loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

 1. آموزش هاستینگ
 2. مباحث و منابع آموزشي
منیجر بازدید : 6 يكشنبه 25 خرداد 1399 نظرات (0)
هر چیزی در یونیکس ها و لینوکس فایل است. کاربران و فرایند ها بصورت مداوم و همیشگی با برخی از فایل ها کار می کنند. مثلن یک CMD با برخی از فایل های کتابخانه C و یک فایل پیکربندی در حال کار کردن است. فایل ها در دایرکتوری ها ذخیره میشوند. این که می گوییم در یونیکس ها و لینوکس همه چیز فایل است فقط به فایل های متنی و دیگر فایل های مرسوم ختم نمی شود، بلکه حتی اتصال های شبکه و سخت افزار ها نیز فایل هستند و این فایل ها توسط کاربران،سرویس ها و فرایند ها مورد استفاده قرار می گیرند
بدون در نظر گرفتن نوع فایل، هر فایلی در یونیکس ها و لینوکس ها دارای یک File Descriptor میباشد که در خروجی دستور lsof با FD نشان داده می شود. FD اطلاعات جامعی از یک فایل به شما میدهد. lsof مخفف List Open File می باشد که در تمامی سیستم عامل های مبتنی بر یونیکس مانند BSD ها و توزیع های لینوکسی موجود و قابل استفاده می باشد. ساده ترین شکل استفاده آن بصورت زیر می باشد (خروجی دستور lsof طولانییست و بهتر است آنرا با less صفحه بندی کنید.)
lsof
lsof | less

ستون های PID,COMMAND و USER به ترتیب معرف نام دستور، شناسه یا PID دستور و نام کاربری است که از آن فایل استفاده می کند. ستون Device به نام دیسک، ستون SIZE/OFF به اندازه فایل، ستون NODE به شماره inode (که تعیین کننده و هویت فایل در دسیک است) و ستون NAME معرف نام فایل است. از ستون های گفته می شود فهمید که کدام USER چه دستوری(فرایندی) را با چه PID ی را استفاده می کند و فرایند یا دستور در حال استفاده از کدام فایل، با چه اندازه ای و در کدام دیسک ذخیره شده است. و ستون دیگر FD و TYPE هستند که اطلاعات کاملتری را در اختیار شما قرار می دهند. ستون FD مخفف File Descriptor است.
ستون FD دارای مقادیر متفاوتی است. بطور مثال cwd که مخفف Current Work Directory است که دستور از انجا اجرا شده است. FD از نوع txt، فایل های کد یا فایل های باینری هستند. شکل زیر از صفحه Manual دستور lsof یعنی man lsof گرفته شده است که FD ها را معرفی می کند.
در ستون FD، برخی از مقادیر بصورت عددی باشند که به دنبال انها یکی از حروف زیر بیایند :
r : یعنی فایل در حالت Read-Only باز شده است.
w یعنی فایل در حالت write باز شده است.
u یعنی فایل در حالت read/write باز شده است.
هر برنامه یا دستوری در آغاز با اعداد 0 تا 2 باز می شود که می توانید از این پست مفهوم این سه عدد را بخوانید. البته برنامه ای می تواند از عددی دیگر مانند 4 یا 0 شروع شود ولی اعداد 0 تا 2 معنی خودشان را دارند.بسته به نوع سیستم عامل یونیکسی، ستون TYPE دارای مقادیری مانند REG,DIR است، عباراتی مانند CHR برای ابزار های کارکتری و BLK برای ابزار های بلاکی استفاده می شوند. عبارت FIFO مخفف First Input First Output و نوعی صف در سیستم عامل است.

استفاده از دستور lsof :
لیست کردن فرایند ها بر اساس فایل های باز شده : منظور این است که لیستی از فرایند ها داشته باشیم بر اساس یک فایل مشخص. مثال زیر فرایندهایی(دستورهایی) را که فایل syslog را باز کرده اند را نشان میدهد.
lsof /var/log/syslog
لیست کردن فایل های باز شده در زیر یک دایرکتوری : منظور این است که فایل های باز شده تحت یک دایرکتوری معین شده را فهرست کنیم. مثال زیر تمامی فایل های باز شده در زیر دایرکتوری var/log/ را فهرست می کند.
lsof +D /var/log
لیست کردن فایل های باز شده توسط یک فرایندهایی که با یک رشته مشخص، شروع می شوند : منظور این است که تمامی فایل های بازشده توسط فرایندهایی که نامش با یک رشته خاص آغاز می شوند را فهرست کنیم. برای اینکار از سوئیچ c- استفاده می کنیم. در مثال زیر تمام فایل های باز شده برای فرایند هایی که با رشته های ssh و init آغاز می شوند را فهرست میکند.
lsof -c ssh -c init
لیست کردن فایل های باز شده برای یک نقطه اتصال : منظور از نقطه اتصال یعنی اینکه یک پارتیشن مانند dev/sda3/را به یک دایرکتوری مانند home/ یا یک دایرکتوری مانند tmp/mountpoint/ وصل کنیم. این حالت مانند حالت فهرست کردن فایل های باز شده در زیر یک دایرکتوری است.
lsof /home
OR
lsof +D /home
لیست کردن فایل های باز شده برای یک کاربر خاص : منظور این است که تمامی فایل های باز شده توسط یک کاربر(USER) خاص را فهرست کنیم. اینکار توسط سوئیچ u- انجام می شود و بجای USERNAME نام کاربری دیلخواه را بنویسید.
lsof -u USERNAME
لیست کردن فایل های باز شده برای یک فرایند خاص : منظور این است که با PID فرایند، فهرست تمام فایل های باز شده توسط آن فرایند را ببینیم. اینکار توسط سوئیچ p- انجام می شود و بجای PID باید شناسه فرایند را جایگزین کنید.
lsof -p PID
اما برای بدست آوردن PID یک فرایند(دستو) می توانید از دستور ps بصورت زیر استفاده کنید. کافیست بجای CMD نان دستور یا سرویس یا فرایندی را که می خواهید PID آنرا بدست اورید بنویسید. خروجی عددی است که همان PID است که باید در دستور lsof -p PID جایگزین کنید.
ps aux | grep CMD
منیجر بازدید : 8 يكشنبه 11 خرداد 1399 نظرات (0)یکی از دلایل گرایش کمتر افراد معمولی به استفاده از لینوکس تصورات اکثرا نادرستی است که در مورد ویژگی‌های مختلف این سیستم‌عامل وجود دارد.

در این متن به تعدادی از این تصورات نادرست و علت نادرست بودن آنها اشاره خواهیم کرد تا کاملا متوجه شوید نرم‌افزارهای متن‌باز علیرغم شایعاتی که وجود دارد نه تنها از نرم‌افزارهای تجاری کمتر نیستند بلکه حتی در برخی زمینه‌ها بر نرم‌افزارهای تجاری برتری دارند.لینوکس همان ویندوز است

بسیاری تصور می‌کنند تمام سیستم‌عامل‌ها باید عملکردی یکسان داشته باشند و نباید تفاوتی میان سیستم‌عامل‌های مختلف وجود داشته باشد. اما باید گفت یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و البته مثبت لینوکس وجود نسخه‌های متفاوت با ویژگی‌های متنوع از این سیستم‌عامل است.

نسخه‌هایی که هرکدام برای منظوری خاص و با در نظرگرفتن گروهی از کاربران طراحی شده‌اند تا کاربران نهایی با توجه به نیاز خود نسخه مناسب را انتخاب کنند. در طرف مقابل ویندوز تنها یک نسخه ثابت است و امکان تغییر آن وجود ندارد.

تعداد برنامه‌های لینوکس محدود است

مطمئنا شما نمی‌توانید از نرم‌افزارهای باسابقه و مشهور خود نظیر آفیس روی لینوکس استفاده کنید با این حال به عنوان نمونه به جای اینترنت اکسپلورر می‌توانید از فایرفاکس استفاده کنید و یا به جای مایکروسافت آفیس نرم‌افزارهای متن‌باز OpenOffice و یا LibreOffice را به کار بگیرید.

از نظر تعداد نرم‌افزارها هم آمارهای ارایه شده به دلیل تنوع نسخه‌های لینوکس و توزیع نرم‌افزارهای مختلف میان نسخه‌های متفاوت لینوکس در مقایسه با ویندوز کم به نظر می‌رسد و اگر بخواهیم مجموع نرم‌افزارهای منتشر شده برای لینوکس را با ویندوز مقایسه کنیم نه تنها لینوکس در مرتبه‌ای پایین‌تر قرار نمی‌گیرد بلکه در این زمینه لینوکس را باید برتر از ویندوز دانست.

به عنوان نمونه برای ابونتو بیش از ۲ هزار و ۳۳۴ نرم‌افزار مختلف وجود دارد که این تعداد بدون در نظرگرفتن گزینه‌های Canonical Partners و برنامه‌های PPAاست

نصب نرم‌افزار روی لینوکس مشکل است

اگر از کاربران تازه‌کار لینوکس هستید و قصد استفاده از Slackware یا نرم‌افزارهایی که جهت کاربران حرفه‌ای لینوکس طراحی شده‌اند را دارید مطئنا نصب نرم‌افزار برای شما یا هر کاربر دیگری مشکل خواهد بود اما اگر شما از نسخه مبتنی بر لینوکس Debian استفاده می‌کنید باید گفت نصب نرم‌افزارهای مختلف روی لینوکس حتی از نصب نرم‌افزار روی ویندوز هم راحت‌تر خواهد بود.

به عنوان نمونه در اوبونتو بخش Software Center درنظر گرفته شده است که با استفاده از آن کاربران به راحتی می‌توانند نر‌م‌افزارهای مختلف را نصب و یا حذف کنند.

استفاده از لینوکس برای کسب کارهای کوچک دردسرساز است

برخلاف این تصور اشتباه عده زیادی از کسانیکه با پشتیبانی سیستم‌های فنی کسب و کارهای کوچک سر و کار دارند لینوکس را سیستم عاملی مطمئن‌تر می‌دانند. براساس گفته‌های این دسته از کارشناسان تعداد برنامه‌های Malware و برنامه‌های دردسرساز برای ویندوز بسیار بیشتر از لینوکس است و در نتیجه کاربران لینوکس وقت کمتری برای پاک کردن سیستم‌های خود از اینگونه برنامه‌های مزاحم صرف خواهند کرد.

از این گذشته برای هرکدام از نرم‌افزارهای تجاری مورد نیاز این کسب و کارها یک نمونه قابل توجه متن‌باز مانند سیستم‌های POS مبتنی بر لینوکس، Scribus و یا OpenOffice وجود دارد تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها این کسب و کارها نگران نرم‌افزارهای مورد نیاز خود نباشند.

نمی‌توان با لینوکس فیلم تماشا کرد

اینکه بتوانید یک فیلم را روی لینوکس مشاهده کنید و یا خیر به نحوه پخش و نوع فیلم بستگی دارد. اگر قصد دیدن یک فیلم DVD را دارید نرم‌افزار Fluendo DVD Player به خوبی می‌تواند از پس پخش فیلم شما برآید اما در مورد فیلم‌های بلو-ری کمی اوضاع متفاوت می‌شود.

در کل بهترین راه پخش فیلم با استفاده از لینوکس استفاده از تلویزیون و یک باکس Roku مبتنی بر لینوکس است ضمن اینکه با به‌کارگیری این سیستم می‌توانید از سرویس Unbox آمازون و Netflix هم استفاده ‌کنید.

لینوکس کنترل کیفیت ندارد چراکه همه چیز در این سیستم‌عامل به صورت رایگان فراهم شده است

همانند زیبایی ظاهری نرم‌افزارها باید گفت کیفیت نرم‌افزارهای تولیدی به شرکت سازنده نرم‌افزار برمی‌گردد نه سیستم‌عاملی که نرم‌افزار روی آن اجرا می‌شود. از این گذشته نرم‌افزارهای لینوکس اکثرا متن‌باز هستند و در نتیجه افراد بدون ترس از قوانین مختلف می‌توانند به پیشرفت و توسعه آنها کمک کنند و در آخر نرم‌افزاری بهتر و کاراتر در اختیار کاربر نهایی قرار بگیرد.

لینوکس نسبت به ویندوز از سخت‌افزارهای کمتری پشتیبانی می‌کند

ممکن است این تصور در مورد سخت‌افزارهای تخصصی مانند کارت گرافیکی‌های جدید درست باشد اما از نظر تعداد سخت‌افزارهای مورد پشتیبانی بهتر است بدانید لینوکس بر ویندوز برتری دارد.

ممکن است درایورهای لینوکس به همراه کارت‌گرافیکی، مادربورد و یا دیگر سخت‌افزارهای شما ارایه نشده باشند اما شما به راحتی می‌توانید این درایورها را از اینترنت دریافت کنید ضمن اینکه با حرکت جدید شرکت‌های تولیدکننده سخت‌افزار همانند انویدیا و ATI برای عرضه درایورهای لینوکس به زودی مشکلی در استفاده از سخت‌افزارهای جدید خود روی لینوکس نخواهید داشت.

بازی‌های ویدیویی خوبی برای لینوکس وجود ندارد

در مورد بازی‌های ویدیویی روز دنیا این تصور کاملا صدق می‌کند و نباید انتظار داشته باشید که نسخه لینوکسی بازی‌های ویدیویی مشهور، همزمان با نسخه ویندوزی آنها منتشر شود با این حال هنوز هم بازی‌های ویدیویی زیبا و جذاب زیادی برای لینوکس وجود دارند که اکثرا آنها متن‌باز هستند.

بازی‌هایی همانند AssaultCube، Vega Strike یا Nexuiz که اگرچه نمی‌توانند جای خالی بازی‌های پر زرق و برق را پرکنند اما به هر حال در نوع خود عناوینی جذاب محسوب می‌شوند.

هیچ Malware برای لینوکس وجود ندارد

ای کاش این تصور در مورد لینوکس درست بود اما متاسفانه وجود این ذهنیت تا به حال بسیاری از کاربران لینوکس را به دردسر انداخته است.

درست است که از نظر تعداد برنامه‌های Malware، لینوکس به هیچ وجه با ویندوز قابل مقایسه نیست اما درنظر داشته باشید که حتی با استفاده از لینوکس هم در صورت نصب برنامه‌های مختلف از منابع ناشناخته کامپیوتر شما در معرض خطر برنامه‌های Malware قرار خواهد گرفت.

تنها افرادی که از نظر مالی مشکل دارند از لینوکس استفاده می‌کنند

رایگان بودن یک برنامه متن‌باز به هیچ وجه به این معنی نیست که کاربران به دلیل نداشتن بودجه کافی از آن برنامه استفاده کنند. بسیاری از کاربران به دنبال انعطاف و کارایی بیشتر هستند و حتی هزینه مورد نیاز برای بخش قابل توجهی از کاربران حرفه‌ای از اهمیت کمتری برخوردار است.

نمونه‌های زیادی از شرکت‌های بزرگ دنیا وجود دارد که علیرغم برخورداری از بودجه‌ کافی به دلیل انعطاف‌پذیری بالا و سازگاری بیشتر با خواسته‌های این شرکت‌ها از لینوکس استفاده می‌کنند. از این گذشته بخش قابل توجهی از کاربران لینوکس کسانی هستند که قبل از روی آوردن به لینوکس از سیستم‌عامل ویندوز و مک استفاده کرده‌اند.

به غیر از تصورات نادرستی که در این متن به آنها اشاره شد، تصورات اشتباه زیادی در مورد لینوکس وجود دارد که اکثرا توسط افرادی که از این سیستم‌عامل استفاده نکرده‌اند و یا با روش درست استفاده از لینوکس آشنا نبوده‌اند به‌وجود آمده‌اند.

علاوه براین، باید اشاره کرد که لینوکس یک سیستم‌عامل در حال گسترش است و روز به روز از تعداد ضعف‌های آن کاسته شده و بر قابلیت‌های آن افزوده خواهد شد.

به نقل از درگاه نرم افزارهای آزادمنیجر بازدید : 8 يكشنبه 21 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
چرا صفحه وب سایت می بایست استاندارد یادگیری استاندارد سازی صفحه html موردی که کل طراحان وب می بایست آن را یاد بگیرند. نوشتن کد استاندارد این اطمینان را به شما می دهد که وب سایت در تمامی مرورگرها به خوبی نمایش داده می شود و همچنین در موتورهای جستجو بدون مشکل جستجو می شود.
ساخت وب سایت سخت نیست. با نرم افزارهایی که هم اکنون موجود هستند، شما هم اکنون در مدت زمانی بسیار کوتاهی قادر خواهید بود سایت خود را پیاده سازی نمایید. و همچنین توسط این ابزارها، چرا می بایست خطاهای مربوط به کد نویسی صفحه وب سایت خود را بررسی نمایید؟ شما مجبور نیستید، اما در صورتی که قصد دارید سایت شما در کلیه مرورگرها و همچنین در آینده به مرورگرهای جدید سازگاری داشته باشد، می بایست کد نویسی html سایت شما استاندارد باشد.مرورگرهای وب
مرورگرهای وب طوری طراحی می گردند که برای استاندارهای w3c سازگاری کامل داشته باشند. حتی در صورتی که از آخرین نسخه html پشتیبانی ننماید، مرورگر وب سایت را با استاندارهای قدیمی تر بررسی می نماید. مشکلات بسیار در مورد عدم استاندارد سازی کد نویسی صفحه برای طراحان وب به وجود آمد و باعث شد نمایش سایت در سایر مرورگرها و همچنین مرورگرهای جدید درست نباشد.
دسترسی کاربران شما
شما نمی دانید کاربر شما به چه مرورگری سایت شما را بررسی می نماید و در صورتی که سایت خود را با توجه به امکانات مرورگر خاصی طراحی نمایید باعث رنجش کاربران شما خواهد گردید زیرا در مرورگرهای دیگر نمی توانند سایت شما را به درستی مشاهده نمایند.
اعتبار سنج های html کد html سایت شما را بررسی می نمایند و مواردی که در تمامی مرورگرها مشترک نیستند را به شما هشدار می دهد. استاندارد بودن یک مورد به آن معنا نیست که کلیه مرورگرها از آن پشتیبانی می نمایند و یا اینکه در صورتی که موردی را تمامی مرورگرها پشتیبانی می نمایند به این معنا نیست که آن مورد استاندارد است. به عنوان مثال html5 توسط مرورگرهای Safari, Opera, Chrome, و Firefox پشتیبانی می شود ولی هنوز استاندارد نیست.
کم کردن خطاها
استاندارد سازی وب سایت به وجود آمدن خطاهای مختلف را در سایت کاهش می دهد. شما با استاندارد سازی صفحه قادر خواهید بود عملکرد سایت خود را در تمامی شرایط و در آینده تضمین نمایید.
جستجوی بهتر در گوگل
در صورتی که سایت شما استاندارد w3c داشته باشد مطمئن خواهید شد که موتور جستجوی گوگل سایت شما را به درستی جستجو می نمایند. ممکن است سایت شما استاندارد w3c نباشد و گوگل سایت شما را به درستی ایندکس نمایید ولی استاندارد سازی صفحه از بابت اطمینان از جستجوی درست توسط گوگل است.بهترین ابزار بررسی و استاندارد سازی صفحه http://validator.w3.org می باشد که با ورود به این سایت و درج آدرس صفحه مورد نظر می توانید خطاهای صفحه مورد نظر را مشاهده نمایید.


لینک منبع
منیجر بازدید : 8 پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
audit ابزاری برای پیگیری تغییرات بر روی فایل ها در سیستم عامل لینوکس، مانند تغییر Attribute ها و یا حذف شدن یک فایل استفاده می شوند. همچنین اگر زمانی یک فایل خوانده شود، یک رکورد در Log مربوطه ثبت خواهد شد. فرض کنید می خواهید پیگیری کنید چه افرادی فایل etc/passwd/ را توسط چه ابزار (مانند tail,head یا vi) در چه زمان و تاریخی خوانده اند. توسط ابزار audit و تعریف یک Rule بر روی فایل مربوطه اطلاعات فوق ثبت می شوند. Audit دارای یک فرایند پس زمینه به نام auditd است که تمامی کنترل های لازم را انجام می دهد.همچنین شامل دو فایل auditd.conf که فایل پیکربندی تنظیمات فرایند پس زمینه auditd و فایل audit.rules که مربوط به تعریف Rule هایی که در زمان Startup خوانده و Load می شوند.etc/audit/auditd.conf/etc/audit/audit.rules/
اگر audit بر روی سیستم شما نصب نیست توسط دستور های زیر به ترتیب در توزیع های مبتنی بر Redhat و توزیع های مبتنی بر Debian نصب کنید.
apt-get install audityum install audit
اگر از پیش بر روی سیستم شما نصب شده باشد، باید توسط دستور زیر بررسی کنید که آیا فرایند auditd فعال باشد.
ps ax | grep [a]uditو اگر فعال نبود، با دستور زیر آنرا فعال کنید :
etc/init.d/auditd start/پس از فعال کردن سرویس، باید Rule ها را تعریف کنیم که یا بصورت دستی و تغییر دادن فایل audit.rules و یا با استفاده از دستور audirctl این کار را انجام می دهیم. دستور زیر با استفاده از auditctl یک Rule بر روی فایل etc/passwd/ تعریف می کند. سوئیچ w- برای معرفی مسیر کامل فایل etc/passwd/ و توسط سوئیچ k- یک Filter Key که یک رشته منحصر به فرد برای شناختن آن Rule است، تعریف می کنیم. توسط این رشته منحصر به فرد، یک Rule خاص را از میان چندین Rule برای گرفتن اطلاعاتی از آن توسط دستور ausearch استفاده می کنیم. جلوی سوئیچ p- یکی از ***** های زیر می اید.

r : یعنی read. هر وقت فایل خوانده شد نام و گروه اصلی کاربر و زمان و تاریخ و دستوری که با آن فایل را خوانده ثبت می کند.w : یعنی write. هر وقت بر روی فایل نوشته شد (تغییر کرد) نام و گروه اصلی کاربر و زمان و تاریخ و دستوری که با آن بر روی فایل نوشته است را ثبت می کند.a : یعنی attribute. هر وقت یکی از خصوصیت های فایل تغییر کرد نام و گروه اصلی کاربر تغییر دهنده خصوصیت فایل و زمان و تاریخ تغییر خصوصیت ثبت می کند.x : یعنی execute. هر وقت فایلی اجرا شد (مانند اجرای یک اسکریپت) نام و گروه کاربر اجرا کننده و زمان و تاریخ اجرا را ثبت می کند.

بطور مثال دستور زیر توسط auditctl یک Rule تعریف می کند که هر گاه فایل etc/passwd/ خوانده شد یا خصوصیت آن تغییر کرد نام و گروه کاربر و زمان و تاریخ را ثبت می کند. بجای رشته passwd-ra هر رشته دیگری را می توانید جایگزین کنید.auditctl -w /etc/passwd -k passwd-ra -p ra
روش دیگر برای تعریف یک Rule، تعریف دستی آن درون فایل audit.rules است. با یک ویرایشگر متنی مانند vi فایل را باز کنید.
vi /etc/audit/audit.rules
سپس مطابق شکل زیر Rule هایی را به آن اضافه کنید.توجه کنید که دیگر از دستور auditctl استفاده نکردیم. خطوط زیر از شکل بالا به ترتیب فلیتر های write و attribute را بر روی فایل های group, passwd,shadow و sudoers تعریف می کنند.w /etc/group -p wa-w /etc/passwd -p wa-w /etc/shadow -p wa-w /etc/sudoers -p wa-خط آخر که به صورت e 2- نوشته شده است از سوئیچ e- استفاده کرده است. این سوئیج برای دستور auditctl بوده (دیگر سوئیچ های w,p نیز برای همین دستور بودند، مانند مثال پیش از شکل بالا که دیدید). e- یکی از سه عدد زیر را می تواند بگیرد :

عدد 0 : audit بصورت موقتی Disable می شود.عدد 1 : وقتی عدد 1 را می دهید، audit دوباره Enable می شود.عدد 2 : وقتی عدد 2 را می دهید، پیکربندی audit قفل (Lock) می شود تا از هرگونه تغییر این فایل (فایل audit.rules) جلوگیری شود. در این فایل e 2- باید آخرین دستور (آخرین خط) باشد.

پس از هر تغییر فایل audit.rules باید سرویس auditd را restart کنید.
etc/init.d/auditd restart/پس از اعمال و تعریف Rule ها با استفاده از دستور ausearch می توانیم اطلاعاتی از رکورد های ثبت شده را ببینیم. رکورد های ثبت شده که توسط Rule ها ایجاد شده اند در فایل های Log مربوط به سرویس auditd در زیر دایرکتوری var/log/audit/ ذخیره می شوند. دستور زیر توسط سوئیچ k- از میان تمامی رکورد های ثبت شده آن رکورد هایی که رشته Filter Key آنها passwd-ra است را پیدا می کند.ausearch -k passwd-raدو خروجی در زیر نشان داده شده است. نخستین خروجی نشان می دهد که فایل etc/passwd/ توسط کاربری با uid=500 و gid=500 در تاریخ Thu Dec 5 0209 2013 توسط دستور tail خوانده است. cwd یعنی current work directory و دایرکتوری است که کاربر از آن دستور tail /etc/passwd را برای خواندن فایل اجرا کرده است.time->Thu Dec 5 0209 2013
type=PATH msg=audit(1386199389.743:27747): item=0 name=”/etc/passwd” inode=132531 dev=08:02 mode=0100644 ouid=0 ogid=0 rdev=00:00 obj=system_u:object_r:etc_t:s0
type=CWD msg=audit(1386199389.743:27747): cwd=”/home/amirnami
type=SYSCALL msg=audit(1386199389.743:27747): arch=c000003e syscall=2 success=yes exit=3 a0=7fffbc5d28b3 a1=0 a2=0 a3=60 items=1 ppid=17809 pid=17836 auid=0 uid=500 gid=500 euid=500 suid=500 fsuid=500 egid=500 sgid=500 fsgid=500 tty=pts3 ses=2 comm=”tail” exe=”/usr/bin/tail”subj=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 key=”passwd-ra
خروجی زیر نیز با توجه به آنچه که برای خروجی بالا گفته شد قابل درک است.
time->Thu Dec 5 0219 2013
type=PATH msg=audit(1386199399.457:27749): item=0 name=”/etc/passwd” inode=132531 dev=08:02 mode=0100644 ouid=0 ogid=0 rdev=00:00 obj=system_u:object_r:etc_t:s0
type=CWD msg=audit(1386199399.457:27749): cwd=”/root
type=SYSCALL msg=audit(1386199399.457:27749): arch=c000003e syscall=2 success=yes exit=4 a0=7fcdf03f712a a1=80000 a2=1b6 a3=0 items=1 ppid=17701 pid=17808 auid=0 uid=0 gid=0 euid=0 suid=0 fsuid=0 egid=0 sgid=500 fsgid=0 tty=pts3 ses=2 comm=”su”exe=”/bin/su” subj=unconfined_u:unconfined_r:unconfined_t:s0-s0:c0.c1023 key=”passwd-ra“یا با استفاده از سوئیچ x- از میان رکوردهای audit، آن رکورد هایی که برای یک دستور (executable) خاص هستند را پیدا کنید. در دستور های زیر به ترتیب آن رکورد هایی که برای دستور grep (فایل هایی با این دستور خوانده شده) و یا برای دستور rm (فایل هایی که با این دستور پاک شده اند) را نشان می دهد.ausearch -x /bin/grepausearch -x /bin/rm
یا با سوئیچ ui- جستجو را بر اساس User ID کاربر (مثلن کاربری با User ID=500) انجام دهید.
ausearch -ui 500یا می توانید با gi- برای ***** کردن رکورد ها بر اساس یک Group ID میان تمامی رکورد ها جستجو کنید.برای اطلاع بیشتر و خواند راهنما، دستورهای زیر را اجرا کنید :man auditdman auditd.confsman audit.rulesman man auditctlman ausearch
منیجر بازدید : 11 چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
آموزش دانلود یک وب سایت بصورت کامل !!!


میخواهید تمام یک صفحه وب را دانلود کنید تا بعدا آن را در حالت آفلاین مشاهده کنید؟ آیا برای مدت زمانی به اینترنت دسترسی ندارید اما میخواهید از وب سایت های مورد علاقه خود عقب نمانید؟ اگر مانند ما از فایرفاکس استفاده میکنید، پس این افزونه برای شما و نیاز های شما طراحی شده است.
دانلود یک صفحه وب به تمامی میتواند کاربردهای زیادی داشته باشد. اعم از دسترسی به تصاویر و محتوی وب سایت به شکل مستقیم و از روی سیستم، تا مطالعه وب سایت در حالت آفلاین.

افزونه ScrapBook یک افزونه فوق العاده برای فایرفاکس است که به شما اجازه میدهد صفحات وب را دانلود و آنها را در حالتی کاملا ساده مدیریت کنید. ویژگی جالب توجه این افزونه این است که ساده، سبک و روان، دقیق بوده و از چندین زبان پشتیبانی میکند. با این افزونه وب سایت ها در حالت آفلاین کاملا شبیه به حالت آنلاین آنها عمل می کنند:

نصب افزونه ScrapBook
اگر از آخرین نسخه فایرفاکس – نسخه 33 – استفاده میکنید، قبل از نصب افزونه باید یکسری از تنظیمات را انجام دهید. به شکل پیش فرض آیکون این افزونه در هیچ جای مرورگر دیده نمیشود. در نتیجه تنها راه استفاده از آن از طریق کلیک راست است. بعد از نصب افزونه در مرورگر بر روی نوار ابزار خود کلیک راست کرده و گزینه Customize را انتخاب کنید:در صفحه Customize آیکون این افزونه را مشاهده میکنید که میتوانید آن را کشیده و بر روی نوار ابزار رها کنید در پایان بر روی دکمه Exit Customize کلیک کنید:همچنین قبل از استفاده از این افزونه ممکن است بخواهید برخی از تنظیمات آن را تغییر دهید. برای این کار بر روی منوی فایرفاکس کلیک کرده و گزینه Add-Ons را انتخاب کنید:سپس بر روی گزینه Extensions از پنل سمت چپ کلیک کنید و با انتخاب گزینه ScrapBook بر روی دکمه Options کلیک نمایید:در این صفحه میتواند کلیدهای میانبر افزونه، جای ذخیره وب سایت ها و صفحات وب و همچنین برخی تنظیمات دیگر را تغییر دهید:
استفاده از افزونه برای دانلود صفحات وب
حال بگذارید نحوه دقیق استفاده از این افزونه را مرور کنیم. ابتدا وب سایتی که قصد دانلود آن را دارید باز کنید. ساده ترین راه برای دانلود کل وب سایت یا صفحات آن، کلیک راست بر روی صفحه و انتخاب گزینه Save Page یا Save Page As… از منو است. این دو گزینه توسط ScrapBook اضافه شده است:


گزینه Save Page به شما اجازه میدهد که یک پوشه برای ذخیره را انتخاب کنید و سپس به شکل خودکار فقط همان صفحه را دانلود میکند. اگر به گزینه های بیشتری نیاز دارید از گزینه Save Page As… استفاده کنید. در این صورت پنجره جدیدی باز میشود که گزینه های بیشتری در اختیار شما میگذارد:


مهمترین قسمت ها در این پنجره، بخش Options و Download linked files و سپس In-depth save است. به شکل پیش فرض این افزونه تنها تصاویر و Style ها را دانلود میکند اما اگر صفحه شما برای اجرای دقیق به اسکریپت های جاوا نیاز دارد میتوانید گزینه JavaScript را نیز فعال کنید.
در بخش Download linked files نیز تنها تصاویر به شکل پیش فرض انتخاب شده است، اما امکان انتخاب همه گزینه های دیگر نیز برای شما وجود دارد. این گزینه ها در برخی از وب سایتها که حاوی فایلهای PDF یا Word هستند بسیار کاربردی است.

در نهایت در بخش In-depth Save میتوانید مکانیزم دانلود را تعیین کنید. به شکل پیش فرض این افزونه به دنبال هیچ لینکی در صفحه وب نمیرود و در واقع این گزنه بر روی 0 تنظیم شده است. اگر عدد 1 را انتخاب کنید، کل صفحه وب بعلاوه همه صفحات لینک شده در این صفحه را دانلود خواهید کرد. عدد 2 به همین ترتیب، کل صفحه فعلی، صفحات لینک شده در آن و همه صفحات لینک شده در آن صفحات را دانلود خواهد کرد:در نهایت کافی است که بر روی دکمه Save کلیک کنید تا فرایند دانلود آغاز شود. اما خوب است در همین جا بر روی دکمه Pause کلیک کنید زیرا یک نکته مهم وجود دارد. همانگونه که در تصویر فوق میبینید، این افزونه هر چیزی را که بر روی صفحه وجود دارد از جمله تبلیغات را دانلود میکند. اما آیا شما واقعا به این تبلیغات نیاز دارید؟ پس بهتر است بر روی دکمه Pause کلیک کنید و گزینه قندشکن را انتخاب نمایید:بهترین گزینه هایی که در این قسمت میتوانید انتخاب کنید Restrict to Domain و Restrict to Directory است. همچنین اگر دقیقا میدانید که کدام صفحه را میخواهید میتوانید نام و آدرس آن را در قسمت قندشکن By String وارد کنید. این گزینه کمک زیادی به صرفه جویی در پهنای باند شما میکند.
در نهایت مجددا با کلیک بر روی دکمه Start فرایند دانلود را آغاز کنید که بسته به سرعت اینترنت و حجم وب سایت، زمان آن متغیر خواهد بود.منبع irserv.net
منیجر بازدید : 11 سه شنبه 05 فروردين 1399 نظرات (0)

قدرتمند ترین سیستم امنیت سایبریمحققان استرالیایی در حال کار بر روی مکانیک کوانتومی هستند که امکان توسعه قدرتمندترین و غیرقابل نفوذترین روش امنیت سایبری را فراهم می‌کند.به گزارش ایسنا، با کمک محاسبات کوانتومی می‌توان قابلیت امنیت داده‌های کشور را افزایش داد و محققان در حال توسعه تکنیک جدید «رمزنگاری کوانتومی» هستند.


رمزنگاری شامل سه بخش اصلی فرستنده، گیرنده و هکر است؛ هکرها قادر به رهگیری ارتباطات بدون شناسایی فرستنده و گیرنده هستند، اما در شیوه رمزنگاری کوانتومی با شناسایی هکر و از بین بردن یا تغییر دادن پیام ارسالی از دسترسی به اطلاعات جلوگیری می‌شود.


در این شرایط هر تلاش برای هک کردن و دسترسی غیرمجاز به داده‌ها با کمک سد رمزنگاری کوانتومی متوقف می‌شود.


برای ساخت یک تراشه کوانتومی، یک اتم منفرد فسفر به تراشه‌های سیلیکونی منظم معرفی می‌شود که امکان خواندن و نوشتن اطلاعات کوانتومی در جهت مغناطیسی هسته را فراهم می‌کند.


این فناوری با هدف ایجاد یک شبکه غیرقابل نفوذ برای امنیت داده‌های کشور دولت استرالیا در حال توسعه است.
منیجر بازدید : 12 جمعه 01 فروردين 1399 نظرات (0)
اهمیت بازاریابی اینترنتی در کارآفرینی اینترنتی


بدون شک یکی از مهمترین و اصلی ترین مهارتهای یک مدیر سایت ،بازاریابی اینترنتی و فروش اینترنتی است.مهارتی که بدون آن نباید انتظارکسب درآمد از اینترنت داشت. تعاریف زیادی از بازاریابی اینترنتی وجود دارد ولی بنظر من هر روشی که باعٍث شود مدیر سایت بازدیدکننده موثر را به سایت خود جلب کند ،بازاریابی اینترنتی است که شامل روش های آنلاین و اف لاین میباشد.البته برخی هم معتقدند که تنها روشهای آنلاین بازاریابی ابنترنتی به شمار میرود یعنی online marketing. ولی من خودم به شخصه اعتقاد دارم که روش های آفلاین هم تاثیر خوبی در جذب ترافیک موثر به سایت دارند.,وازه های دیگری هم برای بازاریابی اینترنتی به کار میره مثل:e marketing, imarketing , web marketing و...


در اینجا لازم میدونم راجع به واژه ترافیک موٍثر و نقش آن در بازاریابی اینترنتی توضیح بدم.


برخی فکر میکنندمیزان بازدید یک سایت نشان دهنده موفقیت و محبوبیت ان سایت است. مثالی میزنم سایت پیوندها که برای *****ینگ وزارت ارشاد است بدون شک پر بازدید ترین سایت در ایران است ولی آیا درآمد میلیونی از این سایت دارد؟ یا سایت خبری تابناک که میلیون ها تومان بابت یک بنر تبلیغاتی میگیرد.سایتی که شما در آن تبلیغ میکنید باید بازدید کنندگانش به محصولات شما علاقه داشته باشند یا مشتری بالقوه به حساب بیایند.مثلا سایت ای ثروت در زمینه کارآفرینی اینترنتی فعالیت دارد ایا اگر 15-20 میلیون در سایت تابناک هزینه تبلیغاتی کند با میلیون ها بازدید بهتر است یا در سایتی که مربوط به کارآفرینی میباشد با 10.000 بازدید و هزینه خیلی کمتر. در حالت دوم 90% بازدیدکنندگان علاقه مند به کارآفرینی اینترنتی میباشند ولی در حالت اول شاید 5%. البته شاید تعداد آن 5% بیشتر باشد ولی هزینه ای که پرداخت کرده اید چند برابر بوده و هاست شما هم مصرف شده است.


از اینکه حوصله کردید سپاسگزارم
منیجر بازدید : 9 چهارشنبه 21 اسفند 1398 نظرات (0)
درباره پارسه :
پارسه یک دیسترو بر پایه‌ی توزیع گنو/لینوکس اوبونتو است و صد در صد با آن سازگار و هماهنگ است.

پارسه به شکل یک دیسک زنده قابل نصب و رایگان عرضه می شود.

آنچه‌ پارسه را از سایر توزیع‌های مبتنی بر گنو/لینوکس اوبونتو متمایز می‌کند ظاهر منحصر به فرد و بهینه آن و نرم‌افزارهای کاربردی فراوانی است که در آن گنجانده شده است. با نصب پارسه به گنجینه‌ای از نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای برای اجرا و ویرایش انواع فایل‌های صوتی و تصویری، نرم‌افزارهای اداری، ابزارهای وبگردی و… دست پیدا خواهید کرد به طوری که پس از نصب برای اکثر کارهای روزانه و بعضی کارهای پیچیده‌تر نیازی به نصب نرم‌افزار اضافی نخواهید داشت.

پارسه تمامی قالب‌های صوتی و تصویری را پشتیبانی می‌کند و برای لذت بردن از موزیک و ویدیو و تماشای فیلمهای DVD آماده است.

کار کردن با پارسه بسیار ساده است.

پارسه همچنین برای کاربران ایرانی‌ تقویم خورشیدی، بهترین قلم‌های فارسی، واژه‌نامه‌ی انگلیسی به فارسی و محیطی کاملا آماده برای نوشتن اسناد فارسی‌ فراهم کرده است.

شعار پارسه :
کارتان را آغاز کنید توانایی انجامش بدنبال می آید

وب سایت رسمی : Home | Parse Gnu/Linux
روند پیشرفت پروژه : http://parselinux.ir/?action=chart&lang=en

دعوت به همکاری:
تیم طراحی و توسعه پارسه از علاقه مندان به همکاری در بخش های مختلف دعوت به عمل می آورد

تیم طراحی و پشتیبانی پارسه آماده دریافت نظرات شما جهت طراحی توزیعی مناسب با نیاز های شما میباشد
منیجر بازدید : 9 يكشنبه 18 اسفند 1398 نظرات (0)
مقاله ای در مورد تجهیزات متصل کننده شبکه (روتر،سوئیچ،بروتر،پل) که برای دوستانی که Network+ میخونن بنظرم لازم باشه مطالعه ای بکنن

برای دانلود مقاله به لینک زیر برید
کد: کد PHP:
http://www.mediafire.com/view/?b3t3hgz37p08q1k

ویدیوهای آموزشی
hub هاب:
http://www.youtube.com/watch?v=BBTxCa_Q-0I

IP Routing
http://www.youtube.com/watch?v=awhb52RJw9g

Router & Gateway
http://www.youtube.com/watch?v=YwKS30KpwbI

Routing Packet
http://www.youtube.com/watch?v=FdVjbVKsLFc

Routing Protocol
http://www.youtube.com/watch?v=3D7aMGltGRU

دوستانی که دسترسی به Youtube ندارن میتوانند این ویدیوها را در Aparat هم مشاهده کنن
www.aparat.com/iTutPlus 
منیجر بازدید : 6 جمعه 09 اسفند 1398 نظرات (0)
سلام امروز تصمیم گرقتم یک سری فایل های iso و تمپلت رو به صورت لینک مستقیم بذارم تا اینقدر عذاب نکشید :دی


تمپلت آماده ویندوز 2008 آپدیت 2012/07/26/(VMWARE) >
یک سری نرم افزار بر روی تمپلت که نیاز است نصب شده همین طور پورت ها بسته شده
لیست نرم افزار در صفحه ی دانلود موجود است
لینک دانلود: www.webhostingtalk.ir/f66/56207/
فقط کافیست ای پی رو تغییر بدهید(در کمتر از 5 دقیقه deploy می شه)


تمپلت آماده ویندوز 2003 /(VMWARE) >
یک سری نرم افزار بر روی تمپلت که نیاز است نصب شده
لیست نرم افزار در صفحه ی دانلود موجود است
لینک دانلود: http://www.webhostingtalk.ir/f66/54252/
لینک دانلود ورژن جدید تمپلت ویندوز 2003 کاملا بهینه شده :
http://www.webhostingtalk.ir/f66/67202/
توجه پسورد: 1 می باشد> فقط کافیست ای پی رو تغییر بدهید(در کمتر از 5 دقیقه deploy می شه)
اضافه کردن هارد در درایو C : http://www.webhostingtalk.ir/f66/67210/
برای عوض کردن پسورد می تونید از طریق CMD کامند زیر را تایپ کنید
net user administrator YOUR-PASSWORD


تمپلت آماده ویندوز 2003 بدون هیچ گونه نرم افزاری(VMWARE) >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/win2003-nothing.ova
توجه پسورد: 1 می باشد> فقط کافیست ای پی رو تغییر بدهید(در کمتر از 5 دقیقه deploy می شه)

تمپلت آماده میکروتیک 5.20 با کانفیگ (VMWARE) >
لینک دانلود: http://www.webhostingtalk.ir/f66/56670/
توجه پسورد:فقط کافیست ای پی رو تغییر بدهید(در کمتر از 5 دقیقه deploy می شه)

ویندوز 2003 R2 >
لینک دانلود : http://iso.agonis.ir/Windows%202003%20Server.iso

ویندوز 2003 R2 Enterprise 64Bit در 2 سی دی + سریال >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/Windows_2003_Server_R2_Enterprise_64Bit.zip

ویندوز 2008 R2 64 bit >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/windows2008-64bitR2.iso

ویندوز 2008 32bit >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/windows2008.iso


centos 6.2 مینیمال 32bit >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/CentOS-6.2-i386-minimal.iso

centos 5.8 32bit >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/CentOS-5.8-i386-bin-DVD-1of2.iso

centos 5.6 32bit >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/CentOS-5.6-i386-bin-DVD.iso

iso ریست پسورد ها سرورهای ویندوزی (آموزش بزودی(قرار داده شد)) >
لینک دانلود : http://iso.agonis.ir/ActiveBootDisk.ISO
لینک تاپیک آموزش: http://www.webhostingtalk.ir/f66/63175/#post586595

میکروتیک 5.7 (فایل مخصوص VMWARE) >
لینک دانلود: http://iso.agonis.ir/Mikrotik5-7_Agonis.vmdk

دبیان نسخه 6.0.5 در 2 دی وی دی >
لینک دانلود: دی وی دی 1 http://iso.agonis.ir/debian-update-6.0.5-i386-DVD-1.iso
لینک دانلود: دی وی دی 2 http://iso.agonis.ir/debian-update-6.0.5-i386-DVD-2.isoiso خاصی مد نظرتون هست بگید براتون بزارم
موفق باشید
منیجر بازدید : 13 يكشنبه 04 اسفند 1398 نظرات (0)
Functional Level (سطح عملیاتی) قابلیت های مختلف دومین و forest را در Active Directory Domain Services تعیین می کند. همچنین تعیین می کند که چه سیستم عامل های ویندوزی می توانند بر روی دامین کنترلر در forest اجرا شوند. توجه داشته باشید که functional level کاری به سیستم عامل های workstation و سرورهایی که به عضویت دومین و forest درآمده اند، ندارد. زمانی که AD DS را پیاده سازی می کند، سطح عملیاتی دومین و forest را در بالاترین سطحی که محیط شبکه تان می تواند از آن پشتیبانی کند، قرار دهید. برای مثال اگر مطمئن هستید که هیچ وقت دومین کنترلری با ویندوز سرور 2003 را به forest اضافه نمی کنید، سطح عملیاتی ویندوز سرور 2008 را هنگام پیاده سازی انتخاب کنید. همچنین اگر ممکن است که دومین کنترلری با ویندوز سرور 2003 را اضافه کنید، سطح عملیاتی را بر روی ویندوز سرور 2003 قرار دهید. زمانی که یک forest جدید را ایجاد می کنید، ابتدا از شما خواسته می شود که سطح عملیاتی forest و سپس سطح عملیاتی دومین را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نمی توانید سطح عملیاتی دومین را کمتر از سطح عملیاتی forest انتخاب کنید. اما می توانید سطح عملیاتی دومین را بالاتر از سطح عملیاتی forest انتخاب کنید. در قسمت اول این مقاله به معرفی ویژگی های مختلف هر سطح عملیاتی دومین می پردازیم:

Windows 2000 native

همه ی قابلیت های معمولی AD DS و قابلیت های زیر قابل استفاده است:

گروه های Universal هم برای گروه های distribution و هم برای گروه های امنیتی (برای بررسی بیشتر به مقاله استاد نصیری مراجعه کنید: مفاهیم Universal Group و Group Nesting)Group nestingتبدیل گروه ها: این ویژگی قابلیت تبدیل بین گروه های distribution و امنیتی را فراهم کرده است.تاریخچه Security Identifier یا SID
نکته: در Windows Server 2008 R2 قابلیت Personal Virtual Desktop معرفی شد. این قابلیت نیاز به سطح عملیاتی Windows 2000 native دارد.

ویندوز سرور 2003

همه قابلیت های معمولی AD DS، قابلیت های سطح عملیاتی Windows 2000 native و قابلیت های زیر را دارد:

ابزار مدیریت دومین یا همان Netdom.exe: این ابزار تغییر نام دومین را امکان پذیر کرده است.به روز رسانی های Logon time stamp: ویژگی lastLogonTimeStamp بعد از آخرین ورود یک کاربر به کامپیوتر به روز می شود.قابلیت رمز گذاری (با دستور userPassword) بر روی inetOrgPerson و اشیا کاربرانقابلیت انتقال دادن (redirect کردن) کاربران و کامپیوترهاقابلیت Authorization Manager: برای ذخیره کردن Policyهای AD Ds استفاده می شود.Constrained delegation: این ویژگی به برنامه ها قابلیت احراز هویت با استفاده از روش احراز هویت Kerberos را می دهد.احراز هویت انتخابی: به شما اجازه می دهد تا به کاربران و گرو های یک forest مورد اعتماد، اجازه دهید که به منابع forest دسترسی پیدا کنند.

ویندوز سرور 2008

همه قابلیت های معمولی AD DS، قابلیت های سطح عملیاتی ویندوز سرور 2003 و قابلیت های زیر قابل استفاده است:

پشتیبانی از DFS یا Distributed File System: این قابلیت با روش های قدرتمندتری از محتوای SYSVOL محافظت می کند.Namespaceهای DFS که مبتنی بر دومین هستند: این ویژگی به کاربران فایل سرور های ویندوز سرور اجازه می دهد تا تنها فایل ها و فولدرهای روی فایل سرور که به آن ها دسترسی دارند را ببینند.استاندارد رمزنگاری پیشرفته (AES 128 و AES 256) برای پروتکل Kerberosاطلاعات آخرین ورود به سیستم که شامل موارد زیر است:
اطلاعات تعداد تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم یک ویندوز سرور 2008 عضو دومین و یا یک ویندوز ویستااطلاعات تعداد تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم پس از یک ورود موفق به ویندوز سرور 2008 و یا یک ویندوز ویستااطلاعات آخرین تلاش ناموفق برای ورود به سیستم یک ویندوز سرور 2008 و یا یک ویندوز ویستااطلاعات آخرین ورود موفق به سیستم یک ویندوز سرور 2008 و یا یک ویندوز ویستا
Fine-grained password policies: با استفاده از این قابلیت می توانید برای کاربران و گروه های امنیتی global، رمز عبور و policyهای قفل گذاری تعیین کنید.Personal Virtual Desktop

Windows Server 2008 R2

همه قابلیت های معمولی AD DS، قابلیت های سطح عملیاتی ویندوز سرور 2003 و قابلیت های زیر را دارد:

مکانیزم بیمه احراز هویت: به کمک این قابلیت می توانید تعیین کنید که کاربران با چه روشی (به طور مثال کارت هوشمند یا نام کاربری/رمز عبور) وارد سیستم شوند.مدیریت اتوماتیک SPN

ویندوز سرور 2012

پشتیبانی از احراز هویت ترکیبی و Kerberos armoring


مفهوم Functional Level یا سطح عملیاتی در اکتیودایرکتوری - قسمت دوم

نویسنده : پویا فضلعلی
منبع : انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

مقاله :: مفهوم Functional Level یا سطح عملیاتی در اکتیودایرکتوری - قسمت اول
منیجر بازدید : 8 جمعه 02 اسفند 1398 نظرات (0)
چند تا دستور هست که باهاشون خیلی کار دارید.
مثلا دستور زیر برای دانلود فایل و ..
wget http://site.com/file.zipکه بجای آدرس بالا ، آدرس سایت و در واقع لینک دانلود رو می دید.
اگه هم نیاز به دانلود از طریق اف تی پی بود بصورت زیر اقدام می کنید:
ftp://username:[email protected]/Folder/File.zipکه بجای xxx آی پی و بجای username:password یوزر و پسورد اف تی پی رو وارد می کنید.

برای پاک کردن از دستور زیر استفاده می کنیم و اگه سوالی پرسید y می زنیم:
rm file.zipبرای منتقل کردن فایل به جایی دیگر از دستور زیر استفاده می کنیم:
mv file.zip /home/directory/testبرای باز کردن فایل فشرده شده با فرمت tar از دستور زیر استفاده می کنیم:
tar -xvf file.tarاگه فرمت tar.gz بود از دستور زیر استفاده می کنیم:
tar xzf file.zipاگه فرمت zip بود از دستور زیر استفاده می کنیم:
unzip file.zipکه بدیهی هست بجای file.zip نام فایلتون رو می زارید.
برای مشاهده فایل و فولدر ها از دستور زیر استفاده می کنید:
ls -alبرای تغییر نام فایل از دستور زیر استفاده می کنیم:
mv file newfileبرای ایجاد دایرکتوری از دستور زیر استفاده می کنیم:
mkdir directorynameو برای حذفش از دستور زیر استفاده می کنیم:
rmdir directoryname
برای رفتن به دایرکتوری خاص از دستور زیر استفاده می کنیم:
cd /hmoe/directory/testاگه باز چیزی به ذهنم رسید اضافه می کنم.

فعلا …

تعداد صفحات : 4

موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90

 • انتشار مقاله

 • */ فروش سرور های هتزنر

 • مهر روی ناخن

 • Token Passing

 • عدم ست شدن ns7

 • بحث در مورد سرور های فیزیکی

 • 000

 • یاهو

 • آنالیز قیمتی ۳ ارز مجازی: بیت کوین

 • Bvlgari

 • هاست اشتراکی ایران

 • فروش (46) دامنه رند آی آر هرکدام 15

 • گم شدن دو مرسوله پستی به ارزش 450

 • JQuery

 • فروش انواع گواهینامه SSL

 • مینی کار: کار ایجاد کن

 • سئو ایندکس

 • Time & Date

 • [ - Custom PHP Code - ] نمونه کد

 • سرور مجازی هلند 11

 • پوستر

 • تعرفه طراحی وب سایت

 • در کنار شما

 • خرید و فروش گیرنده دیجیتال

 • ex40-ssd

 • ثبت دامنه org=14

 • آموزش (15) mcsa

 • سایتم هک غیر حرفه ای شده

 • پرسیوا

 • فروش ویژه مجموعه مقالات

 • 90درصد تخفیف! فروش ویژه سوپر آلفا

 • فروش سرور اختصاصی ex40

 • فروش دامنه sharjemoft.com

 • Reboot

 • Virtualizor

 • علمی

 • cpanel

 • مزایده فروش وبسایت بزرگ فروش پروژه

 • مباحث عمومی در مورد سویچ و روتر

 • دوربین عکاسی و فیلمبرداری

 • خبر مهم

 • فروش ویژه پنل پیام کوتاه کاربری با تعرفه ارسال ثابت 87 ریال از اپراتور 3000 با ماژول whmcs

 • Xlhost

 • اکانت پریمیوم همزمان رپیدشیر

 • سامانه پیام کوتاه با خط 10 رقمی فقط 5

 • خريدار عمده بازي ps1

 • سرور مجازی با رم 256 فقط 7

 • dv

 • آفر ویژه سرور اختصاصی از Los Angeles

 • نمایندگی دایرکت ادمین

 • برنامه نویسی نرم افزار تلفن همراه

 • IPS

 • سئو

 • تفاوت phpbbو vBulletin

 • چک

 • آپدیت خودکار nod 32 بدون وارد کردن یوزر

 • اداری

 • سرور مجازی ارزان آلمان

 • انجمن

 • شبکه های tcp/ip

 • فرانسه

 • سايت هاي دانلود

 • سرور مجازی ایران ویندوز/لینوکس: یک گیگابایت رم+100 گیگابایت هارد+50گیگابایت پهنای باند > ماهیانه 30

 • هدر

 • آموزش (16) mcsa

 • با این روش

 • Paypal

 • خریدار اسپمر وبلاگ (میهن بلاگ

 • ساختمانهای درحال ساخت تهران

 • فروش ویژه سرور مجازی مدیریت شده | رم 4 18

 • 100t | رم 1024 = 17

 • رابطه بين 11سپتامبر

 • 16G RAM

 • تجارت الكترونيك

 • تنظیم پروپوزال و انگیزه نامه (کارشناسی ارشد، پیش دکترا، دکترا) Proposal

 • U43JC

 • شاخهای سیستم عامل لینوکس

 • آموزش (11) mcsa

 • سئو سایت

 • Rapidshare

 • قالب

 • فروش بک لینک ماهانه و رپورتاژ دائمی در دو سایت با اتوریتی های 38

 • HP DL160 G6

 • BootStrap

 • 2x1TB or 256GB SSD

 • طراحی هدر

 • آمریکا

 • مخابرات مرکز داده

 • نرم افزار تبلیغات در تلگرام

 • فروش ویژه سرور مجازی از المان

 • [25% تخفیف دائم] فروش ویژه سرور اختصاصی هتزنر سری ex

 • دامنه با پیج اتوزیتی 22

 • کنسول های بازی و لوازم جانبی

 • خريدار عمده دستگاه دور كننده گربه

 • Graphicriver

 • 412

 • Internal Error

 • 1090

 • خرید ساعت ck

 • مباحث کلی و راه حل دیتا سنتر

 • آفر ویژه رپورتاژ

 • سربرگ انجمن

 • میخام یک فروشگاه دیجیتال انلاین بزنم

 • جستجو آجاکس

 • تیم نویسنده حرفه ای 10 نفره

 • @@@* پیش فروش سرور مجازی آمریکا (Denver

 • تراکت

 • 3al.ir

 • صدور ویزا کارت

 • host

 • اسکریپت

 • بدلیجات
  آمار سایت
 • کل مطالب : 10,393
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 17
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 3,266
 • باردید دیروز : 7,604
 • بازدید هفته : 10,870
 • بازدید ماه : 126,372
 • بازدید سال : 657,380
 • بازدید کلی : 3,678,526