loading...
صفحه اصلی آرشیو تماس با ما

آموزش هاستینگ

آموزش راه اندازی هاستینگ و مباحث فنی مرتبط به هاستینگ

منیجر بازدید : 21 دوشنبه 29 مهر 1398 نظرات (0)
 1. آموزش هاستینگ
 2. مباحث دیگر
 3. داستان یک ماسک به بهانهٔ آنونیموس بخش پایانی از درون آنونیموس


مصاحبه با نویسندهٔ کتابِ «ما ناشناس هستیم»

پارمی اولسن که روزنامه نگار است، یک سال را صرف تحقیق درباره آنونیموس و چند گروه دیگر کرده. گروه‌های هکتیویستی که خیلی‌ها -از کلیسای ساینتولوژی گرفته تا PayPal و سازمان CIA- را به دردسر انداخته‌اند. کتاب خانم اولسن «ما ناشناس هستیم» نام دارد. او در این کتاب آنونیموس را گروهی تصویر کرده که بسیار پیچیده و دارای انگیزه‌های متفاوتی است. در مصاحبه‌ای که بخش‌های جالب آن را در ادامه می‌خوانید، از خانم اولسن درباره ظهور آنونیموس، و اینکه پس از موج دستگیری‌ها به چه سرنوشتی دچار خواهد شد پرسیده شده.

پرسش: همه ما آنونیموس را به عنوان گروهی مخفی‌کار و سرّی می‌شناسیم که اعضایش نام‌های مستعار دارند و مثلاً در مورد هکری به نام Kayla از گروه LulzSec، می‌دانیم که داستان‌های دروغینی هم از گذشته خودش به هم می‌بافد. پرسش اول این است که شما چگونه اطلاعات خود را گردآوری نموده و حقیقت را از افسانه جدا می‌کردید؟
پاسخ: اصلاً آسان نبود، هیچ روش سهل و سریعی برای جلو بردن کار وجود نداشت. همان‌طور که در یادداشتی در ابتدای کتاب آورده‌ام، سعی داشته‌ام بر روی منابعی که به نظرم موثق‌تر بودند تکیه کنم، و بعد ادعاهای هر منبع را با مطالب سایر منابع تطبیق دهم. مثل هر کس دیگری من هم از ابتدا به Kayla ظن داشتم، ولی در عین حال شیفته افسانه دختر 16 ساله‌ای با خالکوبی اژدها که در عین حال یه سوپرهکر هم بود شدم. هر چه جلو رفتیم مشخص شد که Kayla کسی نیست که ادعا می‌کند، بنابراین در مصاحبه‌های آنلاین، با داستانش همراه شدم و همچنان می‌شد برخی جزئیات هک‌ها و روش‌های او برای ناشناس ماندن را از لابه‌لای حرف‌هایش فهمید و با شنیدن ماجراهای زندگی‌اش به حسی از اینکه او واقعاً که می‌تواند باشد رسید. و آنچه بعد رخ داد خیلی عجیب و مسحورکننده بود. Kayla برای من نمادی شد از اینکه قدرت حقیقی آنونیموس در چیست؛ قدرت این گروه در قابلیت مهندسی اجتماعی طرفداران و دنیای پیرامون آنها است. مردم همان قدر که دل شان می‌خواهد قدرت و تأثیرگذاری آنونیموس را باور کنند، میل به باور کردنِ افسانه‌پردازی‌های Kayla هم دارند.

پرسش: غافلگیرکننده‌ترین چیزی که در جریان کار روی کتاب به آن برخوردید چه بود؟
پاسخ: به گمانم وقتی بود که ویدیوی روی یوتوب از یک چت IRC بین یکی از نمایندگان ویکی‌لیکس و هکرهای LulzSec را دیدم، آن لحظه‌ای که دوربین بالا رفت تا جولین آسانژ را که پشت لپ‌تاپ نشسته بود نشان دهد، لحظه‌ای بود که LulzSec مطمئن شد اولین گفتگویش با ویکی‌لیکس (ژوئن 2011) را دارد انجام می‌دهد. Topiary که سخنگوی گروه بود ابتدا تصور می‌کرد که با یک ترول طرف هستند. اما یک توییت از حساب رسمی ویکی‌لیکس در توییتر، و یک تصویر کوتاه از آسانژ، او و سایر اعضای گروه را مطمئن کرد که طرف شان واقعاً ویکی‌لیکس است. همین‌طور یک داستان دیگر هم مرا مجذوب خودش کرد، داستانی مربوط به سعی اعضای LulzSec برای هک کردن سرورهای دولت ایسلند، و عدم موفقیت‌شان و اینکه عملیات را متوقف کردند تا مبادا هویت‌شان شناخته شود.

پرسش: شما در کتاب بر روی سه عضو LulzSec -یعنی Topiary و Sabu و Kayla- تمرکز کرده‌اید که همگی دستگیر شده‌اند. شخصیت‌ها و داستان‌های این افراد چه چیزی درباره پدیده‌ای تحت عنوان آنونیموس به دست ما می‌دهند؟
اعضای بازداشت شده گروه LulzSec


پاسخ: Kayla (عکس فوق، بالا سمت چپ) آدم بی‌دغدغه‌ای بود، یک آدمِ رها که اصلاً علاقه نداشت خودش را بیش از حد با چیزی تطبیق بدهد. و البته بسیار هم باهوش بود. چیزی که مرا درباره آدمی که پشت نامKayla بود به اشتباه انداخت، توانایی این افراد برای دستکاری شخصیت، نوع رفتار، ماجراهای زندگی آنلاینش و در نهایت ساختن یک هویت کاملاً نو بود. از یک نظر این محصول جانبی اینترنت است، جایی که ما می‌توانیم هر کسی که دل مان می‌خواهد باشیم. ولی آنونیموس می‌تواند این را با انگیزه و توجیه تقویت کنند‫.‬ اینجا است که پای Sabu (عکس فوق، بالا سمت راست) و Topiary (عکس فوق، پایین سمت چپ) به میان می‌آید. که هر کدام شان نه فقط در آنونیموس رفاقت را پیدا کردند، بلکه یک هدف نیز یافتند؛ Sabu به عنوان یک هکتیویست انقلابی که می‌خواست دنیای پیرامون خودش را تغییر دهد، و Topiary به عنوان یک سرگرمی‌ساز نابغه که می‌خواست مردم را خوشحال کند.»

شاید برای شما خوانندگان این مصاحبه جالب باشد که بدانید، Topiary در آخرین توییتش نوشته: "نمی‌توانید یک عقیده را دستگیر کنید" که برگرفته از دیالوگی در فیلم V for Vendetta است. جایی که «آقای وی» با وجود اینکه گلوله‌باران شده، می‌گوید: «زیر این ماسک چیزی بیشتر از جسم است. زیر این ماسک یک باور است. و باورها ضد گلوله هستند.»

خانم اولسن در کتاب خود نوشته که آنونیموس بیش از آنکه با ماهیت فیزیکی‌اش شناخته شود، با داستان‌ها و کارهایی که می‌توانند شوخی‌های آنلاین بی‌ضرر باشند یا حملات خسارت‌بار DDos یا حمایت از جنبش‌های تسخیری شناخته می‌شود. به نظر می‌رسد جاذبهٔ قوی -و قدرتِ جاذبهٔ- آنونیموس برای اعضای فعلی و آتی‌اش همچنان پا بر جا باشد. آیا خانم اولسن می‌تواند پیش‌بینی کند که آنونیموس در آینده چه‌ها خواهد کرد؟

او در این مورد می‌گوید: «ما احتمالاً شاهد ادامه اختلاف بین دو گروه در آنونیموس خواهیم بود، طرف اول که می‌خواهد این پدیده به ریشه‌های خودش وفادار بماند و با ایجاد هزینه برای دیگران شوخی‌های اینترنتی را ادامه دهد. و طرف دومی که می‌خواهد آنونیموس برخیزد، بازیگر جدی‌تری بشود، و در یک سمت و سوی اجتماعی-سیاسی نقش رابین‌هود-وارِ خودش را در بیداری اینترنتی ایفا کند. من واقعاً نمی‌دانم کدام طرف برنده خواهد شد، ولی روی‌هم‌رفته این دوگانگی ادامه خواهد یافت. همچنان که دنیا بیشتر و بیشتر یکپارچه می‌شود تکثیر جرائم آنلاین هم ادامه پیدا می‌کند و دنیای واقعی را بیشتر تحت فشار قرار می‌دهد. آنونیموس، هم به عنوان یک برند و هم یک فرآیند، نقش مهمی را در این میان بازی می‌کند.»

خانم اولسن در کتابش این مطلب را مطرح کرده که اگر آنونیموس قوی‌ترین سراب اینترنتی باشد، بخش زیادی از سر و صدای پیرامون آن ‌ساخته و پرداختهٔ خود اعضا است و هیچ به حساب می‌آید. از او می‌پرسیم که اگر واقعاً یک سراب باشد، باید برای اش اهمیتی قائل شد؟ او پاسخ می‌دهد: «برای آنونیموس باید اهمیت قائل شد، ولی نه آن‌طور که همه فکر می‌کنند. در طول این سال‌ها طرفدارانش از این تصویر که آنونیموس یک ماشین اینترنتی نفرت‌زا و محفلی برای سوپرهکرها و معترضین سیاسی باشد اظهار شادی کرده‌اند، که البته تمام این تصورات فقط بخشی از واقعیت است. چیزی که تا امروز بیش از همه مرا مجذوب آنونیموس کرده، خرده‌فرهنگی است که از آن به وجود آمده. حجم عظیم داستان‌های اینترنتی را که کنار بگذاریم، یک همدلی ژرف در میان اعضای آنونیموس و 4chan وجود دارد که نمی‌توانید مشابه آن را در دنیای واقعی و سیاست‌های رسمی و خیابان‌ها پیدا کنید. در آنونیموس یک ظرفیت خارق‌العاده برای ساماندهی رویدادها از دل هیچ وجود دارد. به قول Sabu، آنونیموس امکان ابراز نظر را به افرادی که تریبون ندارند می‌دهد، که بدون آن ممکن نبود. آنونیموس در خط مقدم یاددهی همکاری و تعامل بین مردم در عصر دیجیتال قرار دارد.»


مصاحبه با یکی از رئسای آنونیموس؛ فرمانده ایکس
کار برای مصاحبه با یکی از مغز‌های پشت پرده آنونیموس به سادگی مصاحبه با خانم اولسن نبود. جایی دور از چشمان مراقب مقامات قانونی، کریستوفر دویون (Christopher Doyon) ملقب به فرمانده ایکس (Commander X) بر بلندای یک تپه -در مکانی غیرقابل ذکر- در کانادا نشسته، و گزارشگر و عکاس nationalpost را نگاه می‌کند که برای پیوستن به او راه باریکه‌ای را طی می‌کنند.

بعد از چند هفته ارسال و دریافت ایمیل‌های رمزنگاری شده و پشت سر گذاشتن الزامات امنیتی مورد نظر او برای ملاقات، سرانجام راه برای انجام مصاحبه با یکی از بزرگان آنونیموس باز شد. او اینک مدتی هست که از دست FBI فراری شده.

دویون که با میل قلبی خودش به دست داشتن در برخی از حملات هکتیویستی به برخی وبسایت‌ها -از جمله Sony و PayPal - در سال گذشته میلادی اعتراف کرده، در سپتامبر 2011 به خاطر یک جرم مشابه اما خیلی خفیف‌تر در کالیفرنیا دستگیر شد. او ترتیب حمله به وبسایت دولتی سانتاکروز -محل زندگی‌اش- را داده بود، حمله‌ای به تلافی برچیده شدن اجباری یک کمپ بی‌خانمان‌ها به واسطه رأی دادگاه. به خاطر این کار دویون به 15 حبس محکوم شد و در اینجا بود که سر بزنگاه، با عبور از مرز به کانادا رفت تا در پناه زندگی زیرزمینی و خانه‌های امن و نقل مکان دائمی، از پیگرد قضایی در امان بماند.

به لطف همین پرونده بود که حالا ما نام یکی از اعضای ارشد آنونیموس را می‌دانیم. ولی با این حال او به عنوان دومین فعال اینترنتی مهم -پس از ژولین آسانژ- که در زمینه اطلاعات تحت تعقیب است، ترجیح می‌دهد چهره‌اش را نشان ندهد و در عوض ماسک گای فوکس را بر صورت می‌زند. عکس زیر تنها عکس منتسب به او است که در بازداشت موقتش توسط FBI گرفته شده. هر چند اگر گرفته نمی‌شد هم چندان فرقی نمی‌کرد.


برای برخی تروریست، و برای برخی دیگر قهرمان، هنوز کسی نمی‌تواند درباره ماهیت حقیقی آنونیموس اظهار نظر کند. آنونیموس در نظرسنجی آنلاین مجله تایم در سال 2012 به عنوان مهمترین چهره سال انتخاب شد که البته با توجه به مهارت این سوپرهکرها در حملات DDos و برخورداری‌شان از آی‌پی‌های متعدد، هیچ بعید نیست این رأی نیز از دست‌پخت‌ها و شوخی‌های خودشان باشد. در اینجا توجه شما را به خواندن مصاحبه با فرمانده دویون جلب می‌کنیم.

به عنوان یک لشگر از هکرها، قدرت آنونیموس چقدر است؟
پاسخ: آنونیموس یک جورهایی مثل یک بچهٔ گندهٔ مدرسه‌ای است که اعتماد به نفس کمی داشته و بعد ناگهان یک مشت به صورت کسی کوبیده و با خودش گفته «خدایا، من واقعاً قوی‌ام!» ساینتولوژی همان «مشت به صورت» بود، جایی که اعضای آنونیموس کم کم فهمیدند که چه قدرتی دارند. اینجا می‌شود یک بحث خوب کرد، اینکه ما احتمالاً قوی‌ترین سازمان روی زمین هستیم. کل دنیا اکنون بر مبنای اطلاعات می‌چرخد. کل دنیا توسط صفر و یک‌های کوچولوی نامرئی که در هوا یا از طریق سیم‌ها مخابره می‌شوند اداره می‌شود. پس اگر این چیزی است که دنیا را اداره می‌کند، از خودتان بپرسید کی صفر و یک‌ها را اداره می‌کند؟ جوابش گیک‌ها و هکرهای کامپیوتری هستند.

پرسش: اینکه رئیس یک سازمان بدون رئیس باشی چه معنایی می‌دهد؟
پاسخ: ما برای انتخاب رئیس دور هم نمی‌نشینیم ولی این بدان معنا نیست که هیچ رهبری در آنونیموس وجود ندارد. به طور طبیعی فرمانده ایکس یا بَرِت براون یا پیتر فِین، حالا چه نام واقعی‌شان لو رفته باشد یا نه، مسئولیت رهبری را دارند و مراقب امور هستند. یک عضو رده میانی، شبیه من که در رده بالا هستم، روزی 12 ساعت کار نمی‌کند و زندگی‌اش را وقف گروه نکرده. بلکه صرفاً یکی از اهالی IT است که چند ساعتی وقت آزاد دارد و می‌خواهد به این کار اختصاص دهد. برای انجام کارها به برنامه‌ریز نیاز هست. در آنونیموس هر کسی می‌تواند سخنگو باشد ولی قابلیت سخنگویی منِ نوعی به این بستگی دارد که آنچه می‌گویم چقدر با توافق جمعی اعضا جور در بیاید.

پرسش: به نظر می‌رسد جنگی بین هکتیویست‌ها (فعالان جنبش نرم‌افزاری اطلاعات) و دستگاه‌های قانونی در جریان است. (در سال گذشته حداقل 40 عضو آنونیموس در سرتاسر دنیا دستگیر شدند.) به نظر شما در حال حاضر برنده کدام طرف است؟
پاسخ: فکر می‌کنم در حال حاضر در بن‌بست قرار داریم. ولی در نهایت، حدس من پیروزی آنونیموس است. همیشه معتقد بوده‌ایم که «حق» سرانجام چیره خواهد شد. ولی در حال حاضر دستگیری‌ها اثر دلسردکننده‌ای روی جنبش داشته. برای یک تظاهرات آنلاین 30 دقیقه‌ای مرا به اقامت 15 ساله در زندان محکوم می‌کنند. فعلاً این نتیجه تنها کیفرخواست بر علیه من بوده، ولی انتظار دارم تعداد بیشتری از راه برسد. البته فقط نگران محکومیت احتمالی نیستم بلکه خود روند دادرسی هم زمان‌بر خواهد بود چون 1 ترابایت پرونده اکتشافی بر علیه من وجود دارد، یعنی 150 هزار صفحه آن هم فقط به خاطر 30 دقیقه اعتراض. این یعنی خود دادگاه 2 سال طول خواهد کشید و در طول این مدت من باید زیر نظر FBI باشم. نمی‌توانم به توییتر، فیسبوک یا IRC (چت‌های اینترنتی) دسترسی داشته باشم، نمی‌توانم با هیچ یک از اعضای آنونیموس که حدود 50 هزار نفر در سرتاسر دنیا هستند تماس بگیرم.
بنابراین در کل، روند محاکمه، من را به عنوان یک هکتیویست تعطیل می‌کند. حتی اگر در دادگاه برنده شوم، برای دو سال از دُور خارج خواهم بود. خب من نمی‌خواهم این‌طور بشود، و به همین خاطر هم در کانادا هستم. در تونس، لیبی، مصر، نیجریه و ساحل عاج، ما جان تعداد زیادی را نجات داده‌ایم که من حتی نمی‌توانم شماره‌اش کنم. آدم‌هایی که به ما رجوع کردند تا جان شان را در مقابل دیکتاتورهای عرب بخریم، و من دلم نمی‌خواهد این کار را کنار بگذارم.

پرسش: حالا که در کانادا به انتظار آینده نشسته‌اید، آیا به طور نسبی احساس امنیت می‌کنید؟

پاسخ:
بله. ما افراد زیادی را در نهادهای کانادا داریم. وقتی به اینجا رسیدم همه به خوبی آماده بودیم، و اینجا یک راه‌آهن زیرزمینی (اصطلاح شخصی فرمانده ایکس) و تعدادی خانه امن داریم. البته ممکن است اشتباه کنیم، ولی دریافت ما نشان می‌دهد که دولت کانادا تقریباً به یک اندازه نگران آنونیموس و دولت امریکا است. رویکرد آنها به قضیه این است که «زنده می‌آیی و زیاد نمی‌مانی، تا اوضاعت رو به راه باشد.» و ما در حال مذاکره با چندین کشور اروپایی هستیم تا بتوانیم یک حق دائمی برای پناهندگی سیاسی بگیریم، هم برای خود من و هم برای چند نفر دیگر از اعضا و فعالان حوزه اطلاعات که ممکن است به کمک نیاز داشته باشند... این خیلی بد است که کانادا نتوانسته شجاعت سیاسی لازم برای محافظت از فعالان فراری از امریکا را پیدا کند.

پرسش: شما فکر می‌کنید جامعه به اندازه کافی نگران نظارت آنلاین یا نظارت بر زندگی واقعی نیست؟
پاسخ: فکر می‌کنم مردم دارند درک اهمیت اطلاعات را شروع می‌کنند. بگذار یک مثال بزنم، برای مدت مدیدی هیچ کس در ایالات متحده یا دنیا حق نداشت بداند چه تعداد شهروند عادی در جنگ‌های افغانستان یا عراق مجروح شده‌اند. حدس‌های وحشتناکی زده می‌شد که همه‌اش بالاتر از شاخص‌های تخمینی بود. تا اینکه بالاخره یکی از اعضای غیرنظامی ارتش به نام بردلی مَنینگ این شجاعت را پیدا کرد که اطلاعات را از دولت امریکا ب***د و منتشر کند. حالا می‌دانیم که با وجود اسلحه‌های هوشمند و تمام تجهیزات فوق‌تکنولوژیک، آنها به طور سهوی نزدیک به 150 هزار غیرنظامی را در این دو کشور کشته‌اند... وقتی این نوع اطلاعات تکان‌دهنده بیرون می‌آید، جامعه کم کم به ارزش اطلاعات پی می‌برد و می‌فهمد که هکتیویست‌ها دارند همه چیزشان را به خطر می‌اندازند تا این اطلاعات عمومی شود.

پرسش: به کسانی که فکر می‌کنند هم‌قطاران تان یک عده تروریست سایبری هستند چه می‌گویید؟ پاسخ: در کل من مایل به بحث‌های مفهومی نیستم. اگر می‌خواهی مرا یک تروریست بنامی، مشکلی با این ندارم. ولی بگذار بپرسم: «کی از ما وحشت کرده؟» اگر آرامش آدم بدها را گرفته‌ایم، واقعاً کوچکترین مشکلی با آن ندارم. اگر مردم عادی را وحشت‌زده کرده‌ایم، یعنی آن کسانی که آن بیرون دارند به آنهایی که از ما ترسیده‌اند کمک می‌کنند، ازشان می‌خواهم سطح اطلاعاتشان را بالا ببرند، کمی تحقیق کنند و ببینند ما داریم چکار می‌کنیم و آن ترس را کنار بگذارند. ما داریم برای مردم می‌جنگیم، ما داریم برای آن 99٪ درصد می‌جنگیم. آن 1٪ که دارند سیاره ما را نابود می‌کنند باید هم ترسیده باشند. اگر برای آنها ما تروریست هستیم، خب شاید حق داشته باشند.
تروریست‌های اطلاعاتی؟ عجب عبارت بامزه‌ای. یعنی آدم می‌تواند با اطلاعات یک نفر را ترور کند. ولی چه کسی را؟ آیا شهروندان عادی را که روزنامه می‌خوانند و متوجه می‌شوند دولت امریکا به نامشان چکار دارد می‌کند؟ نه آنها قربانی نیستند، بلکه کاملاً از این وضع راضی هستند. هدف آن افرادی هستند که سعی دارند این رازها را مخفی کنند، این جنایات را مخفی کنند. بخش جالبش این است که هر دیتابیس ایمیلی که من جزوی از هک کردن آن بوده‌ام، تک تک شان حاوی اطلاعات مربوط به جرائم دولتی بوده‌اند. حتی یک بار نبوده که وارد دیتابیس یک سازمان دولتی بشوم، ایمیل‌ها را بخوانم و پیش خودم بگویم: «اُه خدای من، اینها کاملاً بی‌گناه هستند، اشتباه می‌کردم.»

پرسش: آنونیموس کارش را به عنوان گروهی از جوکرهای اینترنتی شروع کرد. ولی در طول دو سال گذشته خیلی جدی‌تر از قبل شده. چه اتفاقی افتاده؟
پاسخ: معتقدم که انقلاب مصر برای ما در آنونیموس یک نقطه عطف واقعی از نوع احساسی بود. ما مشخصاً همیشه یک سری حواشی مسخره داشتیم. اما حالا مردم از من می‌پرسند «چرا این روزها اینقدر جدی شده‌اید؟» کار از مصر شروع شد، وقتی تو چندین روز کار می‌کنی تا برای پخش مستقیم ویدیوی زنده، فیدهایی را تنظیم و راه‌اندازی کنی و بعد اولین چیزی که از طریق آن فیدها می‌بینی این است که دوستانت توسط اسلحه‌های حامیان حسنی مبارک کشته می‌شوند، اینجا دیگر مسئله شخصی می‌شود. و بعد دیگر مسئله فقط مصر نیست، لیبی است، تونس است. آدم‌هایی که شاید من مثل تو رو در رو با آنها صحبت نکرده باشم، ولی برایم از آرزوهای شان گفته‌اند و اینکه می‌خواهند جان شان را خاطر آینده فرزندان شان به خطر بیاندازند.

پرسش: گام بعدی برای آنونیموس چیست؟
پاسخ: همین الآن ما به هر دیتابیس محرمانه‌ای در دولت امریکا دسترسی داریم. دیگر موضوعِ «اگر» نیست، فقط موضوع این است که «چه زمانی» محتویات آنها را منتشر کنیم. می‌دانی چطور این دسترسی‌ها را پیدا کرده‌ایم؟ ما آنها را هک نکردیم. دسترسی توسط افرادی که سیستم‌ها را اداره می‌کردند به ما داده شد. آن ژنرال پنج ستاره و وزیر دفاعی که در دفاتر راحت و مجلل خودشان در طبقات بالای پنتاگون نشسته‌اند هیچ چیزی را اداره نمی‌کنند. بلکه یک بچه با صورت پر از جوش است که در زیرزمینِ اداره نشسته و کل بازی را در دست دارد، بردلی مَنینگ این را اثبات کرد. در واقع او 250 هزار پیغام تلگراف را به طرز مؤثری افشا کرد که قدرت وزارت خارجه امریکا را نصف کرد. انتشار وقایع‌نگاری جنگ افغانستان و جنگ عراق بود که قدرت چانه‌زنی وزارت دفاع امریکا را نصف کرد. و همه‌اش به خاطر یک جوانکی بود که جرأت کرد اینها را روی یک سی‌دی بریزد و برای کسی پست کند.
حالا دیگر مردم هستند که این اطلاعات را به آنونیموس می‌دهند و دیگر این‌طور نیست که فقط با یک پرونده یا یک سی‌دی به سراغ ما بیایند، بلکه با کلید یک قصر سراغ مان می‌آیند. رمزها و اسامی کاربری یک دیتابیس محرمانه را به ما می‌دهند و این‌طوری است که ما بدون هزینه رئیسِ آنجا می‌شویم... مردم جهان نیاز دارند که بیشتر نگران وقایع اطرافشان باشند.

پایان.

منبع: narenji.ir نوشته اصلی توسط hiss شبکت خودشو پینگ میکنه ؟
بعد این عمل ها ریست کن ! اره هر سيستم خودشو پينگ مي كنه،‌ولي سيستم مقابل رو نه
ريستارت هم مي كنم

كامپيوتر نيم
ورك گروپ
اي پي ها
و غير فعال بودن فايروال

اينا همش رديف هست.. ولي نمي دونم چرا مشكل حل نمي شه

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 11:28 AM ----------

:: ويندوز هر دو تا سيستم ايكس پي هست
+ اينكه سيستم اولي يه كارت شبكه كه روي برد داره و يه كارت شبكه مجزا روش نصب هست كه يكي براي adsl استفاده ميشه و كارت شبكه دومي براي شبكه كردن دو سيستم
مي تونم براي مودم adsl از كابل usb استفاده كنم و كارت شبكه دومي رو از روي سيستم بردام،‌و از كارت شبكه خود برد براي شبكه كردن دو سيستم استفاده كنم
كه اينم تست كردم بازم جوابي نگرفتمPhoto Pin : Free Photos for Bloggers via Creative Commonsنه تگ پایانی اسکریپت را گذاشتم. مشکل اینجاست که در ie اجرا می شه ولی در فایرفاکس نه.مشکلی نیست دوست عزیز

قیمت اخر و پایانی رو پ.خ کنیدنوشته اصلی توسط porya8738 در قسمت مشتری ها / محصولات و خدمات ، فاکتور های سررسید رو ادیت کنید نه این منظورم نبود
خب اگر من 15 ماه سفارش داده باشم تغییرش بدم به اول ماه که 15 روز مصرفی سوخت میشهقسمت هفتم و هشتم(پایانی)اضافه شد!
آموزش کامل شد.
با تشکر
درباره مباحث دیگر ,
ارسال نظر بری ین مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
کد امنیتی
موضوعات

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت در محل

 • اسکریپت های فروشگاه ساز

 • بازارچه محصولات و خدمات اینترنتی

 • سفارش طرح گرافیکی ، چاپ و نشر

 • خرید و فروش تبلیغات اینترنتی

 • مباحث و منابع آموزشی

 • مباحث دیگر

 • Colocation

 • فروش سرور مجازی

 • ثبت دامنه و میزبانی وب

 • موتور جستجو ، سئو و بهینه سازی

 • خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • فروش دامین

 • وب سرورها

 • معرفی سایت ، فروشگاه ، کانال و...

 • فروش پستی و پرداخت در محل

 • اشتراک گذاری

 • دیگر زبان ها

 • گفتگوی آزاد

 • درگاه های پرداخت

 • درخواست سرویس

 • فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • به دنبال کارمند هستم

 • محصولات نرم افزاری

 • خرید و فروش تلفن های همراه

 • محصولات چند رسانه ای

 • آموزشگاه گرافیک و انیمیشن

 • راه اندازی و مدیریت وب سایت اینترنتی

 • سوالات و مشکلات

 • نیازمند کار یا کارمند هستم

 • درخواست سرور مجازی

 • فروش نمایندگی هاستینگ

 • اسکریپت و قالب سایت

 • مباحث و منابع آموزشي

 • دامنه ، سایت ، گروه و کانال

 • محصولات فرهنگی آموزشی

 • اسکریپت های دیگر

 • به دنبال کار هستم

 • روابط عمومی بازارچه

 • برنامه نویسی

 • تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین

 • کالاهای مصرفی فروشگاه اینترنتی

 • سایر محصولات و کالاها

 • سی پنل CPanel

 • ارائه دهندگان خدمات پرداخت اینترنتی

 • اسکریپت های مدیریت سایت و وبلاگ

 • Wordpress

 • شبکه های ویندوزی

 • سیستم های مدیریت محتوا

 • فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی

 • Proxy / Cache / Firewall

 • اوپن وی زد OpenVZ

 • فروش هاست اشتراکی

 • درخواست هاست اشتراکی

 • فروش سرور اختصاصی

 • وی ام ور Vmware

 • بازارچه محصولات سخت افزاری

 • سیسکو Cisco

 • سرویس دهندگان خارجی

 • پنل اس ام اس ، تلگرام و ...

 • نرم افزار

 • PHP-MySQL

 • همکاری در فروش

 • لپ تاپ و لوازم جانبی

 • Joomla-Mambo

 • کار آفرینی و مدیریت کسب و کار

 • اخبار دنیای فناوری

 • محصولات و نجهیزات ورزشی

 • 2

 • فروش انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • زیور آلات و جواهرات تزئینی

 • کیف ، کفش و پوشاک

 • سئو ، بک لینک و افزایش بازدید

 • فروش نقدی و پرداخت الکترونیک

 • پلاگین طراحی کنید و 200

 • آموزشگاه زبان های برنامه نویسی

 • عینک های طبی و آفتابی

 • مسائل مربوط به انجمن

 • فروش انواع لایسنس

 • وام های بانکی و تسهیلات کم بهره

 • CentOS

 • خدمات طراحی و گرافیکی

 • دايرکت ادمين DirectAdmin

 • درخواست سرور اختصاصی

 • خرید و فروش لوازم جانبی موبایل

 • ssd

 • ubuntu

 • ایده پروری ، ایده یابی و ایده پردازی

 • انجمن خیریه

 • درخواست انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • متمرکزکننده کسب و کارهای اینترنتی

 • مباحث عمومی مرکز داده

 • بازی های رایانه ای

 • دامین

 • درخواست خدمات برنامه نویسی

 • نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 • راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی

 • اثاثیه منزل و لوازم خانگی

 • فروش انواع اسکریپت،سیستم عامل،نرم افزار و ..

 • مباحث و منابع آموزش

 • مباحث و منایع آموزشی

 • کلوکسو يا ال ايکس ادمين Kloxo or LXAdmin

 • اتصالات به اینترنت و ارایه دهندگان پهنای باند

 • vBulletin

 • سرور مجازی

 • تا 70 درصد تخفیف فروش دامین

 • ارائه دهندگان وبلاگ فروشگاهی

 • آرایشی و بهداشتی

 • خدمات برنامه نویسی

 • خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست نمایندگی هاستینگ

 • بازارچه خدمات برنامه نویسی

 • درخواست سخت افزار

 • ماژول ، قالب و افزونه ها

 • سرور اختصاصی

 • عطر ، اسپری و ادکلن

 • درخواست انواع ماژول،پلاگین،قالب،امکانات سفارشی

 • فروش سخت افزار

 • PHPNUKE

 • WHMCS

 • زن Xen

 • فروش ویژه شماره مجازی روسیه مخصوص تلگرام

 • شبکه های بی سیم

 • ساير مجازي سازي ها

 • دیگر سیستم ها

 • بازارچه کار و سرمایه

 • نیازمند php

 • هاست اشتراکی

 • تبلت ها و دیوایس های پرتابل

 • HTML-XHTML

 • ساير کنترل پنل ها

 • فروش عیدانه : آفر ویژه ارائه نمایندگی

 • Debian

 • دیجی سرور| فروش ویژه و استثنایی سرور مجازی از اروپا|256 مگابایت رم

 • درخواست توضیحات برای میزان مصرف cpu

 • ASP-ASP.net-Access-MSSQL

 • ارسال ایمیل تبلیغاتی و ایمیل مارکتینگ

 • شارژ خط به خط و کارت شارژ

 • درخواست خدمات کانفیگ سرور و وب سایت

 • درخواست پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی

 • ساعت ، تایمر و شمارنده

 • فیلم های آموزشی

 • ذخیره سازی / SAN /NSA

 • اسکریپت های مدیریت انجمن گفتگو

 • انجمن نظرسنجی

 • سایر لینوکس ها

 • کولرگازی

 • مالیات کسب و کارهای اینترنتی

 • لایک

 • درخواست کالا و خدمات

 • طراحی حرفه ای بنر

 • الگوریتم های روتینگ

 • شرکتهای خصوصی جا به جایی کالا

 • Review دیتا سنترها

 • JavaScript

 • فایروال سخت افزاری

 • بحث در مورد نرم افزار / سخت افزار مرکز داده

 • دو سرور بدون ستاپ هتزنر ex41-ssd

 • درخواست دامین

 • Diablo 3

 • گیاهان آپارتمانی و حیوانات خانگی

 • سایر مجازی سازی ها

 • سامان

 • US

 • پلسک Plesk

 • مدیریت

 • بزرگان

 • اکانتینگ Accounting

 • پلیر ها و پخش کننده ها

 • درخواست انواع وب سایت،گروهای اطلاع رسانی

 • نمایندگی میزبانی وب

 • فروشگاه صنایع دستی

 • سيتريکس Citrix Systems

 • سوالی در مورد فتوشاپ

 • AJAX

 • شبکه های لینوکسی

 • درخواست خدمات Payment Credit card

 • STP(Unshielded Twisted Pair)

 • هايپر وي Microsoft Hyper-V

 • نیروی انسانی

 • info

 • درخواست خدمات طراحی و گرافیکی

 • کردیت کارت ، گیفت کارت و ارز اینترنتی

 • Hard Enterprise

 • [بنـــر20 : طراحـی حرفه ای بنــر

 • ns1

 • یه مشکل در گوگل +1

 • مشکل با تمامی ماژول ها

 • صفحه اول گوگل و bing.com

 • 29IPs

 • سخت افزار

 • سیستم های بک آپ و بازیابی اطلاعات

 • trace

 • به مناسبت عيد سعيد فطر - ارائه درگاه پرداخت اختصاصی سامان

 • کارکرد عالی

 • ایندکس گوگل

 • onda

 • رفع خطای اتصال Remote به سرور MS SQL 2008 - Microsoft SQL Server

 • ساير لينوکس ها

 • %25 تخفیف دانشجویی

 • .info

 • KIMSUFI

 • معروف ترین سیستم همکاری در فروش

 • فروش سرور مجازی آمریکا با قیمت ویژه ( دائمی ) 512 =9

 • آموزش (10) mcsa

 • هايپر وي ام HyperVM

 • فروشگاه تبلیغاتی لونو

 • فروش دامنه های tp24

 • کلاسترینگ و محاسبات ابری

 • فروش ویژه اینترنت پرسرعت +adsl2 آسیاتک در سراسر کشور + 15

 • درخواست خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت

 • پذیرش نمایندگی فروش هاستینگ

 • آزمون تومر

 • جشنواره اقساطی فروش سرور اختصاصی ex-px هتزنر آلمان با 65٪ تخفیف

 • پشتیبانی

 • PHPBB

 • سرور مجازی ماهانه 7 هزار تومان ، تحویل آنی ، مجازی ساز kvm

 • هاستینگ نامحدود + دامین رایگان + 1 ماه گارانتی بازگشت پول + آپ تایم 99.99 فقط 29

 • آلوما ولت طرح دار

 • پلاگين

 • رپورتاژ

 • خدمات Payment Credit card

 • فروش vps ویندوز با رم 512 مگ وارز ساپورت مناسب دانلود و آپلود فقط 18

 • نیازمند پاکت حباب دار a5

 • 10

 • فروش Positive SSL با قیمت 19

 • افزایش قیمت دامنه های .com .biz

 • حتی بدون عضو

 • 4 ماه سرور های مجازی ویژه ! هرماه یک سری ! نوروز 90

 • انتشار مقاله

 • */ فروش سرور های هتزنر

 • مهر روی ناخن

 • Token Passing

 • عدم ست شدن ns7

 • بحث در مورد سرور های فیزیکی

 • 000

 • یاهو

 • آنالیز قیمتی ۳ ارز مجازی: بیت کوین

 • Bvlgari

 • هاست اشتراکی ایران

 • فروش (46) دامنه رند آی آر هرکدام 15

 • گم شدن دو مرسوله پستی به ارزش 450

 • JQuery

 • فروش انواع گواهینامه SSL

 • مینی کار: کار ایجاد کن

 • سئو ایندکس

 • Time & Date

 • [ - Custom PHP Code - ] نمونه کد

 • سرور مجازی هلند 11

 • پوستر

 • تعرفه طراحی وب سایت

 • در کنار شما

 • خرید و فروش گیرنده دیجیتال

 • ex40-ssd

 • ثبت دامنه org=14

 • آموزش (15) mcsa

 • سایتم هک غیر حرفه ای شده

 • پرسیوا

 • فروش ویژه مجموعه مقالات

 • 90درصد تخفیف! فروش ویژه سوپر آلفا

 • فروش سرور اختصاصی ex40

 • فروش دامنه sharjemoft.com

 • Reboot

 • Virtualizor

 • علمی

 • cpanel

 • مزایده فروش وبسایت بزرگ فروش پروژه

 • مباحث عمومی در مورد سویچ و روتر

 • دوربین عکاسی و فیلمبرداری

 • خبر مهم

 • فروش ویژه پنل پیام کوتاه کاربری با تعرفه ارسال ثابت 87 ریال از اپراتور 3000 با ماژول whmcs

 • Xlhost

 • اکانت پریمیوم همزمان رپیدشیر

 • سامانه پیام کوتاه با خط 10 رقمی فقط 5

 • خريدار عمده بازي ps1

 • سرور مجازی با رم 256 فقط 7

 • dv

 • آفر ویژه سرور اختصاصی از Los Angeles

 • نمایندگی دایرکت ادمین

 • برنامه نویسی نرم افزار تلفن همراه

 • IPS

 • سئو

 • تفاوت phpbbو vBulletin

 • چک

 • آپدیت خودکار nod 32 بدون وارد کردن یوزر

 • اداری

 • سرور مجازی ارزان آلمان

 • انجمن

 • شبکه های tcp/ip

 • فرانسه

 • سايت هاي دانلود

 • سرور مجازی ایران ویندوز/لینوکس: یک گیگابایت رم+100 گیگابایت هارد+50گیگابایت پهنای باند > ماهیانه 30

 • هدر

 • آموزش (16) mcsa

 • با این روش

 • Paypal

 • خریدار اسپمر وبلاگ (میهن بلاگ

 • ساختمانهای درحال ساخت تهران

 • فروش ویژه سرور مجازی مدیریت شده | رم 4 18

 • 100t | رم 1024 = 17

 • رابطه بين 11سپتامبر

 • 16G RAM

 • تجارت الكترونيك

 • تنظیم پروپوزال و انگیزه نامه (کارشناسی ارشد، پیش دکترا، دکترا) Proposal

 • U43JC

 • شاخهای سیستم عامل لینوکس

 • آموزش (11) mcsa

 • سئو سایت

 • Rapidshare

 • قالب

 • فروش بک لینک ماهانه و رپورتاژ دائمی در دو سایت با اتوریتی های 38

 • HP DL160 G6

 • BootStrap

 • 2x1TB or 256GB SSD

 • طراحی هدر

 • آمریکا

 • مخابرات مرکز داده

 • نرم افزار تبلیغات در تلگرام

 • فروش ویژه سرور مجازی از المان

 • [25% تخفیف دائم] فروش ویژه سرور اختصاصی هتزنر سری ex

 • دامنه با پیج اتوزیتی 22

 • کنسول های بازی و لوازم جانبی

 • خريدار عمده دستگاه دور كننده گربه

 • Graphicriver

 • 412

 • Internal Error

 • 1090

 • خرید ساعت ck

 • مباحث کلی و راه حل دیتا سنتر

 • آفر ویژه رپورتاژ

 • سربرگ انجمن

 • میخام یک فروشگاه دیجیتال انلاین بزنم

 • جستجو آجاکس

 • تیم نویسنده حرفه ای 10 نفره

 • @@@* پیش فروش سرور مجازی آمریکا (Denver

 • تراکت

 • 3al.ir

 • صدور ویزا کارت

 • host

 • اسکریپت

 • بدلیجات
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3,675
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلین : 28
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 5,857
 • باردید دیروز : 7,219
 • بازدید هفته : 5,857
 • بازدید ماه : 121,359
 • بازدید سال : 652,367
 • بازدید کلی : 3,673,513