loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

 1. آموزش هاستینگ
 2. اخبار دنیای فناوری
منیجر بازدید : 0 جمعه 23 فروردين 1398 نظرات (0)
برای استفاده از آخرین پروتکل اینترنت (IPv6) لازم است دستگاه مشترکان از (IPv4/IPv6)اDual Stack پشتیبانی کند و در دستگاه‌های اندرویدی، در قسمت تنظیمات نقاط دسترسی (Access Point Names) لازم است که APN protocol بر روی IPv4/IPv6 تنظیم شده باشد.

جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت که به اختصار IPv6 نامیده می‌شود طبق پیشبینی‌های انجام شده به زودی جایگزین نسخه قبلی این پروتکل IPv4 خواهد شد.

با توجه به توسعه کاربرد خدمات دستگاه به دستگاه و اینترنت اشیا (IoT) که میتواند منجر به برقراری ارتباط میان بسیاری از دستگاه‌ها مانند موبایل‌ها، دوربین‌ها، قاب عکس‌های دیجیتال و حتی لوازم خانگی بر بستر اینترنت شود، نیاز به توسعه پروتکل IP اهمیت پیدا میکند.

طی سال‌های آینده، میلیاردها شیء در دنیا به اینترنت متصل می‌شوند، ایرانسل نیز به عنوان اپراتور پیشگام در زمینه اینترنت اشیا و شهر هوشمند، سرمایه گذاری کلانی را جهت راه‌اندازی سامانه دستگاه به دستگاه به عنوان بسترساز این ارتباطات انجام داده است تا با بهره‌برداری تجاری از آن، امکان اتصال هزاران دستگاه و ارائه صدها خدمت مختلف بر روی این بستر فراهم شود.
نسخه ششم پروتکل اینترنت یا IPv6 از فضای آدرس دهی ۱۲۸ بیتی استفاده می‌کند که بهره‌گیری از ۲ به توان ۱۲۸ آدرس یکتا را امکان‌پذیر خواهد کرد. این در حالی است که نسخه چهارم پروتکل اینترنت یا IPv4 که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از استانداردهای قدیمی آدرس‌دهی است و فضای آدرسی ۳۲ بیتی دارد.

در فاز قبلی بهره‌برداری تجاری از این سرویس، این امکان از بهمن ماه سال گذشته برای مشترکان ایرانسل در استان‌های تهران، البرز، مرکزی و قم فراهم شده بود تا سرویس اینترنت را در بستر IPv6 دریافت کنند.
اخبار سیم کارت، ایرانسل و تکنولوژی را در پایگاه خبری سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز دنبال کنید.
همچنین برای خرید سیم کارت ایرانسل ، رندباز متنوع ترین بازار سیم کارت است
منیجر بازدید : 5 پنجشنبه 22 فروردين 1398 نظرات (0)
برنامه جدید دفاع سایبری ایران از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ که منتشر شده است
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در 28 اسفند ماه، قانون برنامه ششم توسعه کل کشور را که توسط شورای نگهبان تأیید نهایی شده بود، به‌منظور اجرا به رئیس جمهور ابلاغ کرد. (لینک)

ساعتی بعد هم، حسن روحانی رئیس جمهور طی نامه‌ای، این قانون را جهت اجرا به سازمان برنامه‌ و بودجه ابلاغ کرد تا قانون برنامه ششم توسعه کشور با یک سال تأخیر، از اول فروردین ماه سال 96 رسماً اجرایی شود. (لینک)

برنامه ششم توسعه کشور طبق قانون باید از ابتدای سال گذشته (سال 95) اجرا می‌شد اما به‌دلیل آماده نبودن لایحه برنامه و عدم تصویبش در مجلس، برنامه پنجم یک سال تمدید و اجرای برنامه ششم توسعه به ابتدای سال 96 موکول شد.


دولت در لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه کشور، یک فصل را برای بخش امنیتی ــ دفاعی اختصاص داده بود که شامل مواد 121 تا 128 بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی تمام این مواد را به‌استثنای ماده 124 این فصل که به‌طور کامل حذف شد، بررسی و تصویب کردند ولی در نهایت به‌دلیل حذف برخی مواد از فصل‌های قبلی، مواد فصل دفاعی ــ امنیتی از ماده 105 آغاز و تا ماده 112 ادامه یافت.

در این فصل، چندین بند برای ارتقاء وضعیت دفاع سایبری کشور پیش‌بینی شده و سازمان‌ها و نهادهای مختلف موظفند، طبق این بندها از قانون برنامه ششم توسعه کشور، که قانون بالادستی محسوب می‌شود، اقدام کنند.


** بند 5 از بند ب ذیل ماده 106: توسعه و تقویت امکانات جنگ الکترونیک و دفاع رایانیکی (سایبری)

** بند 3 از بخش دوم ذیل بند ب ماده 106: مقابله با جنگ نرم در حوزه‌های مختلف با اولویت حضور فزاینده در فضای مجازی و رایانه‌ای با رویکرد بومی

** بند پ ماده 106: به منظور کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها و ارتقای پایداری ملی، کلیه دستگاه‌های اجرایی ملزم به رعایت سیاست‌های پدافند غیرعامل و انجام اقدامات زیر می‌باشند:

1- اجرای کامل پدافند غیرعامل برای کلیه مراکز حیاتی و حساس کشور بر اساس طرح مصوب کمیته دائمی پدافند غیرعامل مبتنی بر گسترش هوشمندانه و مصون‌سازی آن و تصویب در مراجع قانونی آن

2- تهیه و تدوین طرح‌های ایمن‌سازی و حفاظت از مراکز مهم کشور و به اجرا درآوردن آنها پس از تصویب کمیته دائمی پدافند غیرعامل از منابع دستگاه مربوطه و تصویب در مراجع قانونی آن

3- تهیه پیوست پدافند غیرعامل برای طرح‌های حساس جدید کشور و الزام به رعایت و اجرای آنها پس از تصویب کمیته دائمی پدافند غیرعامل از منابع دستگاه مربوطه آن

** ماده 107: به‌منظور افزایش ظرفیت‌های قدرت نرم و دفاع رایانیکی (سایبری) و تأمین پدافند و امنیت رایانیکی برای زیرساخت‌های کشور، طرح جامع دربرگیرنده توسعه قدرت نرم دفاعی و رایانیکی و مقابله با جنگ نرم با مشارکت ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در سال اول اجرای قانون برنامه تهیه می‌شود و پس از تصویب شورای عالی فضای مجازی از سال دوم اجرای این قانون به اجراء در می‌آید.

** ماده 109: دولت مکلف است مطابق مصوبات شورای عالی فضای مجازی و هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل اقدامات ذیل را به عمل آورد:

الف- ایجاد سامانه پدافند رایانیکی (سایبری) در سطح ملی و ارتقای قدرت رصد، پایش، تشخیص و هشداردهی، مصون‌سازی و افزایش توان مقابله با پیامدهای ناشی از وقوع احتمالی تهدید با بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌های استانی و نیروهای مسلح با هدف مصون‌سازی و یا بی‌اثرسازی این‌گونه تهدیدات بر سرمایه‌های ملی

ب- افزایش سطح آموزش رایانیکی (سایبری) مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرائی به منظور جلوگیری از نفوذ و مختل نمودن سامانه (سیستم)های نرم‌افزاری دستگاه ذی‌ربط و توسعه آمادگی‌ها

منبع : تیم امنیتی , تیم هکری , تیم تحقیقاتی , تیم اکسپلویت iedb.ir
منیجر بازدید : 4 سه شنبه 07 اسفند 1397 نظرات (0)بر اساس اعلانیه‌ای که پیش‌ازاین توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ شد، در پی کلید خوردن طرح رجیستری گوشی‌های موبایل ، گوشی‌های جدیدی که شماره سریال IMEI آن‌ها در سامانه وزارت صنعت به ثبت نرسیده باشند قاچاق تلفی شده و ازاین‌رو، در شبکه‌های اپراتورهای موبایلی، جایی نخواهند داشت.مدتی پیش بود که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و عرض، طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که پایلوت طرح ریجستری گوشی‌های موبایل باهدف مبارزه با نمونه‌های قاچاق، از امروز اول مردادماه آغازشده و بر آنچه تاکید داشته، اصرار می‌ورزد.

با توجه به اعلام این ستاد، از نخستین روز مردادماه، گوشی‌های جدیدی که IMEI (شماره‌سریال) ثبت‌شده‌ای در سامانه ندارد، در شبکه‌های اپراتور فعال نخواهند شد. البته این شرایط، برای گوشی‌هایی که قبل از این تاریخ به هر شکلی وارد کشور شده‌اند، تصدیق نکرده و شماره‌سریال آن‌ها ثبت می‌شود اما گوشی‌هایی که از این به بعد وارد کشور می‌شوند، به دلیل طرح مبارزه با قاچاق، مبانی سخت‌تری را برای ثبت IMEI سپری خواهند کرد.کمیته‌ای متشکل از نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت، رگولاتوری و اپراتورهای تلفن همراه به‌منظور بررسی نحوه‌ی اجرای مجدد طرح رجیستری گوشی‌های موبایل راه‌اندازی شده که درنهایت دو طرح در نظر گرفته‌شده است.طبق سناریوی نخست، سیم‌کارت روی گوشی‌های قاچاق کاملا قطع خواهد شد که این طرح مورد موافقت قرار نگرفته و بنا بر گفته‌ی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، در حال حاضر سناریو دیگری برای اجرا در نظر گرفته‌شده است.

در دومین طرح برگزیده که اجرای آزمونه‌ی آن از امروز آغاز می‌شود، IMEI گوشی‌های وارداتی در سامانه‌ای در وزارت صنعت ثبت و توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات و اپراتورهای موبایل بررسی‌شده و مورد تطبیق قرار می‌گیرد.طی شواهد و قرائن فعلی، طرح نسختین، از اول مردادماه تا شهریورماه اجراشده و پس از طی یک دوره اجرای آزمایشی به طول یک ماه و شناسایی نقاط قوت و ضعف، احتمالا از اول مهرماه یا آبان ماه کاملا به مرحله‌ی اجرا خواهد رسید.ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین در واکنش به شائبه‌های بالا رفتن قیمت گوشی‌های موبایل پس از اجرای طرح رجیستری، اطمینان داده که رجیستری هزینه جدیدی را به مصرف‌کننده، فروشنده یا توزیع‌کننده کالا تحمیل نخواهد کرد.
لینک منبع
منیجر بازدید : 9 شنبه 29 دي 1397 نظرات (0)
سفر در زمان

در این سایت می توانید اطلاعات دقیقی از اینکه نقشه جهان چگونه از ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا کنون تغییر یافته بدست بیاورید. تنها با یک کلیک، می توانید همه چیز را درباره پادشاهی های باستان، فرمانروایی ها، کشورها، و یا دیگر محدوده های تاریخی دیگر بدایند. (www.geacron.com)


ردیاب ایمیل

این وب سایت کوچک تمام ایمیل های ارسالی از طرف شما را دنبال می کند تا ببیند دریافت کننده آن را باز کرده و خوانده یا نه. این وب سایت حتی رسیدی به شما می دهد که در آن IP، موقعیت، و حتی جزئیات مرورگر فرد دریافت کننده گفته شده. (www.getnotify.com)


هر چه دوست دارید پرینت کنید

این وب سایت کاربردی به کاربر این اجازه را می دهد تا با حذف تبلیغات و اطلاعات اضافی از یک صفحه اینترنتی به راحتی آن را برای خود پرینت کند. (www.printwhatyoulike.com)

نسخه قدیمی برنامه ها

تا به حال شده با خود فکر کنید نسخه قبلی یک برنامه از نسخه آپدیت شده اش بهتر بوده است، و توسعه دهندگان برنامه با آپدیت های پی در پی در واقع آن را خراب کرده اند؟ با وب سایت oldversion.com می توانید تمام نسخه های قبلی نرم افزار های ویندوز، مک، و لینوکس را اگر هنوز به صورت رسمی موجود نباشند دانلود کنید. (www.oldversion.com)

رفتن به وب سایت های سودمند به صورت تصادفی

دیگر نیازی نیست نگران گشت و گذار بی هدف اینترنتی باشید. با استفاده از این وب سایت می توانید با هر کلیک وارد یک وب سایت ارزشمند شوید. شاید حتی خودتان هم تا به حال متوجه نیازتان به بعضی از این وب سایت ها نبوده اید. (www.randomusefulwebsites.com)

اسکرین شات صفحات وب را آنلاین انجام دهید

این سرویس به کاربر اجازه می دهد تا از صفحات وب یک اسکرین شات کامل بگیرد، نه فقط قسمتی که روی صفحه پیداست. تنها کافیست لینک وب سایت را داخل نوار موجود در این وب سایت قرار دهید تا پس از مدتی عکس کامل وب سایت را به صورت jpg دریافت کنید ( دیگر فرمت ها نیز موجود است ). اگر تحویل عکس کمی طول کشید می توانید ایمیل خود را به این وب سایت بدهید تا عکس را پس از کامل شدن پروسه برایتان ایمیل کند. (http://web-capture.net/)

تغییرات جهان را ببینید

این پروژه خاص در کمتر از یک دقیقه تمام تغییراتی که دنیا در ۳۰ سال گذشته داشته را به شما نشان می دهد. فقط کافیست منطقه را انتخاب کنید و ببینید که عکس های ماهواره ای چگونه تغییرات آنجا را نشانتان می دهد. درست مانند یک ویدئو تایم لپس فوق العاده است. (www.world.time.com/timelapse)


کلکسیون آنلاین بازی های الکترونیکی دستی

اگر دلتان برای دوران طلایی بازی های قدیمی تنگ شده، این وب سایت مخصوص خودتان است. منتخبی جالب از بازی های الکترونیکی دستی از سراسر دنیا. نه تنها می توانید این وسیله ها را ببینید بلکه می توانید با آنها بازی هم بکنید. (www.pica-pic.com)

دیتابیس رایگان درایورها

در این وب سایت می توانید درایور تمام دستگاه هایی که به درایور نیاز دارند را پیدا کنید. همچنین این وب سایت چک می کند که کامپیوترتان به چه درایورهایی نیاز دارد و باید آپدیت شوند. (www.devid.info)


سیر تکاملی وب

این وب سایت سیر تکاملی تکنولوژی وب را به صورت یک نمودار نشانتان می دهد. در اینجا می توانید درباره توسعه و استقرار صفحات وب و اپلیکیشن های وب اطلاعات کسب کنید و چگونگی فعالیت های کاربران آنلاین در طول این سال ها را مورد بررسی قرار دهید. اطلاعات فوق العاده دیگری نیز علاوه بر اینها موجود است. (www.evolutionoftheweb.com)

جدول تناوبی پویا

تمام چیزهایی که می خواهید درباره عناصر شیمیایی بدانید اما از پرسیدنشان می ترسید را می توانید اینجا پیدا کنید. وب سایتی فوق العاده برای تمام کسانی که می خواهند شیمی خود را ارتقا دهند. (www.ptable.com)

محاسبه کننده زمان خواب

وب سایتی عالی و بسیار ساده که با توجه به ساعتی که می خواهید بخوابید به شما می گوید چه زمانی باید به رخت خواب بروید. سیسم این وب سایت بر اساس چرخه خواب علمی کار می کند و بهترین زمان استراحت را برای شما در نظر می گیرد. (www.sleepyti.me)

نت هایی که خودشان از بین می روند

با این وب سایت یادداشت هایی بسازید که بعد از خواندن به صورت خودکار از بین می روند، می توانید از این نوع یادداشت ها برای نیازهای مکاتباتی فوق سری خود استفاده کنید. (www.privnote.com)


اکانت های خود را از روی وب سرویس ها پاک کنید

لینک های مستقیم برای حذف کاربری تان از روی تقریبا هر وب سایتی. وقتی تمام پروفایل های آنلاین خود را پاک کردید، می توانید با خیال راحت از این دنیا خدانگهداری کن. (www.justdelete.me)


ارسال فکس رایگان

نام سایت کاملا همه چیز را توضیح می دهد و دیگر نیازی به توضیح اضافی نیست، یک فکس رایگان به دوستان خود ارسال کنید. (www.myfax.com)


منبع
منیجر بازدید : 6 پنجشنبه 24 آبان 1397 نظرات (0)
جستجوی صوتی گوگل چیست؟

امروزه جستجوی صوتی گوگل به عنوان یکی از مهم ترین ترفند ها برای سئو ، بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ شناخته شده است. جستجوی صوتی گوگل عبارت است از فرمان صوتی که بر اساس الگوریتم اختصاصی خود برنامه ی گوگل را فراخوانی کرده و با تبدیل گفتار صوتی به نوشتار فرامین را اجرا می نماید. طبق کنفرانس Google IO که در سال گذشته برپا گردید ، جستجوی صوتی گوگل حدود ۲۰ درصد از جستجو ها را به خود اختصاص می دهد. از این رو طبق آمار منتشر شده ملزم به یادگیری مفاهیم جستجوی صوتی می باشیم که در ادامه ی این مقاله به توضیح مفصل آن پرداخته ایم.
عملکرد جستجوی صوتی گوگل

ابزار جستجوی Google Now به عنوان یکی از دستیار های صوتی گوگل ، بر اساس الگوریتم یادگیری ماشین و هوش مصنوعی کار می کند. به طوریکه با ماشین یادگیری خود ، گفتار، کلمات و لحن بیان هر کاربر را آموزش دیده و در حساب Google آن ها را ذخیره می نماید تا بعد ها بتواند با توجه به این اطلاعات، کلمات بیان شده توسط آن ها را راحت تر شناسایی و اعمال کند.
جدیدا گوگل اعلام نموده که جستجوی صوتی سریع تر و دقیق تر از قبل شده است و آن هم به علت مدل آ***تیکی (Connectionist Temporal Classification) به معنای طبقه بندی پیوند زمانی می باشد. یعنی اگر شما عبارات و فرامین خود را در محیطی شلوغ و یا با مکث یا سریع بیان نمایید Google نیز توسط این قابلیت حروف و صدای شما را با سرعت و دقت بیشتری بررسی و ثبت می کند. این الگوریتم هوش مصنوعی که گوگل از آن استفاده می نماید deep learning نام دارد و برای تمام دستگاه های اندرویدی ، ios و ویندوزی کار می کند.
فعال سازی جستجوی صوتی گوگل

Voice Search در اکثر ابزارهایی که به اینترنت متصل می شوند ، قابل پیاده سازی خواهد بود. اما روال فعال سازی آن به طور عمومی به این صورت است که ابتدا وارد تنظیمات مرورگر یا گوشی خود شده و گزینه ی مربوط به OK Google را فعال می نمایید.

حال برای استفاده از فرمان جستجوی صوتی دو راه پیش رو دارید:

۱- کلیک بر روی نماد میکروفن مرورگر و گفتن عبارات دستوری توسط یک گیرنده ی صوتی

۲- بیان عبارت OK Google و سپس فرامین مورد نظر

به این سبب گوگل صدای شما را با چند ثانیه قبل از آن شناسایی کرده و فایل های صوتی تان در حساب گوگل ذخیره می نماید.

پشتیبانی جستجوی صوتی گوگل از زبان فارسی

متاسفانه تا چند سال پیش Google Now به دلیل پاره ای از مشکلات سیستم تبدیل گفتار به نوشتار را از ایرانیان تحریم نموده بود اما گوگل به تازگی این امکان جستجوی صوتی زبان فارسی را به سیستم Voice Search خود اضافه نموده است. لیکن با این شرایط هنوز برخی از امکانات نظیر ارسال پیامک و باز کردن اپلیکیشن بدرستی کار نمی کند که این امکانات نیز در سال های آتی میسر خواهند شد.
شما توسط جستجوی صوتی فارسی می توانید بدون تایپ و تنها با بیان عبارات وارد گوگل مپ ، ابزار یادداشت ، آب و هوا و… شده و از ترافیک ، آدرس و کار های روزمره ی خود مطلع شوید و لذت ببرید. از این رو همواره استفاده از تبدیل گفتار به نوشتار در ایران رو به رشد و بهبودی خواهد بود.
برای فارسی کردن Google Now نیز می توانید از قسمت تنظیمات ، زبان را بر روی فارسی قرار دهید.
اهمیت جستجوی صوتی گوگل

همان طور که در ابتدای مقاله نیز صحبت شد ، فعالیت گفتاری و شنیداری گوگل به دلیل سهولت در تایپ و سرعت بالا تبدیل به یکی از فاکتور های مهم سئو و بازاریابی شده است از این رو باید در پی آن باشیم که کاربران از چه نوع کلمات کلیدی و محاوره ای در بیان خود استفاده و جستجو می نمایند. به عنوان مثال استفاده از کلماتی سوالی مانند چرا ، کجا و چگونه در میان کاربران بسیار رایج می باشد. اما همچنان این تغییرات تاثیری بر استراتژی های سئو برای بازاریابی اینترنتی نخواهد گذاشت.
از طرفی سیستم OK Google به دلیل تایپ نکردن کلمات، مناسب برای رانندگان، آشپز ها که وقت لازم برای نوشتن ندارند و حتی نابینایان و افراد کم سواد که در املای کلمات مشکل ندارند مفید خواهد بود.

دستورات جستجوی صوتی گوگل

Google now لیستی از دستورات به زبان انگلیسی را برای جستجوی بهتر ، ارتباط قوی تر ، کنترل دستگاه ، مسیر یابی ، سرگرمی و… ارائه داده است که این لیست دائما در حال پیشرفت و بروز رسانی می باشد.
برخی از این دستورات صوتی Google now عبارت اند از:

اطلاعات عمومی:
به دست آوردن سن اشخاص: How old is…
به دست آوردن زمان و ساعت یک منطقه یا شهر: What time is it in…
جستجوی یک عبارت خاص : search for …
جستجوی تصاویر در گوگل: Show me pictures of the…
ماشین حساب: What’s … divided by…
کنترل دستگاه:
باز کردن برنامه ها و یا وب سایت: Open android.com , Open …
عکس برداری: Take a picture
فیلم برداری: Record a video
بهره وری از دستگاه:
تعیین آلارم: Set an alarm for…
تعیین تایمر: Set a timer for…
به دست آوردن اطلاعات یک فرد در مخاطبین شما: Find …‘s phone number
نمایش رویداد ها در یک روز خاص: What is my schedule for… , What does my day look like…
ارتباطات:
زنگ زدن به مخاطبین: Call…
ارسال اس ام اس: Text…
ارسال ایمیل با موضوع و متن: Send email to …, subject, …, message,…
نمایش وضعیت شما در شبکه های اجتماعی: Post to…
مسیریابی و سفر
نمایش نزدیک ترین مکان به شما: Where is the nearest…
نمایش موقعیت یک مکان: Where is…
نمایش مکان دقیق هتل شما: Where’s my hotel
نمایش مکان دیدنی اطراف شما: What are some attractions around here
تبدیل واحد های پولی: What is … yen in dollars
سرگرمی:
دستور پخش تلویزیون: Listen to TV
پخش موزیک به صورت رندوم: Play some music
پخش موزیک خاص: Play…
خواندن کتاب مورد نظر: Read…

و بسیاری از دستورات پرکاربردی دیگر

قابلیت حذف تاریخچه ی جستجوی صوتی گوگل

از آن جایی که فایل های صوتی شما در سرور گوگل ذخیره می شوند، می توانید برای حذف آن ها توسط مرورگر وارد حساب کاربری خود شده و تمام فعالیت ها را بر اساس تاریخ یا به طور کلی همه را حذف کنید و چنان چه بخواهید جستجوی ok google را نیز غیر فعال نمایید، از همین قسمت تیک گزینه ی مربوط به Voice & Audio Activity را بردارید.

منبع: سایت سئویار
منیجر بازدید : 18 پنجشنبه 10 آبان 1397 نظرات (0)
با یادگیری انواع روش های بازاریابی الکترونیکی می‌توان انقلابی در شغل خود به وجود آورد. متاسفانه برخی افراد همچنان بر روی روش های سنتی بازاریابی تاکید داشته و به استفاده از دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی عقیده‌ای ندارند، در حالی که می‌دانیم اقداماتی همچون طراحی سایت تاثیر شگرفی بر روی پیشرفت کسب و کار ما خواهد گذاشت.


منظور ما کنار گذاشتن کامل روش های بازاریابی سنتی نیست، بلکه هزاران سال دیگر هم می‌توان در جای مناسب از آن‌ها استفاده کرد، اما باید قبول کنیم بهره بردن از مزایای انواع روش های بازاریابی الکترونیکی در برخی موارد و برخی کسب و کارها بهره وری فوق‌العاده بیشتری در مقایسه با حالت عادی دارد. در هر صورت تمامی شغل ها می‌توانند از این روش ها استفاده کنند. گستردگی و تنوع انواع روش های بازاریابی الکترونیکی به حدی است که برای هر نوع شغل و با هر نوع فعالیت روشی برای تبلیغات بسیار پربازده در دنیای مجازی یافت خواهد شد.


آشنایی با انواع روش های بازاریابی الکترونیکی
در میان انواع روش های بازاریابی الکترونیکی برترین مورد سئو سایت بوده نخستین قدم آن و اصلی‌ ترین پیش نیازش طراحی سایت است. در این روش تلاش می‌شود از موتورهای جستجو برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان کمک گرفت. این بازدیدکنندگان در ادامه خیلی راحت و با ترفندی ساده تبدیل به مشتریان شما می‌شوند. در دیجیتال مارکتینگ هیچ روشی به اندازه سئو سایت پربازده نیست، به طوری که می‌تواند وضعیت یک کسب و کار را زیر و رو کند.
اما نکته اینجاست که این مورد نیازمند صرف هزینه و زمان بالایی است. اگر یک کسب و کار برای بازاریابی به هر دلیلی عجله داشته و باید در مدت زمانی مشخص و تعیین شده به هدفش برسد، در بین انواع روش های بازاریابی الکترونیکی سئو سایت توصیه نمی‌شود. در این روش از آنجایی که همه چیز بر عهده گوگل قرار دارد، ما تنها می‌توانیم بر اساس قوانین این موتور جستجو فعالیت کرده و چشم انتظار مشاهده نتیجه باشیم. اینکه وب سایت ما چه زمانی در نتیجه جستجوی عبارات و یا کلمه هایی خاص در صفحه اول گوگل ظاهر می‌شود به طور دقیق قابل تعیین نیست.
اما اگر کسب و کاری در استراتژی خود استفاده از دنیای مجازی برای بهبود وضعیتش را در نظر گرفته و دوست دارد به طور کلی به کمک انواع روش های بازاریابی الکترونیکی میزان درآمد و تعداد مشتریانش را در مدت زمانی قابل قبول افزایش بدهد، می‌تواند بر روی سئو سایت حساب باز کند. با وجود تعدد روش های دیجیتال مارکتینگ، همچنان از سئو به عنوان بهترین، پربازده‌ ترین و مفیدترین روش یاد می‌کنند.
برای کسب و کارهایی که نیاز دارند در زمانی قابل قبول و به صورت تضمین شده مشتریان زیادی داشته باشند تبلیغات بنری پیشنهاد می‌شود. بدون شک وب سایت شما بعد از طراحی شدن بازدیدکننده زیادی نداشته و به همین دلیل نمی‌تواند بازدهی خوبی داشته باشد، به همین دلیل با قرار دادن یک بنر تبلیغاتی در وب سایت های دارای بازدیدکننده بسیار زیاد سعی می‌شود از ظرفیت آن‌ها در جذب مخاطب بالا استفاده کرد.
در انتخاب وب سایت برای قرار دادن بنر خود بر روی آن باید به یک نکته مهم توجه کرد. قرار دادن بنر بر روی یک وب سایت دارای روزانه ۱۰۰ هزار بازدید که زمینه فعالیت یکسانی با شما دارد، در مقایسه با زمان قرار دادن بنر بر روی وب سایتی با ۵۰۰ هزار بازدید روزانه که زمینه فعالیت متفاوتی داشته و یا فعالیتش عمومی است، بازدهی بسیار بسیار بیشتری خواهد داشت. پس تلاش کنید وب سایت هایی را برای تبلیغ انتخاب کنید که کاربران آن‌ها، کاربران علاقه‌مند به فعالیت شما نیز باشند.


برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. اینتن مفتخر به ارائه مشاوره های تخصصی به کاربران در زمینه انواع روش های بازاریابی الکترونیکی و دیجیتال مارکتینگ طی چند سال بوده است و در این زمینه تجارب زیادی دارد. کارشناسان ما می‌توانند در زمینه طراحی سایت، سئو سایت و سایر روش های دیجیتال مارکتینگ شما را راهنمایی کنند.
منیجر بازدید : 15 پنجشنبه 03 آبان 1397 نظرات (0)
پرینتر سه بعدی یکی از فناوری های نو ظهور است و این قابلیت را ایجاد می کند که هر گونه جسم سه بعدی را با هر نوع پیچیدگی تولید کند و برای این کار لازم است تنها شکل مورد نظر در یکی از نرم افزارهای سه بعدی ساز طراحی و بعد آن را با متریال های مختلف چاپ کرد.

تمامی سازندگان و تولیدکنندگان صنعتی برای نمونه محصولات خود، نیاز به پیش تولید آن به منظور تکمیل و برطرف نمودن نقص های احتمالی دارند. امروزه پرینت سه بعدی این امکان را فراهم کرده که در کوتا هترین زمان، کم ترین هزینه و صرف نظر از پیچیدگی های نمونه، پیش تولید را انجام دهند. برای این کار فرآیندهای مختلفی از چاپ سه بعدی وجود دارد که هر کدام از آنها در صنایع مختلف استفاده می شود و برای چاپ نمونه به وسیله هر کدام از این فرایندها نیازمند مدل سه بعدی نمونه، توسط نرم افزارهای سه بعدی سازی مانند CAD و یا اسکنرهای سه بعدی هستیم.

اساس کار این چاپگرها این است که فایل سه بعدی توسط نرم افزارها به لایه های مجزا تفکیک شده و توسط پرینتر قابل خواندن می شود سپس پرینتر به طراحی و ساخت لایه ها پرداخته و در نهایت نمونه مورد نظر ساخته می شود. فن آوری های متفاوتی از چاپ سه بعدی هستند که هر کدام با مواد اولیه مخصوص عملیات چاپ را انجام می دهند. این مواد می توانند از جنس پلاستیک، فلز، سرامیک و… باشند. درحال حاضر بیشترین کاربرد بازار جهنی از مواد پلاستکی است که معمولاً ABS و PLA مناسب ترین آنها هستند.

پرینتر سه بعدی جدید زیر نظر کمپانی connex بوجود آمده است که تکنولوژی پرینتر های سه بعدی را بوجود آورده است.

پرینتر سه بعدی می تواند طرح های کامپیوتری شما را به صورت یک نمونه واقعی با دقت بسیار بالا پرینت کند. پرینترهای سه بعدی فناوری است که با سرعت زیاد در حال پیشرفت است و می تواند طرح های کامپیوتری را بصورت اشیا سه بعدی چاپ کند.

شاید موضوع ساخت دستگاهی که از عکس های ذخیره شده در رایانه پرینت های سه بعدی تهیه کند، بیشتر شبیه داستان های علمی – تخیلی باشد. آیا باور می کنید که پرینتر سه بعدی می توانند برای مثال از عکس دیجیتالی یک توپ، توپی سه بعدی تهیه کنند؟

به نظر می رسد در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم هیچ چیز نمی تواند جلوی پیشرفت علم را بگیرد و ما باید هر روز منتظر شنیدن خبرهایی باور نکردنی از دستاوردهای بشری باشیم.
Objet ۲۶۰ Connex با خودش امکاناتی مانند بالاترین رزولوشن موجود، ارتقای پرینت چند ماده ای سه بعدی را به همراه آورده است.
این امکانات به افراد این امکان را می‌دهد که وسایلی مانند کاغذ دیواری از جنس پلاستیک با یک طرح سه بعدی چاپ کنند و یا با استفاده از طرح های سه بعدی حالت شفاف تصاویر آناتومی از بدن واقعی را برای کارهای پزشکی چاپ کنند. با این نوع از پرینتر ها شما حتی قادر به ساختن یک فلوت و عینک واقعی در خانه خود هستید.

این دستگاه از چه مزایایی برخوردار است

از جمله مزیت های دستگاه سه بعدی این است که هنگام کار کردن نیازی به اتصال به کامپیوتر ندارد و فایل را از طریق SD Memory می سازد و تمامی عملیات توسط پردازشگر دستگاه انجام می شود .همچنین خروجی این دستگاه قابلیت تنظیم کیفیت را هم دارد به طوری که می تواند مدل سه بعدی را با کیفیت بالا ولی با سرعت پایین یا با کیفیت پایین ولی با سرعت بالا بسازد.

نحوه کار این دستگاه به چه صورتی است

طراحی این دستگاه به این گونه است که فایل را از نرم افزارهای سه بعدی دریافت و به صورت لایه گذاری شروع به ساختن مدل سه بعدی می کند یعنی پلاستیکی از جنس ABS به شکل مفتول و به قطر 3 میلی متر را وارد دستگاه می کند و در آنجا با دمایی بالغ بر 300 درجه ذوب می کند و هد دستگاه با دقتی معادل 33 میکرون جا به جا می شود و به صورت لایه گذاری مدل سه بعدی را می سازد.

پرینتر سه بعدی در چه صنایعی کاربرد دارد

معماری (ساخت ماکت)
پزشکی (ساخت اعضای مصنوعی)
شیمی (ساخت مدل های مولکولی یا ساخت تجهیزات آزمایشگاهی)
روباتیک (ساخت اجزا و قطعات پیچیده)
میراث فرهنگی (ساخت نمونه از اثر تاریخی)
مجسمه سازی (ساخت تندیس و مجسمه های شخصیت های برجسته )
صنعت (ساخت اجزا و قطعات پیچیده صنعتی)

پرینتر سه بعدی چگونه کار می کند

تفاوت تمامی پرینتر سه بعدی در تکنولوژی و مواد مصرفی آنها است که آنها را از هم متمایز می کند. به عنوان مثال برخی پرینترهای سه بعدی بر پایه پودر (نایلون، پلاستیک، سرامیک و فلز) که با استفاده از یک منبع حرارت نوری (لیزر) ذوب شده و سپس جامد می شوند و شکل نمونه مورد نظر را می گیرند عمل چاپ را انجام می دهند. در برخی دیگر رزین های پلیمری با استفاده از لیزر لایه به لایه سفت و سخت شده و شکل جامد به خود می گیرند.

جهش قطرات ریز از مواد به سطح پلت فرم نیز که بیانگر تکنولوژی جوهر افشان در چاپ دو بعدی هستند، در چاپ سه بعدی به عنوان تکنولوژی جهش چسب شناخته می شوند.

رایج ترین این تکنولوژی ها، روش FDM است که در آن مواد اولیه از جنس پلاستیک ABS و یا PLA به صورت رشته ای از طریق نازل دستگاه عبور کرده و پس از گرم شدن عمل لایه سازی را انجام می دهد از آنجا که چاپ سه بعدی امکان ساخت مستقیم و دقیق قطعات را فراهم می کند می توان با این تکنولوژی اشیء پیچیده و با قابلیت های بسیار بالا را بدون نیاز به مونتاژ و در کمترین زمان تولید کرد.

با این حال یکی از مهمترین نکات اساسی تولیدی موفق با این دستگاه، طراحی بسیار دقیق نمونه ها می باشد و غیر از این عملیات مهم، آماده سازی فایل و همچنین تبدیل آن می تواند پیچیده و زمان بر باشد به ویژه برای قطعاتی که در طول فرآیند ساخت بسیار پیچیده هستند. با این حال بروز رسانی مستمر نرم افزار و ارتقاء آن می تواند به کاهش زمان و طول این روند کمک به سزایی کند. علاوه بر این پس از پایان کار چاپ بیشتر قطعات نیاز به پردازش دارند، این مرحله که شامل سنباده زدن، صیقل دادن، رنگ و یا دیگر نکات تکمیلی کار است، نیازمند زمان و مهارت بالایی است. و به طور خلاصه می توان گفت این تکنولوژی هم اکنون اینکار تنها با استفاده از متریال های معدودی قابل اجراست اما کار بر روی تولید با انواع متریال مختلف همچون فلزات، مواد خوراکی، مواد بیولوژیک و سایر اقلام نیز در مرحله تحقیق و توسعه است و در آینده ای نزدیک تحول بزرگی در فرآیند تولید ایجاد خواهد کرد.
منیجر بازدید : 25 چهارشنبه 04 مهر 1397 نظرات (0)
مدتی است که اپراتور دوم کشور نسل چهارم ارتباطات همراه یا همان ۴G را وارد کشور کرده است، پس از آن اپراتورهای اول و سوم هم این خدمات را به مشترکین خود عرضه کردند. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که کشور ما در بین کشورهای دنیا از لحاظ سرعت و پوشش ۴G در چه وضعی قرار دارد؟! یا کدام کشور پر سرعت‌ترین شبکه ۴G LTE و بهترین پوشش را دارد؟!
در این عصر که عصر ارتباطات هم نامیده شده است، این سوال اهمیت زیادی دارد، به ویژه که با رشد گوشی‌های هوشمند، استفاده از اینترنت تا حد زیادی وابسته به گجت‌های موبایل و دیتای سلولی (سیم کارت) شده است. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی داشته باشیم به برترین کشورها در زمینه سرعت و پوشش آخرین نسل موجود از ارتباطات یا همان ۴G LTE که در کشور خودمان هم در دسترس است.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید برخی کشورهای در حال توسعه در این زمینه شرکت‌های پیشرفته و اقتصادهای بزرگ دنیا را پشت سر گذاشته و از لحاظ سرعت و نواحی تحت پوشش به جایگاه خوبی دست یافته‌اند. در این گزارش که توسط آمارهای OpenSignal تهیه شده است، برترین و بدترین شرکت‌ها در زمینه سرعت و پوشش ۴G LTE مشخص شده‌اند.


جای تعجب ندارد که دو کشور صنعتی معروف دنیا، در این زمینه پیشرو باشند؛ کره جنوبی ۹۵.۷ و ژاپن ۹۲ درصد از مناطق کشورشان را تحت پوشش ۴G LTE قرار داده‌اند. ایالات متحده هم با ۸۱.۳ درصد در رتبه دهم این لیست از لحاظ دسترسی به ۴G LTE قرار دارد. چین که پر جمعیت‌ترین کشور دنیاست هم با ۷۳.۸ درصد پوشش سراسری LTE در رتبه ۱۹ جای گرفته است.


البته این را در نظر داشته باشید که میزان دسترسی در OpenSignal با پوشش جغرافیایی متفاوت است. در آمارهای OpenSignal میزان دسترسی با زیر نظر گرفتن تناسب زمانی دسترسی کاربران به یک شبکه مخصوص اندازه گیری می‌شود. اگر کشوری ۵۰ درصد پوشش ۴G داشته باشد، بر اساس OpenSignal، کاربران ۴G باید در نیمی از زمان به سیگنال LTE دسترسی داشته باشند. این یک راه عجیب و غریب برای اندازه گیری است که مزیت‌ها و کاستی‌هایی دارد.


اما نتایج بررسی‌ها در مورد سرعت حتی عجیب‌تر از نتایج مربوط به مناطق تحت پوشش است. تا نوامبر ۲۰۱۶، سنگاپور با متوسط سرعت ۴۵.۹ مگابایت بر ثانیه پرسرعت‌ترین شبکه ۴G LTE در دنیا را دارد و توانست کره جنوبی را که میانگین سرعت آن ۴۵.۸ مگابایت بر ثانیه است، شکست دهد. مجارستان با میانگین سرعت ۴۰.۶ مگابایت بر ثانیه در رتبه سوم و رومانی و بلغارستان با سرعت‌های ۳۶.۵ مگابایت بر ثانیه و ۳۴.۲ مگابایت بر ثانیه در رتبه‌های چهارم و ششم قرار دارند.
باز هم ایالات متحده در این بخش نتیجه غیر قابل انتظاری را ثبت کرده است، میانگین سرعت تنها ۱۳ مگابایت بر ثانیه است و با کشورهای در حال توسعه مانند ونزوئلا، کمبوج و ایران قابل مقایسه است.منبع
منیجر بازدید : 22 سه شنبه 03 مهر 1397 نظرات (0)
3204f4b4-a43b-4063-ab6c-24e8be6d622c.jpgوزیر ارتباطات با توجه به نزدیکی روز جهانی ارتباطات و روز انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد که فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پس از انتخابات راه‌اندازی خواهد شد.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «قرار بود شبکه ملی اطلاعات اردیبهشت ماه ۹۶ و هم‌زمان با روز جهانی ارتباطات راه‌اندازی شود که با توجه به حاکم بودن فضای انتخاباتی در آن زمان، تصمیم گرفتیم که فاز سوم این طرح پس از انتخابات رونمایی شود.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که در سال ۹۶ پروژه‌هایی چون اینترنت پرسرعت روستاها و شبکه ملی اطلاعات به پایان خود می‌رسند. مقدمات و زیرساخت پروژه‌ی دولت الکترونیک نیز آماده است. هماهنگی‌های لازم برای راه‌اندازی و رونمایی از دولت الکترونیک با دستگاه‌های مرتبط انجام شده است و در ۱۰ تا ۱۵۵ روز آینده، حتی اگر رئیس جمهور مشغله داشته باشد، این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید.
محمود واعظی در مورد رشد اقتصادی انجام‌شده در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات توضیح داد: «سال گذشته، بیش از ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در حوزه ارتباطات و فناوری ارتباطات ایجاد شد که امیدواریم امسال با افزایش ۳۰ درصدی موقعیت شغلی جدید در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات روبرو شویم.»
وزیر ارتباطات در مورد وضعیت ارتباطات کشور در نوروز ۹۶ گفت: «نتیجه‌ ارزیابی‌های انجام‌شده در مورد خدمات اپراتورهای ارتباطی تا پایان وقت امروز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت می‌شود. چیزی که طبق بررسی‌های اجمالی صورت گرفته مشخص شده، این است که وضعیت ارتباطات نوروز ۹۶ به‌مراتب نسبت به سال‌های قبل بهبود یافته است.»
او افزود: «اختلالاتی در شبکه‌ی دیتای کشور در لحظات اولیه سال ۹۶ ایجاد شد. این مشکل به وجود آمده در زمان تحویل سال نو، مربوط به اینترنت بین‌الملل بوده است. ما در این لحظات در بخش ارتباطات داخلی و شبکه‌ی ملی ارتباطات مشکلی نداشتیم و ارتباطات این بخش پایدار بود.»

منبع : زومیت
منیجر بازدید : 30 سه شنبه 03 مهر 1397 نظرات (0)
هکری ناشناس نام کاربری، آدرس ایمیل و رمزهای عبور درهم‌سازی شده (Hash) و دارای رشته‌ی تصادفی (Salt) دو میلیون کاربر انجمن رسمی اوبونتو را در اختیار گرفته است. نکته‌ی جالب این است که در سال ۹۲ هم انجمن اوبونتو هک شده و اطلاعات ۱.۸۲ میلیون کاربر آن افشا شده بود!
شرکت سازنده‌ی توزیع لینوکسی اوبونتو (Ubuntu) که یک توزیع محبوب در دنیا به شمار می‌رود، اظهار کرده است که وب‌سایت انجمن (forums) رسمی اوبونتو پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته به وسیله‌ی هکری ناشناس مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفته و اطلاعات حساب کاربری مربوط به ۲ میلیون کاربر آن هک شده است.کانونیکال (Canonical) که توسعه دهنده‌ی سیستم عامل است، طی گزارشی در جمعه‌ی گذشته اظهار کرده که ۲ میلیون نام کاربری، آدرس ایمیل و آدرس آی‌پی وابسته به انجمن اوبونتو در اختیار مهاجم سایبری ناشناسی قرار گرفته است. مهاجم قادر به استخراج یک آسیب‌پذیری تزریق اس‌کیواِل (SQL injection) موجود در یک افزونه‌ی استفاده شده به وسیله‌ی نرم‌افزار قدیمی انجمن‌ساز vBulletin بوده است. این آسیب‌پذیری باعث دسترسی هکر به پایگاه داده‌ی انجمن شده اما این شرکت اظهار کرده که فقط داده‌های کاربری محدودی مورد دستیابی قرار گرفته و دانلود شده است. در سال ۹۲ هم به خاطر آسیب‌پذیری این نرم‌افزار انجمن‌ساز، انجمن رسمی اوبونتو به وسیله‌ی هکری با نام کاربری توییتر sputn1k هک شده و اطلاعات ۱.۸۲ میلیون کاربر آن افشا شده بود.در این بیانیه اظهار شده که هیچ کد یا مخزن داده‌ای در دسترس قرار نگرفته و مهاجم سایبری نمی‌تواند هیچ داده‌ای در پایگاه داده بنویسد یا دسترسی shell (نرم‌افزاری سیستمی که یک رابط کاربری برای استفاده از هسته‌ی سیستم عامل ایجاد می‌کند) را به دست بیاورد. به علاوه، مهاجم سایبری نمی‌تواند به دیگر سرویس‌های اوبونتو و کانونیکال دسترسی داشته باشد.پس از این اتفاق، سرورها به طور کامل پاک‌سازی شده، بازسازی و تقویت خواهند شد؛ همچنین تمامی رمزهای عبور تعویض شده و نرم‌افزار انجمن (فروم) وصله‌ی امنیتی کاملی دریافت خواهد کرد.این بیانیه اضافه می‌کند که اگرچه انجمن اوبونتو وابسته به سرویس ورود انفرادی است، اما درهم‌سازی (Hash) و افزودن یک رشته‌ی تصادفی (Salt) به رمزهای عبور، آن‌ها را به رشته‌های کاملا تصادفی از داده‌ها تبدیل می‌کند. اما متاسفانه در این بیانیه به الگوریتم هَش مورد استفاده اشاره‌ای نشده است. به عنوان مثال برخی از الگوریتم‌هایی مانند MD5 که هنوز هم در برخی موارد استفاده می‌شوند، به شدت آسیب‌پذیر و قابل هک کردن است. سخنگوی این شرکت تاکنون هیچ واکنشی به سوال ما درباره‌ی الگوریتم درهم‌سازی استفاده شده نشان نداده است. درصورت پاسخ سخنگوی شرکت، این مقاله را بروزرسانی خواهیم کرد.این اتفاق آسیبی به فرآیند تغییر رمز عبور و فعال کردن تایید هویت دومرحله‌ای برای داشتن ایمنی بیش‌تر نمی‌زند. نرم‌افزار محبوب انجمن‌ساز vBulletin، مدت مدیدی است که به عنوان هدفی جذاب برای هکرها قرار گرفته و مهاجم‌های سایبری به عنوان یک نقطه‌ی دسترسی آسان به دیگر سیستم‌ها از آن استفاده می‌کنند. اخیرا، بیش‌تر از ۴۵ میلیون حساب کاربری بیش از هزار انجمن مربوط به خودرو، تکنولوژی و ورزش که مالکیت آن متعلق به غول رسانه‌ی کانادایی VerticalScope است، بعد از استخراج یک حفره‌ی امنیتی شناخته شده در نرم‌افزار انجمن‌ساز یاد شده، به وسیله‌ی مهاجم سایبری هک شده است. شرکت یاد شده، خدماتی در زمینه‌ی انجمن‌های اینترنتی مختلف ارائه می‌دهد.تاریخ نصب نرم‌افزار انجمن‌ساز vBulletin در برخی موارد به سال ۲۰۰۷ برمی‌گردد که متاسفانه پس از این تاریخ هیچ وقت هم بروز نشده است. خوشبختانه داده‌های به دست آمده از هک انجمن رسمی اوبونتو حداقل در حال حاضر برای فروش در وب دارک (dark web) قرار نگرفته است.
البته دوستان توجه كنن كه ماهم تو ايران هكر داريم اما از نوعي متفاوت مثلا افتخارشون چت روم هك كردن ، ديفيس كردن وبسايت و البته كپي از درگاه بانك است اين رو گفتم جهت شادي فقط
منیجر بازدید : 14 دوشنبه 02 مهر 1397 نظرات (0)
حمله‌ای سایبری به یک کمپانی آمریکایی باعث اختلال در برخی از پرطرفدارترین سرویس‌های اینترنتی نظیر آمازون، توییتر، پی‌پل، نت‌فلکیس، اسپاتیفای و ساوند کلاود شده است. داین، شرکت فناوری‌های زیرساخت اینترنت می‌گوید صبح و عصر امروز مورد حمله سایبری قرار گرفته است.


بنا به گزارش‌ها به دلیل این اختلالات دسترسی میلیون‌ها نفر در شرق آمریکا به برخی سایت‌ها محدود شده است. گفته می‌شود که سایت‌های رسانه‌هایی چون سی‌ان‌ان و گاردین هم برای برخی کاربران از دسترسی خارج شده است.


در برخی نقاط دیگر جهان نیز اختلالاتی گزارش شده است.

بنا به اعلام داین شبکه دامنه نام این شرکت مورد حمله توزیع‌شده محروم‌سازی از سرویس (یا DDoS) قرار گرفته و در حال مقابله با آن است. در این روش حمله‌کنندگان با تعداد زیادی کامپیوتر و شبکه‌هایی که در اختیار دارند یک سرور را هدف می‌گیرند و با ارسال درخواست‌های جعلی انبوه برای بازدید، آن سرورها را از کار می‌اندازند.
یکی از مدیران داین حمله امروز را "حمله دی‌داس جهانی" خوانده است.


هنوز مشخص نیست که چه فرد یا گروهی عامل این حمله است. مقام‌های آمریکایی تحقیق روی حمله امروز را آغاز کرده‌اند.
حمله امروز چند هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در حالی انجام شده که نگرانی‌ها درباره تهدیدهای سایبری در این کشور بالا گرفته است. در هفته‌های اخیر ایمیل‌هایی مربوط به کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون هک شده و در اختیار وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس قرار گرفته است.


حدود یک ماه پیش یک کارشناس پرسابقه امنیت اینترنت هشدار داد که هکرهایی که هویتشان مشخص نیست در تلاش برای مختل کردن اینترنت هستند. بروش اشنایر، متخصص مسایل امنیتی، گفته بود در یک سال گذشته حملاتی "کاملا دقیق" علیه شرکت‌های اصلی که زیرساخت‌های اینترنت را فراهم می‌‎کنند صورت گرفته است.

bbc.com/persian/science-37734904
منیجر بازدید : 28 دوشنبه 26 شهريور 1397 نظرات (0)
پروتکل اینترنت نسخه 6 که به اختصار IPv6 نامیده می‌شود، جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت به شمار می رود که ارتباط‌های اینترنتی را شکل می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک جایگزین نسخه چهار این پروتکل (IPv4) شود.

براساس بیانیه خبری رسمی شرکت ایرانسل این پروتکل برای نخستین بار در کشورمان به صورت تجاری به بهره برداری رسیده است .

با بهره‌برداری تجاری از این سرویس، در فاز نخست این امکان برای مشترکان ایرانسل در استان‌های تهران، البرز، مرکزی و قم فراهم شده تا سرویس اینترنت را در بستر IPv6 دریافت کنند. ایرانسل، بزرگترین اپراتور دیتای ایران، پیش از این برای نخستین بار در ایران موفق به آزمایش IPv6 بر بستر موبایل شده بود.

بر اساس این گزارش، امکان استفاده تمامی مشترکان سرویس نسل 2، 3، 4 و 4.5 اینترنت همراه و اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) ایرانسل از این بستر فراهم است. البته لازم است که دستگاه مشترکان از (IPv4/IPv6) دوال استَک پشتیبانی کند و در دستگاه‌های اندرویدی، در قسمت تنظیمات نقاط دسترسی (Access Point Names) لازم است که APN protocol بر روی IPv4/IPv6 تنظیم شده باشد.

با توجه به توسعه یافتن کاربرد خدمات دستگاه به دستگاه و اینترنت اشیا (IoT) که می ‌تواند منجر به برقراری ارتباط میان بسیاری از دستگاه ‌ها مانند موبایل ‌ها، دوربین ‌ها و حتی لوازم خانگی و قاب عکس‌های دیجیتال بر بستر اینترنت شود، نیاز به توسعه پروتکل IP بیش از پیش اهمیت پیدا می ‌کند. براساس پیش‌ بینی‌ها طی سال ‌های آینده، میلیاردها شیء در دنیا به اینترنت متصل می ‌شوند. ایرانسل به عنوان اپراتور پیشگام در زمینه اینترنت اشیا و شهر هوشمند، سرمایه‌گذاری کلانی را جهت راه ‌اندازی سامانه دستگاه به دستگاه به عنوان بسترساز این ارتباطات انجام داده است تا با بهره‌برداری تجاری از آن، امکان اتصال هزاران دستگاه و ارائه صدها خدمت مختلف روی این بستر فراهم شود.

نسخه ششم پروتکل اینترنت یا IPv6 از فضای آدرس‌دهی ۱۲۸ بیتی استفاده می ‌کند که امکان بهره‌گیری از ۲ به توان ۱۲۸ آدرس یکتا را امکان ‌پذیر خواهد کرد. این در حالی است که نسخه چهارم پروتکل اینترنت یا IPv4 که در حال حاضر مورد استفاده است، از استاندارد های قدیمی آدرس‌دهی است و فضای آدرسی ۳۲ بیتی دارد.

تعداد صفحات : 3

موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90
  آمار سایت
 • کل مطالب : 509
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 12
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1,351
 • باردید دیروز : 4,514
 • بازدید هفته : 9,687
 • بازدید ماه : 9,687
 • بازدید سال : 272,970
 • بازدید کلی : 1,679,177