loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

 1. آموزش هاستینگ
 2. شبکه های ویندوزی
منیجر بازدید : 1 دوشنبه 02 ارديبهشت 1398 نظرات (0)


آموزش دستور
Net User


فرمان Net User برای ایجاد، تغییر یا حذف یک حساب کاربری(User Account) از کامپیوتر خودتان است. قبل از بررسی اولین کاربرد فرمان Net User ، باید ببینید که چه حساب کاربری هایی روی کامپیوتر شما وجود دارند. CMD را باز کنید و فرمان Net User را بدون هیچ گزینه دیگری تایپ کنید:

Net User
پس از فرمان Net User نام کامپیوتر (HOSEIN-PC) و سپس نام های کاربری لیست می شود.

(Administrator , Guest , Hiva , Hosein)

کاربرد اول: ایجاد حساب کاربری با استفاده از فرمان
Net User

برای ساخت User Account با استفاده از فرمان Net User ، ساده ترین حالت استفاده از این فرمان به صورت زیر است:

Net User <new user name> /Add

Net User Hiva-2 /Add

نام کاربری Hiva-2 با استفاده از فرمان Net User ایجاد شد. دوباره از فرمان Net User استفاده می کنیم تا نام های کاربری را دوباره ببینیم. همانطور که در تصویر بالا میبینید حساب کاربری Hiva اضافه به لیست User Account ها افزوده شده است.

ایجاد پسورد برای اکانت های کاربری با استفاده از فرمان Net User

اولین Option در ایجاد حساب کاربری، افزودن پسورد است. به دو روش می توانید این کار را انجام دهید.
روش اول اینکه در فرمان Net User بعد از نام کاربری پسورد را وارد کنید(مثلا در تصویر زیر پسورد 123456 است)


Net User Hiva-2 123456 /Addدر روش دوم در فرمان Net User به جای پسورد یک ستاره * قرار دهید، در این صورت پس از ایجاد حساب کاربری از شما خواسته می شود تا پسورد را وارد کنید. (این روش امنیت بیشتری دارد)

Net User Hiva-2 * /Add
در فرمان Net User می توانید کاربر جدید را از تغییر پسورد منع کنید، تا فقط از پسوردی که شما برای او تعریف کرده اید استفاده کند. کافیست پس از /Add از /PasswordCHG:No استفاده کنید

Net User Hiva-2 123456 /Add /PasswordCHG:No

اگر ازین Option استفاده نکنید به طور پیشفرض کاربر می تواند پسوردش را تغییر دهد(یعنی /PasswordCHG:Yes)

اگر میخواهید کاربر جدید در اولین باری که Log on می شود حتما پسوردش را تغییر دهد در فرمان Net User از گزینه زیر استفاده کنید
:
Net User Hiva-2 123456 /Add /LogOnPasswordCHG:Yes

به طور پیشفرض LogOnPasswordCHG:NO است.

می توانید کاربر جدید را ملزم کنید که حتما پسورد داشته باشد. (Yes یعنی حتما باید پسورد داشته باشد، No یعنی بدون پسورد هم می توان Log on کند) پیشفرض این گزینه Yes است:

Net User Hiva-2 /Add /PasswordREQ:No

با فرمان Net User حتی می توانید روزها و ساعات Log on شدنکاربر جدید را هم مشخص کنید.
در مثال زیر کاربر جدید فقط روز های دوشنبه (M=Monday) بین ساعات 15-7 و سه شنبه (T=Tuesday) بین ساعات 12-7 به کامپیوتر Log on شود:

Net User Hiva-2 123456/Add /Time:M,7-15;T,7-12

نکته اول: می توانید /Time:Allرا وارد کنید تا کاربر همیشه بتواند Log on شود. گزینه پیشفرض هم همین است.

نکته دوم: اگر در فرمان Net User جلوی /Time را خالی بگذارید کاربر جدید هیچ وقت نمی تواند Log on شود.


چنانچه می خواهید که هر وقت کاربر جدید Log on شد یک پیغام برایش نمایش داده شود می توانید پیغام خود را در یک قالب یک Script ذخیره کنید و در فرمان Net User آدرس آن را وارد کنید
<Net User Hiva-2 /Add /ScriptPath:<enter the script path

همچنین می توانید مشخص کنید که اطلاعات این حساب کاربری(مثلا رمز عبور کاربر یا عکس کاربری) در کدام مسیر ذخیره شود:
<Net User Hiva-2 /Add /ProfilePath:<path

برای حساب کاربری حتی می توان تاریخ انقضا تعریف کرد (مثلا در 20م اکتبر 2014 منقضی شود) از راست به چپ: سال، روز، ماه
Net User Hiva-2 /Add /Expires:10/20/2014


اگر در دستور بالا به جای تاریخ از Never استفاده کنید این اکانت هرگز منقضی نخواهد شد(/Expires:Nerver )

منبع : سایت هیوا شبکه
منیجر بازدید : 1 چهارشنبه 28 فروردين 1398 نظرات (0)
هدف از این آموزش راه اندازی یک Isolated Ftp Site میباشد که هر زمان کاربری با نام و پسورد خود وارد سایت شد بصورت پیش فرض وارد فولدر خودش بشود.
کلمه Isolate از همین جا میاید که فولدر هر کاربر مجزا از بقیه میباشد.

در IIS 6.0 سه حالت برای سایتهای FTP وجود دارد :
1-Do not isolate users - در این حالت هیچ گونه جداسازی صورت نمیگیرد و کلیه کاربران از یک فولدر مشترک استفاده میکنند همانند ورژن های قبلی IIS

Isolate users-2 - در این حالت کاربران باید در برابر حسابهای کاربری محلی (Local) یا دومین اهراز هویت شوند تا به دایرکتوری خانگی خود که مطابق با نام کاربری آنهاست دسترسی داشته باشند.

3-Isolate users using Active Directory - در این حالت هویت کابران در برابر Active Directory container متناظر بررسی میشود بجای جستجوی کلیه Active Directory که پروسه ای زمانبر است.

در این آموزش به راه اندازی FTP سرور در حالت دوم یعنی Isolate users میپردازیم.
فرض من بر این است که شما از Add/Remove program سرویس FTP را نصب کرده اید.

برای مشاهده آموزش کلیک کنید برای دانلود کلیک کنید
MORE INFORMATION

loadTOCNode(1, MoreInformation);IIS 6.0 introduce 3 new modes for ftp site:

a) Do not isolate users - This mode does not enable FTP user isolation and it work similarly to earlier versions of IIS.

b) Isolate users - This mode authenticates users against local or domain accounts before they can access the home directory that matches their user name. All user home directories are in a directory structure under a single FTP root directory where each user is placed and restricted to their home directory. Users are not permitted to navigate out of their home directory.

c) Isolate users using Active Directory - This mode authenticates user credentials against a corresponding Active Directory container, rather than searching the entire Active Directory, which requires large amounts of processing time. Specific FTP server instances can be dedicated to each customer to ensure data integrity and isolation.

Note: This article focus on Isolate users in normal mode (b)

To create a new FTP site that isolates users
1. In IIS Manager, expand the local computer, right-click the FTP Sites folder, point to New, and click FTP Site.
2. Provide the required information in the FTP Site Description and IP Address and Port Settings dialog boxes, and click Next.
3. In the FTP User Isolation dialog box, click Isolate users, and click Next.
4. In the Path box, type or browse to the directory that contains, or will contain, the site content, and then click Next.
5. Select the check boxes for the FTP site access permissions you want to assign to your users, and then click Next.
6. Click Finish.


To create FTP root-point and user folders
If users of the local computer log in with their individual account user names, create the subdirectories LocalUser under the FTP site root directory you specified when you creating the FTP site.
For Example -
FTP root directory -> D:MyFTP
LocalUser locate at D:MyFTPLocalUser

For individual user, you need to create folder in this format - LocalUserusername
User: Susan locate at D:MyFTPLocalUserSusan

If users of different domains log on with their explicit domainusername credentials, create a subdirectory for each domain (by using the name of the domain) under the FTP site root directory you specified when you creating the FTP site.
For Example -
Domain Name: Account
FTP root directory -> D:MyFTP
LocalUser locate at D:MyFTPAccount

For individual domain user, you need to create folder in this format - Domainusername
Domain User: Nancy locate at D:MyFTPAccountNancy


Anonymous access in isolated ftp site
If anonymous access is allowed, create the subdirectories LocalUser and LocalUserPublic under the FTP site home directory.


Note: All user home directories are in a directory structure under a single FTP root directory where each user is placed and restricted to their home directory. Users are not permitted to navigate out of their home directory. If users need access to dedicated shared folders, you can also establish a virtual root.
کد:

How To Set Up Isolated Ftp Site
منیجر بازدید : 4 پنجشنبه 01 فروردين 1398 نظرات (0)
زمانی که شبکه را شروع می کنید متوجه می شوید اساتید شما تاکید زیادی روی یادگیری و به یادسپاری لایه های OSI یا مدل مرجع OSI دارند و از آن جالب تر زمانی می شود که برای مصاحبه کاری به جایی می روید و متوجه می شوید آنها هم از OSI از شما می پرسند و اگر بلد نباشید همانجا با شما خداحافظی می کنند .

اما آیا واقعا تا این حد مهمه ؟
بله : در حقیقت همانطور که وقتی می خواهید ببینید آیا کسی ریاضی بلد است یا خیر اول دو دو تا چهارتای معروف را ازش می پرسید در شبکه هم ابتدایی ترین چیزی که یک متخصص شبکه می آموزد مدل OSI است و انتظار می رود حداقل این مطلب اولیه را بدانید تا بقیه مطالب بعدی ( من خودم خیلی روی این مساله تاکید ندارم و افرادی هم که از آنها مصاحبه کردم درصورتی که اصول لازم را بلد بوده اند هیچ کاری با این مساله نداشتم اما بعدا به آنها آموزش لارم را می دهم زیرا بعنوان یک کارشناس شبکه متوجه می شوید برای رفع مشکلات شبکه حتما باید ببدانید ریشه هر مشکل چیست اگر نه هم وقت بسیاری از دست می دهید و هم در نهایت ممکن است پی به اصل مشکل نبرید مثل اینکه موتور ماشینتان خراب شود و شما به دنبال چرخ پنچر بگردید ! )

منظور از مدل هفت لایه ای یا مرجع OSI چیست ؟
همانطور که برای ساخت یک ساختمان شما نیاز به یک نقشه دارید تا بدانید جای هرچیز کجاست مثلا مسیر برق ساختمان از کجا می گذرد ، درها کجا هستند ، راه ورود و خروج کجاست و هر واحد در کدام طبقه ساختمان قرار دارد در شبکه نیز لازم است بدانید ارتباط شبکه شما چه مسیری را طی می کند و در هر مسیری چه اتفاقی برای داده های شما می افتد . این کار به دو صورت به شما کمک می کند :

درک خوبی از شبکه و تبادلهای شبکه ای بدست می آورید .در صورت بروز مشکل میدانید باید در کجا دنبال مشکل بگردید .

مدل مرجع OSI مخفف واژه Open System Interconnection است و یک مدل فرضی برای درک مفاهیم شبکه است . این مدل به هیچ عنوان بصورت واقعی وجود نداشته و صرفا برای یادگیری و رفع اشکال و همچنین طراحی ساختارهای شبکه بکار می رود . در این مدل شبکه را به هفت لایه تقسیم بندی می کنیم که هر لایه به لایه پایین تر خود سرویسی را ارائه می دهد و این در حالی است که هر لایه وظیفه خاص خود را نیز بر عهده دارد . مدل مرجع دیگری نیز بنام TCP/IP وجود دارد که بصورت کاربردی بیشتر از OSI مورد استفاده قرار می گیرد اما بعنوان مدل درسی و مدل تئوری برای یادگیری مورد استفاده قرار نمی گیرد . حال به سراغ بررسی لایه های این مدل مرجع می رویم : لایه ها را از لایه شماره هفت به سمت پایین که لایه شماره یک است بر اساس روش انتقال اطلاعات از سیستم مبدا به سیستم مقصد بررسی می کنیم :

لایه هفتم : Application layer یا لایه کاربردی : این لایه رابط بین کاربر و سیستم عامل محسوب می شود و همانطور که از اسمش پیداست ، شما بوسیله این لایه با نرم افزارهای کاربردی ارتباط برقرار می کنید برای مثال شما وقتی از نرم افزار Internet Explorer یا IE برای ارسال درخواست باز کردن صفحه وبی مانند گوگل استفاده می کنید در حقیقت ار پروتکل HTTP برای ارسال درخواست خود توسط این نرم افزار اسفاده کرده اید که همه اینها در لایه هفتم از مدل OSI فعالیت می کنند . این لایه تنها لایه ای است که کاربر می تواند آن را بصورت ملموس حس کند و با آن ارتباط برقرار کند . از نمونه پروتکلهایی که در این لایه فعالیت می کنند می توان به HTTP ، FTP ، TELNET ، SNMP ، POP3 و مشابه آنها اشاره کرد .

لایه ششم : Presentation layer یا لایه نمایش : همانطور که از اسم این لایه پیداست نحوه نمایش اطلاعات را به ما نشان می دهد . بعنوان مثال در این لایه تعیین می شود که اطلاعات چگونه رمز نگاری شود یا چگونه فشرده سازی شود . در این لایه قالب بندی داده ها انجام می شود و همچنین کپسوله سازی اطلاعات جهت ارسال در شبکه و هماهنگی با سیستم عامل جهت شیوه یا نوع ارسال اطلاعات تعین می شود .

لایه پنجم : Session layer یا لایه نشست : در هنگام برقراری یک ارتباط بین دو کامپیوتر اصطلاحا یک جلسه یا نشست برقرار می شود .همانطور که در یک جلسه یک منشی جلسه وجود دارد که زمان شروع ، اطلاعاتی که در جلسه قرار است مطرح شود ، مدت زمان جلسه و زمان پایان آن را تعین می کند در کامپیوتر نیز این لایه وظیفه مدیریت این نشست بین کامپیوترها را بر عهده دارد . در حقیقت این لایه 3 وطیفه بر عهده دارد که به ترتیب :make یا ایجاد کردن جلسه ،maintain یا مدیریت جلسه ،terminate یا پایان دادن به جلسه را بر عهده دارد .

لایه چهارم : Transport layer یا لایه انتقال : این لایه یک اتصال منطقی ( و نه فیزیکی ) نقطه به نقطه بین دو پایانه ارتباط مثلا بین دو دستگاه کامپیوتر ایجاد می کند . در این لایه دو روش برای این کار وجود دارد :

اتصال گرا ( connection-oriented ) :
که مربوط به ارسال در پروتکل تی سی پی ( TCP ) است . در این پروتکل که اتصال گرا می‌باشد وظیفه کنترل جریان با قابلیت اعتماد بالا را دارد.
غیر اتصال گرا ( connectionless ) : که مربوط به ارسال در پروتکل یو دی پی ( UDP ) است . ( این پروتکل غیر متصل می‌باشد و برخلاف TCP از سرعت بالا تری برخوردار است، اما قابلیت اعتماد آن کمتر است. بعدا مفصل به این 2 پروتکل می پردازیم . )

لایه سوم : Network layer یا لایه شبکه یا Router layer یا IP address layer : پروتکل معروف IP در این لایه کار می کند . روتینگ هم در این لایه انجام می شود . روتینگ را می توان با یک عملیات 2 سوالی تصور نمود :

برای مقصد داده شده از روتر محلی چند مسیر معتبر وجود دارد ؟"بهترین" مسیر برای رسیدن به آن مقصد کدامیک است ؟

لایه دوم : Data link layer یا لایه ارتباط داده یا MAC address layer یا Hardware address layer یا Physical layer ( من بهتون قول میدم که این اسامی رو من ایجاد نکردم پس به من غر نزنین که چرا اینا اینهمه اسم دارن !! درضمن شبکه همینه ... به دنیای شبکه خوش آمدید : جایی که هزاران اسم اصلی و فرعی و مخفف دارین و گاهی با یک نفر یک ساعت بحث می کنید و در نهایت متوجه می شوید هردوتای شما داشتید یک حرف واحد می زدید فقط زبانتان با هم فرق داشته مثل 2 نفر با 2 لهجه مختلف . ) سوئیچها و پلها ( bridges ) و ایستگاههای اتصال بی سیم ( Wireless Access Points یا WAPs ) نیز در این لایه فعالین می کنند و همچنین داشت یادم می رفت ؛ مودم محبوب ای دی اس ال شما و مودم عادی هم در این لایه جا می گیرند .چهار اصطلاح مهمی که در این لایه هست می گیرند و بعدا بیشتر راجع به انها خواهیم اموخت عبارت اند از :

Ethernet یا ایترنتکنترل ارتباط داده های سطح بالا یا High Data Link Control یا HDLCپروتکل نقطه به نقطه یا Point-to-point protocol یا PPPیازپخش ساختار یا Frame relay

* در نظر داشته باشید اصطلاح خطایابی یا error detection در این لایه صورت می پذیرد و از طریق فرایندی بنام Frame check sequence .اگر سوئیچ یا پلی در این لایه کار کنند دیگر "سوئیچ کردن" یا "پل زدن" انجام نمیدهند بلکه "مسیر یابی یا routing" می کنند .

لایه اول : Physical layer یا لایه فیزیکی : جایی که اطلاعات بازجویند اصل خویش ! جایی که اطلاعات به 0 و 1 تبدیل می شوند و رهسپار کابل میشوند ... میدونید من هروقت در شبکه به مشکلی برمی خورم به خودم میگم " ای بابا ! چیزی نیست که !! یه مشت صفر و یکه دیگه !!! "
منیجر بازدید : 5 جمعه 17 اسفند 1397 نظرات (0)
سال 2009 :


ace live netflow, ace live voip monitoring, aggregate network manager, apparent networks, asdic, cyclops, dumeter, ebox, ezebsitemonitoring, fing, gnms, hounddog, justsniffer, monitoring forge, netprefect, network monitoring tools, netquest opticop converger, network tools, opnet panorama, orion application performance monitor, orion netflow traffic analysis, orion ip sla monitor, performance co-pilot, redcell, serio it service view, snmp sweep soloarwinds free network tools, techout, uptime software, webmetrics,
سال 2008 :automate, bgplay, bgpmon, breakingpoint, colasoft, collectl, dopplervue, eddie, effedetect, engineers toolset, etherdetect, ethergrouik, elvinrrd, flowmon, freenats, gem network monitoring, gnetwatch, ibgplay, intermapper flows, inventory genie, ipaudit, iphost network monitor, labtech software, lansurveyor, lemon, netanav, monitil, monitis, mon.itor.usd, monitoring genie, mtd sentry, opnet ncompass, netgong, netinfo, netmri, netscope, network miner, network performance daily, nfdump, nfsen, opnet modeler, opsview, osmius, packettrap, paglo, panopta, pc inventory advisor, q3ade, remote asset tracker, sentinel, server supervisor, splunk, tembria, tcpillust, the dude, total network monitor, zettaview, zyrion traverse,
سال 2007 :
ace, apcon, [email protected], andrisoft wanguard, anue, aurora, aware, basicstate, commandcenter noc, david, denika, dummmynet, gfi languard, gomez, groundwork, heroix, hobbit monitor, hyperic hq, immonitor, jiploo, monolith, moods, munin, net::flow, netmapper, netqos performance center, netqos voip monitor, network enforcer, network management tutorial, network weathermap, netvoyant, oidview, op5 monitor, pandetix, pingdom, pingwy, scrutinizer netflow & sflow analyzer, serverscheck, simpleservermonitor, skipole-monitor, sla, smarthawk, smarts, superagent, total network inventory, wapt, webperform, wfilter, xrate1,
سال 2006 :arping, axence nvision, bbmonitor, cacti, cschmidt collection, cymphonix network composer, darkstat, etherape, ez-noc, eye-on bandwidth, gigamon university, iptraf, jnettop, lithium, mrtg-ping-probe, netmrg, networkactiv scanner, nimtech, npad, nsauditor, nuttcp, opensmart, pandora fms, piafctm, plab, polymon, psentry, rider, rsp, pktstat, securemycompany, sftpdrive, snm, speedtest, spiceworks, sysmon, truepath, unbrowse, unsniff, watchmouse, webalizer, web server stress tool, zenoss,
سال 2005 :

advanced hostmonitor, alvias, airwave, appmonitor, bittorrent, bulk, bwctl, caligare flow inspector, cittio, clearsight, distinct network monitor, em7, ezmgt, gigamon, host grapher ii, hpn-ssh, javvin packet analyzer, just-ping, linkrank, mosshe, mturoute, n-able ondemand, netcool, netdisco, netflow monitor, netqos, pathneck, owamp, pinger, rancid, scamper, scampi, simple infrastructure capacity monitor, spirent, sitemonitor, stc, switchmonitor, sysuptime, tansutcp, thrulay, torrus, tstat, vss monitoring, webwatchbot, wildpackets, www resources for communications & networking technologies, zoneranger,

سال 2004 :clevereye, cuevision, d-itg, fastcopy, freeping, ganglia, h.323 beacon, gfi network services monitor, internetvista, ipcheck server monitor, little:eye, monitormagic, n-central, n-vision, netmeter, netmechnica, ace live (formerly network physics netsensory), netvizor, observer, ossmon, overseer network monitor, orca, prtg traffic grapher, qovia, qradar, route explorer, scriptroute, server nanny, snmp explorer, serverfiles.com, snmp informant, stab a linux tracepath, solarwinds orion, vantage, vigilix, vitalnet, watchtower website monitoring, windowsnetworking.com, wombat, zti,
سال 2003 :abwe, activxpets, analyse it, argus, big sister, cybergauge, eginnovations, internet detective, intellipool network monitor, jff network management system, lansurveyor, lanwatch, loriotpro, monitorit, nagios, netintercept, netmon, netstatus, network diagnostic tool, network performance advisor, nimbus, nps, network probe, networksa-ok, netstat live, open nervecenter, openxtra, packeteer, packetstorm, packetyzer, pathchirp, integrien, sniffem, spong, stablenet pme, tbit, tcptraceroute, tping, trafd, trafshow, trapblaster, traceroute-nanog, ultra network sniffer, vivere networks, zoho corp manageengine opmanager,
سال 2002 :


anl web100 network configuration tester, anritsu, aslookup, alertcenter, alertra, alertsite, analyse-it, bbcp, bestfit, bro, chariot, commview, crypto-pan, elkmonitor, dotcom-monitor, easy service monitor, etherpeek, fidelia, finisar, fpinger, gdchart, hiplinkxs, ipmonitor, lanexplorer, linkferret, logisoftar, mgen, netarx, netcrunch, netdetector, netgeo, nepm, netreality, nist net, nlanr aad, nmis, opennms pagerenterprise, pastmon, pathprobe, remstats, ripmon, rft, rommon, rude, silverback, smokeping, snuffle, sysorb, telchemy, tcptune, tcpurify, udpmon, webattack, zabbix,
سال 2001 :adventnet snmp api, alchemy network monitor, anasil analyzer, argent, autobuf, bing, clink, dslreports, firehose, geoboy, packetboy etc, internet control portal, internet periscope, isdnwatch, metrica/npr, mon, netpredict, nettest, nettimer, net-one-1, pathrate, routeview, sflow, shunra, third watch, traceping, trellian, hightower, wcat, whatsup gold, ws_ftp, zinger,
سال 2000 :analyzer, bbftp, big brother, cricket, edgescape, ethereal (now renamed wireshark), gen_send/gen_recv, gsiftp, gtrace, holistix, inmon, ncftp, natas, netally, netscout, network simulator, ntop, pinggraph, pingplotter, pipechar, rrd, sniffer, snoop, statscope, synack, view2000, visualpulse, winpcap, wu-ftpd, www performance monitoring, xplot
سال 1999 :cheops, ganymede, hping2, iperf, jetmon, measurenet, matlab, mtr, neotrace, netflow, netlogger, network health, nextpoint, nmap, pchar, qcheck, saa, safetp, sniffit, snmp from ucsd, sting, responsenetworks, tcpshow, tcptrace wintds,

سال 2010 :cace pilot, netdb, net detective, networkbones, networkmanagementsoftware, nexvu analyzer, scriptlogic perspective, stealthwatch,
منیجر بازدید : 7 پنجشنبه 02 اسفند 1397 نظرات (0)
شرکت مایکروسافت در روز جمعه 16/08/2014 به مشتریان خود اعلام نموده است که در صورتی که ویندوز خود را بروز رسانی کرده اند قبل از ریبوت کردن سیستم خود آخرین بسته های بروز رسانی شده بر روی ویندوز خود را unistall کنند. در صورت حذف نکردن بسته های بروز رسانی شده ممکن است بعد از ریبوت کردن ، سرور شما با Blue Screen مواجه شود.

BvZBEG7IMAAMfQO.jpg

گفته می شود که بروز رسانی مربوطه به خاطر مشکل امنیتی بوده است که مایکروسافت سعی در برطرف نمودن مشکل مربوطه نموده است.

مشکل امنیتی مربوطه که که از نوع ارتقا سطح دسترسی در سیستم های ویندوزی بوده است باعث می گردد در صورت داشتن دسترسی محدود به سرور در حد یک کاربر عادی با سو استفاده از این آسیب پذیری به دسترسی با سطوح بالاتر مانند Administrator دست پیدا کرد.مایکروسافت در آپدیت اخیری که ارایه داده است ۹ hotfix ارایه داده است که ۳ تا از این موارد مشکل امنیتی بوده است که باید در این بروز رسانی برطرف می گردیده است که متاسفانه بعد از بروزرسانی باعث می گردد مشکل خیلی خیلی حیاتی تری در سرور ایجاد گردد .خطاهایی که بعد از بروز رسانی ممکن است دیده شود به شرح ذیل می باشد.


Stop 0x50 errorsXformer complaining of "Stop 0x50 errors,"

مشکل Blue Screen به خاطر اعمال نمودن یکی از ۴ آپدیت زیر گزارش شده است.2982791 MS14-045: Description of the security update for kernel-mode drivers: August 12, 2014
2970228 Update to support the new currency symbol for the Russian ruble in Windows
2975719 August 2014 update rollup for Windows RT 8.1, Windows 8.1, and Windows Server 2012 R2
2975331 August 2014 update rollup for Windows RT, Windows 8, and Windows Server 2012

در حال حاضر تنها راهکاری که شرکت مایکروسافت ارایه داده است حذف این آپدیت بوده است و بهتر است قبل از ریبوت کردن سرور حتما آپدیت ها با شمارهای زیر را حذف نمایید.
KB2982791

KB2970228

KB2975719

KB2975331


مشکل مربوطه ممکن است بر روی نسخه هایی که در ادامه معرفی می گردد رخ دهد.Windows Server 2012 R2 Datacenter

Windows Server 2012 R2 Standard

Windows Server 2012 R2 Essentials

Windows Server 2012 R2 Foundation

Windows 8.1 Enterprise

Windows 8.1 Pro

Windows 8.1

Windows RT 8.1

Windows Server 2012 Datacenter

Windows Server 2012 Standard

Windows Server 2012 Essentials

Windows Server 2012 Foundation

Windows 8 Enterprise

Windows 8 Pro

Windows 8

Windows RT

Windows Server 2008 R2 Service Pack 1, when used with:

Windows Server 2008 R2 Datacenter

Windows Server 2008 R2 Enterprise

Windows Server 2008 R2 Standard

Windows Web Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2 Foundation

Windows 7 Service Pack 1, when used with:

Windows 7 Ultimate

Windows 7 Enterprise

Windows 7 Professional

Windows 7 Home Premium

Windows 7 Home Basic

Windows 7 Starter

Windows Server 2008 Service Pack 2, when used with:

Windows Server 2008 Datacenter

Windows Server 2008 Enterprise

Windows Server 2008 Standard

Windows Web Server 2008

Windows Server 2008 Foundation

Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems

Windows Vista Service Pack 2, when used with:

Windows Vista Ultimate

Windows Vista Enterprise

Windows Vista Business

Windows Vista Home Premium

Windows Vista Home Basic

Windows Vista Starter

Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 2, when used with:

Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)

Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)

Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)

Microsoft Windows Server 2003, Web Edition

Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition

Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition

Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition

Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems

Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systemsمنبع :
مرکز آموزش - بروز مشکل Blue Screen بعد از بروز رسانی سرورهای ویندوزی | SecureHost

اطلاعات بیشتر :

MS14-045: Description of the security update for kernel-mode drivers: August 12, 2014

Microsoft Says to Uninstall August Patch Updates, Causing Blue Screen of Death
منیجر بازدید : 6 جمعه 12 بهمن 1397 نظرات (0)
هدف از این آموزش راه اندازی یک Isolated Ftp Site با استفاده از Active Directory میباشد که هر زمان کاربری با نام و پسورد خود وارد سایت شد بصورت پیش فرض وارد دایرکتوری مربوط به خودش بشود.

در IIS 6.0 سه حالت برای سایتهای FTP وجود دارد :
1-Do not isolate users - در این حالت هیچ گونه جداسازی صورت نمیگیرد و کلیه کاربران از یک فولدر مشترک استفاده میکنند همانند ورژن های قبلی IIS

Isolate users-2 - در این حالت کاربران باید در برابر حسابهای کاربری محلی (Local) یا دومین اهراز هویت شوند تا به دایرکتوری خانگی خود که مطابق با نام کاربری آنهاست دسترسی داشته باشند.

3-Isolate users using Active Directory - در این حالت هویت کابران در برابر Active Directory container متناظر بررسی میشود بجای جستجوی کلیه Active Directory که پروسه ای زمانبر است.

در این آموزش به راه اندازی FTP سرور در حالت سوم یعنی Isolate users using Active Directory میپردازیم.
فرض من بر این است که شما از Add/Remove program سرویس FTP را نصب کرده اید.

برای مشاهده آموزش کلیک کنید

برای دانلود آموزش کلیک کنید

More Info:

Enabling Anonymous Access for a FTP Site Configured with Isolate Users Using Active Directory Mode

By default, anonymous access is disabled to sites created in Isolate users using Active Directory mode.

To enable anonymous access for the FTP site configured with Isolate users using Active Directory mode

• Configure the metabase properties as shown in the following example. You can do so by using the adsutil.vbs SET command-line tool.

• adsutil set /msftpsvc/6634/AllowAnonymous TRUE

• adsutil set /msftpsvc/6634/AnonymousOnly FALSE

• adsutil set /msftpsvc/6634/AnonymousUserName MyDomainLowPrivUser

• adsutil set /msftpsvc/6634/AnonymousUserPass PaSsWoRd


Note:
When a site is created with Isolate Users Using Active Directory mode, the Path property of the root FTP virtual directory (which, for the other isolation modes identifies the home directory) is set empty. Also, the AccessFlags property of the root FTP virtual directory contains the AccessNoPhysicalDir flag. Do not alter these two values. If you change or remove them, further access to the site is not allowed

******************************
******************************

Converting an Existing FTP Site to Isolate Users Using Active Directory Mode (IIS 6.0)

You can convert an existing FTP site to Isolate users using Active Directory mode after you upgrade to Windows Server 2003. Before you convert an existing FTP site to the Isolate users using Active Directory mode, complete the following procedure.

To prepare to convert an existing FTP site to Isolate users using Active Directory mode 1.Plan user distribution over your network file server resources.

2.Create server shares and user directories for all users that have access to FTP.

3.Make sure to create a directory for anonymous access (if you want to enable anonymous user connections).

4.For each user, set the msIIS-FTPRoot and msIIS-FTPDir properties in Active Directory to point to the new home directory using Iisftp.vbs, by typing the following at the command line:
Iisftp.vbs /SetADProp UserName FTPRoot ServerShare

Iisftp.vbs /SetADProp UserName FTPDir Directory

For complete Iisftp.vbs syntax, see Setting Active Directory User Isolation Using Iisftp.vbs, or type Iisftp.vbs /SetADProp /?at the command prompt. You can complete the conversion by using the FTP Site Creation Wizard (recommended), or by following the procedure below to configure the metabase.


To convert an existing FTP site to Isolate users using Active Directory mode 1.In IIS Manager, click the local computer, double-click the FTP Sites folder, right-click the FTP site that you want to convert, and then click Stop.
2.Move existing user content into the new directories.

3.Edit the metabase directory or use adsutil.vbs to configure the following metabase properties:

UserIsolationMode: Set to 2.

ADConnectionUserName: Set to a user that has permission to read Active Directory properties. Use DomainUserNameformat.

ADConnectionPassword: Set to the password for the user in ADConnectionUserName.

DefaultLogonDomain: Set to the default domain name.

• For the site root virtual directory: Set the Path property to an empty string, and add the value AccessNoPhysicalDirto the AccessFlagsproperty, using the | operator; for example: AccessFlags=AccessRead|AccessNoPhysicalDir.

AllowAnonymous, AnonymousUserName, and AnonymousPassword: See To enable anonymous access for the Isolate Users Using Active Directory FTP site earlier in this topic for information on how to set these properties.

Important

Before you edit the metabase, verify that you have a backup copy that you can restore if a problem occurs. For information about how to do this, see Working with the Metabase.
4.In IIS Manager, click the local computer, double-click the FTP Sites folder, right-click the converted FTP site, and then click Start.نگارنده : رضا بهروزی
منیجر بازدید : 8 چهارشنبه 03 بهمن 1397 نظرات (0)
آموزش شبکه های مبتنی بر نرم افزار( محصولات مایکروسافت / کاملاً تصویری)
آموزش شبکه های مبتنی بر سخت افزار(محصولات سیسکو / کاملاً تصویری)
و بسیاری نرم افزار و آموزش های تخصصی در فروشگاه نرم افزارهای تخصصی آلبالو

Microsoft Windows 7 Recovery Disc 32bit / 64bit
Autodesk Navisworks Manage 2012 64bit
محتوای سایت آموزشی Daniel Petri
Microsoft Windows Server 2008 sp2 6*1
مجموعه درایور MCS Drivers Disk 2011
ویندوز 2000 سرویس پک4
VMware® Workstation 7.1.4 build-385536
Microsoft Windows XP sp3 Student Edition
Microsoft Exchange Server 2010 SP1 X64
Acronis Boot 2012
Microsoft Windows XP Mode
Microsoft Windows XP sp2 Untouched
Microsoft Windows XP sp2 64bit
Driver Pack Solution 11
MCSA & MCSE BOOKS on 2003 Base
CompTIA Network+ 2009
Symantec Endpoint 11.0
All Windows Password Remover 2011
Microsoft Dynamics CRM 4.0
Microsoft Windows 7 Enterprise 64bit
Microsoft Windows XP Portable
SQL Server 2008
Microsoft Windows Server 2008 R2 64bit
VRT 2009
Microsoft Sharepoint Server 2010 64bit
Citrix Xenserver 5.6.1
Cisco CCNP TSHOOT
Microsoft Windows Server 2003 R2 sp2 64bit
Microsoft Windows Server 2003 R2 sp2 32bit
MAYA 2011 32bit
ENVI 4.7 sp1
ESET Collection 2011
Wireless CCIE RACK Topology
Microsoft Windows Embedded sp1 POSReady 7 32bit
Microsoft Windows XP sp3 with Sata May 2011
Kaspersky Rescue Disk 2011 May 2011
AutoCAD Electrical 2012 32/64bit
Autodesk 3D Studio Max 9 2011 with Tutorials
Debian 4
Training Signal Hyper-V
VCloud Director
Citrix XenApp 6 / Basic Administrator
Wall Street Training - Financial Modeling, Investment Banking, Excel Training
Xen Virtualization
VMware Partner Exchange 2011
CreativeTechs Photoshop Course complete
Cisco Packet Tracer
ANSYS 13 32bit
ANSYS 13 64bit
Cisco Live The Care and Feeding of EIGRP
AutoCAD 2012 64 bit
AutoCAD MEP 2012 32bit
AutoCAD Architecture 2012 64 bit
AutoCAD Architecture 2012 32 bit
Altium Designer 10.494.22274
آموزش جامع AutoCAD
Microsoft Windows 7 ULTIMATE x86/x64 (48 in 1) All Laptop/PC
Website Template
Autodesk Inventor Publisher 2012 32bit
Autodesk Inventor Publisher 2012 64bit
Autodesk Quantity Takeoff 2011
Cisco IP Phone 7965G/SIP & SCCP
Planit Edgecam 2011 R1 32bit / 64bit
آموزش مقدماتی سیم کشی ساختمان
آموزش روش های کسب و کار توسط Chet Holmes
CCIE Workbook
LightWave 10 Training
Joomla 1.6: Creating and Editing Custom Templates
مستند Stephen Hawking
Graphisoft ArchiCad 14 32bit / 64bit
Autodesk Autocad Ecscad 2012 32bit
Microsoft Windows Server 2008 R2 April 2011
Cisco IOS 2011
CWNA 2011
Configuring & Troubleshooting IIS in Microsoft Windows Server 2008
Autodesk Navisworks Manage 2012 32bit
GeoVision DVR System 8.4
Autodesk Navisworks Simulate 2012 64bit
2000 Facebook Fans in 27 Days
CentOS 5.5 i386
Dot Net Component
Hyper-V 2008 R2
Mac OS X Server 10.6
Ansys 13.0 nCode Designlife 32bit
Ansys 13.0 nCode Designlife 64bit
VMware® ESX 4.1.0 vSphere
Cisco UCCE
Cisco CCSP
Cisco CCIE
Cisco CCDP
Your Baby Can Read
PSD Collection 2011
YOOtheme Joomla 1.5 & 1.6 Template
CISSP
NetMasterClass IPv6
Redhat Server 6 32bit / 64bit
Redhat Server 6 Boot 32bit / 64bit
Redhat Server 6 i386
Redhat Server 6 Boot i386
Faronics Deep Freeze Enterprise & Server 7.20
Exceed 14 32bit
Exceed 14 64bit
VMware vSphere 4 / Performance Monitoring Additional Content
Poser pro 2010
VMware vSphere 4 / Training Course Elias Khnaser
VMWare VSphere 4 / PowerCLI Training Tutorial
VMware Vsphere 4 / Troubleshooting Training
Vmware vSphere 4 / Pro Series
VMware vSphere 4 Training
SIEMENS STEP 7 Professional / Basic v11 32bit
Fedora 15 Live Desktop 32bit / 64bit
LabVIEW 2010 32bit
LabVIEW 2010 64bit
HIREN Boot CD 14 2011
SIEMENS Drive ES Basic v5.5 32bit
Cisco LAN Switching Video Mentor
Microsoft Visual Studio 2010 Ultimate with SP1
Microsoft Windows 7 SP1 With IE9 All in ONE
VRay 2.0 sp1 for 3dsMAX
SolidCAM 2010 sp3 32bit
SolidCAM 2010 sp3 64bit
Citrix XenServer 5.6.1 sp2 2011
Siemens WinCC pro11 2011
Ansys 13 HFSS 32bit / 64bit
Informatica PowerCenter 8.6 32bit
Microsoft Application Virtualization Hosting for Remote Desktop Services v4.6 sp1
CompTIA Strata Sales / Fundamentals of IT Technology Slales
Advanced Cisco NAC Design Session for Cisco Partners
Cisco CCDA v2
Cisco CCNP SWITCH
Cisco NEXUS 1000V Troubleshooting
Cisco NEXUS 5000-2000 Switch Architecture
REALFLOW 5.0.1 32bit / 64bit
Install Box 11.04 Ubuntu
Geometric CAMWorks 2011 32bit / 64bit
Oracle Database 11g
AutCAD 2012 32bit
PTC creo Element pro v5 M070 32bit
PTC creo Element pro v5 M070 64bit
Oracle Enterprise Linux 6 32bit / 64bit
Mac OS X Server Snow Leopard Unlimited Client License Retail 10.6
Experssion Web Essential Lynda.com
AVEVA PDMS 12 sp5 Full
Computer System Engineering 2008-MIT
Harley Davidson Service Manual
System Center Data Protection Manager 2010 64Bit
Microsoft C++ 6 sp5 Standard Edition
CAMWorks 2011 SP1.0 32bit / 64bit
DICAD Strakon Premium 2011sp1.1
Siemens Simatic winAC RTX 2010
DevExpress Dxperience Universal 10.1.5
DIgSILENT 14 2009
Softing S7 OPC Server v3.10 2011
MSDN Library and 1000 Source Code for Visual Basic 6.0
Surfer 10.1.561 2011 32bit
Mastering Silverlight 4.0 Basic
Schlumberger PETREL 2009
Photodex ProShow Workshop
Delphi 2010 with Update
3DMark 11 Professional Edition
Symantec Endpoint 12.1.601
Symantec Mail Security for Microsoft Exchange Server 6.5
Proteus Professional 7.8 SP2
EPLAN Electric P8 2.0 SP1 32bit / 64bit
Visual Basic 6.0 CBT Nuggets
VMware Fusion 3.1.3 for Mac
Microsoft Office SharePoint Server 2007
Microsoft Business Portal for Dynamics GP 2010 R2
Multisim 11.0
Nanjing Swansoft CNC Simulator 6.60
Autodesk Subscription 2012
Poser pro 2012 with Content Library
SolidWorks 2011 UPDATE sp4 32bit
Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 Training Course and Video Tutorials
آموزش طراحی پوسته وردپرس (PSD 2 HTML)
Kyrion Ethical Hacking and Information Security Internet
Cadence SPB OrCad 16.5
Siemens PLM Femap v10.3 with N.X.Nastran 32bit
Implementing and Managing Windows Server 2008 Hyper-V
Iphone App Pack
AspenTech AspenONE 7.2 2010 Full Pack
English as a Second Language Podcast 2008-2011
CorelDRAW Graphics Suite X5 15.20.661 SP2 + Extras 2011/ENG/RUS
Photo Vision Portraite Techniques
Sunrise PIPENET Vision 1.5
SAP Crystal Dashboard Design 2011
New Interchange
WaveFunction Spartan 10 v1.1.0
PetraSim 5.1.1416
CiscoWorks QoS Policy Manager QPM 4.1.5
DIgSILENT 14 2010
Microsoft Expression Studio Ultimate 4.0
Tutsplus.com Cinema4D
Tutsplus 3DS Max
Notebook Service Guide
Autodesk SketchBook Designer 2012
ArcGIS 10
Microsoft Storage Server 2008 R2 Essentials 64bit
All Printers and MFPs Driver 2011
CadSoft EAGLE Professional 5.11
Keil MDK-ARM 4.2
Time Management Fundamentals
Google AdWords Essential
PhotoshopCafe Collection 2011
Microsoft Multipoint Server 2011 Premium sp1 64bit
Cisco Firewall Video Mentor
PTC ProEngineer Wildfire 5.0 M060
Photoshop TYPE Effects
مجموعه طرح های آماده AutoCAD
Autodesk 3Ds MAX 2012 32bit / 64bit
Apple Service Diagnostic 3s138
Python Ebook
openSUSE KDE 11.4 Live
Aoutodesk Maya 2011 Tutorials
CCIE Bootcamp 2011
Fundamentals of Solidworks 2011
Microsoft Office 2010 sp1 Collection
Digital Cinema Training
Autodesk MAYA Collection
Creative Album 2011
Autodesk GDC 2011
Photoshop Plugin 2011
Automation Studio 5.2
Association Marketing
ProCAST 2010
MSC EASY5 2010
CEH v7
Windows Server 2008 MCITP Enterprise Administrator Training
Cisco Wireless LAN Support Specialist
CCNP Certification
Cisco CCENT
Mastercam X6 v15.3.28 32bit / 64bit
Oracle Patch 07/19/2011
Microsoft Windows Embedded Standard 7 SP1 Collection
Agilent ADS 2011
Labview 2010 Toolkits
PCI Geomatica 10
Auto FX Plug-in Suite Retail 1.0 32bit
Auto FX Plug-in Suite Retail 1.0 64bit
Rockwell Automation Arena v13.9
MSC PATRAN 2010 32bit / 64bit
SIEMENSE Update 2011
Microsoft Windows Embedded Compact 7
DevExpress Dxperience Universal 11.1.4
SQL Server 2008 Collection
Microsoft Windows Home Server 2011 64bit
Joa Jewel Suite 2011 32bit
Arc Welding
Microsoft Windows XP Embedded sp2
Xilinx ISE Design Suite 13.2
ISA Server 2006
Ubuntu 11.04 32bit
AutoCAD Raster Design 2012 32bit / 64bit
Microsoft Sharepoint 2010 Training Collection
Autodesk Mudbox 2012
Action Script 3.0 in Adobe Flash Professional CS5
3ds Max 2011 Particle Effects
Adobe Flash Professional CS5 Character Animation
Emergency First Response
CFA Level 2
Textures Collection 2011
Building The Dynamic Website
RealFlow 5 Project Workshop
Bentley Watercad 8.9.165
Microsoft Windows Server 2008 R2
Microsoft Windows 7 Deployment
Autodesk AutoCAD Plant3D 2012 32bit
Autodesk AutoCAD Plant3D 2012 64bit
CSi SAP2000 Ultimate v15.0
Animators Survival Kit
Webserver for Joomla / Wordpress / Magento
Using The PEN Tools in Photoshop
PHP and MySQL
Final Cut Pro X Workflow and Editing by Larry Jordan
Bentley AutoPIPE V8i
IP Surveillance 3.5.0
Photo Tools 2.5
CSi Perform3D v5
London School of Business and Finance
Wedding Photography by Mike Colon
Commercial Photography
Microsoft Windows Thin PC 32bit
Microsoft Windows CE 6.0
VariCAD 2011
Lighting in Layers by David Hobby
Altera Quartus 2 v11.0 sp1 Build 208
LabVIEW 2011 with All Toolkits 32bit
LabVIEW 2011 with All Toolkits 64bit
Siemens Simotion Scout 4.2.1 sp1 32bit
TechSmith Camtasia Studio
Autodesk Mudbox 2012 sp1 32bit
Autodesk Mudbox 2012 sp1 64bit
Eleven Module in NMAP
Wedding Photography Collection
Citrix XenApp 6
Advanced Cisco Study GNS3
Matlab Book Collection
Cubase 5
Gnomon Master Classes 2011
Dreamweaver CS5 with PHP and MYSQL
Adobe After Effects 5.5 New Creative Techniques Introduction
Xen KVM Livbvirt IPtables
Expression Engine 2.1
HOT English Mgazine
LONGMAN Dictionary
AVEVA PDMS 12.0 sp6
VMware ESXi 5 Standard
Vulcan 3D 7.5 sp6
Google SketchUp 8
CEH v6 Full Version
Mac OS X Lion
Citrix Xen Desktop 4
Autodesk AutoCAD MEP 2012 64bit
LabVIEW Driver 2011
Red Giant All Suites 2011
VMware Workstation 8.0
EPLAN Electric P8 2.1
EPLAN PPE 2.0 sp1
Microstran 8.21
Schlumberger AquiferTest 2010 4.3
Schlumberger Visual MODFLOW 2010 4.5
Schlumberger PIPESIM 2009
Autodesk AutoCAD P&ID 2012
Solidworks 2012 32bit
Altera Quartus 2 v11.0 sp1 Web Edition
Pipeline Integration with Mudbox 2012 and Maya 2012
IELTS Mega Collection 2011
Linux Virtualization
Administering IIS 7.0 and IIS 7.5
VMware Infrastructure ESX3.5 and Virtual Center2.5
Microsoft Sharepoint 2010 Business Processes
compTIA Linux plus
Cisco CCNA
Citrix Access Gateway Advanced 4.5
Citrix CCA Basic Administrator for XenApp6
Citrix Presentation Server 4.5 CCA XenApp Server
Citrix MetaFrame Secure Access Manager 2.2
Citrix Access Gateway Enterprise 4.0
Citrix MetaFrame Presentation Server 4.0
XARA Web Designer premium 7.0.4
Schlumberger Hydro GeoBuilder 2009
PTC Creo 1.0 F000 Full 2011
HSMWorks for SolidWorks Collection
VMware vSphere 5
OLGA 7
VMware VCAP vSphere Security Design
Maple 14.01 Full 32bit / 64bit
Solidworks 3D Skills Full Courses 2011
ECSA/LPT
SQL Server for Designer
Microsoft Sharepoint 2010 Config
ANSYS 13 Tutorials
Citrix Xen Desktop 5
Microsoft BizTalk
Edius 6.03
VMware vCenter 5.0
AVEVA PDMS 11.6 Full
Schlumberger Hydro GeoAnalyst 2011 Beta
Schlumberger AquaChem 2011 1.4
Paradigme Geolog 6.7.1
Cisco Advanced Catalyst 6500 Switched Networks v1.1
Home and Small Office Networking
KNIFE WOUND FIRST AID
Microsoft Virtualization
Maya 2012 Tutorial
CFA Level 1
Visual Studio Lightswitch 2011 32bit
Simulia ABAQUS 6.11 32bit / 64bit
compTIA Project plus
Autodesk AutoCAD LT 32bit / 64bit
ArcGIS Server 10.0 sp1
Graphisoft ArchiCAD 15 32bit / 64bit
FeatureCAM 18.1 2012 32bit / 64bit
Microsoft .NET Framework Full Package
Comsol Multiphysics 4.2b 32bit / 64bit
COMSOL 4.0 Full
Encyclopedia Britannica Ultimate Reference Suite 2011
Plugin Collection for After Effects CS5
Autodesk AutoCAD 2012 sp1 32bit / 64bit
Autodesk Maya 2012 32bit
ETAP 7.0.0
PTC Creo Illustrate 1.0 M020
PRO/II 9.0
COADE TANK 3.1
GEDCO VISTA v11.0 2D/3D Seismic Data Processing 32bit / 64bit
GEDCO OMNI 3D Design v11.0 32bit / 64bit
AspenTech AspenONE 7.3 Full Pack
Internet Information Services in Windows Server 2008
Bentley Microstation
Golden Software Strater 2.5.704
CSi Bridge 15.11 StandAlone
CSi Etabs 9.7.3 StandAlone / Network
CSi SAFE 12.3.1
HFSS 13
COADE CADWorx 2010
Prokon Calcpad 2.5.13 sp1
Golden Software Grapher v9 32bit / 64bit
Golden Software Voxler 3.0
Temis Suite 2008 full
Gemcom Minex 6.0.6
Internetwork Expert BGP Bootcamp
Top Notch Full Package
Forefront TMG 2010
CATIA Training Package
Schlumberger Techlog Interactive Suite 2011.1.2
Autodesk Modflow Design Link 2012 sp1
Veeam Software and Training
Autodesk Moldflow Adviser 2012 sp1
Autodesk Moldflow CAD Doctor 2012
Autodesk Moldflow Communicator 2012 sp1
CATIA V5R21 sp1 64bit
Opnet 14.5
Metasploit / Mastering the Framework
SolidCAM 2011 32bit
A plus
Blender Creature Factory
Cisco CCVP Qos
Wedding Photography
Autodesk Moldflow 2012
PvtSim 20 Last Version
SolidWorks Plugin Collection
Autodesk Infrastructure Modeler 2012 32bit / 64bit
Autodesk AutoCAD Mechanical 2012 32bit
Autodesk AutoCAD Mechanical 2012 64bit
Solidworks Training Package
SQL PASS Summit 2011
3D ZBrush Essentials
Elephorm Apprendre Cinema 4D
Cisco CCNA Routing and Switching
ANSYS 14.0 32bit
VariCAD 2012 v1.0.2
Mikrotik Training Package
Siemens PLM NX 8.0.0.25 32bit
Siemens PLM NX 8.0.0.25 64bit
3DS Max Plugin Collection
CINEMA 4D V-ray Interiors From the Ground Up
Gemcom Surpac 6.2.2
Driver Pack Solution 12
Siemens Solid Edge ST4 MP01 32bit
Siemens NX I-deas v6.20 M0 32bit
PTC Creo Elements Pro Expert Framework Extension (EFX) 7.0 M010 32bit / 64bit
PTC Creo Expert Moldbase Extension (EMX) 7.0 F000 32bit / 64bit
Matlab Plus. Additional materials for Matlab / Simulink
Siemens TeamCenter Lifecycle Visualisation 8.0 32bit / 64bit
Microsoft Exchange Server 2010
Catia 3dvia Composer V6R 2012x T1 32bit / 64bit
VMware v5 Collection 2012
ETAP 7.5.0
Elephorm LightWave 3D v.09 Training Package
2020Technology 20-20 Design v9
KitchenDraw v6.0
Rapidform XOR 2 Redesign
PanSystem 2011 v4.0 / Wellflo 2011 v5.2
Autodesk AuotoCAD CIVIL 3D 2012 sp1 32bit
Autodesk AuotoCAD CIVIL 3D 2012 sp1 64bit
Autodesk AuotoCAD CIVIL 3D 2012 sp1 32bit GERMANY Language
Autodesk AuotoCAD CIVIL 3D 2012 sp1 64bit GERMANY Language
Autodesk AuotoCAD CIVIL 3D 2012 sp1 32bit RUSSIAN Language
Autodesk AuotoCAD CIVIL 3D 2012 sp1 64bit RUSSIAN Language
ADINA 8.7.3
KISSsoft / KISSsys v03-2011K
ANSYS Maxwell v15.0 64bit
Encyclopdia Britannica 2012 Ultimate Edition
Autodesk Maya 2013 32bit
Petroleum Experts IPM 7.5 Build600
Cisco CCIE Routing & Switching
Microsoft Sharepoint Server 2010 sp1 with all you need
Delcam FeatureCAM 2012 R2 sp1 32bit / 64bit
NI Multisim Ultiboard v12.0.592
Landmark GeoGraphix Discovery v5000.0.2.0.8183
Lynda.com Photoshop Tutorials Pack
Kelby Photoshop Tutorials Pack
ADINA System 8.7.3 32bit / 64bit
Caxa Draft 2011 R3 Mechanical
Microsoft SQL Server 2012 Standard 32bit / 64bit
Microsoft SQL Server 2012 Enterprise 32bit / 64bit
Autodesk Maya 2013 64bit
Delcam PowerMILL 2012 sp4 CR Full
Autodesk AutoCAD 2013 32bit
Autodesk AutoCAD 2013 64bit
Autodesk Inventor 2013 32bit
Microsoft System Center 2012 Operations Manager
Invensys SimSci Esscor PIPEPHASE v9.5
Matlab R2012a
Adobe Creative Suite 6 Master Collection
Tekla Structures v18.0 build11123 32bit / 64bit
Autodesk AutoCAD Electrical 2013 32bit
Autodesk AutoCAD Electrical 2013 64bit
Autodesk AutoCAD Mechanical 2013 32bit
Autodesk AutoCAD Mechanical 2013 64bit
Microsoft System Center 2012 Configuration Manager
Microsoft System Center 2012 Data Protection Manager 64bit
Microsoft System Center 2012 Virtual Machine Manager 64bit
CATIA V5-6R2012 sp1 32bit with Document
CATIA V5-6R2012 sp1 64bit with Document
Autodesk 3DSMax Design 2013 32bit
Autodesk 3DSMax Design 2013 64bit
Autodesk 3DSMax 2013 32bit
Autodesk 3DSMax 2013 64bit
AutoDesk Revit Architecture 2013 32bit
AutoDesk Revit Architecture 2013 64bit

فروشگاه نرم افزارهای تخصصی آلبالو
[email protected]
09361418970
albalo.ir.jpg
منیجر بازدید : 5 جمعه 28 دي 1397 نظرات (0)
تمامی پروتکل های شبکه به هر يک از کامپيوترهای موجود در شبکه، يک مشخصه (آدرس ) منحصر بفرد را نسبت می دهند پروتکل IPX ، آدرس فوق را بصورت اتوماتيک و توسط ايستگاه کاری نسبت و منحصر بفرد بودن آن تضمين خواهد شد. پروتکل NetBEUI از يک نام NetBIOS شانزده بيتی استفاده می نمايد . پروتکل TCP/IP از يک آدرس IP ، استفاده می نمايد. در نسخه های اوليه پياده سازی شده TCP/IP ، از پروتکل فوق بمنظور اتصال تعداد اندکی از کامپيوترها استفاده می گرديد و ضرورتی به وجود يک مرکز متمرکز بمنظور اختصاص اطلاعات آدرس دهی IP ، احساس نمی گرديد. بمنظور حل مشکل مديريت صدها و يا هزاران آدرس IP در يک سازمان ، DHCP پياده سازی گرديد. هدف سرويس فوق ، اختصاص آدرس های IP بصورت پويا و در زمان اتصال يک کامپيوتربه شبکه است .

با وجود يک سرويس دهنده DHCP در شبکه ، کاربران شبکه قادر به اخذ اطلاعات مربوط به آدرس دهی IP می باشند . وضعيت فوق ، برای کاربرانی که دارای يک Laptop بوده و تمايل به اتصال به شبکه های متعدد را داشته باشند ، ملموس تر خواهد بود چراکه با برای ورود به هر يک از شبکه ها و استفاده از منابع موجود ، ضرورتی به انجام تنظيماتی خاص در رابطه با آدرس دهی IP وجود نخواهد داشت . سرويس دهنده DHCP ، علاوه براختصاص اطلاعات پايه IP نظير : يک آدرس IP و Subnet mask ، قادر به ارائه ساير اطلاعات مربوط به پيکربندی پروتکل TCP/IP برای سرويس گيرندگان نيز می باشد . آدرس Gateway پيش فرض ، سرويس دهنده DNS ، نمونه هائی در اين زمينه می باشند.
DHCP ويندوز 2000 ( نسخه های سرويس دهنده ) با سرويس دهنده DNS)Domain Name System) ، در ارتباط خواهد بود. ويژگی فوق ، به يک سرويس دهنده DHCP اجازه می دهد که با يک سرويس دهنده پويای DNS ويندوز 2000 ( DDNS ) ، مرتبط و اطلاعات ضروری را با وی مبادله نمايد . سرويس دهنده DHCP ويندوز 2000 ، قادر به ارائه پويای آدرس IP و Host name بصورت مستقيم برای يک سرويس دهنده DDNS است .

DHCP ، مسئوليت ارائه اطلاعات آدرس های IP سرويس گيرندگان را برعهده دارد . بمنظور اخذ اطلاعات آدرس دهی IP ، سرويس گيرنده می بايست يک lease را از سرويس دهنده DHCP دريافت نمايد.زمانيکه سرويس دهنده DHCP ، اطلاعات آدرسی دهی IP را به يک سرويس گيرنده DHCP نسبت ( اختصاص) می دهد ، سرويس گيرنده DHCP مالکيت آدرس IP را نخواهد داشت .در چنين حالتی ، سرويس دهنده DHCP همچنان مالکيت آدرس IP را بر عهده داشته و سرويس گيرنده اطلاعات فوق را اجاره و بصورت موقت و بر اساس يک بازه زمانی در اختيار خواهد داشت . می توان يک آدرس IP را بمنزله يک قطعه زمين در نظر گرفت که بصورت اجاره ای در اختيار سرويس گيرنده قرار گرفته و لازم است قبل از سررسيد مدت قرارداد! نسبت به تمديد آن اقدام گردد.در صورت عدم تمديد ، سرويس گيرنده قادر به حضور درشبکه نخواهد بود. دراين مقاله قصد نداريم به بررسی فرآيند اختصاص IP توسط سرويس دهنده به سرويس گيرنده پرداخته و مراحل چهارگانه ( Discover, Offer, Request, Acknowledgement ) را تشريح نمائيم !

DHCP ، يکی از استانداردهای پروتکل TCP/IP بوده که باعث کاهش پيچيدگی و عمليات مديريتی در ارتباط با آدرس های IP سرويس گيرندگان در شبکه می گردد . در اين راستا سرويس دهنده DHCP ، بصورت اتوماتيک عمليات اختصاص آدرس های IP و ساير اطلاعات مرتبط با TCP/IP را در اختيار کاربرانی قرار می دهد که امکان DHCP-client آنان فعال شده باشد . بصورت پيش فرض ، کامپيوترهائی که بر روی آنان ويندوز 2000 اجراء می گردد ، سرويس گيرندگان DHCP-Enabled خواهند بود.
منیجر بازدید : 8 يكشنبه 11 آذر 1397 نظرات (0)
هنگام طراحی‌ یک شبکه جدید یا گسترش شبکه های موجود انتخاب یک اسم مناسب برای سرورتان از مراحلی است که باید به آن توجه داشت. اسمی را که برای هر یک از سرورهای جدیدتان در هنگام طراحی یک شبکه جدید یا گسترش آن انتخاب می کنید باید کاملاً آگاهانه باشد و استانداردهای مربوط به اسم را وقتی یک شبکه جدید را طراحی یا گسترش می دهید، لحاظ نمایید. با این حال، در بعضی موارد یک خطای معمولی یا خطای انسانی، باعث می شود که سرور جدید اسمی اشتباه بگیرد. درست کردن این مشکل در سرورهای معمولی کار آسانی است، در حالیکه در Domain Controller با استفاده از روشهای متفاوتی باید این تغییر نام اعمال شود. در ادامه به ذکر این روش ها در ویندوز سرور 2008 خواهیم پرداخت.
مراحل تغییر نام یک سرور معمولی (ویندوز 2000/2003/2008) کاملاً ساده است. این کار از طریقSystem Properties که معمولاً با یک راه اندازی مجدد همراه است انجام می گیرد. با این حال، DCها باید با استفاده از روشی کاملاً متفاوت تغییر نام داده شوند.
نکته 1: DCهایی که شامل سرویس Microsoft Certificate Authority هستند را هرگز نمی توان تغییر نام داد.
نکته 2: این کار برای تغییر نام همه Domain نمی باشد! برای این منظور باید از ابزار RENDOM که بخشی از اکتیو دایرکتوری است و توسط سرویسهای دایرکتوری نصب می شود استفاده کنید.
استفاده از Command:
به منظور تغییر نام یک DC، به فرمان NETDOM نیاز خواهید داشت. در ویندوز سرور 2008، این دستور بخشی از سیستم عامل بوده و مثل ورژنهای قبلی نیازی به دانلود مجزای این برنامه نیست. با استفاده از فرمان NETDOM، اطمینان حاصل می کنید که هیچ خللی برای Domain و عملکرد کاربران بوجود نمی آید. تغییر نام DC نیازمند این است که اول یک FQDN به عنوان یک اسم کامپیوتر جدید برای DC آماده کنیم. همه حسابهای کاربری کامپیوتر برای DC باید شامل خصوصیت SPN به روز شده باشند و همه DNS سرورهای معتبر برای نام دامین باید شامل رکورد A برای نام جدید کامپیوتر باشند. هردو اسامی جدید و قدیم کامپیوتر تا وقتی که اسم قدیمی کامپیوتر پاک نشود، باقی می مانند. این روش مطمئن می سازد که هیچ وقفه ای در توانایی کاربرها برای برقراری ارتباط یا تشخیص هویت در DC تغییر نام داده شده، نخواهد بود به غیر از وقتی که DC را ه اندازی مجدد (restart) شود.
نکته مهم: برای تغییر نام دادن DC با استفاده از این فرمان، Domain Functional Level حداقل باید بر روی ویندوز سرور 2003 تنظیم شود.
عیب این روش: طبق معمول باید DC تغییر نام یافته را مجدد راه اندازی (Reboot) نمایید.
مزیت این روش: نیازی به نشستن در کنار DC برای تغییر نام آن نیست، بلکه می توانید این کار را از هر کامپیوتری که فرمان NETDOM دارد انجام دهید و البته باید شما از کاربری که سطح دسترسی کافی را دارد استفاده نمایید. کاربری مجاز به تغییر نام DC است که عضو گروه Domain Admins باشد.
برای تغییر نام یک DC به نام SERVER-1 در یک Domain با نام Netadmins.ir به DC-SERVER، مراحل زیر را دنبال کنید:
1. محیط Command Prompt را باز کرده و تایپ کنید:
NETDOM computername SERVER-1.Netadmins.ir /add:DC-SERVER.Netadmins.irاین دستور، خصوصیات اصلی سرویس (SPN) در اکتیو دایرکتوری را برای این کامپیوتر به روز رسانی کرده و رکوردهای DNS را برای اسم جدید کامپیوتر ثبت می کند. ارزش SPN حساب کاربری کامپیوتر باید در Domain همه DCها کپی شود و رکوردهای DNS برای اسم جدید کامپیوتر باید به تمام سرورهای معتبرDNS برای اسم Domain توزیع شود. اگر به روز و ثبت شدن قبل از حذف کردن اسم قدیمی کامپیوتر باشد، ممکن است بعضی از کاربران قادر به برقراری ارتباط با این کامپیوتر با استفاده از اسم جدید یا قدیم نباشند. بنابراین حتماً باید منتظر ماند تا Replication Application چرخه کپی کردن را به پایان برساند. می توان این مورد را با استفاده از ابزاری همانند REPADMIN و REPLMON بررسی کرد. شما می توانید اسم جدید حقیقی اضافه شده به Computer Object را با استفاده از نگاه کردن به آن از طریق ADSIEDIT.MSC (که برای Windows 2008 به صورت پیش فرض نصب شده است) بررسی و بازبینی کنید. به سمت Computer Object رفته و روی آنرایت کلیک کرده، Properties را انتخاب کنید. لیست حاوی خصوصیات موجود را پائین ببرید تا اینکه به خصوصیتی به نام MSds-AdditionamDnsHostName برسید.
2. اطمینان حاصل کنید که حساب کاربری کامپیوتر به روز شده و ثبت آن در DNS کامل شده است، سپس تایپ کنید:
NETDOM computername SERVER-1.Netadmins.ir /makeprimary:DC-SERVER.Netadmins.irدوباره می توانید تغییرات را با استفاده از ADSIEDIT.MSC بررسی کنید. لیست خصوصیات موجود در Computer Object را پائین ببرید (توجه کنید سرور چگونه با اسم جدید ظاهر می شود) تا به خصوصیتی به اسم msDS-AdditionalDnsHostName برسید. دقت کنید که اسم قدیمی باید در Atribute’s Properties ظاهر شده باشد.
3. کامپیوتر را Restart کنید.
4. در محیط Command Prompt تایپ کنید:
NETDOM computername DC-SERVER.Netadmins.ir /remove:SERVER-1.Netadmins.ir5. اطمینان حاصل کنید که تغییرات با موفقیت در تمام DCها کپی شده است.
منیجر بازدید : 5 جمعه 09 آذر 1397 نظرات (0)
در این تایپیک زیر ساخت های شبکه برسی خواهد شد

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

بخش اول : معرفی زیرساخت یک شبکه

واژه زیرساخت (Infrastructure) از جمله واژه هائی است که در موارد متعددی بخدمت گرفته شده و دارای معانی متفاوتی است . واژه فوق اغلب برای تشریح مراحل نصب ، آماده سازی خدمات و امکانات مربوطه در زمینه یک عملیات خاص نظیر جاده ها ، سیستمهای ارتباطی، خطوط ارتباطی برق و … بکار گرفته می شود. در اغلب واژه نامه ها برای واژه فوق تعریفی مشابه زیر ارائه شده است :

یک بستر پایه برای ایجاد یک سازمان و یا سیستم .

با توجه به تعریف واژه فوق و از دیدگاه کامپیوتر، یک شبکه کامییوتری از عناصر اساسی تشکیل می گردد. مجموعه عناصر تشکیل دهنده زیر ساخت یک شبکه کامپیوتری را می توان به دو گروه اساسی زیر تقسیم نمود:

� عناصری که بنوعی زیرساخت فیزیکی یک شبکه را تشکیل می دهند.( نظیر کامپیوترها ، کابل ها، کارت های شبکه، هاب ها و روترها ). ماهیت عناصر فوق بصورت سخت افزاری است .

� عناصری که بنوعی زیر ساخت منطقی یک شبکه را تشکیل می دهند. ( نظیر : پروتکل های شبکه، سرویس های مربوط به DNS ، مدل های آدرس دهی IP، سرویس های مربوط به دستیابی از راه دور و پروتکل های امتیتی ) ماهیت عناصر فوق نرم افزاری بوده که می بایست نصب و پیکربندی گردنند.

در ادامه به تشریح عناصر مربوط به زیرساخت منطقی یک شبکه پرداخته می شود.

--------------------------------------------------------------------------------

---------- Post added at 04:34 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

عناصر مربوط به زیرساخت منطقی

شناخت زیرساخت فیزیکی در یک شبکه بدلیل ماهیت ملموس عناصر سخت افزاری و جایگاه هر یک از آنها بسادگی انجام خواهد شد. زیر ساخت منطقی یک شبکه کامپیوتری مستلزم استفاده از عناصر متفاوتی نظیر موارد زیر خواهد بود:

� پروتکل های شبکه

� مدل آدرس دهی ip

� سرویس های مربوط به حل مشکل اسامی و آدرس ها

� دستیابی از راه دور

� روتینگ و ترجمه آدرس های شبکه

� سرویس های مربوط به ایجاد زیر ساخت های امنیتی

در ادامه به معرفی هر یک از عناصر فوق و جایگاه آنها در یک شبکه خواهیم پرداخت .

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:34 PM ----------

پروتکل های شبکه

پروتکل یکی از عناصر مهم در ایجاد زیر ساخت منطقی در یک شبکه کامپیوتری محسوب می گردد. کامپیوترهای موجود در شبکه بر اساس پروتکل تعریف شده قادر به ایجاد ارتباط با یکدیگر خواهند بود. پروتکل مشتمل بر مجموعه ای از قوانین و یا شامل مجموعه ای از روتین های استاندارد بوده که عناصر موجود در شبکه از آنان برای ارسال اطلاعات استفاده می کنند.

در ویندوز ۲۰۰۰ نظیر ویندوز NT و ۹۵ از پروتکل های متعدد ی نظیر : NWlink ( نسخه پیاده سازی شده از پروتکل IPX/SPX توسط مایکروسافت ) و NetBEUI ( یک پروتکل ساده سریع که در شبکه های کوچک با تاکید بر عدم قابلیت روتینگ ) استفاده می گردد) . در ویندوز۲۰۰۰ از پروتکل TCP/IP استفاده می گردد.

--------------------------------------------------------------------------------
منیجر بازدید : 11 چهارشنبه 02 آبان 1397 نظرات (0)


آموزش دستور
Net User


فرمان Net User برای ایجاد، تغییر یا حذف یک حساب کاربری(User Account) از کامپیوتر خودتان است. قبل از بررسی اولین کاربرد فرمان Net User ، باید ببینید که چه حساب کاربری هایی روی کامپیوتر شما وجود دارند. CMD را باز کنید و فرمان Net User را بدون هیچ گزینه دیگری تایپ کنید:

Net User
پس از فرمان Net User نام کامپیوتر (HOSEIN-PC) و سپس نام های کاربری لیست می شود.

(Administrator , Guest , Hiva , Hosein)

کاربرد اول: ایجاد حساب کاربری با استفاده از فرمان
Net User

برای ساخت User Account با استفاده از فرمان Net User ، ساده ترین حالت استفاده از این فرمان به صورت زیر است:

Net User <new user name> /Add

Net User Hiva-2 /Add

نام کاربری Hiva-2 با استفاده از فرمان Net User ایجاد شد. دوباره از فرمان Net User استفاده می کنیم تا نام های کاربری را دوباره ببینیم. همانطور که در تصویر بالا میبینید حساب کاربری Hiva اضافه به لیست User Account ها افزوده شده است.

ایجاد پسورد برای اکانت های کاربری با استفاده از فرمان Net User

اولین Option در ایجاد حساب کاربری، افزودن پسورد است. به دو روش می توانید این کار را انجام دهید.
روش اول اینکه در فرمان Net User بعد از نام کاربری پسورد را وارد کنید(مثلا در تصویر زیر پسورد 123456 است)


Net User Hiva-2 123456 /Addدر روش دوم در فرمان Net User به جای پسورد یک ستاره * قرار دهید، در این صورت پس از ایجاد حساب کاربری از شما خواسته می شود تا پسورد را وارد کنید. (این روش امنیت بیشتری دارد)

Net User Hiva-2 * /Add
در فرمان Net User می توانید کاربر جدید را از تغییر پسورد منع کنید، تا فقط از پسوردی که شما برای او تعریف کرده اید استفاده کند. کافیست پس از /Add از /PasswordCHG:No استفاده کنید

Net User Hiva-2 123456 /Add /PasswordCHG:No

اگر ازین Option استفاده نکنید به طور پیشفرض کاربر می تواند پسوردش را تغییر دهد(یعنی /PasswordCHG:Yes)

اگر میخواهید کاربر جدید در اولین باری که Log on می شود حتما پسوردش را تغییر دهد در فرمان Net User از گزینه زیر استفاده کنید
:
Net User Hiva-2 123456 /Add /LogOnPasswordCHG:Yes

به طور پیشفرض LogOnPasswordCHG:NO است.

می توانید کاربر جدید را ملزم کنید که حتما پسورد داشته باشد. (Yes یعنی حتما باید پسورد داشته باشد، No یعنی بدون پسورد هم می توان Log on کند) پیشفرض این گزینه Yes است:

Net User Hiva-2 /Add /PasswordREQ:No

با فرمان Net User حتی می توانید روزها و ساعات Log on شدنکاربر جدید را هم مشخص کنید.
در مثال زیر کاربر جدید فقط روز های دوشنبه (M=Monday) بین ساعات 15-7 و سه شنبه (T=Tuesday) بین ساعات 12-7 به کامپیوتر Log on شود:

Net User Hiva-2 123456/Add /Time:M,7-15;T,7-12

نکته اول: می توانید /Time:Allرا وارد کنید تا کاربر همیشه بتواند Log on شود. گزینه پیشفرض هم همین است.

نکته دوم: اگر در فرمان Net User جلوی /Time را خالی بگذارید کاربر جدید هیچ وقت نمی تواند Log on شود.


چنانچه می خواهید که هر وقت کاربر جدید Log on شد یک پیغام برایش نمایش داده شود می توانید پیغام خود را در یک قالب یک Script ذخیره کنید و در فرمان Net User آدرس آن را وارد کنید
<Net User Hiva-2 /Add /ScriptPath:<enter the script path

همچنین می توانید مشخص کنید که اطلاعات این حساب کاربری(مثلا رمز عبور کاربر یا عکس کاربری) در کدام مسیر ذخیره شود:
<Net User Hiva-2 /Add /ProfilePath:<path

برای حساب کاربری حتی می توان تاریخ انقضا تعریف کرد (مثلا در 20م اکتبر 2014 منقضی شود) از راست به چپ: سال، روز، ماه
Net User Hiva-2 /Add /Expires:10/20/2014


اگر در دستور بالا به جای تاریخ از Never استفاده کنید این اکانت هرگز منقضی نخواهد شد(/Expires:Nerver )

منبع : سایت هیوا شبکه
منیجر بازدید : 18 چهارشنبه 04 مهر 1397 نظرات (0)
سلام خدمت همه دوستان .
سعی دارم اگر بتونم و خدا بخاد و وقت بشه از ابتدا مفاهیم شبکه را براتون پست کنم. امیدوارم که بتونم تا جایی که در توانم هست خوب یاد بدم

آخه چون دارم خودم مینویسم باید تایپ کنم و .....
به هر حال اگر اشتباهی میبینید به بزرگی خودتون ببخشید.

در ضمن تشکر هم یادتون نره

خوب برای شروع من از تجهیزات شبکه شروع میکنم و یک سری تصاویر آماده میکنم تا بتونیم از توی تصاویر تجهیزات شبکه رو ببینیم. خوب بزارید از nic ها یا همون کارت شبکه شروع کنیم.
خوب برای اینکه ما بتونیم از طریق سیستم با یک شبکه در ارتباط باشیم باید توسط nic (کارت شبکه) موجود بر روی سیستم بتونیم به شبکه وصل بشیم. خوب پس اگر کارت شبکه ای وجود نداشته باشه در حقیقت ما هم نمیتونیم به شبکه وصل شیم.

خوب کارت شبکه چه شکلیه؟ چند نوع کارت شبکه داریم؟!
خوب دوستان کارت شبکه میتونه :
1- بصورت فایبر اپتیک باشه که نمونه اون رو در شکل زیر میتونید ببینید:098-1100-network-interface-card.jpg2- بصورت وایرلس باشه که نمونش رو تو شکل زیر ببینید:
image_1.jpg3- و یا بصورت سیمی باشه که چون بچه خوبی بودید شکل اون رو هم براتون میزارم
pci-nic.gifدوستان به عکس کارت شبکه سیمی دقت کنید . به سوکتی که سر سیم ها توی شبکه استفاده میکنیم rj-45 نام داره. چند نمونه عکس اون رو هم براتون میزارم :
101201__13586_zoom.jpg pl-rj45-c6.jpgrj45-connector1.jpg
خوب دوستان طبق عکس زیر
Devices.jpgما برای اینکه به شبکه وصل شیم به یک کامپیوتر نیاز داریم و خوب کامپیوتر هم باید کارت شبکه داشته باشه تا بتونه با شبکه ارتباط بر قرار کنه. تو این عکس از کارت شبکه سیمی استفاده شده. بعد از ائون هم که یک سوکت که به سیم وصل شده از یک طرف به کارت شبکه متصل میشه و از طرف دیگه به نود های وسط شبکه و پس از اون به سوئیچ و میرسه به جایی که سرور وجود داره.
خوب ما میخایم طبق این عکس پیش بریم. سوکت رو هم که بهتون نشون دادم اما بزارید بیشتر توضیح بدم:
در داخل سوکت از هشت تا پین استفاده میشه و وصل میشه به سیم شبکه و از طرف دیگه هم به سوکت دیگه و در نهایت به کارت شبکه وصل میشه تا بتونه ارتباز بین دیوایس ها رو برقرار کنه. خوب توضیحات بیشتر در رابطه با سوکت باشه برای بعد

اما خوب ما اگر بخایم کابل شبکه رو به سوکت وصل کنیم از دستگاهی استفاده کنیم که بعضی جاهها بهش میگن پانچر و بعضی ها هم آچار شبکه و ... ولی شما هم میتونید اسم خودتون رو روش بزارید بزارید چند تا عکس براتون بزارم.
Network_Crimping_Tool_Impact_Punch_Down_Tool_Mod_1.jpg Network_Crimping_Tool_Impact_Punch_Down_Tool_Mod.jpgخوب حالا کابل شبکه که داخل سوکت قرار میگیره باید ترتیب رنگ درستی داشته باشه که بتونه ارتباط صحیح را برقرار کنه و میتونید مثل شکل زیر از این رنگ بندی استفاده کنید بعدا توضیح بیشتری میدم :
1524-met-img-rj45plan.png
خوب بعد از قرار دادن سیم در سوکت ، پانچر مورد استفاده قرار میگیره و با پانچ کردن و له کردن سر سیم ها با پین های سوکت ارتباط بین سوکت و سیم برقرار میشه.خوب دوستان من ادامه آموزش را میزارم تو قسمت دوم چون یک مقدار طولانی شده.

در ضمن تمام این مطالب رو خودم یعنی شرکت توسعه تجارت آرمیس نوشته اگر میخاید کپی کنید لطفا یک نامی هم از ما ببرید.

ضمنا تشکر شما باعث دلگرمی ما میشه


تعداد صفحات : 3

موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2,301
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 11
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1,563
 • باردید دیروز : 3,926
 • بازدید هفته : 5,489
 • بازدید ماه : 117,176
 • بازدید سال : 258,667
 • بازدید کلی : 1,664,874