loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

 1. آموزش هاستینگ
 2. شبکه های ویندوزی
منیجر بازدید : 3 سه شنبه 31 تير 1399 نظرات (0)
Recover کردن Raid Volume ها: در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشیم که همواره از اطلاعات خود نسخه پشتیبان یا Backup داشته باشیم.
در صورتی که یک Stripped Volume داشته باشیم و Fail شود : ابتدا باید Stripped Volume را به طور کامل پاک نموده و سپس یک Stripped Volume جدید بسازیم و با استفاده از Backup که قبلا گرفته ایم ، اطلاعات را Restore کرده و وضعیت سرور را به حالت قبل برگردانیم.
در صورتی که یک Mirror Volume ما Fail شود و از کار بیفتد: 1) شاید مشکل از کابل یا برق ورودی باشد که آن را چک کرده و درست میکنیم و سپس از قسمت Hardware Configuration آن دیسک را Right Click کرده و در پایان Reactivate را انتخاب کرده و مجددا آن Volume فعال می شود.
2) شاید اصلا یکی از هاردهای ما Fail شده باشد و مشکل اساسی داشته باشد ، کهدر اینصورت ابتدا هارد Mirror را Stop می کنیم و سپس 3 انتخاب داریم:
* Delete Volume : کلیه اطلاعات را از بین میبرد.
* Remove the mirror : یکی از دیسکها Unallocate می شود و دیگری اطلاعات را نگه میدارد.
* Break the mirror : یعنی از این لحه به بعد دیگر هیچ اطلاعاتی Mirror نمی شود و هارد دیسک دوم ، 2 تا Drive Letter دیگر برای خود میگیرد.
و اگر Raid5 ، از کار بیفتد و Fail شود:
* اگر یکی از هاردها Fail شود ، کاربر هیچ اتفاقی را متوجه نخواهد شد و در نتیجه Performance کاهش پیدا می کند.
* اگر هارد درایو ما مشکل آن حل شده باشد و بخواهیم دوباره به حالت عادی برگردد، بر روی Volume در Disk Management ، کلیک راست کرده و Reactivate Volume را انتخاب می نماییم.
* اگر Volume ، قابلیت Reactivate را به هر دلیلی نداشت ، باید یک هارد دیسک جدید بگذاریم و Rescan کنیم و سپس هارد را به حالت Dynamic برده و بر روی دیسک Right click میکنیم و در نهایت Repair را انتخاب می کنیم.


منبع : ## COMPUTER NETWORKS -
منیجر بازدید : 3 پنجشنبه 19 تير 1399 نظرات (0)
سلام .
داخل شبکه ای، سه رنج گیت وی وجود داره که هرکدوم به این صورت هست :

دوربین ها : گیت وی 200
شبکه داخلی : گیت وی 240
اینترنت : 251

یعنی، مثلاً
192.168.100.251 برای دسترسی به اینترنت تعریف میشه .
192.168.100.240 برای دسترسی به شبکه داخلی .
192.168.100.200 برای دسترسی به دوربینها .
(همشون بعنوان گیت وی هستن)
حالا سوال من این هست که روی سیستم یک شخص که میخواد در آن واحد هر سه اینها رو داشته باشه، چه گیت وی باید ست بشه ؟ من بدنبال یک راه حلی هستم که بدون تعریف چند گیت وی توی ویندوز بتونم به اشخاصی که نیاز به هر سه اینها دارن هر سه رو ارائه بدم بدون اینکه نیاز باشه درگیر بشم هر سری که میخوان دوربین ببینن یا اینترنت یا ... .

چه راه حلی رو پیشنهاد میدید ؟

من سابنت رو روی 255.0.0.0 گذاشتم ولی شبکه داخلی خیلی کند شد و دوربینها delay خیلی زیادی داشتن. ولی به هر سه دسترسی داشتم روی سیستمی که ست کرده بودم .

ممنون میشم نظر بدید و راهنمائی کنین .
منیجر بازدید : 5 سه شنبه 03 تير 1399 نظرات (0)
در این تایپیک زیر ساخت های شبکه برسی خواهد شد

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

بخش اول : معرفی زیرساخت یک شبکه

واژه زیرساخت (Infrastructure) از جمله واژه هائی است که در موارد متعددی بخدمت گرفته شده و دارای معانی متفاوتی است . واژه فوق اغلب برای تشریح مراحل نصب ، آماده سازی خدمات و امکانات مربوطه در زمینه یک عملیات خاص نظیر جاده ها ، سیستمهای ارتباطی، خطوط ارتباطی برق و … بکار گرفته می شود. در اغلب واژه نامه ها برای واژه فوق تعریفی مشابه زیر ارائه شده است :

یک بستر پایه برای ایجاد یک سازمان و یا سیستم .

با توجه به تعریف واژه فوق و از دیدگاه کامپیوتر، یک شبکه کامییوتری از عناصر اساسی تشکیل می گردد. مجموعه عناصر تشکیل دهنده زیر ساخت یک شبکه کامپیوتری را می توان به دو گروه اساسی زیر تقسیم نمود:

� عناصری که بنوعی زیرساخت فیزیکی یک شبکه را تشکیل می دهند.( نظیر کامپیوترها ، کابل ها، کارت های شبکه، هاب ها و روترها ). ماهیت عناصر فوق بصورت سخت افزاری است .

� عناصری که بنوعی زیر ساخت منطقی یک شبکه را تشکیل می دهند. ( نظیر : پروتکل های شبکه، سرویس های مربوط به DNS ، مدل های آدرس دهی IP، سرویس های مربوط به دستیابی از راه دور و پروتکل های امتیتی ) ماهیت عناصر فوق نرم افزاری بوده که می بایست نصب و پیکربندی گردنند.

در ادامه به تشریح عناصر مربوط به زیرساخت منطقی یک شبکه پرداخته می شود.

--------------------------------------------------------------------------------

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

عناصر مربوط به زیرساخت منطقی

شناخت زیرساخت فیزیکی در یک شبکه بدلیل ماهیت ملموس عناصر سخت افزاری و جایگاه هر یک از آنها بسادگی انجام خواهد شد. زیر ساخت منطقی یک شبکه کامپیوتری مستلزم استفاده از عناصر متفاوتی نظیر موارد زیر خواهد بود:

� پروتکل های شبکه

� مدل آدرس دهی ip

� سرویس های مربوط به حل مشکل اسامی و آدرس ها

� دستیابی از راه دور

� روتینگ و ترجمه آدرس های شبکه

� سرویس های مربوط به ایجاد زیر ساخت های امنیتی

در ادامه به معرفی هر یک از عناصر فوق و جایگاه آنها در یک شبکه خواهیم پرداخت .

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:34 PM ----------

پروتکل های شبکه

پروتکل یکی از عناصر مهم در ایجاد زیر ساخت منطقی در یک شبکه کامپیوتری محسوب می گردد. کامپیوترهای موجود در شبکه بر اساس پروتکل تعریف شده قادر به ایجاد ارتباط با یکدیگر خواهند بود. پروتکل مشتمل بر مجموعه ای از قوانین و یا شامل مجموعه ای از روتین های استاندارد بوده که عناصر موجود در شبکه از آنان برای ارسال اطلاعات استفاده می کنند.

در ویندوز ۲۰۰۰ نظیر ویندوز NT و ۹۵ از پروتکل های متعدد ی نظیر : NWlink ( نسخه پیاده سازی شده از پروتکل IPX/SPX توسط مایکروسافت ) و NetBEUI ( یک پروتکل ساده سریع که در شبکه های کوچک با تاکید بر عدم قابلیت روتینگ ) استفاده می گردد) . در ویندوز۲۰۰۰ از پروتکل TCP/IP استفاده می گردد.

--------------------------------------------------------------------------------
منیجر بازدید : 4 يكشنبه 01 تير 1399 نظرات (0)
تعریف‌ها و نقدهای مختلفی که از ویندوز 7 شده باعث شده است که بسیاری از کاربران که تجربه خوبی از ویندوز ویستا نداشته‌اند به این ویندوز جدید تمایل پیدا کنند. علاوه بر آن آمار کاربرانی که پس از استفاده از این ویندوز از آن اعلام رضایت کردند بالا بوده و این موضوع نوید روزهای خوشی را برای مایکروسافت به ارمغان آورده است. اما در این میان عده‌ای از کاربران هستند که عقیده خاصی را دنبال می‌کنند. آن‌ها معتقدند که ویندوز 7، همان ویندوز ویستا است که توسط مایکروسافت کمی کاربر پسند‌تر شده است. در نتیجه همچنان ویندوز XP را ترجیح می‌دهند. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد. تفاوت‌های بین ویندوز 7 و ویستا قطعاً چیزی فراتر از یک تغییرات کوچک است. در این ترفند قصد داریم به معرفی 18 قابلیت جالبی بپردازیم که در ویندوز ویستا و سایر ویندوزها از هیچ یک از آن‌ها خبری نبود. قابلیت‌هایی که هر یک به خودی خود یک تغییر جدی محسوب می‌شود.

1. لرزاندن پنجره‌ها
فرض کنید چندین پنجره مختلف را به طور همزمان در محیط ویندوز باز کرده‌اید. در نسخه‌های پیشین ویندوز برای اینکه این پنجره‌ها را ببندید، ناچار بودید تک تک پنجره‌ها Close یا Minimize کنید. اما با استفاده از این قابلیت جدید در ویندوز 7 که Aero Shake نام دارد، کافی است تا پنجره‌ای که قصد دارید آن را باز نگه دارید را گرفته و با استفاده از ماوس کمی آن را بلرزانید. خواهید دید که سایر پنجره‌ها Minimize خواهند شد. با انجام مجدد این کار پنجره‌های کوچک شده مجدداً بازیابی خواهند شد. به این قابلیت در این ترفند به تفصیل پرداخته شده است.
2. لیست پرش
یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای که در ویندوز 7 اضافه شده است و باعث صرفه جویی زیادی در وقت می‌شود «لیست پرش» یا Jumplist است. شما توسط برنامه‌های نصب شده بر روی ویندوز فایل‌های مختلفی را فراخوانی می‌کنید. به عنوان مثال توسط نرم افزارهای Player، فایل‌های موزیک را اجرا می‌کنید. یا توسط نرم افزار Notepad فایل‌های متنی را باز می‌کنید. اکنون با استفاده از «لیست پرش» میتوانید به آخرین فایلهای باز شده توسط نرم افزارهای مختلف دسترسی داشته باشید بدون اینکه نیاز به اجرای اولیه برنامه مربوطه باشد. برای دسترسی به «لیست پرش» کافی است بر روی آیکن برنامه در Taskbar راست کلیک کنید تا آخرین فایلهای فراخوانده شده توسط این نرم افزار برایتان لیست شود. همچنین میتوانید در منوی Start، با کلیک بر روی فلش موجود در کنار هر برنامه به «لیست پرش» مربوط به آن برنامه دسترسی پیدا کنید.
3. توسعه پیش نمایش پنجره‌ها
در ویندوز ویستا، با عبور ماوس از روی پنجره‌های Minimize شده در Taskbar، پیش نمایشی از پنجره‌ها در یک سایز کوچک نمایش داده می‌شد. اکنون در ویندوز 7 این قابلیت توسعه داده شده است. به طوری که با قرار دادن ماوس بر روی پیش نمایش امکان بستن آن نیز وجود دارد. همچنین پنجره‌های چندگانه دارای چندین پیش نمایش هستند و علاوه بر آن با استفاده از کلید ترکیبی Win+T امکان گردش میان پیش نمایش‌ها وجود دارد.
4. مرتب‌سازی پنجره‌ها در صفحه به روشی جدید
یکی از قابلیت‌های جالبی که در ویندوز 7 شاهد هستیم امکان منظم کردن و تغییر اندازه پنجره‌ها در محیط ویندوز به شکلی جالب و ساده است. کافی است یک پنجره را با استفاده از ماوس بگیرید، سپس آن را به بالای صفحه مانیتور بکشید، پس از پدیدار شدن یک هاله، با رها کردن ماوس، پنجره کل صفحه را اشغال می‌کند. همچنین اگر پنجره را به منتهی الیه سمت راست یا چپ مانیتور بکشید و آن را رها کنید، پنجره نیمی از صفحه را اشغال می‌کند.
5. ویندوز XP در ویندوز 7
یکی از مشکلاتی که کاربران در ویندوز ویستا زیاد با آن سر و کار داشتند عدم اجرای برخی برنامه‌های سازگار با ویندوز XP در محیط ویندوز ویستا بود. مایکروسافت در ویندوز 7 چاره‌ای برای این مشکل پیدا کرده است. با استفاده از XP Mode شما می‌توانید به طور مجازی ویندوز XP را در دل ویندوز 7 داشته باشید و با استفاده از آن هر برنامه سازگار با XP را همانند گذشته اجرا کنید. برای استفاده از XP Mode شما ابتدا بایستی نرم افزاری به نام Windows Virtual PC را دانلود و نصب کنید. سپس XP Mode را در درون آن اجرا نمایید. برای دانلود این دو می‌توانید از http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx اقدام نمایید.
6. یک راه ساده و سریع برای تنظیم صفحات نمایش چندگانه
آیا تاکنون پیش آمده که کامپیوتر خود را به بیش از یک مانیتور یا پروژکتور متصل نمایید؟ در ویندوز 7 تنظیم این صفحان نمایش چندگانه در یک ثانیه امکان پذیر است! کافی است کلیدهای ترکیبی Win+P را فشار دهید و تنظیمات صفحه نمایش را اعمال نمایید.
7. رابط کاربری بهتر در خصوص دستگاه‌های جانبی متصل به کامپیوتر
در ویندوز 7، پس از کلیک بر روی منوی Start بخش جدیدی به نام Devices and Printers به چشم می‌خورد. در این بخش دستگاه‌های متصل به کامپیوتر اعم از پرینتر و حافظه‌های قابل حمل با تصویر مرتبط به هر کدام وجود دارد. با راست کلیک بر روی هر یک از دستگاه‌ها امکانات منحصر به فردی نظیر آپدیت و تنظیمات قابل دسترسی است.
8. ویرایش محدوده اطلاع رسانی
در ویندوز XP و ویندوز ویستا در سمت راست محیط Taskbar محدوده‌ای به نام اطلاع رسانی یا Notification Area وجود داشت. این محدوده در ویندوز 7 هم وجود دارد اما با انعطافی بسیار بیشتر که می‌توان این محدوده را ویرایش و یا حتی حذف کرد. بر روی فضای خالی از این محدوده راست کلیک کنید و Customize notification icons را انتخاب نمایید. در این پنجره می‌توانید نمایش یا عدم نمایش آیکن‌های مربوط به هر نرم افزار را تعیین کنید. علاوه بر آن با کلیک بر روی Turn system icons on or off می‌توانید نمایش یا عدم نمایش آیکن‌های مربوط به خود ویندوز نظیر ساعت ویندوز را تنظیم نمایید.
9. ضبط کننده قدم به قدم مشکلات
یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی جدید در ویندوز 7 «ضبط کننده قدم به قدم مشکلات» یا Problem Steps Recorder است. با استفاده از PSR شما می‌توانید مشکلات موجود در ویندوز خود را به صورت قدم به قدم با استفاده از تصویر ذخیره نمایید و آن را جهت دریافت کمک در اختیار دیگران قرار دهید. این قابلیت در این ترفند به تفصیل بررسی شده است.
10. ذره‌بین جدید
Magnifier یا ذره‌بین در ویندوز XP و ویستا نیز وجود داشت، اما در ویندوز 7 با یک ذره‌بین حرفه‌ای طرف هستیم. برای دسترسی به ذره‌بین در منوی Start عبارت Magnifier را وارد نموده و Enter بزنید. در Magnifier جدید شما می‌توانید درصد بزرگ‌نمایی را تعیین کنید. علاوه بر آن 3 حالت بزرگ‌نمایی خواهید داشت. Full Screen که حالت تمام صفحه است و کل صفحه بزرگ خواهد شد که با حرکت ماوس کل صفحه درگیر خواهد بود. نوع دیگر حالت Lens است که یک صفحه کوچک با ماوس همراه خواهد شد که تمام بزرگ‌نمایی در این صفحه رخ می‌دهد و عملکردی دقیقاً مشابه یک ذره‌بین خواهد داشت. آخرین حالت Docked است که یک صفحه ذره‌بینی در بالا یا هر قسمت دیگری از صفحه به صورت ثابت قرار خواهد داد و تصاویر بزرگ شده در آن پدیدار خواهند شد. از Magnifier جهت کاربردهای آموزشی استفاده می‌گردد.
11. یک راه جدید برای مشاهده فایل‌های صوتی و تصویری
Windows Media Player در ویندوز 7 بسیار توسعه پیدا کرده است. عمده‌ترین پیشرفت آن باز شدن یک پخش کننده کوچک به هنگام پخش فایل‌های صوتی و تصویری است. پیشنهاد می‌شود پیش از این که Player جدیدی را برای استفاده بر روی ویندوز نصب کنید، این ظاهر کاربر پسند Windows Media Player در ویندوز 7 را امتحان کنید.
12. عملیات به اشتراک گذاری در شبکه‌های خانگی
در ویندوز ویستا و سایر نسخه‌های ویندوز، ساخت شبکه‌های خانگی و به اشتراک‌گذاری منابع کاری دشوار بود. اما با استفاده از Wizard جدید موجود در ویندوز 7 به نام Homegroup شما می‌توانید فولدرهایی که قصد به اشتراک‌گذاری آن‌ها را دارید را انتخاب کنید. سپس رمز عبوری که دریافت می‌کنید را در کامپیوتر دیگر وارد نمایید تا به همین سادگی عملیات به اشتراک‌گذاری صورت بگیرد. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که تنها کامپیوترهای دارای ویندوز 7 می‌توانند چنین کاری را صورت دهند. جهت دسترسی به این قابلیت عبارت Homegroup را در منوی Start وارد کنید و Enter بزنید.
13. اجرای مستقیم فایل صوتی و تصویری از یک کامپیوتر دیگر
با استفاده از قابلیت جدیدی که در ویندوز 7 وجود دارد، در کامپیوترهای تحت شبکه Homegroup، نرم افزار Windows Media Player این امکان را به شما می‌دهد که فایل صوتی و تصویری مستقیماً از یک کامپیوتر اجرا شده و توسط اسپیکر کامپیوتر دیگر متصل به شبکه پخش شود! به عنوان مثال اگر یک لپتاپ و یک PC را شبکه کرده‌اید، از این پس می‌توانید فایل‌های موزیک موجود در لپتاپ را به وسیله اسپیکرهای کامپیوتر رومیزی با صدای بلند گوش کنید!
14. یک مرکز امنیتی جدید
Action Center نام محیط امنیتی جدیدی است که در ویندوز 7 گنجانده شده است. در محیط Action Center اطلاع رسانی‌هایی نظیر آپدیت ویندوز، آپدیت آنتی ویروس، یادآوری پشتیبان‌گیری و نظایر آن درج می‌گردد. برای دسترسی به آن در منوی Start عبارت Action Center را وارد نموده و Enter بزنید.
15. سنجاق کردن برنامه‌ها به Taskbar
در ویندوز 7، میتوانید جهت دسترسی سریع‌تر به برنامه‌ها آن‌ها را در Taskbar سنجاق کنید. به طوریکه همواره در محیط Taskbar حضور داشته باشند و حتی با بستن برنامه نیز از Taskbar خارج نشوند. برای این کار کافی است بر روی آیکن برنامه در Taskbar راست کلیک کنید و Pin this program to taskbar را انتخاب کنید.
16. توسعه استفاده از قابلیت‌های لمسی
این قابلیت به طور خاص مختص به صفحه نمایش‌های لمسی است. در صورتی که از یک صفحه نمایش لمسی استفاده می‌کنید با نصب ویندوز 7 یک تجربه شیرین از کار با دست و ویندوز 7 خواهید داشت! Taskbar بزرگ‌تر و آیکن‌های مربع شکل باعث راحتی کار با دست خواهند شد. علاوه بر آن اگر از Macbookها که از قابلیت Multi Touch نیز پشتیبانی می‌کنند استفاده کنید همه چیز فوق العاده‌تر خواهد شد! چرا که می‌توانید پنجره‌ها را با دو انگشت بگیرید و اندازه آن‌ها را کوچک و بزرگ کنید. درست همانند آی‌فون!

17. رایت فایل‌های ISO
همان طور که احتمالاً می‌دانید فایل‌های Image مربوط به DVDها که در اصل فایل‌های فشرده آماده رایت بر روی DVD‌ها هستند با فرمت ISO وجود دارند. نرم افزارهایی نظیر Nero کار رایت آن‌ها را بر روی DVD صورت می‌دهند. اما از این پس با استفاده از ویندوز 7 نیازمند هیچ برنامه جانبی نخواهید بود. کافی است بر روی فایل ISO خود دوبار کلیک کنید تا پنجره‌ای به نام Windows Disk Image Burner باز شود و از طریق آن فایل Image خود را بر روی DVD به سادگی رایت کنید.

18. سنجش رنگ صفحه نمایش
در ویندوز 7 قابلیتی به نام Display Color Calibration اضافه شده است که کار اصلی آن سنجش میزان درستی رنگ‌های نمایش داده شده بر روی صفحه است. به عنوان مثال یک HDTV را به کامپیوتر خود وصل کرده‌اید و قصد دارید تا به بیشترین کیفیت ممکن دست پیدا کنید. برای دسترسی به این قابلیت در منوی Start عبارت Display Color Calibration را وارد نموده و Enter بزنید.


منیجر بازدید : 6 شنبه 24 خرداد 1399 نظرات (0)
طریقه نصب مودم TP-Link ADSL2+ Routerمدل های ( 4 Ethernet Port+ 1 USB Port) TD-8840 وTD-8841

واکثر مدلهای دیگر هم طریق نصبشان به همین صورت است .

1- سی دی مودمتان را در سی دی خوان قرار دهید.

2- به My Computer رفته روی درایور سی دی خوان راست کلیک کنید و سپس Open کنید.

3- تعدادی پوشه را مشاهده میکنید پوشه مربوط به مودم خودرا اتخاب کرده سپس
انرا Open کنید . در اینجا ما پوشه TD-8841 را باز میکنیم .

4- از میان سه گزینه روبرو TP-Link ADSL modem RO… را انتخاب کرده دبل کلیک میکنیم .

5- در صفحه بازشده بدون هیچ تغییری LoGIN کنید .

6- در صفحه بعد در بالای صفحه Quick Start را انتخاب کنید .

7- در صفحه باز شده تغییات ذیل اعلام شود.در Connection Type گزینه دوم PPPOE را انتخاب کنید.

در ATM VC Configure به جای VPI=0وبه جای VCI=35 قراردهید.

در پایین هم User Name و Password خود را وارد کنید و در پایان submit
نمایید . چند لحظه طول میکشد تا مودم شما Reboot گردد . مودم شما نصب شده
است .

در ضمن آی پی مودم شما nclick="pageTracker._trackPageview (/outgoing/http_192_168_1_1);" href="http://192.168.1.1/" target="_blank">http://192.168.1.1 می باشد.در صورت بروز مشکل گزینه Ping را انتخاب کرده و استفاده کنید .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
طريقه نصب مودم PLANET 21101- CD مودم را در cd خوان قرار دهيد.

2- كابل مودم را به پورت usb كامپيوتر خود نصب نماييد و پس ازآن كابل مربوطه را به مودم متصل كنيد.

3- پس از اتصال مودم از طريق كابل مربوطه به كامپيوتر صفحه Welcome to
Found a New Hardware باز ميشود حال شما گزينه Install from a list or
…(Advance) را انتخاب كرده سپس Next نماييد.

4- صفحه Please choose your… باز ميشود روي BROWSE كليك كنيد حال درايوري
كهcd خوان در آن قرا دارد را انتخاب كنيد سپس فولدريا پوشه DRIVER را
انتخاب كنيد پس از آن فولدر يا پوشه driver و پس از فولدريا پوشه ADSL
راانتخاب كنيد در انتها هم فولدر يا پوشه WAN را انتخاب كنيد كار ما در
اين صفحه تمام است در خاتمه Next كنيد تا به صفحه بعدي برويد .

5- در اين صفحه 2 گزينه وجود دارد كه شبيه هم هستند منتهي در آخر يكي به
WAN ختم ميشود و ديگري به LAN شما بايد گزينه WAN را انتخاب كنيد و پس از
آن Next كنيد برنامه شروع به نصب درايور ميكند.

6- چنانچه در حال نصب برنامه پنجره اي باز شد به نام Hardware Istallation شما روي

Continue Any Way كليك كنيد .

7- در انتها پس از نصب برنامه روي آيكون Finish كليك نماييد صفحه مربوطه
بسته شده و پس از چند لحظه روي صفحه Desk top دو آيكون ايجاد ميشود .

8- دو آيكون ايجاد شده A)AccessRunner control panel و B) AccessRunner DSL حال روي گزينه A دبل كليك كنيد.

9- كنترل پنل مودم باز شده حال شما دگمه ALT را گرفته و روي A كليك تا كنسول كنترل پنل باز شود .

10- در صفحه باز شده كه به نام Conexant Accesser Runner… است گزينه
Porotocol Setup را انتخاب كنيد و پس از آن در صفحه باز شده تغييرات زير
را اعمال نماييد:
كد:

VPI : 0 VCI : 35

Encapsulatoin : PPPover Ethernet LLCSNAP ( RFC2516 )
حال Apply كنيد وپس از آن OK نماييد صفحه كنسول كنترل پنل بسته ميشود .

11- حال روي AccessRunner DSL كه در روي Desktop قرار دارد دبل كليك كرده يك كانكشن باز ميشود

User nme و Password خودتان را در محلهاي قيد شده وارد نماييد و پس از آن
تيك save this user… را بزنيد تا User nme و Password شما save گردد و در
مستطيل شماره تلفن كه بدين گونه است 00000000 هيچگونه تغييري اعمال
ننماييد در آخر روي دگمه Dial كليك كنيد تا به اينترنت متصل گرديد.

مراحل نصب مودم در اينجا به پايان رسيد به اميد موفقيت شما.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
طریقه نصب مودم Planet 3410A
لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن
متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به
هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های
متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در
آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

1- ابتداروی Windows Explorer کلیک کرده تا یک صفحه باز شود.

2- در Address Bar آی پی مودم تان راوارد نمایید nclick="pageTracker._trackPageview (/outgoing/http_192_168_1_1);" href="http://192.168.1.1/" target="_blank">http://192.168.1.1 سپس Enter نمایید

3- در پنجره باز شده بجای User name و Pass word وارد کنید admin-adminو سپس Login نمایید.

4- وارد مودم D-Link شدید در صفحه باز شده روی Run Wizard کلیک کنید .

5- صفحه باز شده را Next کنید.

6- در صفحه Choose Time Zoom نام شهر تهران را انتخاب کنید و Next کنید .

7- در صفحه Select Internet Connection Type گزینه اول PPPOE/PPPOA را انتخاب کرده و Next کنید .

8- در صفحه Set PPPOE/PPOA باید User name و Password خود را وارد کنید و پس از ان .

VPI=0 و VCI=35 را انتخاب کنید سپس Next کنید

9- حال در این صفحه رود Restart کلیک کنید تا مودم شما Restart شود . حال کلیه پنجره هه را ببندید و به چراغهای روی

مودم خود توجه کنید باید چراغها PWR-SYS-LAN-DSL-PPP روشن شده باشد . Windows Explorer را باز کنید و

اینترنت شوید

توجه :

چنانچه مودم شما D-Link 322-522 باشد نیاز دارید DRIVER مودم خود را نیز نصب کنید . برا این منظور سی دی مودم

خود را در سس دی خوان قراردهید . برنامه نصب بالا آمده رود Install Driver
کلیک کنید تا برنامه شروع به نصب شدن کند . در هنگام نصب کافیست کمی دقت
کنید تادر پیامی که می آید Driver WIN XP را انتخاب کنید مابقی برنامه
بطور اتوماتیک نصب میشود.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
لطفا جهت نصب مودم ابتدا سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن
متصل کنید توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به
هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های
متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در
آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .

1- لطفا سی دی مودم را در سی دی خوان قرار دهید

2- کابل مودم را به یکی از پورتهای USB کامپیوتر خود متصل کنید

3- به My Computer رفته سپس سي دي خوان خود را Open كنيد وپس ازآن پوشه DR-ADE3410 را كليك كرده درايور Windows XP را انتخاب كنيد.

4- داريور شروع به نصب شدن ميكند شما تاآخر فقط Next كنيد و در آخر Finish كنيد .

5 – حال روي Internet Explorer كليك كنيد تا پنجره مربوطه باز شود و پس از آن در جاي Adress Bar تايپ كنيد nclick="pageTracker._trackPageview (/outgoing/http_192_168_1_254);" href="http://192.168.1.254/" target="_blank">http://192.168.1.254 وسپس Enter نماييد پنجره اي باز ميشود .

6 –به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin سپس روي Login يا yes كليك كنيد.

7 – صفحه اي باز ميشود روي Quick Start كه در بالا سمت راست قرار دارد كليك كنيد .

8 – صفحه ديگري باز شده روي Run Wizard كليك كنيد .

9 – صفحه بعدي را Next كنيد . در صفحه جديد باز شده دوباره به جاي user name و pass word تايپ كنيد admin و پس از آن Next كنيد .

10 –صفحه باز شده به نام Time Zone است در اينجا به جاي ( GMT ) شهر ( Tehran ) را انتخاب كنيد و Next كنيد .

11 – در اینجا شما میتوانید 2 انتخاب داشته باشید . اگر مایلید دو
کامپیوتر هم زمان کانکت شوند ویا پس از روشن کردن کامپیوتر مستقیم وارد
اینترنت شوید گزینه سوم یعنی PPPOE/PPPOA راانتخاب نمایید و اگر مایلید که
هرزمان شما خواستید وارد اینترنت شوید در صفحه باز شده Bridge Mode را
انتخاب نماييد و سپس Next كنيد .

12 - چنانچه PPPOE را انتخاب كرديد در صفحه جديد User name و Password خودرا وارد كنيد سپس
كد:

PPPOE LLC VPI : 0 VCI : 35 Connection Type :
را اعمال كنيد سپس Next كنيد و دوباره Next و سپس Close كنيد . مودم نصب
گرديده است . كامپيوتر را RESTART كنيد بعد از بالا آمدن Windows شما متصل
به اينترنت هستيد .

13 – و چنانچه Bridge Mode را انتخاب كنيد در صفحه جديد تغييرات ذيل را اعمال نماييد :
كد:

VPI : 0 VCI : 35 Connection Type : 1483 Bridge IPLLC
حال Next كنيد .

14- صفحه Quick Start Compelet باز شده Next كنيد دوباره Next كنيد پنجره
ديگري باز شده روي Close كليك كنيد و صبر نماييد تا مرحله Install تمام
شود . پس از پايان پنجره را ببنديد .

15- حال بايد يك كانكشن بسازيد . به منوي Start رفته ( دگمه پايين صفحه
سمت چپ) داراي دو ستون است از ستون سمت چپ گزينه Connect To را راست كليك
كنيد حال روي Open كليك كنيد تا وارد صفحه Network Connection شويد روي
منوي File كليك كنيد تا باز شود گزينه New Connection را انتخاب كنيد .

16 – پنجره Welcome to the New Connection Wizard باز ميشود Next كنيد دوبار Next كنيد .

گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد دوباره گزينه دوم را انتخاب كنيد سپس Next كنيد .

17- در پنجره ايجاد شده تايپ كنيد Tehran.net و Next كنيد .

18- در اينجا User name و Pass word كه از طرف شركت تهران دات نت داده شده است را وارد كرده Next كنيد .

19- در پنجره جديد Add a shortcut…… را تيك كرده تا در روي Desk Top آيكون
كانكشن شما ايجاد گردد و سرانجام روي Finish كليك كنيد پنجره كانكشن شما
باز شده روي Connect كليك كنيد تا وارد اينترنت شويد .

20- مطلب مهم ديگر اينست كه روي مودم شما چراغهايي وجود دارد كه بايد چراغ
PWR هميشه روشن باشد و چراغ SYS هميشه چشمك زن است و چراغ LAN و DSL هميشه
بايد روشن و ثابت باشد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
<h2 class="title icon">طریقه نصب مودم Internal PCI ADSL مدل T&W 388


لطفا جهت نصب مودم توجه داشته باشید که از دو شاخه های ضد برق تلفن برای اتصال به هیچوجه استفاده نشود و ابتدا به ساکن کلیه دستگاهای تلفن و آی دی کالر های متصل به خط تلفن در نقاط دیگرمنزل یا محل کارتان را قطع و از پریز در آورید و برای استفاده از هردستگاه تلفن نیاز به یک نویزگیر دارید .
1- کیس دستگاه را باز کنید ، مودم MODEM PCI ADSL را درون یکی از اسلاتهای PCI نصب کنید.
2- سیم تلفن را به مودم و از سوی دیگر به پریز تلفن متصل کنید.
3- دستگاه را روشن کنید ، پس از بالا آمدن ویندوز سی دی مودم را درون دستگاه قرار دهید.
4- یکی از فولدرهای درون سی دی به نام 388 نام دارد . داخل فولدر شوید و Setup.exe را اجرا کنید.
5- در صفحه ظاهر شده ، گزینه Next را چندین بار انتخاب کنید. در یکی از صفحات نوع سرویس را PPPOE انتخاب کنید.
6- بعد از اتمام نصب ، جهت تنظیمات شبکه از منوی Start سپس All Programs سپس GLOBSPAN و سپس CONFIGURE را انتخاب نمایید.
7- در صفحه ظاهر شده ، VPI: 0 VCI : 35 و گزینه ENCAPSULATION را بروی گزینه 2516 تنظیم نمایید.
8. نصب به اتمام رسید ، بعد از یک بار RESTART دستگاه ، از گزینه روی دسکتاپ خود به نام GLOBSPAN DIAL UP پس از وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور به شبکه متصل شوید.


--------------------------------------------------------------------------------
منیجر بازدید : 8 سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
فیلم های آموزشی دوره MCITP
lمنبع : faraznetwork

فیلم آموزشی فارسی مباحث پایه شبکه و تشریح کامل مدل OSI و ...
فیلم آموزشی فارسی تشریح کامل پروتکل TCP/IPفیلم آموزش فارسی قابلیتهای تخصصی و پیشرفته شبکه در windows 7 و پیاده سازی عملی آنفیلم آموزشی فارسی قابلیتهای ویندوز 7 ( VHD , Bit Locker , Group Policy , Firewall )فیلم آموزش فارسی ... , Active Directory ,DNS Server , File & Printer Sharingفیلم آموزش فارسی ... ,DiskQuata, RAID ,DHCP Server , Offline Sharingفیلم آموزشی فارسی نصب و راه اندازی DC , RODCفیلم آموزشی فارسی نصب و راه اندازی Child Domain و کاربرد های آنفیلم آموزشی فارسی نصب و راه اندازی Trusted for between two forestفیلم آموزشی فارسی نصب و راه اندازی Web Server و FTP Serverفیلم آموزشی فارسی دستورات command ای NET , NETSHفیلم آموزشی کار با دستورات Command ای Active Directoryفیلم آموزشی فارسی آموزش نصب و راه اندازی DFS Serverفیلم آموزشی فارسی آموزش نصب و راه اندازی Network Load Balancing برای Web Serverفیلم آموزشی فارسی آموزش پیکربندی Printer هایShare شده برای Linux و راه اندازی Print Server تحت وبفیلم آموزشی فارسی آموزش نصب ویندوز از طریق شبکه یا WDSفیلم آموزشی فارسی IPv6 - Auto Configuration , Static , Dhcpدانلود رایگان فیلم آموزشی اضافه کردن DC 2008 در صورتی که Domain Root بر روی Server 2003 واقع شدهدانلود رایگان فیلم آموزشی انتقال کامل Domin از Server 2003 به Server 2008
دانلود رایگان فیلم آموزشی Acronis Serverدانلود رایگان فیلم آموزشی Acronis Home
دانلود رایگان فیلم آموزش فارسی Clustering با کمک FreeNAS
منیجر بازدید : 10 دوشنبه 15 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
خوب طبق عکس زیر که تو قسمت اول آموزش قرار دادیم ما تا سوکت زدن پیش رفتیم و الان یک توضیحی در رابطه با کابل ها میدم و بعد هم یک مقدار بیشتر در رابطه با رنگ بندی صحبت میکنم.Devices.jpg
خوب قراره ببینیم کابل ها چه انواعی دارن و اصلا چه فرقی با هم دارن.
کابل های متفاوتی در داخل بازار وجود داره به اسم UTP ، STP ، SFTP ، FTP ، Fiber Obtic ، Consol و دسته بندی های متفاوت.

UTP مخفف Unshielded Twisted Pair هست . یعنی جفت های به هم تابیده که هیچ گونه حفاظی در جداره خود نداره. شکل های زیر رو ببینید.

utp-network-cable1.jpg UTP-STP-FTP-SFTP-Cat-5e-6-Cable.jpg
STP مخفف shielded Twisted Pair هست که برخلاف UTP یک حفاظ آلمینیومی و یک جدار سیمی متفاوت در دور رشته سیم ها قرار میگیره.البته ضخامت رشته سیم های STP از UTP بالاتره.
خوب پس طبیعیه که سیم STP در مقابل میدان الکتریکی اطراف و نویز ها مقاومت بالاتری نسبت به UTP داشته باشه. با هم یک نمونه عکس این کابل را در زیر ببینیم:

cat5_stp_network_cable_types.jpg

SFTP مخفف Shild foile twisted pair هست.یعنی علاوه بر شیلد یک فویل هم داره . یک مقدار شبیه به کابل STP هست ولی مقاومتش نسبت به نویز های بیرونی بیشتره . با هم به عکس های زیر نگاه کنیم:

Sftp_Cat6a_LAN_Cable_F_Network_Cable.jpg network-cable-cat5e-sftp-100.jpg


FTP هم مخفف foile twisted pair هست. فقط اون شیل سیمی رو نداره و در بعضی موارد یک جداکننده زوج سیم هم در وسط این کابل وجود داره :

Cat6-FTP-Network-Cable.jpg
کابل Fiber Obtic یا همان فیبر نوری به دو دسته Indoor و Outdoor تقسیم میشند. که توضیحاتش فعلا به درد ما نمیخوره و در جاش کاملا توضیح داده میشه. فعلا در همین حد کفایت میکنه. البته چند تا عکس براتون میزارم :

fiber-optic-cable.jpg Duplex-Indoor-Fiber-Optic-Cable.jpg outdoorfiberopticcommunicationcable_94235.jpg cable+showcase+6+strand+indoor+outdoor+fiber+cable.jpg

کابل Consol را انشاالله در بحث های بالاتر بهتون میگم بزارید یک عکس براتون قرار بدم
cisco-cab-e1-pri.jpg

دو تا عکس هم از Category براتون میزارم و دیگه بحث کابل ها رو تموم میکنم.

categories-of-unshielded-twisted-pair-cables.jpg Twieted-pair.jpg

خوب بزارید این بخش رو تمام کنیم و بقیه رو تو قسمت بعد بگم. این بحث بشه برا کابل ها.


در ضمن تمام این مطالب رو خودم یعنی شرکت توسعه تجارت آرمیس نوشته اگر میخاید کپی کنید لطفا یک نامی هم از ما ببرید.


ضمنا تشکر شما باعث دلگرمی ما میشه


منیجر بازدید : 11 پنجشنبه 11 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
اگر تا به حال از ویندوز سرورNT ویندوز سرور ۲۰۰۰ استفاده کرده باشید ، احتمالا متوجه شده اید که مایکرو سافت آنها را به صورت پیش فرض، غیر ایمن طراحی کرده است . گرچه مایکروسافت و ساز و کارهای امنیتی متعددی ایجاد کرده است ، اما نصب آنها به عهده کاربران است . این در حالی است که وقتی مایکرو سافت ویندوز ۲۰۰۳ را انتشارداد ، با این کار ، فلسفه جدید این است که باید به صورت پیش فرض ایمن باشد. به باشید کلی این ایده بسیار خوبی است ، اما مایکروسافت نتوانید آن را به طور کامل پیاده کند . با آن که سرور باید به طور کامل پیاده کند . با آن که ویندوز ۲۰۰۳ را انتشار داد ، با این کار ، فلسفه خود را تغییر داد.


فلسفه جدید این است که سرور با ید به صورت پیش فرض ایمن باشد. به طور کلی این ایده بسیار خوبی است ، اما مایکروسافت نتوانست آن را به طور کامل پیاده کند . با آن که ویندوز ۲۰۰۳ بدون شک ایمن تر از ویندوز NTیا ویندوز۲۰۰۰است ، اما هنوز هم نقصانی در آن دیده می شود . در اینجا ما اعمال ساده ای را که شما می توانید برای ایمن تر کردن ویندوز سرور ۲۰۰۳ انجام دهید شرح می دهیم .


● نقش خود را بدانید


شناخت نقش سروردر روند ایمن سازی بسیار حیاتی است. نقش های متعددی وجود دارد که ویندوز سرور ممکن است بر عهده داشته با شد .


برای مثال سرور ممکن است بر عهده داشته باشد . برای مثال ویندوز سرور ۲۰۰۳ میتوانید در نقش یک کنترل کننده دامنه ( domin Contoller ) ، یک سرور عضو ( member server )، سرور پایه( )سرور فایل ( )، سرور پرینت ( ) ، سرور پایانه ( ) و یا حالت های متعدد دیگر عمل کند. یک سرور همچنین می تواند ترکیبی از این نقش ها را به عهده داشته باشد.


مشکل اینجاست که سرئر در هر کدام از این نقش ها ، نیازهای امنیتی خاص خودش رادارد . برای مثال ، اگر قرار است که سرور شما در نقش یک سرو ر IISکار کند ، شما باید سرویس ها ی IISرا فعال کنید، در حالی که اگر سرور قرار است فقط به عنوان یک سرور فایل و پرینت کار کند، فعال کردن IISریسک امنیتی بزرگی خواهد بود. این موضوع رابد ین د لیل مطرح کرد م که بدانید روش خاصی وجود ندارد که بتوانید در هر شرایطی آن را دنبال کرده و انتظار نتیجه از آن داشته باشید . نیازهای امنیتی یک سرور با توجه به نقش سرور و محیط سرور ( server`s environment ) تفاوت های بسیاری دارند . از آنجا که روشهای متعددی برای ایمن سازی یک سرور وجود دارد ، من فقط موارد ضروری و اساسی را برای فعال کردن یک سرور فایل ساده و در عین حال ایمن ، شرح خواهم داد . سعی خواهم کرد مواردی را مشخص کنم که وقتی سرور در نقش های مختلف کار ، شما باید به طور متفاوت انجام دهید اما حتما به این نکته توجه داشته باشید که ااین اعامال در حکم یک راهنمای عمومی برای ایمن سازی همه انواع سرور نیست.


● امنیت فیزیکی


برای رسیدن به امنیت واقعی سرور شما باید در مکان امنی قرار گیرد معمولا” این به معنی قرار دادن سرور پشت درهای بسته است امنیت فیزیکی بسیار همه ماست زیرا بسیاری از بازارهای مدیریتی می‌تواند به عنوان ابزار هک کننده به کارگرفته شود هر شخصی با حداقل مهارت و با استفاده از چنین ابزارهایی در صورت یکه دسترسی فیزیکی به ماشین داشته باشد می‌تواند یک سرور را در عرض چند دقیقه هک کند تنها راه گلوگیری از چنین حمله‌هایی قراردادن سرور در یک محجیط امن است. این در مورد هر سرور ویندوز ۲۰۰۳ صرف نظر از نقش ان، صادق است.


● ایجاد یک لیست پایه (baseline)


در کنار امنیت فیزیکیک خوب، توصیه مهم بعدی من این است که قبل ز استفاده از یک سرور ویندوز ۲۰۰۳ نیازهای امنیتی خود را مشخص کنید و به محض به کارگرفتن سرور مومارد مربوطه در خصوص امنیت و سیاست های مبتنی ب ر آنها را نیرز فعال کنید.


بهترین روش در این زمینه ایجاد یک لیست پایه امنیتی است این لیست شامل مدارک و تنظیمات مورد قبول امنیتی است در اکثر شرایط تنظیمایت لیست پایه شما بر اساس نقش سرور کاملا” فرق خواهد داشت.


بنابر این بهترین کار، ایجاد تعدادی لیست‌های پایه متفاوت است که بتوانید آنها را برای انواع مختلف سرور به کابر ببرید. برای مثال، ممکن است شما یک یست پایه برای سرورهای فایل، یک لیست پایه برای کنترل کننده‌های دامنه و لیست دیگری برای سرورهای IIS داشته باشید.


ویندوز۲۰۰۳ از ابزاری برخوردار است که محدوده امنیتی و ابزار تحلیل ( And Analysis Tool Security Configuration ) نامیده می شود . این ابزار به شما اجازه می دهد که خط مشی امنیتی جاری سرور را با خط مشی امنیتی لیست پایه که درون یک فایل الگو قرار دارد ، مقایسه کنید . شما می توانید این فایل های الگو را خودتان ایجاد کنید یا اینکه از یکی از انواع آماده آنها استفاده کنید . الگو های امنیتی یک رشته متن براساس فایل های INF هستید که در فولدرSECU %SYSTEMROOT% RITY TEMPLATES ذخیره شده اند . ساده ترین روش برا آزمایش و تغییر الگو های شخصی ، از طریق کنسول مدیریت مایکر سافت ( Console MMC Microsoft Management ) است . برای باز کردن کنسول ، دستور MMCرا در خط دستور Run وارد کنید . وقتی که کنسول خالی بالا می آید ، دستور Add Remove Snap-in را نمایش دهد . کلید Add را کلید کنید ،‌ لیستی از تمام کنسول های Snap-in موجود را خواهید دید . الگو های امنیتی Snap-in را از لیست انتخاب کنید و سپس کلید های Add ، Close و OKرا کلید کنید.


زمانی که الگو های امنیتی Snap-in بالا آمد ، می توانید هر کدام از الگو ها را مشخص کنید . به هنگام مرور درخت کنسول ، خواهید دید که هر الگویی از خط مشی گروه خود تقلید می کند و نام هر الگو ، اهداف آن الگو را منعکس می کند . برای مثال ، HISECDC، یک الگو با امنیت بالا برای کنترل کننده های دامنه ( security domain Controller high) است اگر قصد ایمن سازی یک سرور فایل را دارید ، من استفاده از الگو ی SECUREWS را به شما توصی همی کنم . با دقت در نوع تنظیمات این الگو شاید متو جه شوید که این الگو با وجود ایمن تر کردن سرور نسبت به قبل ، ممکن است جوابگوی نیاز های شما نبا شد . تنظیمات امنیتی خاص ممکن است بیش از حد سخگیرا نه یا اغماضگرا نه با شد . من تو صیه می کنم که یا با تغییرات جزیی در نوع تنظیمات مو جود ، آنها را با نیازهایتان متناسب کنید و یا خط مشی های جدیدی ایجاد کنید . شما می توانید به آسانی با کلیک راست روی فولد ر C: WINDOWS Security Template، داخل کنسول و انتخاب دستور Template New شده
منیجر بازدید : 8 چهارشنبه 03 ارديبهشت 1399 نظرات (0)


آموزش
IPv6سلام به همه شما همراهان همیشگی هیوا
در این آموزش می خواهیم با IPv6، انواع IPv6، ویژگی های IPv6 و تفاوت های آن با IPv4 بیشتر آشنا شویم.


IPv6


IPv6 یک آدرس 128 بیتی است. بنابراین فضای آدرس دهی آن 2 به توان 128 است که معادل عدد:

340,282,920,938,463,463,374,607,431,768,211,456
است!


با چنین فضای آدرس دهی ای می توان :

به ازای هر متر مربع از سطح کره زمین، تعداد 54,525,952 عدد IP اختصاص داد!اگر جمعیت جهان را هفت میلیارد نفر در نظر بگیریم در این صورت به هر نفر تعداد 48,611,846,000,000,000,000,000,000 عدد IP می توان اختصاص داد!مغز انسان حدود 100 میلیارد سلول دارد. در این صورت برای هر سلول مغز انسان می توان 486,118,460,000,000 عدد IP در نظر گرفت!


Syntax و نگارش IPv6


دارای 8 بلاک 16 بیتی هستهر بلاک با : از هم جدا می شوندهر بلاک از 4 پارتیشن تشکیل شدههر پارتیشن 4 بیت استاز اعداد هگزا دسیمال برای نمایش IPv6 استفاده می شود.در هر پارتیشن یک عدد هگزا دسیمال قرار می گیرد.

مثالی از یک
IPv6 :


21cd:0053:0000:0000:03ad:003f:af37:8d62
خلاصه سازی
IPv6:


می توان صفر ها را در IPv6 خلاصه کرد.


مثال:
IPv6 زیر را در نظر بگیرید:

fe80:0000:0000:0000:0000:0000:0000:0021 می توانیم IP بالا را به صورت زیر خلاصه کنیم:

fe80:0:0:0:0:0:0:0021 fe80::0021 fe80::21 به جای بلاک هایی که به صورت متوالی صفر بودند : گذاشیتم.
در آخرین بلاک یعنی 0021 ، صفرهای پشت عدد 21 را حذف کردیم. نکته1 :اگر حداقل دو پارتیشن متوالی صفر باشند می توانیم به جای آن ها از : استفاده کنیم. نکته 2: فقط یک بار می توانیم از : در خلاصه سازی صفر ها استفاده کنیم. مثال : خلاصه سازی به روش نادرست:


fe80:0000:0000:0000:abcd:0000:0000:0021 IPv6 fe80::abcd::21 خلاصه سازی نادرست

Prefix
در IPv6


Prefix length در IPv6 مانند CIDR و Subnet mask در IPv4 است. با استفاده از آن می توانیم بیت هایی که بیانگر شناسه شبکه هستند را مشخص کنیم. مثلا آدرس 21cd:19::38ad:4f:8d76 را با Prefix length = 64 در نظر بگیرید. در این صورت Prefix این آدرس برابر است با 21cd:19:0:0/64 یا 21cd:19::/64 .پس با زیاد یا کم کردین اندازه Prefix می توانیم کاری مانند Subnetting و Supernetting در IPv4 انجام دهیم.انواع آدرس های IPv6
سه نوع IPv6 داریم:

Unicast:
هر آدرس از نوع Unicast مشخص کننده یک interface است. بسته هایی که مقصدشان یک IP از نوع Unicast هست به یک Interface ارسال می شوند.
البته می توان بر اساس RFC 2373 برای چندین Interface از یک آدرس یکسان استفاده کرد. که در واقع این Interface ها همگی به عنوان یک interface نقش بازی می کنند که معادل مفهوم Load-balancing است. Multicast:
بیانگر چندین Interface است. بسته هایی که به آدرس Multicast ارسال می شوند به Interface های ارسال می شوند که برای این آدرس از قبل شناخته شده هستند.
به عنوان مثال من یک بسته شکلات به دوستم می دهم. از دوستم می خواهم که آن ها را بین اعضای فامیل پخش کند. در این صورت دوستم همان آدرس Multicast است و افراد فامیلش همان Interface هایی هستند که او از قبل آن ها را می شناخته.

Anycast:
بیانگر چندین Interface است. بسته هایی که به آدرس anycast ارسال می شوند به نزدیکترین interface ای خواهد رسید که توسط آدرس قابل شناسایی باشد. نزدیکترین Interface توسط الگوریتم های مسیریابی مشخص می شوند.
دوباره من و دوستم و بسته شکلات را درنظر بگیرید. من به دوستم یک بسته شکلات می دهم و به او می گویم که این بسته شکلات را به نزدیکترین شخصی که می شناسی بده. بسته به اینکه دوستم "نزدیکترین" را چطور معنی کند، آن بسته را به شخصی تحویل خواهد.
انواع آدرس های Unicast
GlobalLink-localSite-localSpecial
Global
معادل IP های Public در IPv4 است. IP های Global در اینترنت یکتا هستند. IP های global با عدد 2 یا 3 شروع می شوند. به بیان باینری، IP های global با 001 شروع می شوند.
مثالی از یک آدرس Global:

2001:: ce49:7601:e866:efff:f5ff:ebfe Link-local
تقریبا معادل APIPA در IPv4 هستند. در IPv6، آدرس های Link-local با fe8 شروع می شوند. به بیان باینری، این IP ها همواره با 1111 1110 10 و 54 تا صفر بعد از آن شروع می شوند. IP های Link-local همیشه به کارت شبکه اختصاص داده شده هستند. چه کارت شبکه شما آدرس Site-local داشته باشد و چه نداشته باشد. Node ها در شبکه از این آدرس IP زمانی استفاده می کنند که بخواهند با همسایه های خود در یک لینک ارتباط داشته باشند. برای اینکه آدرس Link-local خود را ببینید خط فرمان را باز کنید و فرمان ipconfig را تایپ و Enter کنید.
مثالی از یک آدرس Link-local:

fe80::a52a:1267:4293:3b0b
Site-local
آدرس های Site-local معادل IP های Private در IPv4 هستند. در شبکه های خصوصی برای اختصاص IP به node های، می توان از آدرس های Site-local استفاده کرد که هیچ تداخلی با IP های Global ندارند. این آدرس ها در Router های اینترنتی مسیر یابی نمی شوند. آدرس های Site-local با fec0 شروع می شوند. به بیان باینری ده بیت اول این آدرس ها 1111 1110 11 و 54 بیت بعدی صفر هستند.
مثالی از یک آدرس Site-local:

Fec0::1
Special
دو نوع آدرس Special داریم. یکی آدرس نامعین 0:0:0:0:0:0:0:0 یا :: که معادل 0.0.0.0 در IPv4 است و دیگری 0:0:0:0:0:0:0:1 یا ::1 که معادل 127.0.0.1 در IPv4 به عنوان آدرس loopbackاست.

آدرس های Multicast:
کارکرد آدرس های Multicast در IPv6 مانند آدرس های Multicast در IPv4 است. آدرس های Multicast در IPv6 با ff شروع می شوند. به بیان باینری، این آدرس ها با 1111 1111 شروع می شوند.

آدرس های
anycast:

این آدرس ها فقط به router ها اختصاص داده می شود و به عنوان IP مقصد استفاده می شود. یک IP از نوع anycast به چندین router اختصاص داده می شود و زمانی که بسته ای به آدرس anycast ارسال می شود، آن بسته به نزدیکترین router ای که دارای آن IP است، فرستاده می شود.

ویژگی های مثبت
IPv6
فضای آدرس دهی بیشتر
فضای آدرس دهی IPv6 به اندازه 296 برابر بزرگتر است.

تنظیمات خودکار IP با استفاده از آدرس های Link-local


در IPv4 تنظیمات IP یا به صورت دستی انجام می شود و یا توسط DHCP. اگر تنظمات در حالت خودکار باشد و DHCP در دسترس نباشد، در این صورت APIPA به کارت شبکه IP می دهد. اما در IPv6 همواره یک IP از نوع Link-local به کارت شبکه اختصاص داده شدهامینت بالاتر با اجباری بودن IPSec در IPv6
IPSec در IPv6 اجباری است در حالی که در IPv4 استفاده از آن اختیاری است.

Real-time Data Delivery
در IPv4 می توان پهنای باند را برای ترافیک های Real-time تضمین کرد اما نه زمانی که این ترافیک Encrypt شود! با اضافه شدن Payload Identification در Flow Label در IPv6 این محدودیت وجود ندارد و Encrypt شدن Payload تاثیری بر QoS نخواهد داشت.

اندازه Routing table
جدول مسیریابی در روتر ها برای IPv6 نسبت به IPv4 بسیار سبک تر شده است. یکی از دلایلی که باعث بزرگ شدن جدول های مسیریابی در IPv4 می شود، پراکنده بودن بازه های اختصاص داده شده به مناطق هست. مثلا برخی از بازه های IP ای که به ایران داده شده شامل شبکه های و و است!

اندازه Header
هدرهای IPv4 و IPv6 با هم سازگار نیستند بنابراین یک Host یا Router باید از هر دو IP استفاده کند تا بتواند Header های هر دو IP را پردازش کند. هدر IPv6 طوری طراحی شده تا کوچک باشد. تمام فیلدهای Optional ای که در IPv4 بودند در IPv6 به Extension headers یا هدرهای داخلی که پس از هدر IPv6 قرار دارند منتقل شده اند.

حذف ترافیک Broadcast
IPv4 برای Resolve کردن آدرس های MAC از ARP Broadcast استفاده می کند. اما IPv6 از پروتکل Neighbor Discovery برای این منظور استفاده می کند. پروتکل Neighbor Discovery از Message های ICMPv6 استفاده می کند. پروتکل NDMessage های Multicast و را جایگزین ARP Broadcast، ICMPv4 Router Discovery و ICMPv4 Redirect message کرده است.


مقایسه
هدر IPv6 و IPv4


مقایسه تنظیمات
IPv6 و IPv4دیدن تنظیمات
IPv6 با استفاده از خط فرمان
کافی است در خط فرمان CMD عبارت ipconfigرا تایپ و Enter کنید:

شاید متوجه علامت %19 در انتهای آدرس Link-local شده باشید.

علامت درصد در
IPv6 به چه معناست؟
عدد بعد از علامت % نشان دهنده zone scopeیا zone index در آدرس Link-local است.

خب zone index در IPv6 به چه دردی می خورد؟


Zone index مشخص کننده interface یا کارت شبکه است. آدرس های Link-local به صورت خودکار به هر کارت شبکه اختصاص داده شده اند. پس به ازای هر کارت شبکه ما یک آدرس Link-local خواهیم داشت. همانطور که در تصویر زیر می بینید، سه interface با سه آدرس Link-local وجود دارد که در انتهای آدرس علامت % و بعد از آن zone index آمده است.خب فرض کنیم با کارت شبکه VMnet1 به شبکه A و با کارت شبکه VMnet8 به شبکه B و با کارت شبکه Wi-Fi به شبکه C متصل شده اید. حالا می خواهید کامپیوتری با استفاده از آدرس Link-local مقصد Ping کنید. اگر شما IP مقصد را به صورت fe80::a52a:1267:4293:3b0b%2 بنویسید، به سیستم عامل می گویید که از interface ای که به شبکه B متصل است این کار را انجام بده. اما اگر zone index را ننویسید، سیستم عامل چطور بفهمد که از کدام interface باید استفاده کند؟منبع : سایت هیوا شبکه
منیجر بازدید : 6 سه شنبه 02 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
دوستان یه سوال وقتی میگن وی پی ان رو مخابرات بسته یا سرعت اون رو آورده پایین یعنی چی ؟
یعنی اینکه اگر ما از طریق یک اتصال وی پی ان بخواهیم سایت باز کنیم یا دانلود !
سرعت یا خیلی پایین هست و یا کانکت نمی شه !!!! حالا یه سوال !
این کار پایین رو تست کنید ! خواهشا دقیق جواب بدید
ابتدا فایل کانکشن *** رو دانلود کنید
... دانلود فایل کانکشن
بعد با این اکانت
یوزر = testspeed
پسورد = test
کانکت بشید
بعد این فایل رو دانلود کنید
دانلود فایل 1
دقت کنید سرعت دانلود رو چند میزنه ؟
حالا در همون حال که با وی پی ان کانکت هستید این فایل رو دانلود کنید !
دانلود فایل 2
دقت کنید سرعت دانلود رو چند میزنه ؟
حالا به نظر شما علت چی هست ؟
هر 2 لینک آدرس یک فایل هست !
اولی بر روی سرور Microsoft و دومی بر روی همون سرور که با *** به اون کانکت شدید !
اگه مخابرات پورت ها رو دست کاری می کنه پس چرا از داخل اون سرور که با *** به اون کانکت شدیم سرعت بالاست ؟
-----------------------------------
دوستان لطفا سرعت دانلود هر 2 فایل رو حتما ارسال کنند ؟
منیجر بازدید : 10 سه شنبه 02 ارديبهشت 1399 نظرات (0)
Security 560: Network Penetration Testing and Ethical Hacking | 3.67 GB


http://filepost.com/files/e75f7aea/Network_Penetration.iso
FilePost.com: Download Network_Penetration.part01.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part02.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part03.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part04.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part05.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part06.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part07.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part08.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part09.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part10.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part11.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part12.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part13.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part14.rar - fast & secure!
FilePost.com: Download Network_Penetration.part15.rar - fast & secure!
منیجر بازدید : 9 يكشنبه 31 فروردين 1399 نظرات (0)
سلام
من یک مشکل دارم که ممنون میشم دوستان اگه اطلاعاتی در این مورد دارن کمک کنن...

اطلاعات اصلی:

در یک شبکه کامپیوتری با 16 کامپیوتر که با یک سوییچ 16 پورت و اختصاص IP به صورت دستی و ثابت شبکه شده، مجبور شدم به یکی از کامپیوتر ها اینترنت بدم (فقط یکی از کامپیوترها) و این اینترنت هم از روی مودم ADSL ای گرفته میشه که به صورت PPPoE کانفیگ شده و همیشه به اینترنت وصل هست...
من روی این کامپیوتر دوتا کارت شبکه نصب کردم (دلیلش این هست که نمیخوام اینترنت توی اون شبکه اصلی به اشتراک گذاشته بشه)... با استفاده از کارت شبکه اول به مودم وصل میشه و با استفاده از کارت شبکه دوم به شبکه داخلی با همون 16 کامپیوتر...
چون پیکربندی مودم به صورت PPPoE هست و امکان Bridge کردنش هم وجود نداره، برای این که کامپیوتر به اینترنت وصل بشه مجبورم حتما IP رو به صورت Auto Obtain تنظیم کنم... اما روی شبکه دوم چون هیچ سروری وجود نداره باید آی پی به صورت استاتیک و دستی تنظیم بشه...

حالا مشکل من اینجاست:

اگر IP شبکه دوم رو دستی کنم، اینترنت این کامپیوتر هم که روی کارت شبکه اول هست قطع میشه! باید حتما هر دو کارت شبکه روی این کامپیوتر Auto Obtain بمونن تا اینترنت در دسترس باشه...
و اگر دوتا شبکه رو Auto obtain IP address کنم از اونجایی که هیچ سروری در شبکه وجود نداره و DHCP سروری توی این شبکه نیست، این کامپیوتر از شبکه دوم قطع میشه چون هیچ IP ای نداره...
(من خودم به نظرم رسید بگردم راهی پیدا کنم که خود کامپیوتر DHCP سرور خودش بشه، یعنی توی تنظیمات کارت شبکه IP به صورت اتوماتیک دریافت بشه، اما خود کامپیوتر به خودش آی پی بده، اما راهی برای اینکار پیدا نکردم، ظاهرا نمیشه... حالا شما اگر راه بهتر و فنی تری دارید یا اینکه روش همین کار رو بلدید لطفا کمکم کنید)

حالا راه حل شما چیه؟ چه کاری رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

تعداد صفحات : 8

موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90

 • انتشار مقاله

 • */ فروش سرور های هتزنر

 • مهر روی ناخن

 • Token Passing

 • عدم ست شدن ns7

 • بحث در مورد سرور های فیزیکی

 • 000

 • یاهو

 • آنالیز قیمتی ۳ ارز مجازی: بیت کوین

 • Bvlgari

 • هاست اشتراکی ایران

 • فروش (46) دامنه رند آی آر هرکدام 15

 • گم شدن دو مرسوله پستی به ارزش 450

 • JQuery

 • فروش انواع گواهینامه SSL

 • مینی کار: کار ایجاد کن

 • سئو ایندکس

 • Time & Date

 • [ - Custom PHP Code - ] نمونه کد

 • سرور مجازی هلند 11

 • پوستر

 • تعرفه طراحی وب سایت

 • در کنار شما

 • خرید و فروش گیرنده دیجیتال

 • ex40-ssd

 • ثبت دامنه org=14

 • آموزش (15) mcsa

 • سایتم هک غیر حرفه ای شده

 • پرسیوا

 • فروش ویژه مجموعه مقالات

 • 90درصد تخفیف! فروش ویژه سوپر آلفا

 • فروش سرور اختصاصی ex40

 • فروش دامنه sharjemoft.com

 • Reboot

 • Virtualizor

 • علمی

 • cpanel

 • مزایده فروش وبسایت بزرگ فروش پروژه

 • مباحث عمومی در مورد سویچ و روتر

 • دوربین عکاسی و فیلمبرداری

 • خبر مهم

 • فروش ویژه پنل پیام کوتاه کاربری با تعرفه ارسال ثابت 87 ریال از اپراتور 3000 با ماژول whmcs

 • Xlhost

 • اکانت پریمیوم همزمان رپیدشیر

 • سامانه پیام کوتاه با خط 10 رقمی فقط 5

 • خريدار عمده بازي ps1

 • سرور مجازی با رم 256 فقط 7

 • dv

 • آفر ویژه سرور اختصاصی از Los Angeles

 • نمایندگی دایرکت ادمین

 • برنامه نویسی نرم افزار تلفن همراه

 • IPS

 • سئو

 • تفاوت phpbbو vBulletin

 • چک

 • آپدیت خودکار nod 32 بدون وارد کردن یوزر

 • اداری

 • سرور مجازی ارزان آلمان

 • انجمن

 • شبکه های tcp/ip

 • فرانسه

 • سايت هاي دانلود

 • سرور مجازی ایران ویندوز/لینوکس: یک گیگابایت رم+100 گیگابایت هارد+50گیگابایت پهنای باند > ماهیانه 30

 • هدر

 • آموزش (16) mcsa

 • با این روش

 • Paypal

 • خریدار اسپمر وبلاگ (میهن بلاگ

 • ساختمانهای درحال ساخت تهران

 • فروش ویژه سرور مجازی مدیریت شده | رم 4 18

 • 100t | رم 1024 = 17

 • رابطه بين 11سپتامبر

 • 16G RAM

 • تجارت الكترونيك

 • تنظیم پروپوزال و انگیزه نامه (کارشناسی ارشد، پیش دکترا، دکترا) Proposal

 • U43JC

 • شاخهای سیستم عامل لینوکس

 • آموزش (11) mcsa

 • سئو سایت

 • Rapidshare

 • قالب

 • فروش بک لینک ماهانه و رپورتاژ دائمی در دو سایت با اتوریتی های 38

 • HP DL160 G6

 • BootStrap

 • 2x1TB or 256GB SSD

 • طراحی هدر

 • آمریکا

 • مخابرات مرکز داده

 • نرم افزار تبلیغات در تلگرام

 • فروش ویژه سرور مجازی از المان

 • [25% تخفیف دائم] فروش ویژه سرور اختصاصی هتزنر سری ex

 • دامنه با پیج اتوزیتی 22

 • کنسول های بازی و لوازم جانبی

 • خريدار عمده دستگاه دور كننده گربه

 • Graphicriver

 • 412

 • Internal Error

 • 1090

 • خرید ساعت ck

 • مباحث کلی و راه حل دیتا سنتر

 • آفر ویژه رپورتاژ

 • سربرگ انجمن

 • میخام یک فروشگاه دیجیتال انلاین بزنم

 • جستجو آجاکس

 • تیم نویسنده حرفه ای 10 نفره

 • @@@* پیش فروش سرور مجازی آمریکا (Denver

 • تراکت

 • 3al.ir

 • صدور ویزا کارت

 • host

 • اسکریپت

 • بدلیجات
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2,686
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 26
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 7,293
 • باردید دیروز : 6,909
 • بازدید هفته : 37,046
 • بازدید ماه : 100,990
 • بازدید سال : 631,998
 • بازدید کلی : 3,653,144