 750 واحد به این مهاجران بدهد قبل از اینکه سفر خود را آغاز کنند. وقتی که این مهاجران به مقصد خود می رسند روستای رونق داده نشده ای را می یابند و آنرا تحت کنترل بازیکن قرار میدهند.

بازیکن بجای پیدا کردن روستاهای جدید می تواند به روستاهای دیگر حمله کند و آنها را فتح نماید. بازیکن همچنین می تواند بجای مهاجر یک مدیر (یک سناتور رومی، یک رئیس توتن، یا یک سردسته گال) را آموزش دهد. بر خلاف مهاجران، این واحدها را باید قبل از آموزش دادن در آکادمی مورد تحقیق قرار داد. مدیران را می توان به یک روستای دیگر هم فرستاد که معمولاً بهتر است همراه آن چندین سرباز هم فرستاده شود تا با ساکنان روستا صحبت کند و وفاداری آنها را نسبت به سربازان مدافع داخل روستا کمتر کند. اگر سطح وفاداری آنها نسبت به مدافعان به صفر برسد، روستا به قلمرو حکومت فرد مهاج در می آید. سربازان مدافع کنترل روستا را از دست می دهند و سربازان داخل روستا خود بخود از بین می روند.

اگر روستایی محاصره گردد و جمعیت آن به صفر برسد، خود بخود ویران می شود. البته روستاهایی را که پایتخت بازیکنان هستند را نمی توان ویران یا فتح کرد، بنابراین هر بازیکن در هر حالت یک روستا خواهد داشت.

سربازان
سربازان در واقع همان واحد های نظامی هستند که به بازیکن اجازه می دهند تا از روستای خود دفاع کنند یا به روستا های دیگر حمله کنند. آنها می توانند منابع را با خود حمل کنند، بنابراین می توان از آنها برای حمله به روستاهای دیگر استفاده کرد. بطور کلی سه نوع طبقه بندی برای سربازان وجود دارد: قبیله ای، حالت سواره و عملکردی. در بازی Travian چهل نوع سرباز وجود دارد یعنی برای هر قبیله ده نوع سرباز وجود دارد. سربازان یا پیاده نظام هستند و یا اینکه سواره نظام هستند. بیشتر انواع سربازان همان یگان های معمولی هستند، اما هر قبیله انواعی از سربازان هم برای دیده بانی، دو نوع سرباز برای محاصره سازی، مدیران و مهاجران دارد. هر نوع سرباز خصویاتی دارد که هزینه آموزش، هزینه نگهداری، قدرت تهاجمی، قدرت دفاع در برابر سربازان پیاده نظام و سواره نظام، سرعت و ظرفیت حمل منابع آن را تعیین می کند. سربازان پیاده در سربازخانه آموزش داده می شوند و سربازان سواره در اصطبل آموزش داده می شوند. دیده بان ها یگان های جاسوسی هستند که از آنها برای جاسوسی روستاهای دشمن، یا دفاع در برابر حملات جاسوسی استفاده می شود. سربازان محاصره سازی که در کارگاه آموزش داده می شوند به بازیکنان اجازه می دهند تا ساختمان های دشمنان و ساختار های دفاعی آنها را ویران کنند. مدیران و مهاجران یگان هایی هستند که بترتیب توانایی فتح و یافتن روستاهای جدید را دارند. آنها در اقامتگاه یا کاخ آموزش داده می شوند.

در ابتدا، بازیکنان می توانند فقط اصلی ترین نوع سربازان را برای قبیله خود آموزش دهند. برای آموزش سربازان پیشرفته تر، بازیکن باید در آکادمی بر روی آنها تحقیقات انجام دهد که در همان جا هم آموزش داده می شوند. سربازان ممکن است قبل از اینکه مورد تحقیقات قرار گیرند، به ساختمان های نظامی نیاز داشته باشند تا به سطح معینی آپگرید شوند.

خصوصیات تهاجمی و دفاعی سربازان را می توان توسط ساختن زره برای آنها افزایش داد. با آپگرید کردن سربازخانه، اصطبل و کارگاه، سربازان در آنها سریع تر آموزش داده می شوند. همچنین ساختمان هایی با نام سربازخانه های بزرگ و اصطبل بزرگ وجود دارند که اجازه آموزش همزمان یک نوع سرباز مشابه را میدهند که البته سه برابر هزینه بر می دارد. روستاهای رومی ها می توانند یک آبشخور برای نوشیدن آب اسب ها بسازند تا آموزش سربازان سواره نظام را تسریع کنند و هزینه نگهداری آنها را کاهش دهند. توتن ها هم می توانند کارخانه آبجو سازی بسازند تا خصوصیات تهاجمی سربازان روستای خود را افزایش دهند.

نوع خاصی از سرباز هم با نام قهرمان وجود دارد که از جنگ ها تجربه کسب می کند. قهرمان ها می توانند خود را به آیتم های مختلف مجهز کنند، عازم ماجراجویی شوند، روستاهای داخل کویر را تصرف کنند و منابع تولید کنند. آنها همچنین می توانند همراه ارتش سربازان باشند. یک قهرمان با توجه به خصوصیات خود، می تواند خصوصیات تهاجمی یا دفاعی ارتشی را که همراه آن است افزایش دهد.

آیتم ها
دو نوع آیتم در این بازی وجود دارد: آیتم های نوع اول ابزار و وسایل هستند که به کسی که آنها را همراه خود داشته باشد مزایایی می دهد که این مزایا با توجه به نوع این ابزار و وسایل متفاوت است. آیتم های نوع دوم تجهیزات و کالاهای مصرفی برای قهرمان هستند.

ابزارها و وسایل آیتم هایی هستند که در میانه های بازی ظاهر می شوند و مزایای مهمی به افراد دارنده آنها می دهند. اگر آنها را دور بیندازید به روستاهای ناتار ها فرستاده می شوند و اینبار فقط با فتح این روستا یا نابود کردن خزانه در روستای مورد نظر توسط ارتشی که قهرمان هم با آنها همراه است، قابل دستیابی خواهد بود. همه بازیکنانی که خزانه دارند می توانند موقعیت و مکان ابزارها و وسایل موجود در بازی را مشاهده کنند. ابزار ها و وسایل با توجه به قدرت و منطقه اثر، به چهار دسته تقسیم می شوند: ابزارهای داخل روستا، مزایایی را برای روستایی که ابزارها در آن هستند تأمین می کنند؛ ابزارهای سطح قلمرو، معمولاً مزایای کمتر و ضعیف تری دارند اما بر روی همه روستاهای تحت قلمرو بازیکن تأثیر می گذارند؛ ابزارهای بی نظیر هم بر روی همه روستاهای تحت قلمرو بازیکن تأثیر گذار هستند اما مزایایی را ارائه می دهند که حداقل به اندازه ابزارهای داخل روستا قوی هستند؛ نوع چهارم ابزارها یا همان ابزارهای داخل محدوده اتحاد، بر روی همه روستاهایی که با هم متحد شده اند تأثیر می گذارند و فقط برای طرح های ساخت و ساز در Wonders of the World بکار می روند که در بخش های آخر بازی ظاهر می شود.

البته ابزارهای مختلف با توجه به خصوصیات خود مزایای مختلفی هم دارند. از لحاظ خصوصیات 9 نوع ابزار وجود دارد که مزایای 6 تا از آنها بترتیب، ساختمان های قوی تر، سربازان سریع تر، جاسوس های ماهرتر، سربازانی که کمتر گرسنه می شوند، آموزش سریع تر سربازان، و قابلیت عملکرد بهتر دیوارها با دقت کمتری برای منجنیق های دشمن می باشد. مزایا و قدرت نوع هفتم بصورت تصادفی انتخاب می شود و در هر 24 ساعت بین یکی از 6 نوع اول که بیان کردیم یکی را انتخاب می کند. در ضمن تأثیر آن هم می تواند مثبت باشد و هم می تواند منفی باشد. ابزار هشتم طرح های ساخت و ساز را برای ساختن انبارهای عمومی و انبار غلات برای بازیکن فراهم می سازد. نوع نهم طرح هایی را برای Wonders of the World فراهم می سازد.

آیتم های تجهیزات و کالاهای مصرفی هم بر روی قهرمان و هم بر روی ارتشی تأثیر می گذارند که قهرمان همراه آن است. تجهیزات متشکل از زره و سلاح هایی برای قهرمان و همچنین وضعیت سواره بودن و آیتم های خاصی برای سربازان است که سرعت یا قابلیت حمل وسایل آنها را افزایش می دهند. آیتم های مصرفی شامل آیتم هایی هستند که سلامت دوباره را به قهرمان باز می گردانند، امتیازات تجربه را فراهم می سازند، تلفات و خسارات ناشی از جنگ را کاهش می دهند، امتیازات فرهنگی را بالا می برند، خصوصیات قهرمان را به حالت پیش فرض باز می گردانند، و ابزارهایی برای گرفتن و رام کردن حیوانات از نقاط کویری فراهم می سازند. آیتم ها در ماجراجویی های قهرمان بدست می آیند و در بازار نقره می توان آنها را با هم معامله کرد.

اتحاد ها
بازیکنان Travian می توانند اتحادهایی را ایجاد کنند و یا اینکه به اتحادهای موجود بپیوندند که اعضای آن از لحاظ اقتصادی و نظامی همدیگر را پشتیبانی می کنند. وقتی که بازیکنی در اتحاد شرکت کند، می تواند پیشنهادات معاملات منابع داخل اتحاد را در بازار روستای خود ایجاد کند، مشاهده کند یا بپذیرد. همچنین ویژگی هایی مانند گزارشات مبارزات اشتراکی وجود دارد که از همکاری نظامی بین اعضای اتحاد پشتیبانی می کند. هر یک از اعضای اتحاد، می توانند گزارشات مبارزات هر یک از اعضای دیگر اتحاد را مشاهده کنند و انجمن هم برای صحبت کردن با اعضای دیگر اتحاد برای آنها وجود دارد که امکان چت تصویری را هم دارد. رهبران اتحاد برتری ها و امکاناتی نسبت به اعضای دیگر اتحاد دارند که شامل توانایی فرستادن پیام های انبوه برای اعضای اتحاد، دعوت کردن بازیکنان جدید به داخل اتحاد، حذف اعضای موجود اتحاد، و تغییر نام و توضیحات اتحاد می باشد.

حداکثر تعداد اعضای داخل یک اتحاد 60 نفر است، بنابراین وقتی که اتحادی بخواهد که بیشتر گسترش پیدا کند باید به شاخه های متعدد تقسیم گردد. اعضای یک شاخه نمی توانند گزارشات مبارزات اعضای شاخه دیگر را مشاهده کنند، یا از معاملات منابع بین اعضای شاخه دیگر استفاده کنند، و یا از چت تصویری برای صحبت کردن با شاخه های دیگر استفاده کنند بنابراین شاخه های مختلف در واقع مثل اتحاد های جداگانه خواهند بود. برای حل این مشکل، اعضای اتحاد های بزرگ از برنامه های چت خارج از بازی مانند IRC یا Skype برای ارتباط با هم استفاده می کنند.

بازی Travian همچنین قابلیت دیپلماسی بین اتحادها را هم دارد. دو یا چند اتحاد می توانند قرارداد صلح یا قرارداد اتحاد نظامی با هم ببندند که ویژگی های دارد که از حملات مابین این کشورها که با هم قرارداد بسته اند جلوگیری می کند. همچنین یک ویژگی دیپلماسی در بازی وجود دارد که به اتحادها اجازه می دهد تا از وقوع جنگ ها باخبر شوند. در اواخر بازی، اتحادهای مختلف اغلب با هم متحد می شوند و ائتلاف های بزرگی را تشکیل میدهند که این ائتلاف ها با هم مبارزه می کنند و تلاش می کنند که در بازی برنده شوند.
یک سیستم رتبه بندی هم وجود دارد که رتبه اتحادها را با توجه به قدرت حمله، قدرت دفاع، و میزان رشد و توسعه تعیین می کند. اتحادها اگر رتبه 10 را در این رتبه بندی بدست آوردند، مدال دریافت می کنند. این مدال شامل اطلاعاتی درباره طبقه و رتبه است و اینکه در چه زمانی بدست آمده است.

بازی نهایی
هر دوره از بازی Travian با یک بازی نهایی خاتمه می یابد. برای دوره های بازی معمولی، این بازی نهایی پس از 260 روز آغاز میشود و در دوره های بازی Speed3x پس از 100 روز آغاز می شود. پس از اینکه این زمان سپری شد، طرح هایی برای ساخت Wonders of the World به روستاهای ناتارها داده می شود. ائتلاف اتحادها با هم همکاری می کنند تا این طرح ها را بدست آورندو قبل از ائتلاف رقیب یک Wonder بسازند. هر پنج سطح از Wonder که آپگرید شود، ناتارها به روستاهای دارنده Wonder ها حمله می کنند تا اینکه سطح آنها به 95 برسد، آنوقت هر یک سطح از Wonder که آپگرید شود ناتارها به روستا حمله می کنند. علاوه بر این، ائتلاف های رقیب و دشمن هم به این روستاها حمله می کنند که بعضی اوقات هم با حملات ناتارها همزمان می باشند. اولین بازیکنی که World Wonder خود را به سطح 100 برساند، برنده دوره خواهد بود. بازیکنانی که بیشترین جمعیت و ارتش و قوی ترین خط های هجومی و دفاعی را داشته اند هم در پایان دوره ذکر می شوند.
پس از اینکه برنده دوره مشخص شد، بازی متوقف می گردد و بازیکنان دیگر نمی توانند ساختمان بسازند، معامله کنند و یا با هم بجنگند. پس از مدت زمان معینی دوره بازی بعدی آغاز می گردد و بازی دوباره از اول شروع می شود.
س
اخت بازی
Travian در ژوئن 2004 بعنوان یک پروژه سرگرمی PHP توسط گرهارد مولر ساخته و منتشر شد که دانشجوی رشته شیمی در دانشکده فنی مونیخ بود. نسخه دوم آن در 12 ام مارس 2005 با ساختمان های جدید و تغییراتی در گرافیک و عملکرد بازی منتشر شد. بازکنان حرفه ای و صاحب نظر، این بازی را با The Settlers of Catan و Solar Realms Elite مقایسه می کنند.

در نتیجه موفقیت غیر مترقبه بازی، گرهارد مولر و برادرش سیگفراید مولر Travian Games را بعنوان یک مشارکت غیر-معاملاتی در ژوئیه 2005 پایه گذاری کردند که در اواخر سال نام آنرا به limited liability company تغییر دادند. عملیات و حقوق Travian در اوایل سال 2006 به این شرکت انتقال داده شد.

در سال 2006، Travian Games از طریق Java Me midlet برای موبایل هم عرضه شد. این برنامه توسط مارکوس ریگر از کمپانی GameCreator ساخته شد. البته این برنامه دیگر ساخته و پشتیبانی نمی گردد.

نسخه 3 این بازی در 30 ام ژوئن 2006 منتشر شد و دارای نقاط کویری هم بود که بازیکنان می توانستند آنها را به بازی الحاق کنند و مکمل تولید ساعتی منابع بازیکن بود که مشابه با نقاطه کویری موجود در نسخه 2 بازی بود که در نسخه دوم فقط بصورت بصری موجود بود. نسخه 3 همچنین قهرمانان را دارا بود که واحدهای نظامی هستند که در جنگ ها تجربه کسب می کنند. تغییراتی مهمی هم در گرافیک و عملکرد بازی وجود داشت. آپدیت 3.1 بازی جستجوهایی در بازی داشت که بازیکنان می توانستند آنها را تکمیل کنند تا منابع یا سکه های طلای داخل بازی را پاداش بگیرند.
تغییرات دیگری که در Travian اعمال شد، مربوط به اتفاقاتی بود که سه برابر سریعتر بودند و Travian Speed3x نام داشتند.

در 16 ام مارس 2007 خبر انتشار Travian Classic هم پخش شد که Travian 2.5 هم نامیده می شد و مشابه با نسخه 3 بازی بود اما ویژگی های از آن در آپدیت 3.5 بازی غیرفعال شده بود و در اوایل فوریه 2009 بر روی سرور .org (آلمان) اجرا شد و در اواسط سال 2009 بر روی سرورهای دیگری هم اجرا شد که در آنها بازی از اول آغاز می شد و با سرور .org همزمان نبود. این نسخه ابزارهای بهتری داشت (ابزارها آیتم هایی هستند که وقتی بازیکن آنها را بدست آورد مزایای خاصی به او تعلق می گیرد). در 22 ام اکتبر 2009 آپدیت 3.6 بازی هم منتشر شد که چندین ویژگی جدید برای بازیکنانی داشت که حساب کاربری مجانی داشتند و چندین ویژگی دیگر هم به بازی اضافه شد.
در ژوئیه 2010 خبری منتشر شد که سازندگان بازی بر روی نسخه 4 بازی کار می کنند که این نسخه هم در فوریه 2011 منتشر شد.
تاریخچه نسخه های بازی
Version Date
1 5 September 2004
2 12 March 2005
3 30 June 2006
3.5 3 February 2009
3.6 4 November 2009
4 16 February 2011
4.2 18 March 2013
4.4 27 January 2014
Key Meaning
Red Old release
Yellow Old release, supported
Green Latest release (English)
Light blue Latest release (if non-English)
Purple Latest previewسرمایه گذاری
هزینه های بازی Travian در ابتدا توسط بازیکنانی تأمین می شد که حساب های کاربری خود را به Travian Plus آپگرید می کردند و قسمتی از آن هم توسط نمایش بنر سایت های دیگر در سایت Travian تأمین می شد. بعدها در بیشتر سرورها، گزینه ای برای خرید “Gold” (=طلا) جایگزین گزینه خرید حساب Travian Plus شد. ایجاد Gold به بازیکنان این امکان را می داد که مستقیماً به عملکرد بازی نفوذ کنند: برای مثال با افزایش دادن تولید منابع، و تکمیل فوری ساختمان ها و تحقیقات. در حالتی هم بازیکنان با Gold می توانستند از 10 درصد مزایای حمله و دفاع بهره مند گردند اما این امکان در نسخه بعدی حذف شد. حساب های کاربردی Travian Plus که آپگرید شده بودند اجازه ساختن صفی از ساختمان ها، نقشه های بزرگتر و قابلیت های عملکردی دیگر را به بازیکنان می داد. این تأثیرات با تغییرات در user scripts هم دقیقاً امکان پذیر بود اما انجام دادن اینکار منجر به مسدود کردن حساب کاربردی مورد نظر می شد چون اینکار با قوانین Travian مغایرت داشت. Gold club هم که از نسخه های 3.6 به بعد موجود بود، دارای ویژگی های لیست حملات، و تحقیقات بر روی دره ها بود. در این بازی “Travian Shop” (=فروشگاه تراوین) هم داشت که شامل آیتم های مربوط به بازی مانند لباس ها و آبخوری ها بود.

برنامه های شبیه ساز کاربر و اسکریپت ها
در Travian، کاربرد گسترده ای از برنامه های شبیه ساز کاربر و اسکریپت ها وجود دارد که اعمال بازیکنان را بصورت اتوماتیک انجام میدهند. اینکار منجر به این شد که Travian Games GmbH سیستمی را بر ضد چنین کاربرانی پیاده سازی کنند که هنوز هم در بازی فعال است. کار این سیستم این بود که کاربرانی را که از برنامه های شبیه ساز کاربر و اسکریپت ها استفاده می کردند شناسایی کند و سپس آنها را وادار کند که متن تصویر CAPTCHA را پر کنند که بعدها اینکار به تنبیه فوری کاربر تغییر یافت.

سطح پذیرش و رتبه بندی
Travian توانست رتبه دوم را در دسته بازی های متوسط بدست آورد و جایزه Gamedynamite’s Superbrowsergame Award را در سال 2005 بگیرد و همچنین از طرف Coole Browsergames لقب خلاقانه ترین بازی اینترنتی را از آن خود کرد.
در سال 2006 بازی Travian جایزه Superbrowsergame Award را در دسته بازی های بزرگ بدست آورد و از طرف Coole Browsergames بعنوان بازی اینترنتی برتر سال 2006 انتخاب شد.
یکی از منتقدان بازی با نام کریستین دونلان نسخه 2 بازی Travian را یک بازی زشت و دارای سبک کارتونی ابتدایی و دارای طرح بد رنگ توصیف کرد. او همچنین این بازی را یک بازی عملکردی توصیف کرد نه یک بازی زیبا.
Travian از طرف GforGaming’s jury بعنوان بازی اینترنتی برتر سال 2011 در دسته بازی های کلاسیک انتخاب شد.
تعاملات اجتماعی بین بازیکنان
روابط اجتماعی بین بازیکنان بخاطر تاکتیک های بازی تهاجمی، بصورت "بی رحمانه و نیروبخش" توصیف شده است.
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 9 يكشنبه 09 تير 1398 نظرات (0)
منیجر بازدید : 7 يكشنبه 09 تير 1398 نظرات (0)
خبرگزاری ایسنا: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصاویر 6 مجروح مجهول‌الهویه در فاجعه منا را برای شناسایی از سوی خانواده هایشان منتشر کرد.
از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تصاویر 6 مجروح مجهول‌الهویه در فاجعه منا منتشر شد تا خانواده‌ها در صورت شناسایی با شماره اعلام شده تماس بگیرند.
==خانواده‌ها در صورت شناسایی با شماره‌های 00966125290273 - 00966506206053 از داخل ایران و 0125290273 - 0506206053 از داخل عربستان تماس بگیرند
مکه (1).jpgمکه (2).jpg
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 8 يكشنبه 09 تير 1398 نظرات (0)
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

سایت سپیده با پیج رنک 3 قصد دارد با سایتها و وبلاگهای دارای رنک 3 تبادل لینک انجام دهد
دوستانی که وبلاگ و سایت با پیج رنک 3 و بالاتر دارند و قصد تبادل لینک دارند لطفا در همین تاپیک اطلاع دهند تا اینکار انجام شود
موضوع سایت تفریحی هست و فقط با سایتهای هم موضوع تبادل انجام می شود
www.3pide.ir

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

یه سایت دیگه هم داریم به این ادرس با این سایت هم هرکس خواست تبادل لینک انجام میشه
www.sitetafrihi.com

این پست توسط عبارت زیر به روز شده است :

استقبال چرا کمه ؟
درباره اشتراک گذاری ,
منیجر بازدید : 8 شنبه 08 تير 1398 نظرات (0)
منیجر بازدید : 3 شنبه 08 تير 1398 نظرات (0)

تعداد صفحات : 11

موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90

 • انتشار مقاله

 • */ فروش سرور های هتزنر

 • مهر روی ناخن

 • Token Passing

 • عدم ست شدن ns7

 • بحث در مورد سرور های فیزیکی

 • 000

 • یاهو

 • آنالیز قیمتی ۳ ارز مجازی: بیت کوین

 • Bvlgari

 • هاست اشتراکی ایران

 • فروش (46) دامنه رند آی آر هرکدام 15

 • گم شدن دو مرسوله پستی به ارزش 450

 • JQuery

 • فروش انواع گواهینامه SSL
  آمار سایت
 • کل مطالب : 207
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 14
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 839
 • باردید دیروز : 3,948
 • بازدید هفته : 839
 • بازدید ماه : 839
 • بازدید سال : 755,931
 • بازدید کلی : 2,162,138